Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Gniazdo zapalniczki 12V (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290243)

konstruktywny 29-12-2018 12:48

Gniazdo zapalniczki 12V
 
Gniazdo zapalniczki jest cały czas pod napięciem. Jak zrobić, by to gniazdo było pod napięciem dopiero gdy włączę zapłon? Da się coś z tym zrobić? Mój wideorejestrator włącza się gdy jest napięcie w gnieździe.

arturek 29-12-2018 13:04

Odp: Gniazdo zapalniczki 12V
 
Witam

Alternatywnie => zostaw zapalniczkę w spokoju i kup taki zasilacz jak poniżej,
podpinając go "pod kluczyk"

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1N8SCg...pg_640x640.jpg


pozdrawiam
Arturek

Ze_ja 29-12-2018 13:05

Odp: Gniazdo zapalniczki 12V
 
Wyszukiwarka na forum prawdę Ci powie. Nie dubluj tematów. W mk2 jest stałe zasilanie gmiazd.
Możesz domontować dodatkowe gniazdo zasilane ze skrzynki bezpieczników, możesz też użyć przetwornicy podpiętej do lampki wnętrza (będzie zasilanie do 30-40 minut po zamknięciu drzwi. Kto szuka... ten znajdzie :)

hindus 29-12-2018 18:26

Odp: Gniazdo zapalniczki 12V
 
Zapraszam do lektury [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

civicplff 29-12-2018 20:13

Odp: Gniazdo zapalniczki 12V
 
Podłącz zapalniczkę pod jakiś gruby przewód który idzie do skrzynki bezpieczników i ma prąd tylko po zapłonie najdalej 30cm od podłączenia zamontuj na kablu bezpiecznik w osłonce i po kłopocie.
Druga opcja to uciąć kabel zasilający od rejestratora i podłącz kable jak wyżej po zapłonie z bezpiecznikiem na plusie i już masz wolne gniazdo zapalniczki a rejestrator pod prądem.

Antej 29-12-2018 20:55

Odp: Gniazdo zapalniczki 12V
 
Cytat:

Napisał civicplff (Post 3073472)
uciąć kabel zasilający od rejestratora i podłącz kable jak wyżej po zapłonie z bezpiecznikiem na plusie.

Z tej rady wynika ze mamy pchać 12V po kablu w rejestrator, ktory nominalnie dostaje 5V z przetwornicy.
Zdecydowanie odradzam takie eksperymenty.

civicplff 29-12-2018 21:22

Odp: Gniazdo zapalniczki 12V
 
To zależy jakie masz napięcie dla rejestratora.
Jeśli 5V to masz rację trzeba dodatkowo dać transformator (modulator,zasilacz itp.). Montowałem 2 rejestratory znajomym i u nich były na 12V jakieś chińczyki z allegro i podłączałem bezpośrednio.

konstruktywny 30-12-2018 10:51

Odp: Gniazdo zapalniczki 12V
 
No to słabo. Będę musiał coś wymyśleć. Dzięki za rady.

konstruktywny 30-12-2018 20:25

Odp: Gniazdo zapalniczki 12V
 
Poczytałem i chcę zamontować coś takiego:
http://konektory.pl/img/p/2209-2427.jpg
Pod jaką nazwą szukać tego na allegro? Dlaczego jest tam jeden przewód, a nie dwa? Końcówki do przewodów mam różne. Brakuje mi tylko zaciskarki.

Ze_ja 30-12-2018 20:37

Odp: Gniazdo zapalniczki 12V
 
Jeżeli pytasz, gdzie jest drugi przewód, to lepiej odpuść sobie ten wariant, ew. zleć go komuś, kto wie, jak w samochodzie jest poprowadzona instalacja elektryczna i którędy idzie "minus".
A takie "złodziejki" znajdziesz w zasobach alledrogo np. po haśle bypass, ew. z dopisaniem typu / romiaru bezpiecznika - dla foki mini. Czyli "bypass mini" i się pojawią.
I serio, serio: po pierwsze przejrzyj wspominane wcześniej tematy, po drugie odpuść sobie ten wariant instalacji, jeśli chcesz to robić sam. Prościej będzie z lampki lub lusterka fotochromatycznego, bo wtedy nie ma kabli idących "z dołu", tylko od razu z podsufitki do kamerki. A przetwornica 12 -> 5 V będzie tam też schowana.

Antej 30-12-2018 21:04

Odp: Gniazdo zapalniczki 12V
 
W profilu ma wpisane
Zawód:elektryk

Strach takiego zamawiać do awarii, bo potem kran będzie pod prądem.

tomi002 31-12-2018 11:02

Odp: Gniazdo zapalniczki 12V
 
A wcześniej doradzający pisał coś o potrzebnym transformatorze :)

arturek 31-12-2018 11:19

Odp: Gniazdo zapalniczki 12V
 
Cytat:

Napisał konstruktywny (Post 3073861)
Poczytałem i chcę zamontować coś takiego:
http://konektory.pl/img/p/2209-2427.jpg
[...]
Dlaczego jest tam jeden przewód, a nie dwa?
[...]

Bo to jest "złodziejka" która obsługuje kabel prądowy

Drugim kablem jest masa nadwozia => tzn. czarny kabel od zasilania łączysz z masą

Tak jak koledzy napisali => pytania świadczą o braku podstawowej wiedzy o elektryce samochodowej, dlatego szczerze odradzam samodzielne praca z elektryką samochodową,
bo narobisz kosztownych strat

pozdrawiam
Arturek

konstruktywny 31-12-2018 19:38

Odp: Gniazdo zapalniczki 12V
 
Cytat:

Napisał Ze_ja (Post 3073866)
A przetwornica 12 -> 5 V będzie tam też schowana

No właśnie. Ja potrzebuje 5V.

Cytat:

Napisał Antej (Post 3073884)
Strach takiego zamawiać do awarii, bo potem kran będzie pod prądem

O to się nie martw. Jeszcze żadnej skargi w pracy nie otrzymałem.

Cytat:

Napisał arturek (Post 3074056)
dlatego szczerze odradzam samodzielne praca z elektryką samochodową

Sam muszę sobie z tym poradzić ;)

Ze_ja 31-12-2018 20:20

Odp: Gniazdo zapalniczki 12V
 
Możesz kupić małą przetwornicę 12V -> 5 V z portem USB lub od razu mini / mikro (zależy, co w kamerce) - gniazdo USB jest bardziej uniwersalne, rejstrator można zmienić a i inne rzeczy awaryjnie pociągnąć. Chowasz to w podsufitce i gotowe.
Mi takowy wynalazek, na gotowo, wlutowany w lampkę (przy okazji upgrade z podstawowej do GHIA z mapnikami) załatwił @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , więc może warto do niego z pytaniem o takie coś. No chyba, że bardzo chcesz sam, to wygoglaj taką przetwornicę i wlutuj do lampki lub zasilania lusterka (jak masz ściemniające się).
Ze skrzynki bezpieczników będzie trzeba prowadzić przewód przez boczek, słupki i podsufitkę. Od lampki lub lusterka / czujnika deszczu jest bliziutko. Jak wyszukasz po "stepdown 12v 5v usb", to znajdziesz tego sporo.

bankarobert 06-01-2019 12:46

Odp: Gniazdo zapalniczki 12V
 
Ja miałem coś takiego i miałem podłączony tylko telefon. To bardziej służyło do podtrzymania napięcia napewno nie do ładowania. Jeśli mogę to doradziłbym żebyś "przedłużył" gniazdo zapalniczki i podłączy pod to gniazdo oryginalny zasilacz. Próbowałem podłączy pod to telefon samsunga galach notę 2 i mio 698d -dwie kamery to mio zaczął wariować.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ze_ja 06-01-2019 16:42

Odp: Gniazdo zapalniczki 12V
 
Trzeba dobierać sprzęt do zastosowań, mierzyć siły na zamiary itp. Wideorejestrator, sam w sobie, nie bierze nawet 500 mA, zwłaszcza przy wyłączonym ekranie, gdy nie ma nawet 300 mA (a kto normalny jeździ z włączonym ekranem, skoro to rozprasza).
Opisy maleńkich przetwornic podają maksymalne parametry rzędu 2,4 a niekiedy i więcej Amperów, ale... pod warunkiem zastosowania radiatora do odprowadzenia nadmiaru ciepła. Za żadne skarby nie odważyłbym się wpinać w USB wyprowadzone z lampki kilku urządzeń, ani nawet jednego smartfonu. Pytanie padło o wideorejestrator i takie coś mam u siebie. Za nic w świecie nie przyszłoby mi do głowy próbować zastąpić gniazdo zapalniczki z zabezpieczeniem 10 A, maleńką przetwornicą schowaną w podsufitce. Nie tędy droga. Tam tylko zasilanie kamerki i nic więcej.

A' propos sugestii powyżej - ktoś tu nie przeczytał początku tematu, gdzie autor zwrócił uwagę na chęć korzystania z zasilania odłączanego po zamknięciu auta, a w Mk2 właśnie gniazda zapalniczki tego wymogu nie spełniają. Stąd cały temat się zaczął ;)

LinkinBart 16-01-2022 22:22

Stały prąd w zapalniczce
 
Cześć, nie mam swojej Foki pod ręką więc nie mogę tego sprawdzić a na pewno któryś z forumowiczów zna odpowiedź..

Czy w gnieździe zapalniczki znajdującym się w miejscu przycisku Ford Power jest prąd cały czas czy tylko po zapłonie?

Wiem, że przednia zapalniczka ma prąd przez cały czas a ta zlokalizowana w schowku po zapłonie. Jak jest z tą trzecią?

Dzięki za odpowiedź!

TTrex 17-01-2022 10:44

Odp: Stały prąd w zapalniczce
 
A nie 30min po braku zapłonu odcina?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Ze_ja 17-01-2022 21:05

Odp: Stały prąd w zapalniczce
 
Mk2FL (według taga tematu) ma fabryczne gniazda stale zasilane. Tunel środkowy, podłokietnik (jeśli jest, przy okazji oba są na tym samym bezpieczniku) i bagażnik (oddzielny bezpiecznik).
W schowku nie ma fabrycznie gniazda, więc to musi być samoróbka. Też mam u siebie dodane gniazdo po zapłonie z rozdzielaczem. Fabrycznie są stale zasilane. Nie odcina nigdy. Po 30 minutach, jest tryb oszczędzania energii i nawet lampki mają odcięte zasilanie, ale gniazda zapalniczki nie. Używam tego "namiętnie" do podtrzymywania zasilania / podładowywania przez gniazdo w bagażniku :) (Foka mało używana, a czasem musi karmić lodówkę albo przetwornicę do różnych sprzętów, choć raczej staram się "pędzić" z oddzielnego LiFePO4 i nie męczyć rozruchowego).

Przycisk 'Ford Power', czyli uruchamianie silnika jest tam, gdzie bez bezkluczykowego odpalania jest "normalne" gniazdo zasilania, czyli pomiędzy drążkiem a uchwytem na kubki, monety i kartę. Nie wiem, czy tam też ktoś coś dosztukował. Nie miałem do czynienia z "bezkluczykowym" Mk2FL.

kurak55 28-03-2024 19:15

Odp: Gniazdo zapalniczki 12V
 
Odkopię, żeby nie zakładać nowego tematu. A gdyby do gniazda zapalniczki podłączyć dodatkowy przełącznik np [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i w ten sposób wyłączyć sobie to gniazdo i włączać tylko kiedy chce użyć? W teorii powinno zadziałać

Antej 28-03-2024 19:19

Odp: Gniazdo zapalniczki 12V
 
Tak.

Jeśli lubisz pamiętać o kolejnej czynności.

hindus 28-03-2024 22:14

Odp: Gniazdo zapalniczki 12V
 
To nie lepiej wyciągnąć wtyczkę? Efekt ten sam a bez rzeźby

konieczko5 29-03-2024 05:55

Odp: Gniazdo zapalniczki 12V
 
Cytat:

Napisał kurak55 (Post 3489069)
Odkopię, żeby nie zakładać nowego tematu. A gdyby do gniazda zapalniczki podłączyć dodatkowy przełącznik np [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i w ten sposób wyłączyć sobie to gniazdo i włączać tylko kiedy chce użyć? W teorii powinno zadziałać

Przełącznik ma za mały prąd (chyba, że zmienisz bezpiecznik od gniazda zapalniczki).

kurak55 29-03-2024 07:13

Odp: Gniazdo zapalniczki 12V
 
Przełącznik 20A, gniazdo zapalniczki 20A. Przełącznik musi mieć większą obciążalność niż obwód?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.