Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] 1.6tdci pompa wtryskowa ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=279126)

cannot 06-04-2018 20:16

1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
Dzisiaj odpaliłem mojego focusa i przejechałem kilkaset metrów i go nie gasiłem, auto samo zgasło na postoju i już nie chciało odpalić - kręciło i nic.
Sprawdziłem przewody paliwowe przy silniku - suche.

Możecie podpowiedzieć, czy objawy wskazują na pompę wtryskową? Czy ją się jakoś regeneruje a może w niej jakieś podzespoły mogły paść?

Jeżeli to pompa wtryskowa rozumiem, że żeby ją wyjąć trzeba rozbierać rozrząd i koszty robocizny idą w górę?

Jaki jest koszt takiej pompy, jakieś linki ?

Z tego co wiem w baku nie ma pompy paliwowej.

marcin-klb 06-04-2018 20:52

Odp: 1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
Najpierw sprawdź błędy pod kompem. Może czujnik któryś padł bądź jakaś inna pierdoła.

cannot 06-04-2018 21:12

Odp: 1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
Na desce nie wywala błędu.

Jutro jestem umówiony z kolesiem, który ma podłączyć kompa i zobaczymy.

A tak na marginesie, jest jakiś program + kabel z alledrogo żeby samemu ogarniać takie rzeczy ? Kiedyś w vw b5fl kablem za 50zł i programem z neta mogłem sam czytać i kasować błędy.

hindus 06-04-2018 22:01

Odp: 1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
Najbardziej uniwersalny i jednocześnie porządny kabel to Viaken za 150 zl, można nim bez strachu programować.

Programy Forscan i Elmconfig dobrze z nim współpracują

maureliusz 06-04-2018 23:04

Odp: 1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
1. Odczytaj ciśnienie na szynie z kompa
Zatkany filtra paliwa = będzie za duże ciśninie
Problem z pompą - za małe ciśnienie

2.Jeżeli nie będzie błędów, ciśnienie OK to ja bym dał wtryski na sprawdzenie. To nie kosztuje dużo

Ja nie mogłem auta... poł roku odpalić! Wszystko przegrzebałem! Podejrzewałem ECU, zegary... cuda.
Finalnie przegonienie wtrysków EPSem rozwiązało problem :-D. Do dzisiaj śmiga i pali aż miło.

krzys1968 07-04-2018 17:34

Odp: 1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
Niskie cisnieie - mozliwe uszkodzone wtryski lub wtrysk

hepos 07-04-2018 19:06

Odp: 1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
Wymien zawor na pompie. Kosztuje ok 450 zl. Jesli go nigdy nie wymieniłeś jeszcze to to jest przyczyna zapewne. Objawy typowe.

AdamGdansk1 07-04-2018 19:15

Odp: 1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
Dokładnie tak.
Miałem taki sam przypadek. Tydzień temu wymieniłem ten zawór (koszt 408 zł) i od tygodnia jest ok.
Mi pokazywało błędy:
P0193 (wysoka wartość sygnału wejściowego czujnika FRP)
P0087 (zbyt niskie ciśnienie w szynie paliwowej)
P1180 (mały wydatek paliwa)
Oczywiście nie wszystkie razem. Podpinałem kompa i kasowałem błędy kilka razy.
Poniżej link do tego zaworu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump: Wersja 109 km ma inny zawór, z wtyczką prostą (a ten ma pod kątem).

Bump: Sama wymiana dość prosta. Trzeba zdemontować podszybie i jest w miarę dostęp. Czas pracy 1-1,5 godz. Potrzebne małe imbusy i torxy.

Bump: A z błędów wynikało dość dużo możliwości (wtryski, pompa, filtr paliwa, przewody i ten zawór).

cannot 09-04-2018 16:09

Odp: 1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
Dostalem info z warsztatu, poszedl zawor egr. Koszt 950zl +robocizna 150. Zamiennikow nie wkladaja

hindus 09-04-2018 16:42

Odp: 1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
I co, egr powoduje to że auto nie odpala? :|

voodo 09-04-2018 16:42

Odp: 1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
Sprawdź jaki rodzaj masz rodzaj egr.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

cannot 09-04-2018 16:59

Odp: 1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
Taka diagnoze postawili, objawy im opisalem , jutro mam odebrac auto. Nie znam sie ale spalony egr nie bedzie powodowal, ze nie idzie auta odpalic? Sugerowalem im to, co tu pisaliscie ale upieraja sie przy egr

cannot 11-04-2018 14:27

Odp: 1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
Odebrałem wczoraj auto, wymienili egr + filtr kabinowy koszt 1100zł Auto śmiga aż miło.
edit. jeden z mechaniorów mówił mi kiedyś że mam wycięty DPF, ale jakby go nie było to czy zawór egr by padał?

hindus 11-04-2018 14:31

Odp: 1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
No to tylko się cieszyć :) a dla mnie (i pewnie paru innych osób) ważna informacja, że EGR jest w stanie aż tak zablokować silnik, żeby go zgasić i uniemożliwić ponowne odpalenie.

voodo 11-04-2018 15:31

Odp: 1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
Tutaj nie tyle chodzi o zblokowanie silnika ale chyba o jakies zwarcie w samym zaworze, chociaż pewności nie mam. Tak samo miałem w mondeo mk3 ale nie jestem pewny w jakim silniku, że po odłączenu EGR-a dopiero auto odpaliło.

hepos 12-04-2018 10:21

Odp: 1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
Cytat:

Napisał cannot (Post 2963537)
Odebrałem wczoraj auto, wymienili egr + filtr kabinowy koszt 1100zł Auto śmiga aż miło.
edit. jeden z mechaniorów mówił mi kiedyś że mam wycięty DPF, ale jakby go nie było to czy zawór egr by padał?

Nie chcę być złym prorokiem, ale u mnie jak zaczął ten zawór padać to po kilku dniach naglę "ożywał" na miesiąc - dwa. Ale oby moje obawy się nie potwierdziły. Swoją drogą - dosyć drogi masz ten serwis.

cannot 12-04-2018 11:28

Odp: 1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
Cytat:

Napisał hepos (Post 2964081)
Nie chcę być złym prorokiem, ale u mnie jak zaczął ten zawór padać to po kilku dniach naglę "ożywał" na miesiąc - dwa. Ale oby moje obawy się nie potwierdziły. Swoją drogą - dosyć drogi masz ten serwis.

U mnie nie było takich objawów. Jak padł to na amen :) powiedziano mi, że był spalony - jakieś zwarcie.....
Co do ceny, nie chcieli mi zamiennika wsadzać a o używanym nawet słyszeć, zawór egr wyszedł 930zł a żebym nie był ich klientem to ponad 1000zł.

Niestety ale jestem zmuszony rozstać się z moją foką, jeżeli jest ktoś zainteresowany: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Cena oczywiście do negocjacji.

mi117 01-05-2018 10:42

Odp: 1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
Cześć,
mi też padł zawór EGR jakieś 2 lata temu i za chiny nie mogłem auta odpalić.

Wymiana kosztowała 700 zł.

Pozdrawiam - M

irkoo 21-03-2020 06:55

Odp: 1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 2961357)
1. Odczytaj ciśnienie na szynie z kompa
Zatkany filtra paliwa = będzie za duże ciśninie
Problem z pompą - za małe ciśnienie

2.Jeżeli nie będzie błędów, ciśnienie OK to ja bym dał wtryski na sprawdzenie. To nie kosztuje dużo

Ja nie mogłem auta... poł roku odpalić! Wszystko przegrzebałem! Podejrzewałem ECU, zegary... cuda.
Finalnie przegonienie wtrysków EPSem rozwiązało problem :-D. Do dzisiaj śmiga i pali aż miło.



Za duże ciśnienie to znaczy ile?
Jakie powinno być właściwe? Około 22000kPa jest nominał?

gibaj 21-03-2020 07:27

Odp: 1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
Cytat:

Napisał cannot (Post 2963537)
Odebrałem wczoraj auto, wymienili egr + filtr kabinowy koszt 1100zł

:shock: w ASO? bo cena kosmiczna :D

cyberion84 13-01-2023 13:22

Odp: 1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 2961357)
1. Odczytaj ciśnienie na szynie z kompa
Zatkany filtra paliwa = będzie za duże ciśninie
Problem z pompą - za małe ciśnienie

2.Jeżeli nie będzie błędów, ciśnienie OK to ja bym dał wtryski na sprawdzenie. To nie kosztuje dużo

A co jeśli ciśnienie na szynie skacze/faluje w danym zakresie. Nie jest ani za niskie ani za wysokie. Błędów na komputerze nie ma.

maureliusz 14-01-2023 09:52

Odp: 1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
Cytat:

Napisał cyberion84 (Post 3439819)
A co jeśli ciśnienie na szynie skacze/faluje w danym zakresie. Nie jest ani za niskie ani za wysokie. Błędów na komputerze nie ma.

Matko... nie było mnie to chyba... dwa lata :-)

To też mogą być wtryski. Układ jest CR zatem jak jeden wtrysk coś nie bangla / puszcza to będzie ciśnienie w całym układzie szwankować.

cyberion84 14-01-2023 13:39

Odp: 1.6tdci pompa wtryskowa ?
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 3439898)
To też mogą być wtryski. Układ jest CR zatem jak jeden wtrysk coś nie bangla / puszcza to będzie ciśnienie w całym układzie szwankować.

Mechanik upiera się na nową pompę wtryskową, a potem wtryski. Po drodze jeszcze zawór regulacji ciśnienia paliwa zamiast czujnika. A ja myślę, że jest to jakaś pierdoła i gdzieś jest mała nieszczelność.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.