Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=289466)

badboy277 27-05-2013 16:24

Brak nadmuchu na szybę
 
Witam mam mega problem z moja fiesta mk 7 posiadam w niej klimatronic i jakiś czas temu przestał mi działać nadmuch na szybę tzn wszystko funkcjonuje ale kiedy przełączam nawiew na szybę to leci na twarz ma ktoś może pomysł co sie stało ?

boncio 27-05-2013 16:58

Odp: Brak nadmuchu na szybę
 
A na nogi leci, czy nie? U mnie tak było jak po wymianie czujnika nie podłączyli cięgien, bo ponoć w automatycznej nadal są cięgna i silniczek nimi sterujący. Inna opcja, to padło sterowanie kierunkiem.

badboy277 29-05-2013 16:56

Odp: Brak nadmuchu na szybę
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2019500)
A na nogi leci, czy nie? U mnie tak było jak po wymianie czujnika nie podłączyli cięgien, bo ponoć w automatycznej nadal są cięgna i silniczek nimi sterujący. Inna opcja, to padło sterowanie kierunkiem.

po włączeniu na szyby leci na twarz a z kolei jak na twarz to leci na nogi wszędzie tylko nie na szybę ! Nawet jak włączę ten max szyby co auto sie klima wł .. miał ktoś podobne problemy ?

stasiek49 29-05-2013 17:57

Odp: Brak nadmuchu na szybę
 
przestawiona przysłona była źle poskładana lub oberwana

badboy277 30-05-2013 18:53

Odp: Brak nadmuchu na szybę
 
Cytat:

Napisał stasiek49 (Post 2020840)
przestawiona przysłona była źle poskładana lub oberwana

możesz to rozwinąć i jak sobie z tym poradzić( gdzie sie ona znajduje i czy sam jestem sobie w stanie powadzić )?

stasiek49 31-05-2013 06:14

Odp: Brak nadmuchu na szybę
 
w transit jeszcze tego nie rozbierałem moze być nawet konieczny demontaż całego panelu

badboy277 02-06-2013 21:46

Odp: Brak nadmuchu na szybę
 
Cytat:

Napisał stasiek49 (Post 2021597)
w transit jeszcze tego nie rozbierałem moze być nawet konieczny demontaż całego panelu

ale to fiesta mk7

leszek22 04-08-2013 18:48

Odp: Brak nadmuchu na szybę
 
witajcie
ktos rozwiazal ten problem, dzisiaj stalo mi sie to samo
pozdro

Liszczu 06-12-2018 11:03

Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
 
Witam wszystkich forumowiczów. Mam mega problem, posiadam klimatronik w swojej fieście i przestał w niej działać nadmuch na szybę, tzn. wciskam na szybę, wieje na twarz, wciskam na twarz, wieje na nogi, wszędzie tylko nie na szybę. Moje pytanie jest takie, jak można się z tym uporać? Kto to może naprawić - elektromechanik, spec od klimatyzacji? Ma ktoś kogoś godnego polecenia na terenie Dolnego Śląska? Pozdrawiam.

stadar 09-12-2018 01:41

Odp: Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
 
Kiedyś w mondeo mk3 mk4 robiłem z poziomu kierowcy test climatronika i kasowalem bledy.kombinacja przyciskow.Moze we fiescie tez tak jest.Niestety u mnie manualna.Ewentualnie chyba sa 3silniczki elektryczne sterujace kierunkiem nawiewu i zaworem ogrzewania.Zacznij od testu.Szukaj trick&tips dla Fiesty.

buczu920 05-02-2020 17:08

Problem z klimatronikiem
 
Cześć wszystkim. Od miesiąca jestem posiadaczem fiesty MK7 z 2010 roku i ma ona kilka mankamentów z którymi próbuje sobie poradzić ale najważniejszym jest niesprawny klimatronic. Jeśli chodzi o grzanie i chłodzenie to nie ma z tym problemu, ale nie działa mi nadmuch na szybę przednią oraz na nogi. Ciągle wieje z każdego nawiewu ale najbardziej z przednich paneli, na szybę praktycznie w ogóle. Przy przełączaniu słychać jak silniczki pracują ale nic się nie dzieje. Czy w klimatronicu, tak samo jak w manualnej klimatyzacji jest cięgno i linka? Bo widziałem tylko dwie kostki i kable.. miał ktoś podobny problem? Patrzyłem na szukajke ale tylko z manualnymi klimatyzacjami jest...

marcin1311 05-02-2020 17:32

Odp: Problem z klimatronikiem
 
W klimatroniku sterowanie klapami jest przy pomocy siłowników. Jeśli przełączasz kierunek nawiewu i słyszysz pracujące silniczki, ale nie słyszysz klap które zmieniają położenie prawdopodobnie coś stało się z siłownikami. Musisz namierzyć po dźwięku który siłownik pracuje, a nie wykonuje swojej pracy.

buczu920 05-02-2020 18:06

Odp: Problem z klimatronikiem
 
A jest możliwość dobrania się do tych siłowników? Ściągnąłem cały panel przedni ale tam nic nie widać sam plastik.. Czy rozkręcając te boczki koło nóg pasażera lub kierowcy będzie je widać? Bo nie wiem czy się bawić w rozbieranie tego..

slawomirro 06-02-2020 07:46

Odp: Problem z klimatronikiem
 
Cytat:

Napisał buczu920 (Post 3220761)
A jest możliwość dobrania się do tych siłowników?

Czy rozkręcając te boczki koło nóg pasażera lub kierowcy będzie je widać? Bo nie wiem czy się bawić w rozbieranie tego..

W mk7 nie powinno być jakoś inaczej niż ja mam klimatroniku w mk6.
Obejrzyj sobie grafikę: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
siłowniki na niej są na lewo od wentylatora i pod nim. Dostęp mam przez schowek.

marcin1311 07-02-2020 07:21

Odp: Problem z klimatronikiem
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał buczu920 (Post 3220761)
A jest możliwość dobrania się do tych siłowników? ...

Siłownik masz od strony pasażera, można próbować się do niego przez szerzej otwarty schowek (odczepienie blokad bocznych) lub od spodu tak jak byś chciał wymieniać filtr kabinowy, a sprawdzić czy zmienia się ustawienie klap po stronie kierowcy. W załączeniu zdjęcia z wyjętej nagrzewnicy. W czerwonym okienku zaznaczony siłownik.

navigator9 07-02-2020 14:14

Odp: Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
 
3 załącznik(i)
Cześć, mam podobny problem, zlokalizowałem usterkę tylko nie wiem teraz gdzie mogę dostać tą pękniętą część ?? może ktoś pomoże ?

buczu920 09-02-2020 11:27

Odp: Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał navigator9 (Post 3221427)
Cześć, mam podobny problem, zlokalizowałem usterkę tylko nie wiem teraz gdzie mogę dostać tą pękniętą część ?? może ktoś pomoże ?

Dzięki wielkie chłopaki, ja także zlokalizowane i to samo jest u mnie złamane.. a powiedz mi jak to wymontowałeś? Cały kokpit trzeba ściągać czy od dołu da radę dojść? Jak narazie ściągnąłem tylko plastik od nawiewu na nogi i myślę jak to dalej dosięgnąć..

navigator9 09-02-2020 17:06

Odp: Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
 
Kolega mi to zdemontował, wiem że trochę się nameczył. Zdjął osłonę drążka zamiany biegów, osłonę kierownicy, i boczną osłonę przy pedale gazu. Tą osłonę z rurek też ściągnął.
Zastanawiam się jak to pękło, czy czasem silniczek się nie zepsuł i nie wyszedł poza zakres ? Można jakoś sprawdzić taki silniczek ?

buczu920 10-02-2020 19:11

Odp: Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
 
Cytat:

Napisał navigator9 (Post 3222076)
Kolega mi to zdemontował, wiem że trochę się nameczył. Zdjął osłonę drążka zamiany biegów, osłonę kierownicy, i boczną osłonę przy pedale gazu. Tą osłonę z rurek też ściągnął.
Zastanawiam się jak to pękło, czy czasem silniczek się nie zepsuł i nie wyszedł poza zakres ? Można jakoś sprawdzić taki silniczek ?

Ja już zamówiłem na allegro i też jestem tego ciekaw. Jak pogoda dopisze to jutro spróbuję wyjąć to bez rozbierania kierownicy itd. a jak zamontuje ten z allegro to dam znać czy to było to i dzięki wszystkim za podpowiedzi i instrukcje :) Ważne że udało mi się tym drutem przestawić nawiew na szybę bo przy deszczu była tragedia..

navigator9 10-02-2020 19:54

Odp: Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
 
Znalazłeś na allegro tą część ?? Podasz namiar na aukcję ?

buczu920 11-02-2020 19:55

Odp: Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
 
Cytat:

Napisał navigator9 (Post 3222575)
Znalazłeś na allegro tą część ?? Podasz namiar na aukcję ?

Długo się nie nacieszyłem bo część nie pasuje.. ale za to wyciągnąłem stary silniczek i tą plastikową część tą wajchę skleiłem, później założyłem to białe zabezpieczenie i na górę dałem okrągły zacisk taki metalowy jak coś to jutro podeślę zdjęcie bo teraz nie robiłem, nie wygląda to fajnie ale jak narazie działa i przełącza klapy normalnie :)

navigator9 17-02-2020 08:17

Odp: Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
 
Cześć, czy po wymianie części, tej peknietej trzeba zrobić jakąś kalibrację ?

buczu920 21-02-2020 20:49

Odp: Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
 
1 załącznik(i)
Ok po kilku dniach miałem wreszcie chwilkę żeby się za to zabrać na poważnie. Jeśli tak samo jak ja nie mieliście nadmuchu na szybę to winny jest silniczek sterowania klap nawiewu który znajduje się koło prawej nogi kierowcy niedaleko pedału gazu za plastikiem kokpitu. Prawdopodobnie też wam się złamała wajcha plastikowa i nie rusza metalowym cięgnem lub obraca się dookoła. Jeśli chodzi o naprawę to trzeba wymontować silniczek czyli odpiąć jedną kostkę i odkręcić dwie małe śrubki torxem. Ściągamy drucik i włączamy klimatyzację. Metalowym cięgnem/drucikiem ciągniemy w dół tak aby nadmuch leciał tylko na szybę przednią a na panelu klimatyzacji wybieramy także nadmuch na szybę (Uwaga! Po tych czynnościach odłączamy kostkę zasilania!). Teraz wyłączamy zapłon i wyciągamy silniczek na światło dzienne. Najpierw ściągamy białą blokadę i zakładamy na uszkodzoną plastikową wajchę metalowy zacisk i mocno skręcamy (tyle powinno wystarczyć lecz dla większej pewności można tak jak ja przewiercić metalowy zacisk na wylot i przełożyć śrubę oraz nakręcając z drugiej strony nakrętkę lub wkręcić dwa małe wkręty u dołu tak jak to widać na zdjęciu w załączniku). Teraz podważamy górną obudowę silniczka i oczom naszym ukazują się małe zębatki plastikowe. Łapiemy za plastikową wajchę i ustawiamy ją tak żeby po nałożeniu białej blokady prawie ją dotykała (na zdjęciu jest ustawione dokładnie tak jak powinno). Składamy silniczek i robimy modyfikacje białej blokady czyli łamiemy w kilku miejscach i znów proszę sugerować się zdjęciem. Następnie zakładamy silniczek na miejsce i sprawdzamy czy drucik spokojnie wchodzi na swoje miejsce (nie można teraz drucika przestawić, ma być cały czas nadmuch na szyby czyli maksymalnie na dół, jeśli nie pasuje do otworu, musimy znów wyciągnąć silniczek i od nowa ustawić wajchę tak aby była idealnie wycelowana) jeśli jednak udało wam się za pierwszym razem to możecie podłączyć kostkę przykręcić śrubki i uruchomić klimę. (Znów Uwaga! Nie kręćcie wajchą na siłę kiedy cały silniczek jest złożony bo to nic nie da on i tak ustawi się inaczej jak dostanie prąd. Powinno być wszystko ok i każdy tryb powinien normalnie działać. Mam nadzieję że pomogłem :) Niestety nie mam zdjęć z rozebranego silniczka bo robiłem to już praktycznie w nocy i miałem takie nerwy że nawet nie myślałem o zdjęciach :D

Arni 82 20-07-2022 21:08

Odp: Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
 
Witaj Buczu , odnowie temat to samo się dzieje u mnie po wybraniu szyby silniczek wędruje tak daleko że wyłamuje biała nakładkę i się cały wygina więc mam pytania :
1.czy po zrobieniu twego patentu po wyborze na szybę silniczek dalej próbuje jechać dalej .
2. Czy może znasz odpowiedź co to powoduje czy np.klimatronik za długo podaje napięcie ?
3. Napisałeś że po przestawieniu zębatek silnik i tak wryci do swoich ustawien czyli modyfikacja tylko odwleka kolejna usterkę .
Będę grzebał w necie ale i tak zapewne skaczy się podobnym zabiegiem do twojego .

Fenkju 25-11-2022 04:16

Odp: Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
 
Kupiłem inny używany silniczek, ponoć 2016r założyłem, zrobiłem kalibrację klimatyzacji przez kompa. Wszystko ponoć ok ale zaraz znowu "dzwignia" wyłamana. W czym jest problem? Nowy silniczek jest potrzebny??? Tak jak kolega wyżej pisze, non stop się przesuwa "dalej"

metmusic 04-06-2023 21:19

Odp: Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
 
Cytat:

Napisał Fenkju (Post 3433865)
Kupiłem inny używany silniczek, ponoć 2016r założyłem, zrobiłem kalibrację klimatyzacji przez kompa. Wszystko ponoć ok ale zaraz znowu "dzwignia" wyłamana. W czym jest problem? Nowy silniczek jest potrzebny??? Tak jak kolega wyżej pisze, non stop się przesuwa "dalej"

Udało Ci się permanentnie rozwiązać problem?

Fenkju 16-06-2023 12:14

Odp: Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
 
Nie.... dalej kręci się "w koło" silniczek nowy ale zamiennik

Adam2407 21-11-2023 22:25

Odp: Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
 
Fenkju .U mnie to samo rozwiązałeś problem z głupiejącym silniczkiem ?

Adam2407 25-11-2023 15:01

Odp: Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
 
Przyczyną łamania dźwigni jest panel klimatronika , po wymianie działa ok. Panel sterowania co jakiś czas resetuje się tzn opuszcza dźwignię na sam dół gdy samochód jest zamknięty. Po przekręceniu zapłonu silniczek próbuje przez ok 3sek przekręcić dźwignię zgodnie z wskazówkami zegara ale to białe zabezpieczenie go blokuje gdy panel jest sprawny dźwignia zostaje w prawidłowym położeniu i nawiewy działają ok. Zaznaczam że na starym panelu od razu łamie dźwignię !!!

heon 19-12-2023 21:20

Odp: Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
 
Podziałałem dziś przy Fieście i podzielę się garścią informacji.

Dźwignie uszkadzają się ponieważ zakres pracy silnika jest kalibrowany najprawdopodobniej przy każdym zapłonie. Dlatego bardzo ważna jest biała osłona na dźwigni bo ona nadaje ograniczenia skrajnych pozycji. Kalibracja odbywa się w taki sposób, że panel sterowania czyta, że silnik dojechał na skrajną pozycje i został zablokowany, natomiast aby mógł to z czytać niestety przez moment ciągnie na siłę na zablokowaniu. (Możliwe, że panele uszkadzają się w taki sposób, że nie z czytują rosnącego prądu i cały czas kręcą silnikiem dlatego u kolegi @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pomogła wymiana panelu) U mnie stało się w ogóle tak, że było jeżdżone bez tej osłony i na odpiętym cięgnie i silnik przestawił się o 180 st. musiałem rozebrać przestawić na kołach zębatych aby móc założyć dźwignie, byłam natomiast bardzo miło zaskoczony jak zobaczyłem, że silniczek sam się skalibrował i dźwignia zaczęła pracować w prawidłowych zakresach. Dźwignie kupiłem zamienniki drukowane na drukarce wygląda na to, że są całkiem niezłej jakości. Kupiłem dwie na zapas zobaczymy ile wytrzyma.

metmusic 19-12-2023 21:57

Odp: Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
 
Cytat:

Napisał heon (Post 3479169)
podzielę się garścią informacji.

Mam podobne spostrzeżenia, z tą różnicą że silnika nie trzeba przestawiać na zębatkach a starczy go obrócić. Z pewnym oporem ale daje się go ustawić. Faktycznie dojechanie do końca zakresu czyli do oporu gdzie pojawi się na drodze dźwigni biały powoduje napięcie i dźwignia się z czasem uszkadza, czesciowo temu można zaradzić nieco przestawiając silnik ręcznie żeby za daleko nie jechał bo moim zdaniem z czasem właśnie za daleko próbuje się pchać. Co do dźwigienki drukowanej… jakie kupiłeś? Ja takie biale. Nie mogłem jej spasować i musiałem podpiłować żeby założyć ten biały plastik. Jak podpiłowałem to… okazało się że ramię się osłabiło i po kilku dniach pękło. A Ty kupiłeś idealnie spasowane? Podrzucisz link do aukcji?

heon 19-12-2023 22:18

Odp: Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
 
Cytat:

Napisał metmusic (Post 3479175)
czesciowo temu można zaradzić nieco przestawiając silnik ręcznie żeby za daleko nie jechał

Obawiam się, że to nie wiele da bo jak u siebie obserwowałem to i tak sterownik tego silnika przy każdym zapłonie kalibruje go od początku i zawsze dojeżdża do końca i prze chwile utrzymuje na oporze, jak mam doświadczenie z automatyki po prostu sterownik jedzie w jedną skrajną napotyka na opór rośnie mu prąd i wie ze to koniec, zapisuje ta pozycje jako skrajną jak jedzie już na drugą skrajną to już liczy obroty i dojeżdża do białej obudowy na styk bez przeciągania.

Co do dźwigni zamówiłem czarne pasowały idealnie bez żadnego przerabiania, a jeśli chodzi o wytrzymałość wszystko zależy od tego jakiego kto użył materiału do druku.
Myślę, że można było by zrobić taką dźwignie z bloku aluminium (Buła by wieczna) :P

Ja zamawiałem tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

metmusic 19-12-2023 22:31

Odp: Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
 
Ja kupilem tą [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ale ramie okazało się za grube i nie mogłem założyć tego białego plastiku. U Ciebie wszedł bez oporu? Klik z jednej klik z drugiej bez robienia czegokolwiek na siłę? Ten który ja kupiłem na siłę by pozwolił zapiąć biały plastik ale bałem się żeby nie pękł bo jego już bym nie dostał osobno

heon 21-12-2023 14:29

Odp: Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
 
W tych moich wszystko jak w oryginale nic na siłę wszystko lekko weszło i ząbki zaskoczyły. Wiec wygląda na to ze ktoś to naprawdę dobrze zwymiarował. Z niczym nie było żadnej walki wszystko pasowało od strzała. Naprawdę dobry zamiennik. W takim razie bardzo się cieszę, że za pierwszym zakupem udało mi się go kupić.

rossiniol 15-02-2024 21:27

Odp: Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
 
Witam,też miałem taką awarię , no i udało się ja dzięki wam naprawić.Powiem wam ze nie trzeba rozbierać plastików a wystarczy wsunąć się pod pedały i tam przy konsoli środkowej widać tą część która uwieczniliście na zdjęciu.Osoba o drobniejszej posturze powinna dać sobie rade ale trochę trzeba się nagimnastykować.Najpierw ściągamy białą osłonkę która jest zamocowana na wkręt a samą cześć pękniętą wychaczamy z cięgna i wyciągamy z silniczka.Podaje link do części..[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] lub [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.