Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Fotele podgrzewane-instalacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=287785)

36ha 26-10-2018 10:07

Fotele podgrzewane-instalacja
 
4 załącznik(i)
Mam pytanie jak w tytule czy jest u mnie instalacja do foteli podgrzewanych. W skrzynce bezpieczników są fizycznie wpięte bezpieczniki, fotele wymieniłem w tamtym roku i z tego co gość twierdził że są grzane natomiast panel klimatronika bez przycisków do foteli. A właśnie rozebrałem konsolę środkową żeby zamontować nagrzewnicę ptc i przy jednej rozbiórce zrobiłbym dwie rzeczy . I drugie pytanie czy wystarczy zmienić panel klimatronika na odpowiedni i aktywować w kompie czy jeszcze coś?

AdamGdansk1 26-10-2018 10:12

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Tak, fotele są grzane i masz instalację do nich.
Ja mam u siebie tak samo i niedługo będę to samo robił.
Co do aktywacji to nie wiem, sam jestem ciekaw.

Bump: W fotelu zielona i niebieska wtyczka odpowiada za grzanie, łącznie 3 piny.

Masz u siebie podświetlane klamki i kieszenie drzwi?
Bo mam jeden zestaw na zbyciu.

36ha 26-10-2018 17:04

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Klamki i kieszenie mam podświetlane na czerwono. Odnośnie foteli to zamówiłem już ten właściwy panel do klimatronika. Może ktoś wie czy trzeba programować w kompie ?

AdamGdansk1 29-10-2018 22:27

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
1 załącznik(i)
Odświeżę temat. Ja również kupiłem już grzane fotele i zamówiłem panel klimatyzacji manualnej z włącznikami do grzanych siedzeń. Czy może ktoś się wypowiedzieć czy wystarczy wszystko zamontować czy trzeba aktywować?

kriski 30-10-2018 00:22

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Cytat:

Napisał AdamGdansk1 (Post 3048472)
Odświeżę temat. Ja również kupiłem już grzane fotele i zamówiłem panel klimatyzacji manualnej z włącznikami do grzanych siedzeń. Czy może ktoś się wypowiedzieć czy wystarczy wszystko zamontować czy trzeba aktywować?

Powinno ruszyć bez problemu. W moim ( przed liftem ) sterowanie odbywa się sprzętowo, nie cyfrowo. W polifcie powinno być tak samo. Reasumując nic nie trzeba aktywować w BCM.

arturek 30-10-2018 07:27

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Witam

Czy w wiązce tunelu masz kostki (i kable) do przycisków ogrzewania foteli?

Ja mam przedlifta i musiałem wymieniać wiązkę tunelu, na wersję ze
złączami do wyłączników grzania foteli

(w przedlifcie wyłącznik są na tunelu)

pozdrawiam
Arturek

AdamGdansk1 30-10-2018 09:57

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
W polifcie włączniki są na panelu klimatyzacji, a wtyczki są takie same bez grzania jak i z grzaniem. Czekam na panel i biorę się za montaż.

AdamGdansk1 30-10-2018 16:41

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
2 załącznik(i)
No i niestety to nie takie proste. Dzisiaj po zamontowaniu nowego panelu od klimatyzacji nic nie działało (nawiew, klima). Wróciłem do starego panelu i też nic. Okazało się, że to bezpiecznik nr 85 w kabinie. Na zdjęciu nowy panel i numery obydwu.
Panele różnią się grzanymi siedzeniami i nowy ma dodatkowo grzaną przednią szybę. Z tego co udało mi się ustalić to ten nowy panel miał zwykłe radio.
Czy ktoś pomoże?

lukaszooo 30-10-2018 16:59

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Aktywowałeś to w konfiguracji ?

AdamGdansk1 30-10-2018 17:15

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Nie. Najpierw chciałem zamontować panel. No i się nie udało.

36ha 30-10-2018 20:23

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 3048508)
Witam

Czy w wiązce tunelu masz kostki (i kable) do przycisków ogrzewania foteli?

Ja mam przedlifta i musiałem wymieniać wiązkę tunelu, na wersję ze
złączami do wyłączników grzania foteli

(w przedlifcie wyłącznik są na tunelu)

pozdrawiam
Arturek

Ale w polifcie kable idą do panelu climatronika i tam są przyciski

AdamGdansk1 30-10-2018 20:28

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
2 załącznik(i)
Gniazdo panelu bez grzania i z grzaniem jest dokładnie takie same. Oto zdjęcie. Nie trzeba żadnej dodatkowej wiązki. Po za tym do foteli jest gotowa instalacja.

36ha 30-10-2018 20:43

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3048755)
Aktywowałeś to w konfiguracji ?

W końcu trzeba aktywować czy nie bo już sam nie wiem.

lukaszooo 30-10-2018 20:57

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Trzeba.

AdamGdansk1 30-10-2018 21:14

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Potwierdzam. Mój znajomy z forum, który się na tym zna też twierdzi, że trzeba aktywować.

boncio 31-10-2018 09:20

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
W polifcie trzeba, bo sterowanie jest elektroniczne. Przecież jeden przycisk obsługuje wszystkie funkcje w pętli (włączanie, zmiana mocy i wyłączanie).

W przedlifcie były pokrętła (potencjometry) i tam rzeczywiście powinno działać bez aktywacji.

36ha 31-10-2018 22:06

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
1 załącznik(i)
No więc nowy panel klimatronika zamontowany i podłączony .Uruchamiam silnik następnie grzanie prawego i lewego fotela i tu niespodzianka otuż fotele chyba fabrycznie zaprogramowane poneważ obydwa zaczeły grzać. I rzeczywiście miło się siedzi w ciepłym fotelu naprawdę polecam.

AdamGdansk1 31-10-2018 22:21

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Nie musiałeś aktywować?

36ha 31-10-2018 22:31

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Nie, nie musiałem aktywować. Po prostu po zmianie panela od razu zaczeły grzać.

AdamGdansk1 31-10-2018 22:42

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
To fajnie. Ja na dniach też będę walczył. Przy pierwszej próbie wywaliło mi bezpiecznik.

36ha 01-11-2018 08:14

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Cytat:

Napisał AdamGdansk1 (Post 3049393)
To fajnie. Ja na dniach też będę walczył. Przy pierwszej próbie wywaliło mi bezpiecznik.

Ten bezpiecznik to przepalił się jak podłączyłeś panel ?. Bo jeśli tak to raczej ten panel jest jakiś felerny . Zrób tak odepnij kostki z panela załóż nowy bezpiecznik włącz zapłon bez uruchamiania silnika i podpinaj obydwie kostki. Jeśli bezpiecznik przepali się to stawiałbym że coś z tym panelem jest coś nie tak.

AdamGdansk1 01-11-2018 09:52

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Tak będę kombinował. Ale rozebrałem ten panel, w środku wygląda ok.

AdamGdansk1 16-11-2018 16:51

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
1 załącznik(i)
Kupiłem drugi panel klimatyzacji i działa ��

36ha 16-11-2018 23:08

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Czyli wreszcie pełny sukces. Robi się coraz chłodniej więc fotele podgrzewane z pewnością się przydadzą.

AdamGdansk1 17-11-2018 10:12

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Dokładnie tak.

wasi69 12-04-2020 19:09

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Hejka

Chciałbym odgrzebać temat. Znalazłem fajne pół-skórzane fotele z podgrzewaniem - takie jak mi się zawsze podobały jednak są z wersji angielskiej. Fotel kierowcy ma również ustawienie elektryczne pozycji.

Czy jest szansa poprzekładać same oparcie oraz siedzisko na stelaż z obecnego samochodu? Zależy mi na finalnym efekcie - półskórzanych foteli, podgrzewanych bez regulacji elektrycznej pozycji. Czy ktoś się już bawił tak ? :)

pretorian2 12-04-2020 19:17

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
jasne, że można, robiłem już tak kilka razy, pytanie czy masz na tyle wytrwałości i umiejętności aby to zrobić :)
zawsze jak przekładałem tapicerkę to miałem pocięte paluchy, bo w stelaż w środku w niektórych miejscach jest ostry jak brzytwa

wasi69 12-04-2020 19:30

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Czyli siedzisko i oparcie nie trzyma się na stelażu za pomocą kilku śrub ?

pretorian2 12-04-2020 19:37

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
siedzisko przełożyć oparcia już nie, trzeba rozszabrować fotel.

wasi69 12-04-2020 19:56

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
No to kicha, bo pewnie nie da się samych tych "samek" do przodu i tyłu się przełożyć?

AdamGdansk1 12-04-2020 20:53

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Ja też rozbierałem kilka foteli do Focusa MK3 i nie jest to takie trudne. A po za tym skoro masz obydwa fotele elektryczne, to pociągnij zasilanie (plus i minus 12v) nawet z zapalniczki i będziesz miał elektrycznie regulowane. Wystarczy wpiąć zasilanie do czarnej wtyczki fotela. Jak podepniesz odwrotnie plus z minusem, to fotel będzie odwrotnie reagował. Na pewno nic nie spalisz.

wasi69 13-04-2020 15:32

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Mam zdjęcia zrobione z kostki kierowcy

https://i.ibb.co/k5XtnkR/20200413-143824.jpg

Dobrze to kombinuję? Pozostałe to pewnie poduszka i czujnik obecności osoby

Druga wtyczka od pasażera wygląda tak

https://i.ibb.co/nzFq0M0/20200413-143659.jpg

AdamGdansk1 13-04-2020 21:50

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Ja Ci mogę podpowiedzieć kolorami wtyczek w fotelu. Zielona i niebieska to podgrzewane fotele, czarna to elektryczna regulacja. Żółta to airbag, fioletowa jest chyba od zapinki pasa, a szara to czujnik zajęcia fotela. To tak z głowy. Jak się pomyliłem to niech ktoś poprawi. Fotele z wersji europejskiej i angielskiej różnią się tym, że tam lewy fotel ma czujnik zajęcia fotela, a u nas prawy. I montując takie fotele trzeba ten czujnik przełożyć lub dołożyć. Po za tym wszystko pasuje. Rozmieszczenie poszczególnych kostek jest takie same w europejskiej jak i angielskiej wersji.
Fotele mogą się różnić tym, że z anglika elektryczna regulacja jest tylko w prawym fotelu (czasem jest w obydwu), a jak nie ma elektryki to wtedy fotel lewy może być biedniejszy pod względem regulacji (może nie być regulacji wysokości fotela). Lepsze wersje mają również regulację odcinka lędźwiowego. Jak nie ma to można to dołożyć. Mam taki zestaw na zbyciu.

wasi69 25-04-2020 20:32

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Zastanawiam się czy da się przłożyć silniczek oraz sterowanie ze stelaża angielskiego do EU. W boczku plastikowym EU kierowcy zrobic otwory na przyciski regulacji. Wykręcić oparcie i poddupnik to pewnie bez problemu. W skrócie czy z 2 foteli tj. Półskórzany anglik i zwykły fotel z Titanium EU można zrobić jeden półskórzany EU?

wasi69 05-05-2020 08:34

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Hejka. Czy można w prosty sposób włożyć poduszki do przednich foteli? Czy raczej to ciężka zabawa? Wygląda to tak, że mam na oku fotele podgrzewane, nie rozerwane jednak sprzedający wyciągnął poduszki z boków i zastanawiam się czy da się przełożyć poduchy z moich obecnych foteli

Grzegorz MX 06-05-2020 19:15

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Cytat:

Napisał wasi69 (Post 3247675)
Hejka. Czy można w prosty sposób włożyć poduszki do przednich foteli? Czy raczej to ciężka zabawa? Wygląda to tak, że mam na oku fotele podgrzewane, nie rozerwane jednak sprzedający wyciągnął poduszki z boków i zastanawiam się czy da się przełożyć poduchy z moich obecnych foteli

da sie.
musisz wymontowac fotel i odwrócić.

Tam musisz poodpinać pokrycie i gąbki.

Jest w sieci mnóstwo poradników - myślę że tam będą takie same spinki jak w mk2, kombinerki i zdjąć trzeba pokrycie.

Jak lubisz dreszczyk emocji to możesz bez odpinania akumulatora. :-)

ale radzę ostrożnie - odpiąć aku i poczekać z 3-5 minut.

Kiedys przekładałem w Nissanie poszycie z poduszkami, zakładałem w ff2 grzanie dupska + tylna kanapa. Najciężej to wytargać fotel samemu.

wasi69 14-08-2020 15:13

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Jeśli ktoś szuka podpowiedzi jak dokładnie to zrobić to w moim temacie mini poradnik jak sobie z wymianą poradziłem :)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sławek1977 14-09-2020 18:20

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Może ktoś poratować - potrzebuję numery mat na fotele, ewentualnie czy te z przedlifta pasują do polifta?
Rozumiem, że w polifcie jest wiązka do grzania mimo braku podgrzewanych foteli?
A może ktoś chce takie maty sprzedać?

wasi69 14-09-2020 19:31

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Pasuje z przedlifta. Przeczytałeś mój mini poradnik w poscie wyżej?

Sławek1977 14-09-2020 19:42

Odp: Fotele podgrzewane-instalacja
 
Teraz doczytałem, dzięki.
Podsumowując wiązka powinna być w aucie, - kupuję tylko maty z panelem sterowania, podpinam i tyle tak?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.