Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Jak sprawdzić czujniki parkowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=275160)

Domel 15 15-01-2018 19:40

Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
Witam wszystkich mam problem z czujnikiem parkowania wymieniłem jeden z tyłu bo padł i kontrolka tylko zapiszczy i nic więcej jak to sprawdzić

totek2 15-01-2018 19:45

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
trzeba się podłączyć komputerem i odczytać błędy.

koszka 15-01-2018 20:08

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
podepnij komputer włącz forscan i będziesz wszystko wiedział.

Domel 15 16-01-2018 21:51

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
Tylko że mało kto ma w mojej okolicy program do forda a dalej jechać brak czasu

Bump: Tylko że mało kto ma w mojej okolicy program do forda a dalej jechać brak czasu

aurerum 16-01-2018 22:04

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
to trochę ciężko będzie zlokalizować co się stało

koval1980 17-01-2018 08:46

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
Po aktualizacji Convers'a widać na wizualizacji, który nie działa poprawnie :wink:

totek2 17-01-2018 08:56

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
o ile w ogóle się układ włączy.

lumig 18-01-2018 08:55

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
[QUOTE=Domel 15;2917768]Tylko że mało kto ma w mojej okolicy program do forda a dalej jechać brak czasu

To, który czujnik nie działa powinien ogarnąć pierwszy lepszy majster z przyzwoitym, uniwersalnym komputerem diagnostycznym. W moim przypadku to zadziałało. Finalnie okazało się też, że kabelek od czujnika był przerwany pod zderzakiem.

Pozdrawiam

dyzmanikoś 19-01-2018 20:02

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
Przerabiałem rok temu problem,jednemu mechanikowi raz pokazał błąd jednego czujnika,przy drugiej próbie zero reakcji.Drugi fachman wzdychał,mierzył,szukał,ponownie wzdychał i nic...Dopiero 3 uznawany za magika okolicznego ogarną temat,ale dla pewności podłączał 2 różne testery,wynik ten sam-jak się okazało trafny.

jaceks 19-01-2018 22:27

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
forscan pokaże który czujnik i z jaką skutecznością pracuje. potem tylko wyeliminować instalacje do niego lub sam czujnik poprzez zamianę pary miejscami i masz gotową diagnoze.

franczesko 19-01-2018 22:44

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
Jeśli układ się włącza, to bez komputera sprawdzisz, który czujnik jest uszkodzony. Wrzuć wsteczny bieg na włączanym zapłonie, przykładaj opuszek palca do każdego czujnika. W przypadku gdy któryś nie będzie Cię "uderzał" rytmicznie - nie działa.
:) :) :)

lucas2208 20-01-2018 00:28

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
Fajny sposob to stetoskop :) jak zalaczysz czujniki to wydaja charakterystyczne pikanie...slyszane tylko stetoskopem...

olech90 20-01-2018 01:48

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
Wlaśnie ja mam podobnie. Wrzucam wsteczny i czujniki z tyłu piszczą. Jak tylko sie ociepli musze zajrzec pod spod moze faktycznie kabelek ułamany

kamii 15-04-2018 09:36

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
dzień dobry, mam podobnie jak kolega poniżej. Gdy da wsteczny bieg piszczą ciągle czujniki przednie. Chociaz zdarzy się czasami taki dzień że działa normalnie, lecz jest to bardzo rzadko. Wydaje mi się, że jeden czujnik z przodu non stop pokazuje że jest jakaś przeszkoda. Jak mam go zlokalizować?

romanhoks 15-04-2018 13:24

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
Zobacz czy na czujnikach nie ma babla. Male wybrzuszenie.Jak ma to ten czujnik jest winny.Widzi stale przeszkode.Ja mam na srodkowych i te same objawy.Nie sprawdzalem testerem bo pracuje jako mechanik w serwisie i wiem z praktyki jak padaja czujniki.

Bump: lucas 2208 A o tym to nie wiedzialem zawsze sprawdzalem palcem .No ale czlowiek uczy sie do konca zycia i glupim umiera.Stare przyslowie.Dzieki za patent.

leszcz 15-04-2018 14:36

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
Cytat:

Napisał kamii (Post 2965524)
Jak mam go zlokalizować?

podepnij kompa ;) druga sprawa jak masz Convers+ to po wgraniu odpowiedniego softu uruchamia się wizualizacja tych czujników i już widać który szaleje ;)

kamii 15-04-2018 18:59

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
Mam kabel z elmem. Ale nie umiem znaleść gdzie pisze ktory to czujnik. W bledach nic nie wykrywa, forscan to zlokalizuje?

peteypee 15-04-2018 19:32

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
Tak

kamii 16-04-2018 12:48

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
1 załącznik(i)
W forscanie wyszło coś takiego przy włączonym wsteczny biegu. Czyli który czujnik do wymiany?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

koszka 16-04-2018 17:20

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
A nie czyta ci forscan błędów. Mi w błedach pokazał , ze uszkodzony jest czujnik przedni lewy zewnetrzny.

pawelszakal 19-04-2020 18:21

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
Witajcie.
Od jakiegoś tygodnia mam ciągły sygnał z czujników parkowania z przodu. Przykładając po kolei do ucha każdy czujnik słychać jak sobie cykają. Sprawdzaliśmy przejście miernikiem i na każdym jest okej. ForScan nie pokazuje błędów. Czy ktoś doradzi co dalej robić?

maxpayne34 25-04-2020 12:27

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
Cytat:

Napisał pawelszakal (Post 3243879)
Witajcie.
Od jakiegoś tygodnia mam ciągły sygnał z czujników parkowania z przodu. Przykładając po kolei do ucha każdy czujnik słychać jak sobie cykają. Sprawdzaliśmy przejście miernikiem i na każdym jest okej. ForScan nie pokazuje błędów. Czy ktoś doradzi co dalej robić?

I jak rozwiązałeś problem? Mam tak samo, ale z tyłu, z tym, że jeden czujnik ma tak jakby bulwę, odparzenie farby na sobie. I ten podejrzewam.

pawelszakal 25-04-2020 21:45

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
Kupiłem po jednym zewn i wewn. I podmienilem w ten sposób i działają. Po 26zl/szt. od gościa z Allegro o nicku dlaauta

maxpayne34 27-04-2020 17:50

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
Cytat:

Napisał pawelszakal (Post 3245365)
Kupiłem po jednym zewn i wewn. I podmienilem w ten sposób i działają. Po 26zl/szt. od gościa z Allegro o nicku dlaauta

Dzięki za odpowiedź. Dzisiaj byłem przy aucie i wyciągnąłem ten czujnik z napuchniętą farbą (wewnętrzny), zdrapałem ją, wyciągnąłem czujnik zew. pomierzyłem rezystancję, na obu takie same prawie, czyli ok. Zamieniłem miejscami te czujniki, bo dostęp do tego wew. to jakieś nieporozumienie w kombi, dobrze, że ma długie i chude palce :D Teraz cisza, wcześniej pikało z tyłu lub był sygnał ciągły nawet jak nic nie było za mną i jechałem.

matrog19 07-02-2024 17:54

Odp: Jak sprawdzić czujniki parkowania
 
Cytat:

Napisał jaceks (Post 2919389)
forscan pokaże który czujnik i z jaką skutecznością pracuje. potem tylko wyeliminować instalacje do niego lub sam czujnik poprzez zamianę pary miejscami i masz gotową diagnoze.

Jak można przeprowadzić forscanem diagnozę czujników?

xbeer 07-04-2024 13:03

Czujniki parkowania
 
do usunięcia post.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.