Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Który olej "ze stajni" Motul będzie lepszy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=276513)

smn 31-01-2018 21:01

olej Motul
 
Jak w temacie , wybralem Motula tylko ktory bedzie dobry jesli chodzi o dpf

slawek-kali 31-01-2018 21:04

Odp: olej Motul
 
913d

Jarek_Lodz 31-01-2018 21:05

Odp: olej Motul
 
Ten który będzie spełniał normę 913D

Pozdrawiam
Jarek

smn 31-01-2018 21:18

Re: olej Motul
 
Ok dzieki a jeszcze jedno bo roznie ludzie wypisuja ...ile tego oleju kupic ? Czy 5L w zupelnosci wystarcza ?

juri2069 31-01-2018 21:22

Odp: olej Motul
 
Wystarcza , do połowy bagnetu

slawek-kali 31-01-2018 21:24

Odp: olej Motul
 
dw10 5L wystarczy.

smn 01-02-2018 19:14

Re: olej Motul
 
wracajac do tematu ten Motul 913D jakosciowo jest lepszy od Ford Formula S/SD bo generalnie teraz mam dylemat . (auto z DPF)

Jarek_Lodz 01-02-2018 19:17

Odp: olej Motul
 
Leje go, jeżdżę po mieście, mam DPF (niewycięty). Nie mam z nim problemów. Zawsze kupuje 5l.

Pozdrawiam
Jarek

smn 01-02-2018 19:23

Re: Odp: olej Motul
 
Cytat:

Napisał Jarek_Lodz (Post 2927153)
Leje go, jeżdżę po mieście, mam DPF (niewycięty). Nie mam z nim problemów. Zawsze kupuje 5l.

Pozdrawiam
Jarek

ale ktory lejesz? Fordowski ? czy Motula ? bo generalnie jesli roznicy nie ma to wole 100 mniej wydac

matipad 01-02-2018 19:23

Odp: olej Motul
 
Motul jest drogi :)

Jarek_Lodz 01-02-2018 19:24

Odp: olej Motul
 
Mam prelift 2.0 tdci leje motula.

Pozdrawiam
Jarek

matipad 01-02-2018 19:24

Odp: olej Motul
 
Przerost formy nad treścią :)

Bump: Ja zmieniam olej co 10tys, więc nie wierze w to, że droższy Motul sprawi cuda.
Ja leje Castrol Magnetic ...

smn 01-02-2018 19:28

Re: Odp: olej Motul
 
Cytat:

Napisał matipad (Post 2927163)
Przerost formy nad treścią :)

Bump: Ja zmieniam olej co 10tys, więc nie wierze w to, że droższy Motul sprawi cuda.
Ja leje Castrol Magnetic ...

Generalnie wychodze z zalozenia tak jak ty bo tez nie wierze w super oleje chce uniknac tylko problemow z DPFem stad pytanie

remlen 01-02-2018 19:33

Odp: olej Motul
 
Lepiej co 10 kkm wymienić fordowski olej niż kupować motula za 2x tyle, ale każdy kupuje co chce

SrebnaStrzała 01-02-2018 20:07

Odp: olej Motul
 
Ja leje 300V 5w30 do dpfa i jeżdżę tak już 4 wymianę. Na budziku 160.000km.
Wymieniam co 30.000
3 puchy oleju kupisz za niecałe 300zł.



Natomiast brat w mk3 ma już 400.000 również na tym motulu i tam co 40.000 i póki co ani pompa, ani turbina nie była regenerowana. Jedynie wtryskiwacze ale to dawno temu.

Oba auta praktycznie nie biorą oleju.

ilb 01-02-2018 21:30

Odp: olej Motul
 
Motul ~160 zł kosztuje. Czy to tak dużo, żeby pisać że jest drogi? Wątpię.

Mój jeździł do 140 tyś. na oleju Forda. Następne 80 tyś. na Motulu. DPF działa i ma się dobrze.

SrebnaStrzała 01-02-2018 21:44

Odp: olej Motul
 
Cytat:

Napisał ilb (Post 2927300)
Motul ~160 zł kosztuje. Czy to tak dużo, żeby pisać że jest drogi? Wątpię.

Zależy jaki motul, bo 300v kosztuje 280, z przesyłką 300.
Główną zaletą jeśli chodzi o 300V jest zawartość molibdenu który doskonale zabezpiecza silnik. Minus jest taki że potem zmiana na inny może spowodować problem.
Poniżej skład dla co prawda 5w40 który już jest nieodpowiedni dla tdci ale myślę że dla 5w30 skład będzie podobny:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ilb 02-02-2018 10:09

Odp: olej Motul
 
Jasne, ja akurat pisalem o 913D 5W30.

maniek_pwr 02-02-2018 11:28

Odp: olej Motul
 
Co do oleju motul to czy odczuwacie różnice w pracy silnika?

koval1980 02-02-2018 13:15

Odp: olej Motul
 
Cytat:

Napisał matipad (Post 2927161)
Motul jest drogi :)

Alternatywa - valvoline synpower 5w40
Motula lałem w poprzednim aucie i żadnych problemów z silnikiem, pracował elegancko czy zimny czy ciepły. Teraz testuję Valvoline , ale coraz bardziej myślę o Millers'ie :P
Motul to na pewno dobry wybór.

juri2069 02-02-2018 14:21

Odp: olej Motul
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] masz tu jeden ze 100 tematów o oleju. Reszte znajdziesz również na forum . Albo zmądrzejesz albo zgłupiejesz po przeczytaniu 1001 różnych racji i opinii :)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mawof 11-02-2018 16:44

Który olej "ze stajni" Motul będzie lepszy
 
Panie i Panowie,
Który z tych oleji będzie lepszym dla Mondeo mk4 z 2009 - 2.0 Benzyna:

- motul 8100-eco-nergy-5w30
czy
- motul Specific 913D 5W-30

Zbliża mi się czas wymiany oleju i zastanawiam się nad którymś z nich. Jakoś do Formuli F nie mam przekonania...

Coś doradzicie?

trooll3 11-02-2018 17:50

Odp: Olej Motul
 
Hmm.. Serwis Forda mi leje Castrol Magnatec Profesjonal. 5w30.
Podobno taki zalecany. Auto takie samo.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

remlen 11-02-2018 18:27

Odp: Olej Motul
 
A co wy wszyscy tacy sceptyczni do ford formula czy tez motorcraft xr? Przecież to jest olej zalecany przez producenta wiec w czym problem? Ford sprzedawalby i kazał lac syf do swoich aut żeby się szybko popsuły? Mam wrażenie ze kupujecie inne "lepsze" oleje dla swojego lepszego samopoczucia, bo dla silnika i tak nie robi to wrażenia w normalnym uzytkowaniu.

Szuiram76 11-02-2018 20:44

Odp: Olej Motul
 
Motul 913D, dobry olej - teraz na takim jeżdżę

weuek 11-02-2018 20:52

Odp: Olej Motul
 
Cytat:

Napisał mawof (Post 2932453)

Coś doradzicie?

Weź ten tańszy z nich.

artur1970 11-02-2018 21:29

Odp: Olej Motul
 
Proszę poprawić tytuł tematu na zgodny z zasadami forum .

Poradnik, czyli jak pisać zgodnie z zasadami panującymi na tym forum

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mawof 12-02-2018 09:04

Odp: Olej Motul
 
Cytat:

Napisał remlen (Post 2932530)
A co wy wszyscy tacy sceptyczni do ford formula czy tez motorcraft xr? Przecież to jest olej zalecany przez producenta wiec w czym problem? Ford sprzedawalby i kazał lac syf do swoich aut żeby się szybko popsuły? Mam wrażenie ze kupujecie inne "lepsze" oleje dla swojego lepszego samopoczucia, bo dla silnika i tak nie robi to wrażenia w normalnym uzytkowaniu.

remlen a czemu tak od razu mówisz że jesteśmy sceptyczni. Może poprostu chcemy coś zmienić, porozmawiać na temat nurtujących nas pytań. A może poprostu się nie znam i szukamy rady.
Akurat, jak jeszcze miałem Focusa to różnica między Formula F a lepszym olejem była słyszalna np. w kulturze pracy silnika, więc nie zawsze jest tak że robimy coś dla lepszego samopoczucia. A nawet jeśli to co w tym złego, bo idąc Twoim tokiem myślenia do dziś wszyscy jeździli by maluchami bo przecież czemu dla lepszego samopoczucia zmienić malucha na np. Forda... bo maluch też jeździ... i tańszy... polecany przez producenta jako mało awaryjny i łatwy w naprawach ;)

Skoro jest możliwość i jest wybór nie krytykuj ludzi za to że chcą coś zmienić. Za to napisz że np. z własnego doświadczenia wiesz ze Formula F będzie równie dobra i podaj powody, dasz radę?

FrogsterPL 12-02-2018 09:22

Odp: Który olej "ze stajni" Motul będzie lepszy
 
Porównań z Motulem się nie podejmuję bo nie używałem, ale osobiście stawiam Formulę F ponad Castrolem, od czasu kiedy Castrola mi zżarło prawie litr między wymianami (choć to i tak nic strasznego, biorąc pod uwagę ówczesny przebieg roczny na poziomie 15 tys. km), a Formuli F nie zżera wcale/prawie wcale :D

actchris 12-02-2018 09:31

Odp: Olej Motul
 
Cytat:

Napisał Szuiram76 (Post 2932606)
Motul 913D, dobry olej - teraz na takim jeżdżę

Ale jak smakuje? smarujesz do kanapek czy z ziemniaczkami jako sosik?

Po czym wnosisz że może być lepszy od Formula F oprócz ceny.

mawof 12-02-2018 10:03

Odp: Który olej "ze stajni" Motul będzie lepszy
 
Cytat:

Napisał FrogsterPL (Post 2932761)
Porównań z Motulem się nie podejmuję bo nie używałem, ale osobiście stawiam Formulę F ponad Castrolem, od czasu kiedy Castrola mi zżarło prawie litr między wymianami (choć to i tak nic strasznego, biorąc pod uwagę ówczesny przebieg roczny na poziomie 15 tys. km), a Formuli F nie zżera wcale/prawie wcale :D

Dzięki. Cenna uwaga :).

weuek 12-02-2018 10:06

Odp: Który olej "ze stajni" Motul będzie lepszy
 
Taka cenna, że dotyczy różnicy w kolorze opakowania i etykiecie. ;-) (reszta placebo)

koszka 12-02-2018 10:09

Odp: Który olej "ze stajni" Motul będzie lepszy
 
Ja jeżdżą na 913 D i jaj na razie wszystko ok. Formula jest produkowana przez castrol. Mój kolega lal castrol do accorda i miał cały zasyfiony silnik od gory bo tam mógł podejrzec przy regulacji zaworów. Zmienił na mobil i mówi ze silnik jest czystszy. Tematów o olejach jest naprawdę dużo, i można zglupiec je czytając. Jezdzilem tez na liqui moły i to był tez wg mnie dobry olej.

remlen 12-02-2018 11:08

Odp: Olej Motul
 
Cytat:

Napisał mawof (Post 2932749)
Skoro jest możliwość i jest wybór nie krytykuj ludzi za to że chcą coś zmienić. Za to napisz że np. z własnego doświadczenia wiesz ze Formula F będzie równie dobra i podaj powody, dasz radę?

Nie krytykuje to raz, dwa, ze zdanie mam takie jak napisałem. Poza tym wlalem valvoline do tdci i turbo na zimnym oleju bylo glosniejsze niż na motorcraft xr-praktycznie nie słychać a mam już 280 kkm. Castrola miałem w koreancu, którego kupiłem jako nowy z salonu i niestety pokrywa zaworów od środka z nagarem. Nie twierdze tez ze olej forda jest najlepszy, tylko ze jeżeli się sprawdza, silnik na nim pracuje ok, nie ma nagarow to ja np. Nie szukam innych. Jedyne co się zastanawiam to to czy nie wlac 5w40 zamiast 5w30 przy następnej wymianie.

FrogsterPL 12-02-2018 11:13

Odp: Który olej "ze stajni" Motul będzie lepszy
 
weuek, jeśli za placebo uznajesz WIDOCZNY ubytek oleju, podczas gdy na fordowskim oleju oleju nie ubywa, to gratuluję.

Wiem oczywiście, że Formula F jest produkowane przez BP, które należy do Castrola, ale najwidoczniej to nie to samo.

Zresztą, najważniejszą kwestią pozostaje fakt, że Castrola miałem wtedy wlanego 5W40, a Formula F którą kupuję ma 5W30, więc nie był to ten sam olej. Ciekawostką pozostaje fakt, że ze względu na parametry lepkości to raczej Formula F powinna znikać, a było odwrotnie.

Po uniesieniu pokrywy zaworów (w celu sprawdzenia luzów zaworowych) też nie stwierdziłem jakiegoś zasyfienia, samochód miał wtedy bodajże około 190-195 tys. km przebiegu i nie miał wcześniej robionych żadnych płukanek układu smarowania.

ilb 12-02-2018 11:38

Odp: Który olej "ze stajni" Motul będzie lepszy
 
W innym temacie wspominalem o Motulu, dodam tutaj jeszcze dlaczego go kupuje.

Kiedys mialem Toyote. Wlewalem do niej Mobil1. Oczywiscie zarla olej. Zmienilem na Motul i raz, ze zauwazalnie kulturalniej pracowala, to jeszcze zuzycie oleju spadlo na tyle, ze nie musialem juz oleju dokupowac miedzy zmianami (patrzac na Mobil, to dolewalem wiecej o 1 litr, bo szlo cale dodatkowe opakowanie na te 15 tys km + to, co zostalo w duzym baniaku).

Pozniej jak mialem BMW, to po wlaniu Motula przede wszystkich uciszyly sie zawory po odpaleniu. Niestety M52 lubily sobie pograc. Na Castrolu bylo to slyszalne dosc dlugi czas po zimnym starcie. Na Motulu praktycznie w ogole. W kulturze pracy nie bylo duzej roznicy z prostej przyczyny - to bylo benzynowe R6 i dobrze wyciszona kabina.

Do Forda leje Motula, bo mam dobre z nim doswiadczenia. Jak kupilem byl wlany Ford Formula. Po zmianie nie zauwazylem roznicy w kulturze pracy. Oleju nie dolewam, na bagnecie srodek sie trzyma pomiedzy wymianami. Nie wiem jak bylo na poprzednim, bo wymienilem po zakupie. Zmieniam co 20 tys. zgodnie z komputerem, wiec wole zalac Motul z ktorym mam dobre doswiadczenia. Kwestia wyboru. Jezdze prawie prawie 4 lata (~85 tys km), samochod ma 226 tys. km i jest wszystko ok. Jednoczesnie nie neguje zalewania czegos innego, tanszego.

weuek 12-02-2018 11:39

Odp: Który olej "ze stajni" Motul będzie lepszy
 
Cytat:

Napisał FrogsterPL (Post 2932823)

Zresztą, najważniejszą kwestią pozostaje fakt, że Castrola miałem wtedy wlanego 5W40, a Formula F którą kupuję ma 5W30, więc nie był to ten sam olej.

To tak pisz od razu, a nie niedokładne bzdury.

mawof 12-02-2018 12:01

Odp: Który olej "ze stajni" Motul będzie lepszy
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2932783)
Taka cenna, że dotyczy różnicy w kolorze opakowania i etykiecie. ;-) (reszta placebo)

A skad takie przekonanie? Jakies konkrety?

Bump:
Cytat:

Napisał remlen (Post 2932817)
Nie krytykuje to raz, dwa, ze zdanie mam takie jak napisałem. Poza tym wlalem valvoline do tdci i turbo na zimnym oleju bylo glosniejsze niż na motorcraft xr-praktycznie nie słychać a mam już 280 kkm. Castrola miałem w koreancu, którego kupiłem jako nowy z salonu i niestety pokrywa zaworów od środka z nagarem. Nie twierdze tez ze olej forda jest najlepszy, tylko ze jeżeli się sprawdza, silnik na nim pracuje ok, nie ma nagarow to ja np. Nie szukam innych. Jedyne co się zastanawiam to to czy nie wlac 5w40 zamiast 5w30 przy następnej wymianie.

Ok. To teraz rozumiem wiecej o co Ci chodzilo. Dzieki :)

weuek 12-02-2018 12:13

Odp: Który olej "ze stajni" Motul będzie lepszy
 
Cytat:

Napisał mawof (Post 2932845)
A skad takie przekonanie? Jakies konkrety?

Szkoda miejsca na serwerze, bo już jest tu milion postów o tym. Miałbyś lektury na miesiąc...

mawof 12-02-2018 12:14

Odp: Który olej "ze stajni" Motul będzie lepszy
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2932849)
Szkoda miejsca na serwerze, bo już jest tu milion postów o tym. Miałbyś lektury na miesiąc...

Wrzuc na priv. Poczytam chetnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.