Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=264987)

George2222 07-06-2017 19:40

Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu
 
Posiadam Forda Focusa MK2 z silnikiem 1.8 TDCi z 2006 r. przebieg 210 000km

Od około 3 lat silnik zaczął szarpać (drgać, wibrować) na biegu jałowym - tylko jak jest już porządnie rozgrzany. Pierwsza diagnoza oczywiście koło dwumasowe - brak pieniędzy i mało drażniący problem odciągnął naprawę do stycznia 2017 r.

Po wymianie koła dwumasowego i sprzęgła - brak poprawy!

Kolejne diagnozy, kolejne naprawy i brak poprawy:
- wymieniłem poduszki silnika
- wtryski wymontowane i oddane do testów - w pełni sprawne
- brak błędów po podpięciu komputera
- po wciśnięciu sprzęgła - silnik uspokaja się
- około 3 lat temu wymieniałem uszkodzony zawór EGR
- w 2017 roku testowo zaślepiłem EGR - bez poprawy
- gdy zwiększę obroty do 900-1000 wszystko jest ok lub gdy wcisnę sprzegło

- w 2018 roku wyciąłem programowo i zaślepiłem zawór EGR - silnik ogólnie lepiej pracuje ale nie równa praca pozostała

Problem narasta - teraz gdy silnik się rozgrzeje i stoję na światłach to nie można wysiedzieć w samochodzie - wszystko się trzęsie już bardzo mocno. Jedyny ratunek to dodanie gazu i trzymanie go na około 1000 obrotów lub wciśnięcie sprzegła - wtedy jest idealnie i nic nie trzęsie.

Zwracam się do Was o pomoc bo mechanicy (a było już 3) rozkładają ręce.
A ja go nawet w tym stanie sprzedać nie mogę bo wszyscy mówią - dwumasa do wymiany a przecież jest nowa!

Harisonl 07-06-2017 20:43

Odp: Szarpanie, drganie silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu
 
EGR do czyszczenia zaslepienia

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

George2222 08-06-2017 07:10

Odp: Szarpanie, drganie silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu
 
Cytat:

Napisał Harisonl (Post 2813691)
EGR do czyszczenia zaslepienia

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Mniej więcej 3 lata temu miałem awarię EGRa (zbieg okoliczności??), czyszczenie nie pomogło i wymieniłem na drugi używany... Ciekawy pomysł niech jeszcze ktoś się wypowie. W sumie łatwo to sprawdzić zaślepiając EGR?

Tarmas 09-06-2017 05:35

Odp: Szarpanie, drganie silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu
 
Najłatwiej sprawdzić wypinając wtyczkę od EGR-a. Posypie błędami do komputera, ale nie powinien przejść w tryb awaryjny.

Harisonl 09-06-2017 06:58

Odp: Szarpanie, drganie silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu
 
Jeśli ma zaklinowany w pozycji otwartej to wyjęcie wtyczki nic nie da. Zaślepka blaszka za 30 zł z allegro i będzie ok. Zaślepienie to 10 min roboty. Odkręcenie raptem 2 śrub

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

George2222 09-06-2017 08:35

Odp: Szarpanie, drganie silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu
 
Cytat:

Napisał Harisonl (Post 2814240)
Jeśli ma zaklinowany w pozycji otwartej to wyjęcie wtyczki nic nie da. Zaślepka blaszka za 30 zł z allegro i będzie ok. Zaślepienie to 10 min roboty. Odkręcenie raptem 2 śrub

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Ok dzięki - zaślepka już zamówiona! O rezultatach niebawem poinformuję.
Przy okazji jak sprawdzałem dostęp do EGRa zauważyłem że rurka od czujnika doładowania powietrza jest lekko pęknięta - naprawiłem i obserwuje bo to też może mieć wpływ na pracę silnika.

George2222 10-06-2017 21:05

Odp: Szarpanie, drganie silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu
 
Zaślepka EGR zamontowana i przejechane około 70km - wielkich zmian nie odczułem (po 5km pojawił się check awarii) a problem z szarpaniem, drganiem silnika nie zniknął.
Kolejne spostrzeżenia:
- problem ujawnia się po przejechaniu około 15-20km
- silnik uspokaja się po wciśnięciu sprzęgła ale to też nie zawsze
- silnik uspokaja się po delikatnym wciśnięciu gazu

Proszę o kolejne pomysły

Harisonl 11-06-2017 06:52

Odp: Szarpanie, drganie silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu
 
A w ogóle to próbowałeś podłączyć pod kompa. Może masz jakieś błędy wtedy będzie łatwiej. Bo wychodzi na to że już wszystko sprawdziłeś. Sprawdź czy nie masz jakiejś nieszczelności w rurach. Jest takie kolanko przy EGR co lubi pękać. Ale wątpię żeby to było to.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

George2222 11-06-2017 09:01

Odp: Szarpanie, drganie silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu
 
Cytat:

Napisał Harisonl (Post 2814971)
A w ogóle to próbowałeś podłączyć pod kompa. Może masz jakieś błędy wtedy będzie łatwiej. Bo wychodzi na to że już wszystko sprawdziłeś. Sprawdź czy nie masz jakiejś nieszczelności w rurach. Jest takie kolanko przy EGR co lubi pękać. Ale wątpię żeby to było to.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Za każdym razem jak jestem u mechanika samochód jest podłączany pod komputer i błędów brak.
Jeden z mechaników ma teorię że mimo iż wtryski były demontowane i oddawane do kontroli to któryś jest uszkodzony. W moim Fordzie są Siemensy i przy przegrzaniu potrafią wadliwie chodzić. Zaproponował żebym kupił jeden wtrysk i zamieniał go po kolei i sprawdzał czy drgania nadal występują.

Jak oceniacie ten pomysł?

Harisonl 11-06-2017 11:23

Odp: Szarpanie, drganie silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu
 
Też mam TDCi 1.8 i wtryski Siemens których się nie regeneruje. Bardzo możliwe że jest to problem z układem układem paliwowym. Skoro nie ma błędów to trzeba posprawdzac parametry silnika. Jak ciśnienia na listwie i inne.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

michasg 11-06-2017 13:17

Odp: Szarpanie, drganie silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu
 
Podeślę Ci cytat z forum Focusa - może to pomoże (ten sam silnik):
"wychodzi na to, że większość "mechaników" wuja się zna na naszych autach, tylko dwumas i dwumas do wymiany, u mnie przestało trząść budą po naprawie.......tak tak - alternatora, wymienione tulejki i jakieś łożysko i jak ręką odjął, elektryk mówił, że alternator przekazuje info do komputera sterującego pracą silnika i jak mu coś nie pasuje to się pier....., naprawa całe 200 PLN ale radość bezcenna "

Harisonl 11-06-2017 13:54

Odp: Szarpanie, drganie silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu
 
Wsumie racja dlatego trzeba zacząć wymieniać najtańsze rzeczy a nie dwumasy i wtryski za grube tysiące.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

George2222 11-06-2017 14:03

Odp: Szarpanie, drganie silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu
 
Cytat:

Napisał Harisonl (Post 2815048)
Też mam TDCi 1.8 i wtryski Siemens których się nie regeneruje. Bardzo możliwe że jest to problem z układem układem paliwowym. Skoro nie ma błędów to trzeba posprawdzac parametry silnika. Jak ciśnienia na listwie i inne.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Najdziwniejsze że problem występuje dopiero po rozgrzaniu silnika

Bump:
Cytat:

Napisał michasg (Post 2815095)
Podeślę Ci cytat z forum Focusa - może to pomoże (ten sam silnik):
"wychodzi na to, że większość "mechaników" wuja się zna na naszych autach, tylko dwumas i dwumas do wymiany, u mnie przestało trząść budą po naprawie.......tak tak - alternatora, wymienione tulejki i jakieś łożysko i jak ręką odjął, elektryk mówił, że alternator przekazuje info do komputera sterującego pracą silnika i jak mu coś nie pasuje to się pier....., naprawa całe 200 PLN ale radość bezcenna "

To na pewno tylko jak znaleźć mechanika który faktycznie się zna?
Samochód miał 190 tyś. i wymiana dwumasy i sprzęgła i tak była konieczna - widziałem w jakim były stanie.

michasg 12-06-2017 06:39

Odp: Szarpanie, drganie silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu
 
Można wymontować u normalnego mechanika i wysłać do zakładu specjalizującego się w naprawach alternatorów . Jest tego trochę. Wujek Google pewnie pomoże.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

KOOdaq 12-06-2017 08:55

Odp: Szarpanie, drganie silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu
 
Hmm ciekawe, bo i u mnie dokładnie ten sam problem niedawno zaczął występować ale jeszcze nie na tyle odczuwalny żeby do mechanika jechać.

Jak rozumiem, objawia się to tym, że cały samochód wpada w wibracje większe niż normalnie dopiero po rozgrzaniu, bądź przejechaniu jakiegoś dystansu, tak?

George2222 12-06-2017 11:18

Odp: Szarpanie, drganie silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu
 
Cytat:

Napisał KOOdaq (Post 2815392)
Hmm ciekawe, bo i u mnie dokładnie ten sam problem niedawno zaczął występować ale jeszcze nie na tyle odczuwalny żeby do mechanika jechać.

Jak rozumiem, objawia się to tym, że cały samochód wpada w wibracje większe niż normalnie dopiero po rozgrzaniu, bądź przejechaniu jakiegoś dystansu, tak?

Dokładnie tak - zaczyna się od małych wibracji a z czasem trzęsie całą budą jakbym na udarze co najmniej siedział :027:
A najdziwniejsze jest to że dopiero po rozgrzaniu, bądź przejechaniu jakiegoś dystansu - ręce opadają!

Najgorsze że pomysły się kończą!

cojeden 12-06-2017 17:36

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Mam to samo od dłuższego czasu, ostatnio się za to zabrałem, pierwsze co wtryski do sprawdzenia okazały się OK, dwumas wymieniany, budą trzepie po rozgrzaniu i to nie zawsze, czasem te wibracje są bardzo duże że cały silnik lata, czasem mniejsze, ciężko to wyczuć, ale jedno jest pewne musi być rogrzany, pomysły mi się kończą, błędów na kompie też zero...

George2222 05-07-2017 17:10

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Witam ponownie
Od ostatniego wpisu chwila minęła a z moim Fordem bez zmian...
Co zrobiłem:
- kupiłem sprawny wtrysk i pojedynczo go wymieniam ze starymi. Został mi jeszcze jeden do sprawdzenia ale jak dotychczas - bez poprawy
- wymieniłem ostatnią poduszkę silnika która została pominięta wcześniej a była w dużym stopniu zużyta - bez poprawy

Kolejne pomysły:
- zdjęcie paska osprzętu w celu sprawdzenia podzespołów

Silnik w dalszym ciągu uspokaja się po wciśnięciu sprzęgła lub dodaniu gazu...

KOOdaq 14-07-2017 09:47

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Cytat:

Napisał George2222 (Post 2826415)
Witam ponownie
Od ostatniego wpisu chwila minęła a z moim Fordem bez zmian...
Co zrobiłem:
- kupiłem sprawny wtrysk i pojedynczo go wymieniam ze starymi. Został mi jeszcze jeden do sprawdzenia ale jak dotychczas - bez poprawy
- wymieniłem ostatnią poduszkę silnika która została pominięta wcześniej a była w dużym stopniu zużyta - bez poprawy

Kolejne pomysły:
- zdjęcie paska osprzętu w celu sprawdzenia podzespołów

Silnik w dalszym ciągu uspokaja się po wciśnięciu sprzęgła lub dodaniu gazu...

Czy przy mocniejszym dodaniu gazu, w pewnym zakresie obrotów (u mnie około 1900-2200) wibracje także występują? Nie na wszystkich biegach musi tak się dziać...

U mnie niestety problemem okazał się wypracowany dwumas - najwidoczniej, po rozgrzaniu sprzęgła i silnika, dwumas wpadał w większe niż na zimnym silniku, wibracje, wymiana pomogła.

Dodatkowo, mechanik mówił, że kolejną przyczyną mogły być albo zawory (wyklepane szklanki) albo właśnie wcześniej wspomniany alternator, z tym, że alternator można poprzez diagnostykę komputerem podobno wykluczyć.

George2222 14-07-2017 11:34

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
U mnie drgania występują tylko na biegu jałowym na niskich obrotach i tylko po mocnym rozgrzaniu silnika.

Dwumas jest praktycznie nowy - mechanik zastanawia się nawet czy nie trafił się wadliwy egzemplarz ale w tym przypadku koszt sprawdzenia tego elementu przerasta moje możliwości.

O zaworach też wspominał ale na razie dałem sobie spokój - szkoda mi kasy na dalszą diagnostykę i muszę z tym żyć :-(.

Za rok lub dwa będę chciał go sprzedać a ta wada ze pewne znacznie zaniży mi cenę sprzedaży!

kohegen 04-04-2018 13:59

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Czy udało się komuś zdiagnozować problem? U mnie dokładnie ta samo sytuacja co u kolegi George2222.

rozekl 04-04-2018 14:10

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Witam też walczę z tym problemem. U mnie wibracje tylko na rozgrzanym silniku i na biegu jałowym. Dzisiaj odpiąłem wtyczkę od przepływomierza wywaliło błąd ale jak by mniejsze wibracje. Może zaryzykuję zakup przepływomierza z alledrogo.

George2222 05-04-2018 07:26

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Cytat:

Napisał rozekl (Post 2960012)
Witam też walczę z tym problemem. U mnie wibracje tylko na rozgrzanym silniku i na biegu jałowym. Dzisiaj odpiąłem wtyczkę od przepływomierza wywaliło błąd ale jak by mniejsze wibracje. Może zaryzykuję zakup przepływomierza z alledrogo.

Do dnia dzisiejszego problem nie rozwiązany...
Znajomy miał pomysł żeby go podłączyć pod oryginalny komputer FORDa ale w autoryzowanej stacji to trochę kosztuje...

rozekl 05-04-2018 17:56

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Znalazłem jeszcze taki temat.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kohegen 05-04-2018 18:08

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Cytat:

Napisał rozekl (Post 2960681)
Znalazłem jeszcze taki temat.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

O tego nie widziałem... stąd ten pomysł z przepływomierzem? ;)
Przepływkę łatwo sprawdzić, kiedyś to robiłem, wydaje mi się że wyrzuciła by błąd.
Ciekawą teorią natomiast jest alternator i jego łożyska...

cichy10 05-04-2018 18:52

Re: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzani
 
Też miałem problem z trzęsącym się samochodem na jałowym biegu po rozgrzaniu. Pare miesięcy wcześniej miałem wymieniony dwumas i on był podejrzanym wskazanym przez pierwszego mechanika. Drugi natomiast celnie wskazał uszkodzoną poduszkę skrzyni biegów. Po wymianie trzęsawka trwale zniknęła.

stiepek 06-04-2018 09:26

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Ja też się zmagałem z drganiami długo i u mnie pomogła wymiana poduszki skrzyni biegów, zaślepienie EGR'a oraz wyczyszczenie ODMY(płukanie w środku benzyną) wraz z przewodami które nie były drożne (w środku było dużo tzw. mazi, smaru).
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

George2222 08-04-2018 16:37

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Cytat:

Napisał rozekl (Post 2960012)
Witam też walczę z tym problemem. U mnie wibracje tylko na rozgrzanym silniku i na biegu jałowym. Dzisiaj odpiąłem wtyczkę od przepływomierza wywaliło błąd ale jak by mniejsze wibracje. Może zaryzykuję zakup przepływomierza z alledrogo.

I jak wymieniłeś ten przepływomierz? Są jakieś efekty?

Bump:
Cytat:

Napisał rozekl (Post 2960681)
Znalazłem jeszcze taki temat.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sprawdzę ciśnienie na szynie CR - mechanik twierdzi że jak byłoby za małe to byłyby problemy z odpalaniem silnika.

Bump:
Cytat:

Napisał stiepek (Post 2961010)
Ja też się zmagałem z drganiami długo i u mnie pomogła wymiana poduszki skrzyni biegów, zaślepienie EGR'a oraz wyczyszczenie ODMY(płukanie w środku benzyną) wraz z przewodami które nie były drożne (w środku było dużo tzw. mazi, smaru).
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Poduszki wymienione wcześniej (brak rezultatów). Po zaślepieniu EGRa miałem jeszcze większe problemy z silnikiem - często gasł przy ruszaniu, wyświetlał się błąd i szarpał - ostatecznie zaślepkę musiałem zdemontować. ODMY jeszcze nikt nie ruszał więc można zajrzeć.

rozekl 08-04-2018 18:55

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Cytat:

Napisał George2222 (Post 2961950)
I jak wymieniłeś ten przepływomierz? Są jakieś efekty?



Bump:

Sprawdzę ciśnienie na szynie CR - mechanik twierdzi że jak byłoby za małe to byłyby problemy z odpalaniem silnika.

Bump:

Poduszki wymienione wcześniej (brak rezultatów). Po zaślepieniu EGRa miałem jeszcze większe problemy z silnikiem - często gasł przy ruszaniu, wyświetlał się błąd i szarpał - ostatecznie zaślepkę musiałem zdemontować. ODMY jeszcze nikt nie ruszał więc można zajrzeć.

Po podmianie przepływomierza brak poprawy.

George2222 08-04-2018 20:05

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Cytat:

Napisał rozekl (Post 2962014)
Po podmianie przepływomierza brak poprawy.

We wtorek sprawdzę ciśnienie na szynie CR.
Czytałem jeszcze na forum że jest aktualizacja oprogramowania która eliminuje nasze problemy - zobacz: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tylko tam inny silnik 1.6 - ciekawi mnie ta aktualizacja ale nie lubię autoryzowanych stacji bo jak człowiek przyjeżdża starym autem to są niemili, ceny odstraszają i próbują spławić człowieka.

stiepek 09-04-2018 15:39

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Cytat:

Napisał George2222 (Post 2961950)
Poduszki wymienione wcześniej (brak rezultatów). Po zaślepieniu EGRa miałem jeszcze większe problemy z silnikiem - często gasł przy ruszaniu, wyświetlał się błąd i szarpał - ostatecznie zaślepkę musiałem zdemontować. ODMY jeszcze nikt nie ruszał więc można zajrzeć.

Z reguły po zaślepieniu EGR'a silniki 1.8 tdci lepiej pracują (auto jest bardziej zrywniejsze). W tych silnikach zaślepia się blaszką z dziurkami [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
ponieważ nie powoduje to żadnych błędów. Sprawdź czy nie masz gdzieś nieszczelności. Zobacz koniecznie ODME z przewodami bo u mnie była dość mocno przytkana (przebieg auta 290 tys).

George2222 09-04-2018 17:07

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Cytat:

Napisał stiepek (Post 2962459)
Z reguły po zaślepieniu EGR'a silniki 1.8 tdci lepiej pracują (auto jest bardziej zrywniejsze). W tych silnikach zaślepia się blaszką z dziurkami [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
ponieważ nie powoduje to żadnych błędów. Sprawdź czy nie masz gdzieś nieszczelności. Zobacz koniecznie ODME z przewodami bo u mnie była dość mocno przytkana (przebieg auta 290 tys).

Tak masz rację było bardziej zrywniejsze ale po przejechaniu około 5-10km przy redukcji biegów wyskakiwał błąd. I często gasł przy ruszaniu. Zaślepka była prawidłowa z otworami.
We wtorek będę u mechanika to sprawdzę ciśnienie i ODMĘ.

George2222 11-04-2018 16:15

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Właśnie wróciłem od mechanika i wszystkie ciśnienia są prawidłowe a na szynie CR jest 300 barów. Fakt że podczas badania silnik jak na złość pracował poprawnie - mam podjechać jeszcze raz jak wpadnie w wibracje.

George2222 11-05-2018 10:46

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Cytat:

Napisał George2222 (Post 2963596)
Właśnie wróciłem od mechanika i wszystkie ciśnienia są prawidłowe a na szynie CR jest 300 barów. Fakt że podczas badania silnik jak na złość pracował poprawnie - mam podjechać jeszcze raz jak wpadnie w wibracje.

Sprawdziłem ciśnienie gdy silnik nierówno pracuje i okazało się że ma wahania ciśnienia od 280 do 320 barów - co może powodować te skoki na biegu jałowym?

ciesin 25-05-2018 17:03

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Witam Wszystkich. Mam dokładnie te same objawy. Informacje tu zawarte mogę jedynie uzupełnić jak w moim przypadku problem się rozwijał. Auto kupiłem przy 200kkm. Wtedy szarpanie było ledwo wyczuwalne, raz na parę sekund. Mechanik który dokonywał sprawdzenia auta przed zakupem mówił, żeby się tym wogole nie przejmować. Nie było żadnych błędów. Zalecił za to wymianę obu pasków rozrządu co niezwłocznie zleciłem. Obecnie mam 280kkm i po rozgrzaniu szarpie już budą niemal jak w ciągniku. Oczywiście tylko na biegu jałowym a po wciśnięciu sprzęgła objaw ustaje. W międzyczasie wymieniałem alternator z wersji 90A na 150A ale wydaje się to wogole nie mieć wpływu na opisywany objaw. Pozostałych wspomnianych tu potencjalnych rozwiązań nie testowałem ale z opisów dają małą nadzieję. Jeśli uda mi się dojść do rozwiązania oczywiście podzielę się wiedzą i liczę na to samo ze strony innych strapionych tym objawem, pozdrawiam

FIGO-26 30-06-2018 22:09

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Cytat:

Napisał George2222 (Post 2977687)
Sprawdziłem ciśnienie gdy silnik nierówno pracuje i okazało się że ma wahania ciśnienia od 280 do 320 barów - co może powodować te skoki na biegu jałowym?

i co kolego z tym cisnieniem ?cos robiłeś?

George2222 09-07-2018 13:52

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Cytat:

Napisał FIGO-26 (Post 2999922)
i co kolego z tym cisnieniem ?cos robiłeś?

Za namową innego mechanika wymieniłem:
- czujnik ciśnienia paliwa na listwie
- elektrozawór ciśnienia pompy paliwa Common Rail

Oczywiście bezskutecznie ale jak ktoś chce sprawdzić u siebie to w pełni sprawne czujniki wystawiłem na olx:
- [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
- [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kuba_oo 28-08-2018 17:25

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Mam szybkie pytanie, czy ktoś zdiagnozował problem?

mobil69 26-01-2019 16:58

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Też jestem ciekaw czy ktoś znalazł przyczynę tego szarpania.

gencuch 19-06-2019 11:36

Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan
 
Koledzy, sprawdźcie proszę czy w momencie występowania waszych problemów (tj. wibracji na biegu jałowym podczas postoju z rozgrzanym już silnikiem), podczas skręcania kierownicą objawy ustępują. W innym wątku jeden z użytkowników to zauważył, sprawdziłem i faktycznie w momencie lekkiego skrętu kierownicą problem "telepania budą" zanika. Pytanie, jaki to ma związek z działaniem silnika? Dodam jeszcze, że w moim przypadku dodatkowo podczas wchodzenia w wibracje silnik chodzi jakby na trzech cylindrach.
Wiem, że trochę temat odgrzebałem, ale sprawę uważam za rozwojową. Pozdrawiam!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.