Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] dołożenie haka Holowniczego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=264086)

Domelos 21-05-2017 17:11

dołożenie haka Holowniczego
 
Czesc.
Kto zakładał HAK do Focus MK3 ?
czy to jakaś tajemna sztuka ? Powinno to zrobić tylko ASO albo specjalistyczna firma ?
Trzeba coś potem grzebać w kompie ? W manualu pisze, że czujniki mogą świrować. I co potem jak się ciągnie przyczepę kempingową ?
Macie doświadczenie w tym temacie ?
pzdr.

Gosia01 21-05-2017 19:52

Odp: [MK3] Hak Holowniczy
 
Montowałem oczywiście nie sam tylko w ASO. Konkretnie Steinhof z uniwersalnym modułem do FF MK3 Lift. Potwierdzam jeśli masz czujniki parkowania z tyłu musisz zamontować moduł dedykowany czyli najlepiej Westfalia, który jest podłączony do kompa. Co to daje ? czujniki nie świrują jak masz coś na haku. Sam moduł Westfali w ASO to koszt około 500 zeta, uniwersal 150 zeta. Mi ASO podłączyło uniwersal i wszystko śmiga, że aż miło. Druga sprawa to kwestia jaki masz w FF MK3 silnik, jeśli 1,0 EB to konieczny jest montaż dodatkowej pompy płynu chłodzącego ponieważ jak to PAN z ASO stwierdził, silnik 1,0 nie jest przygotowany w wersji podstawowej do ciągnięcia przyczepy. Nie drążyłem tematu ponieważ nie mam takiego silnika w swoim FF.

Domelos 22-05-2017 05:45

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
ok. dzieki wielkie. W mk3 mam 1.6 tdci 115. Więc myślę że chyba da rade pociągnąć jakaś mała przyczepka.

mareqm 28-05-2017 07:47

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Z tą dodatkową pompą to jakaś bzdura. Też mam 1.0, hak montowany w ASO przed odbiorem samochodu i nie mam żadnej dodatkowej pompy.

woloo 28-05-2017 09:27

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Z ta pompa przesadzili, nic takiego w standardzie nie jest potrzebne. Wszystko zależy od tego co chcesz ciągnąć. Teoretycznie za dużą przyczepą ciągniętą w górach z małymi prędkościami jesteś w stanie przegrać każdy silnik. Jak masz małą przyczepę to nie przejmuj się dodatkową pompą.

Wysłane z mojego SM-T335 przy użyciu Tapatalka

Domelos 28-05-2017 10:37

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
dostalem wycenę z ASO na hak zdejmowany 2300 PLN ... JEEZ

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Gosia01 28-05-2017 21:04

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Cytat:

Napisał mareqm (Post 2808552)
Z tą dodatkową pompą to jakaś bzdura. Też mam 1.0, hak montowany w ASO przed odbiorem samochodu i nie mam żadnej dodatkowej pompy.

Powiem tak, nie wiem czy bzdura czy też nie, rozmawiałem z pracownikiem ASO, który to mi dokładnie tłumaczył dlaczego tak ma być. Sam mu powiedziałem, że mnie ciągnięcie przyczepy nie interesuje ponieważ na haku będę montował bagażnik rowerowy na dwa rowery. On jednak mocno obstawał przy swoim. Na szczęście nie mam 1,0 EB więc tema upadł jak dla mnie.

LoozaQ 29-05-2017 10:16

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Cytat:

Jeśli samochód nie musi ciągnąć przyczepy i zostaje do niego od czasu do czasu zamocowany bagażnik rowerowy lub mała przyczepka, instalacja dodatkowej chłodnicy jest zbędna.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Także ten tego... ;)

Gosia01 29-05-2017 16:43

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Cytat:

Napisał LoozaQ (Post 2809001)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Także ten tego... ;)

Fajny cytat, ale coś z tym linkiem nie teges bo nie mogę go otworzyć. Tak poza tym pewnie u nas w ASO to się nazywa dmuchanie na zimne ;)

Hooch180 29-05-2017 17:01

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Cytat:

Napisał Gosia01 (Post 2809164)
Fajny cytat, ale coś z tym linkiem nie teges bo nie mogę go otworzyć. Tak poza tym pewnie u nas w ASO to się nazywa dmuchanie na zimne ;)

Poprawiony link.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

woloo 29-05-2017 19:04

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Cytat:

Napisał Hooch180 (Post 2809174)
Poprawiony link.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tak jak pisałem - Brink pisze możliwości ciągnięcia tonowej przyczepy w Pieninach. ☺ Na taki wyjazd nie wybrał bym się z tym silnikiem, nawet z dwoma dodatkowymi chłodnicami. Tak więc zastanów się po co Ci hak i sam podejmij decyzję.

Wysłane z mojego SM-T335 przy użyciu Tapatalka

Gosia01 29-05-2017 20:26

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Wszytko w temacie, dzięki za link, więc coś w tym jest. Ja mam "stary" wolnossący 1,6 i nie mam tego problemu co niektórzy. Na tą chwilę zrobiłem dwie spore trasy z bagażnikiem rowerowym na haku i dwoma rowerami ( jedna 560 km druga 350 km) i nic złego o tym starym silniku nie mogę powiedzieć - jakoś sobie dał radę :razz:, oczywiście to nie jest EB z turbiną, ale nie mam dylematu czy dać dodatkową chłodnicę czy tam pompę chłodzenia czy nie dać - pozdrowienia dla miłośników Forda :one:

schraczek 29-05-2017 20:54

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Cytat:

Napisał Domelos (Post 2808597)
dostalem wycenę z ASO na hak zdejmowany 2300 PLN ... JEEZ

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Za 1000 PLN założysz oryginalną używkę. Ja tak zrobiłem i polecam.

LoozaQ 30-05-2017 06:50

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Cytat:

Napisał schraczek (Post 2809316)
Za 1000 PLN założysz oryginalną używkę. Ja tak zrobiłem i polecam.

No właśnie... Temat już zgłębiłem i zrobiłem małe rozeznanie w rynku. Robiąc to własnym "ręcoma" nawet i poniżej 1000 można zejść, ale do sedna.
Sam chcę założyć hak do wożenia rowerów na platformie rowerowej. O ile sprawa samego żelastwa nie stanowi większego problemu w zakupie i montażu, to sen z powiek spędza mi sam moduł elektroniczny. Chciałbym założyć oryginalny, albo jak kto woli fabryczny o nr AM5J-19H378-A*. Pytanie czy da radę zamontować to u mnie plug&play. Rozebrałem wczoraj tapicerkę bagażnika i po lewej nie zlokalizowałem żadnych wyprowadzonych wtyków, natomiast po prawej nad skrzynką bezpieczników była zabezpieczona wiązka z czterema wtykami o różnych kolorach (zdjęcia poniżej). Pytanie moje czy to jest to?
Lewa strona
http://i.imgur.com/nBju2Dbl.jpg

Prawa strona i wiązka do....
http://i.imgur.com/onzny5ll.jpg

http://i.imgur.com/YDPVfWal.jpg http://i.imgur.com/cdH1SV1l.jpg

maciej_b 30-05-2017 08:06

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
wiazka chyba do parktronika, mi na to wyglada - charakterystyczne cztery wtyczki.

do haka nie masz. Nie widać w skrzynce "wysznurowanego" pinu bezpiecznika

Bump: Oskub to z tej pianki, bedzie lepiej widać kolory wtyczek i wiązek. Będzie łatwiej zidentyfikować. Podejżana jest ta wtyczka na samym dle.

LoozaQ 30-05-2017 09:04

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Czyli co? Jak nie ma wiązki fabrycznej to najekonomiczniejszym rozwiązaniem jest moduł dedykowany i podpinanie na partyzanta do istniejących kabelków?

Edit:
Znalazłem schematy montażu dla modułu dedykowanego i utwierdziłem się w przekonaniu, że nie mam fabrycznej wiązki wyprowadzonej... Wiązka Uzupełniająca Part No. 22060527PL potrzebna.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Szkoda, bo po schemacie widać, że nie jest to aż takie skomplikowane :(

schraczek 30-05-2017 09:44

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Cytat:

Napisał LoozaQ (Post 2809447)
Chciałbym założyć oryginalny, albo jak kto woli fabryczny o nr AM5J-19H378-A*. Pytanie czy da radę zamontować to u mnie plug&play

Nie da się raczej, ale przy odrobinie pracy założysz oryginał bez problemu. Dokładnie taką sytuację miałem u siebie... [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

BTW. Mam moduł haka AM5J-19H378-AB na zbyciu... Jak coś to => priv

maciej_b 05-09-2017 08:22

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], znalazłem co to możesz wpiąc w te wolne cztery wtyczki... (przykadowa aukcja) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Chodzi o moduł komfortu tak to określają, co daje jeszcze nie wiem nie interesowałem się.

Masterjam 07-09-2017 13:07

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Jakby ktoś szukał moduł to jest za 170 zł , nie wiem ile w ASO kosztuje :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

maciej_b 07-09-2017 13:22

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
To kol. wyżej sprzedaje... w ASO trochę ponad 500 zł.

schraczek 07-09-2017 13:44

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Cytat:

Napisał Masterjam (Post 2855102)
Jakby ktoś szukał moduł to jest za 170 zł , nie wiem ile w ASO kosztuje :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

:lol:

Masterjam 07-09-2017 14:52

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
A to Twój , teraz skojarzyłem i miasto :)

lukaszooo 10-07-2018 22:11

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Panowie wiązka haka jest wspolna z PDC tył, czy do czujników tył i haka są jakies inne wiązki ? Szukam wiazki pod pdc i hak i nie moge nic znalesc.

lukasek5 14-02-2021 16:14

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Podepnę się pod temat. Znalazł się już ktoś kto próbował jechać z przyczepa kempingową (1000kg) i ma silnik 1.0 125km? Jeżeli tak, to czy były jakiej problemy/ograniczenia ze strony auta/silnika? Jak kupowałem auto, nie myślałem o tym że może będę jeździł z przyczepą, teraz coraz bardziej skłaniam sie w tym kierunku, tylko czytając różne komentarze nie wiem czy autko da radę, a wolałbym wiedzieć przed inwestowaniem :)

mig30 07-02-2022 19:30

dołożenie haka Holowniczego wersja Trend bez wiązki
 
2 załącznik(i)
czesc

myslalem nad dołożeniem haka, ale mam wersje Trend, i nie mam tych wtyczek zielonej i szarej do oryginalnego modułu Forda.. nowych nie przeciągnę, bo to duży koszta (jak slyszalem) samej wiązki (500zł) i prucie auta (500zł)..
Czy można coś poradzić na taką sytuację? Głupio ze świateł z haka nie mozna po prostu podczepić pod lampy..
Nie mam czujnikow parkowania jesli to cos zmienia, bida wersja nie modowana ;)
To co mam na zdjęciu, to czego szukalem na drugim.

lukaszooo 08-02-2022 06:55

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Kto ci takich głupot nagadał. Montaż haka nie fabrycznego to max 500zl, z montażem schodzi się ok 5h.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.