Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] Instalacja haka holowniczego. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=264677)

Jakub 02-06-2017 10:24

Instalacja haka holowniczego.
 
Czy instalował już ktoś do Fuzji hak holowniczy? Czy pasuje z europejskiego MKV sedan?

Jakub 25-06-2017 11:21

Odp: Instalacja haka holowniczego.
 
Sam odpowiem. Pasuje. Hak steinhoff wchodzi idealnie w fabryczne otwory.

Wytaptane z telefonu.

czakus84 14-07-2017 20:35

Odp: Instalacja haka holowniczego.
 
jaki hak kupiłeś ? odkręcany czy wkładany na kulkę ? może jakieś fotki wrzucisz ?? :)

Jakub 15-07-2017 09:02

Odp: Instalacja haka holowniczego.
 
Kupiłem steinhoffa do MKV. Zwykły hak z odkrecaną kulką. Przy montażu trzeba podciąć nieco zderzak i deflektor z tyłu, ale to trzeba będzie zrobić przy montażu każdego haka. Fotkę zrobię później.

Wytaptane z telefonu.

rumunn95 15-07-2017 09:15

Odp: Instalacja haka holowniczego.
 
Jak już to dyfuzor[emoji48]

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Jakub 15-07-2017 11:12

Odp: Instalacja haka holowniczego.
 
Jak zwał tak zwał.

Wytaptane z telefonu.

Helmut 10-05-2020 09:34

Hak holowniczy
 
Witam serdecznie. Przymierzam się do założenia Haka w moim Fusionie. Czy ktoś robił już taką operację? Mam zamiar zakupić ten hak [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] z tym że jak patrzę pod samochód to jakoś trudno mi sobie wyobrazić gdzie on ma być przykręcony ponieważ nie mam żadnych dziur w podłużnicach. ze zdjęcia w aukcji wychodzi że powinien być przymocowany właśnie do podłużnic. I tu pytanie czy myślicie że ten hak podejdzie do Fusiona i czy dziury trzeba robić samemu? Pozdrawiam

szkolek 10-05-2020 11:33

Odp: Hak holowniczy
 
Nie wiem na ile to jest rzetelne ale kiedyś jak zapytałem na allegro kilku sprzedawców, informowali że wersja haka do sedana MK5 nie będzie kompatybilna z Fusionem. (z tym że w końcu tego nie zweryfikowałem).

Od siebie znalazłem coś takiego, w USA niby dedykowane do Fusiona:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tedi_k 10-05-2020 12:29

Odp: Hak holowniczy
 
Cytat:

Napisał Helmut (Post 3248840)
....z tym że jak patrzę pod samochód to jakoś trudno mi sobie wyobrazić gdzie on ma być przykręcony ponieważ nie mam żadnych dziur w podłużnicach...

Owszem, otwory w podłużnicach są "na swoim miejscu". Należy patrzeć "od wewnętrznej strony" (od strony tłumika końcowego). 2 otwory zaraz przed końcem podłużnicy, 1 otwór tuż za mocowaniem wieszaka tłumika (patrząc w kierunku przodu auta).
Hak będzie pasował - choć moim zdaniem lepiej by było "szarpnąć" się na fabryczny wypinany lub składany elektrycznie...

Bart10 23-05-2020 10:37

Odp: Instalacja haka holowniczego.
 
Witam,
Jak wygląda podłączenie elektryki do gniazda haka? Czy są jakieś problemy, jest jakiś moduł do którego można się wpiąć bezpośrednio? Mogą wystąpić jakieś błędy?
Jak się do tego zabrać :pomysl::?:
Może znacie jakiś warsztat w okolicach Wadowic, który podejmie się założenia i raczej nic nie zepsuje. Proszę o pomoc.

Helmut 23-05-2020 14:28

Odp: Instalacja haka holowniczego.
 
Witam. A skąd zasilić moduł? czy jest gdzieś w bagażniku opcja podpiąć się pod stały + ?

edit: już nieaktualne. zasilanie podpiąłem pod zapalniczkę z tyłu

Marcofusion 19-10-2020 04:35

Zakladal ktos hak do Fusion mk5 ?
 
Potrzebuje czasem przewiezc cos na dzialke typu kilka workow cementu
czy troche desek a nie mam czym.
Podjechalem do firmy gdzie zakladaja haki, fachowiec widzac przod auta
stwierdzil ze do Mondeo to nie ma zadnego problemu ale kiedy powiedzialem,
ze jest to wersja amerykanska to zaczely sie schody :
a to ze haki moze zamowic tylko do Mondeo
a to ze nie wiadomo czy do Fusiona bedzie pasowac
a to ze wowczas trzeba zdejmowac tylni zdezak tylko po to
aby to sprawdzic i gdyby jednak nie to trzeba odeslac
a kto za to zaplaci?
No trudno ja za to zaplace ale najpierw zapytam na naszym forum
moze ktos juz zakladal hak od mondeo ? lub probowal ?

Czy hak od Mondeo bedzie pasowal do Fusiona (sedan)?

kabar3 05-11-2020 12:26

Odp: Instalacja haka holowniczego.
 
Cześć, czy ktoś probował zakładać hak do Fusiona Sport?

joj 24-11-2020 18:05

Odp: Instalacja haka holowniczego.
 
Przyłącze się do tematu, zamontowałem hak firmy steihof typ F-273. Pasuje
Tylko mam pytanie do kolegów, jak wykonać wpis do dowodu rejestracyjnego?
Tabliczka znamionowa Fusiona nie ma zapisanych maksymalnych mas przyczepy z hamulcem (O1) i bez hamulca O2.

Fusionn 11-10-2021 17:22

Hak holowniczy
 
Witam panowie zamierzam założyć hak do fiusiona , czy ktoś z was testował już hak Westfalia ,czy będzie pasował ewentualnie proszę przyślijcie jaki pasuje z góry dziękuję.

Fusionn 31-10-2021 10:28

Odp: Instalacja haka holowniczego.
 
Panowie sam odpowiem pasuje idealnie hak stainhoff wkładany pionowo ��typ f-274

dyzio241 10-12-2021 22:11

Odp: Instalacja haka holowniczego.
 
Czy mógłbym prosić o fotkę jak wygląda zderzak po wypięciu kuli.
Dziękuje

AgeDee 29-07-2022 20:11

Hak holowniczy czy pasuje od Mondeo
 
Cześć,
ostatnio szukałem informacji na temat tego czy hak od Mondeo pasuje do Fusiona. Generalnie mało jest na ten temat informacji szczególnie jeśli chodzi o haki wypinane montowane do wersji AWD dlatego postanowiłem zaryzykować i kupić hak w nadziei że będzie pasować.

Mówiąc krótko - hak wypinany Westfalia 305445600001 pasuje do Ford Fusion 2020 AWD. Otwory są już gotowe fabryczne. Sprawdziłem też w innym aucie z 2013 roku bez AWD i otwory również były.

W skrócie, montaż był dość prosty. Trzeba było zdjąć zderzak (klipsy w nadkolu, pod lampami, zatrzaski przy błotnikach i pod uszczelką klapy bagażnika + od spodu osłonki na kilka śrubek). Potem trzeba było wykręcić belkę tylną i wstawić hak. Co ciekawe belka od lewej strony zamocowana jest na 3 śruby, a z prawej na 4 śruby. Do montażu haka trzeba było dołożyć jedną nakrętkę (otwór był ale bez gwintu). Hak wchodził w podłużnicę dość ciasno. Od spodu po każdej stronie po 3 duże śruby w fabryczne otwory.

Z ciekawostek mogę dodać, że wiązkę haka zrobiłem na module dedykowanym zamiast na tych uniwersalnych. Problem w tym, że w Fusionie nie ma kostki do podpięcia takiego modułu, ale udało mi się dorwać jakiś moduł do Mondeo razem z wiązką uzupełniającą (właśnie tej uzupełniającej brakuje w Fusion).
Wiązkę podpiąłem pod CAN tak jak było w instrukcji i moduł ożył. Wszystkie światła działają (łącznie ze światłem STOP - niektóre fordy muszą mieć stop podebrany z wiązki świateł np Tourneo Connect), zatem mam teraz fajne 13 pinowe złącze bez wysiłku.

Jakby ktoś się zastanawiał jak sobie radzi taki Fusion 2.0EB 4x4 z przyczepą to ja na razie testowałem tylko na pustej przyczepie około 400kg masy własnej z hamulcem najazdowym i było ok. Skrzynia nie przeciąga biegów, a auto nie jest dużo wolniejsze niż bez przyczepy. Szczerze mówiąc byłem zaskoczony jak to sobie dobrze radzi, bo dodając gazu auto nadal fajnie przyspiesza. Dla porównania powiem, że ta sama przyczepa też na pusto w Tourneo Connect 1.5 diesel 120km była odczuwalna mocno.
Będę testował też zestaw z przyczepą kempingową około 1200DMC, ale najpierw chcę wymienić olej w skrzyni biegów.

Mam zdjęcia jakby ktoś chciał całego procesu montażu.

Moduł haka to Trail-tec WYR133913R-T/A. Pasują nawet gumki uszczelniające wiązkę. Mogę pomóc w dorobieniu wiązki uzupełniającej jakby ktoś chciał zamontować sobie moduł dedykowany.

Pozdrawiam

dkac 22-04-2024 16:02

Odp: Instalacja haka holowniczego.
 
Cześć, Stoję właśnie przed rejestracją Forda Fusiona 2017 2.0EB 4x4 z USA.

Widziłem u znajomego w dowodzie rejestracyjnym że nie miał uzupełnionych pozycji w polach O1,O2, F3.
Rozmawiałem z diagnostą, sprawdził i dla tego auta w CEPIKU zamiast wartości są 'X' i nie może tam nic wpisać przy przeglądzie zerowym.

Czy moglibyście podpowiedzieć ścieżkę jaką podążać tak aby dało się do tego auta zamontawać hak legalnie w bliskiej przyszłości?

joj 22-04-2024 23:44

Odp: Instalacja haka holowniczego.
 
Witam. Miałem fusiona z 2015 2.5L pb
Na badaniu technicznym przed wpisem do dowodu diagnosta wystawił papier ile ma być O1, O2 F3. W urzędzie to już formalność uzupełnienia danych i tyle.
A dane diagnosta przeliczył z dmc auta i miałem O1 750kg, O2 1520kg. Dane O1 O2 są na tabliczce znamionowej auta wersja EU, auta z USA nie mają tych danych z na tabliczce znamionowej.
Robiłem to 3 lata temu

zenq 25-04-2024 16:03

Odp: Instalacja haka holowniczego.
 
u mnie diagnosta wzial te dane po prostu z mondeo 2.0EB...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.