Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Brak wspomagania kierownicy. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=247731)

lampa naftowa 29-06-2014 13:49

brak wspomagania
 
witam, czyściłem zbiornik z płynem do wspomagania, płyn odciągniety ze zbiornika strzykawką - po ponownym montażu i nalaniu płynu wspomaganie działało przez pewien okres czasu ( do 1 h ) po czym zupełnie przestało . Będę wdzięczny za wskazówki co może byc przyczyną /jak sobie z tym poradzic

pozdrawiam

Basra 29-06-2014 16:45

Odp: brak wspomagania
 
Witam

W zbiorniczku jest filtr.Wywal go.Mógł się zatkać.

pozdrawiam

lampa naftowa 29-06-2014 17:32

Odp: brak wspomagania
 
Cytat:

Napisał Basra (Post 2233492)
Witam

W zbiorniczku jest filtr.Wywal go.Mógł się zatkać.

pozdrawiam

czyściłem ten zbiornik - był czysty , płyn zresztą też. Nie wiem czy to ma znaczenie ale jak udawało mi się zakręcic parę razy kierownicą ( bez wspomagania to jednak wyzwanie :( to płyn w zbiorniku się pienił i czasami szły takie bąble powietrza - potem to się uspokajało - układ mógł się zapowietrzyc ? Przed czyszczeniem zbiorniczka wspomaganie działało bez żadnych problemów

Basra 29-06-2014 18:02

Odp: brak wspomagania
 
Witam

Jednak spróbuj usunąć ten filtr.

pozdrawiam

lampa naftowa 29-06-2014 19:14

Odp: brak wspomagania
 
[QUOTE=Basra;2233529]Witam

Jednak spróbuj usunąć ten filtr.

pozdrawiam[/QUOTE

szkoda mi to niszczyc , w końcu ten filtr po coś tam jest . Jutro postaram się wymienic płyn do wspomagania. Strasznie dziwna ta sprawa - brak wycieków, wydaje mi się, że płyn krąży w układzie bo jak by bulgotało w tym filtrze jak patrzę przez otwór korka . Przed "umyciem zbiorniczka " wszystko działało perfect a po montażu i krótkotrwałym działaniu wspomagania klapa . Nie wiem czy to już teraz złudzenie ale wydaje mi się , że przed zaprzestaniem działania był słyszalny taki jak by cichy metaliczny świst

Markoo 29-06-2014 19:25

Odp: brak wspomagania
 
A jak to się odpowietrza ? nie tak chwilę pracy na w pełni skręconych kołach w jedną i drugą stronę, nie wiem dokładnie.
Może zabieg prawidłowego odpowietrzenia pomoże.

lampa naftowa 30-06-2014 16:55

Odp: brak wspomagania
 
no i wyjaśnione -pompa wspomagania zupełnie nie daje ciśnienia - potwierdzone w 2 miejscach . Koszt wymiany ( regenerowana ) pompy, zbiorniczka + przepłukanie i napełnienie układu wspomagania w ASO = 1700 pln. Dają 2 lata gwarancji

Markoo 30-06-2014 19:10

Odp: brak wspomagania
 
Dziwna ta teoria... skoro wcześniej wszystko działało, tak na zawołanie się popsuło przy okazji czyszczenia..

ccLot 30-06-2014 19:28

Odp: brak wspomagania
 
Może jednak nie trzeba wymieniać pompy poczytaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jaceks 30-06-2014 21:05

Od zawsze leje atf dexon II, czerwony, olej do skrzyń automatycznych i hydraulicznych układów wspomagania. Sprawdz najpierw czy plukanka i wymiana calego oleju na nowy nie pomoże.

Sent from my Nokia Lumia 925 using Tapatalk

lampa naftowa 01-07-2014 19:15

Odp: brak wspomagania
 
Cytat:

Napisał ccLot (Post 2234172)
Może jednak nie trzeba wymieniać pompy poczytaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


konsultowałem niezależnie w w miejscach - pompa nie działa. Paradoksalnie poprzez próby wyczyszczenia zbiorniczka mogłem po prostu przyśpieszyc jej wymianę. W płynie były opiłki metalu - byc może naruszyłem osad w filtrze i to wszystko poszło do pompy . Tezę potwierdza to , że wspomaganie przez kilkanascie minut działo dobrze a potem momentalny brak . Wyciągam wniosek , że chyba lepiej było kupic nowy zbiornik - kwestia 130 pln .

Markoo 01-07-2014 19:53

Odp: brak wspomagania
 
Cytat:

Napisał lampa naftowa (Post 2234699)
W płynie były opiłki metalu

Cytat:

Napisał lampa naftowa (Post 2234699)
Wyciągam wniosek , że chyba lepiej było kupic nowy zbiornik -

To jakieś dziwne te wnioski :) skoro żywy metal był w oleju to co niby by pomógł nowy zbiornik, no chyba że miałeś na myśli odsunięcie problemu na przyszłość.

dobo_28 01-07-2014 20:05

Odp: brak wspomagania
 
Ale z tego co mi wiadomo filtr jest na powrocie do zbiorniczka, a nie na przewodzie ssącym pompy?
To jakim cudem te opiłki miały by uszkodzić pompę?

lampa naftowa 06-07-2014 09:05

Odp: brak wspomagania
 
Cytat:

Napisał ccLot (Post 2234172)
Może jednak nie trzeba wymieniać pompy poczytaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

operacja zakończona - wymiana pompy wspomagania , zbiorniczka , płukanie i zalanie nowym płynem - całkowity koszt 1421 pln w ASO - 2 lata gwarancji

wszystko działa idealnie

radekrogo 17-07-2016 20:11

Brak wspomagania kierownicy.
 
Panowie,
dałem ciała na całego. Chciałem dobrze a wyszło jak zawsze. Dodałem preparat Xado do układu wspomagania, lecz nie przestrzegałem procedury i efektem jest brak wspomagania, jakby pompa się zapchała.Normalnie to się daje do rozgrzanego układu, ja dałem do zimnego, ale nie sadze ze 8ml jakiegoś żelu zatkało mi system cały. Na max skręconych kolach pompy nie słychać i nic sie nie dzieje w zbiorniczku, nie wiem co robić.

marcinmoroz 12-09-2016 22:16

Brak Wspomagania
 
Witam.
Szukałem na forum informacji o moim problemie ale niestety nic konkretnego nie znalazłem wiec postanowiłem założyć nowy.

Od kilku dni kierownica w moim mondeo mk4 2.0 TDCI bardzo ciężko chodzi na postoju(ASFALCIE) bo na piasku i ziemi chodzi jednym palcem. Dziś postanowiłem że wymienie na nowy zborniczek i zaleje nowym olejem, odpowietrzyłem cały układ i niestety jest nie duża poprawa na asfalcie a na piachu(ziemi) idzie jednym palcem krecić. Co więcej nie mam wycieków ani nic mi nie wyje, nie ubywa oleju z zbiornika, nie mam pojęcia co może być winne czy maglownica czy pompa wspomagania?? jakieś dobre porady.
Z góry dzięki za wszystkie informacje.
Pozdrawiam
Marcin

marcinmoroz 15-09-2016 10:34

Odp: Brak Wspomagania
 
Ktoś coś podpowie. ???

Usefull 15-09-2016 11:18

Odp: Brak Wspomagania
 
a jakieś błędy się wyświetlały ? podłączyć pod komputer ?

marcinmoroz 15-09-2016 11:22

Odp: Brak Wspomagania
 
myślisz ze będą błedy, pompa nie jest elektryczna wiec raczej nie bd błędów, stawiam na pompe lub maglownice ale dziwne bo na piasku chodzi jednym palcem wiec stawiam bardziej maglownice

Bump: błędów brak

marcinmoroz 19-09-2016 16:35

Odp: Brak Wspomagania
 
????????

marcinmoroz 21-09-2016 13:43

Odp: Brak Wspomagania
 
Czyli nikt nie miał takiej usterki.

kubabike 27-05-2018 16:17

Odp: brak wspomagania
 
Witam, czyscilem zbiornik z filtrem i po zamontowaniu i napełnieniu płynem wspomaganie zanikło. Najpierw stopniowo a po chwili już nie było. Próbowałem odpowietrzac z kołami w górze. Chyba że 3 godziny kręciłem kierownicą i nic. Mam podejrzenie że gdzieś jest duży bąbel i przez to nie ma wspomagania. Czy jest jakaś sprawdzona procedura odpowietrzania układu wspomagania?
EDIT
Nie dostałem odpowiedzi, więc odpowiem sobie sam. Przyczyną braku wspomagania był zablokowany zawór ciśnienia pompy wspomagania. Oczywiście mechanik mówił że pompa padła. Jako że mało informacji w necie to musiałem sprawdzić wszystkie opcje. Głównie z odpowietrzania układu.
W końcu się udało. Trzeba zresetować zawór czyli go wycisnąć. Następnie odpowietrzyć próżniowo układ tak jak w serwisowce forda. Także kolegę niżej w serwisie oszukali na 1400 złotych. Mam nadzieję że komuś przyda się ta informacja. Pozdrawiam.

rezowy 06-09-2018 10:21

Wspomaganie zdechło.
 
Cześć Wam. Taka sytuacja - Mondeko mk4, 2,5T Titanium przejechało z niedzieli na poniedziałek 1200 km. Z wtorku na środę 1500 km. Wspomaganie działało bez problemu, nic nie buczało, nie wyło, nie klinowało się - samochodzik sprawował się idealnie, za co też został niejednokrotnie pochwalony. Dojechałem na miejsce - czyli urlop z rodziną w CRO - i tu sytuacja taka: wyjazd z parkingu ok, nawrotka ok, podjazd pod górkę i skręt w prawo ok, 5 metrów dalej skręt w lewo - wspomagania brak. Padło wczoraj i nie ma. Płyn jest. Podczas usilnego kręcenia kierownicą w zbiorniczku pojawiają się bąbelki w nieznacznej ilości. Po powrocie z Boscha, zamianie kierowców, tuż pod samym hotelikiem spod maski zaczął się wydobywać głośny świst (jakby łożysko) - ale tylko w tej jednej chwili, wcześniej tego nie było, nawet po zaniku wspomagania i teraz już znowu go nie ma. Wspomagania niestety nadal też...
Los chciał, że jestem w miejscowości, gdzie jest serwis Boscha i ASO Forda. W Boschu mi powiedzieli (po diagnozie na oko), że padła pompa, bo jak kręcą kierą to nie ma ciśnienia, bo nie ma bąbelków, co oczywiście jest kłamstwem (chyba, że powinno być ich więcej). Dziś zmierzam do Forda na konsultacje i diagnozę komputerową. Błędów na Conversie brak.
Szanowni koledzy, kilka pytań:
1. Jak sprawdzić, czy to faktycznie pompa?
2. Jakie są inne przyczyny, poza samym uszkodzeniem pompy?
3. Czy mogę dojechać bez tego wspomagania z powrotem do kraju (i mechanika, który mnie nie zgoli do zera)?

Bump: P.S. Owy świst, który się pojawił przez chwilę i na chwilę i aktualnie nie występuje był głośny, wręcz przeszywający, jednakże nie jestem w stanie stwierdzić, czy ma to coś wspólnego z pompą wspomagania, czy też może był to objaw zupełnie innej usterki (jakieś łożysko czy coś).

Jaryska 06-09-2018 11:11

Odp: Wspomaganie zdechło.
 
Oczywiscie tam Cię ogolą porządnie, a bez wspomagania dojedziesz do kraju, bo droga prosta, parę zakrętów, a na prostej wspomaganie nie potrzebne.

Danielo_82 06-09-2018 11:18

Odp: Wspomaganie zdechło.
 
No nie wiem. Pisk mógłbyć spowodowany przez zablokowaną pompę wspomagania, a to już krótka droga do zerwania paska kinowego.

Jaryska 06-09-2018 11:39

Odp: Wspomaganie zdechło.
 
Tym tokiem myslenia, to zablokować może się wszystko, co się obraca.

Gdybyś kiedykolwiek widział rozebraną pompę wspomagania, to wiedział byś,że w niej, oprócz małego łożyska na wałku, nic się nie może zablokować.
A łożysko sprawdza się, ruszając kołem pasowym pompy na boki, jak sie kolebie, to wymiana, jak sztywne, to parę lat pochodzi.

rezowy 06-09-2018 12:21

Odp: Wspomaganie zdechło.
 
Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3027114)
No nie wiem. Pisk mógłbyć spowodowany przez zablokowaną pompę wspomagania, a to już krótka droga do zerwania paska kinowego.

No właśnie, właśnie to samo mi powiedzieli w trakcie konsultacji z warsztatem w PL. Padła też sugestia, żeby zdemontować pompę i "dopasować" pasek i tak ruszać. Powiedzili mi też, że takie rzeczy są możliwe, ale mało prawdopodobne by pompa ot tak sama padła znienacka, bez żadnych wcześniejszych objawów...

Juzek 06-09-2018 12:51

Odp: Wspomaganie zdechło.
 
Jest jakakolwiek różnica w kręceniu kierą przy włączonym i wyłączonym silniku?

Nastukane na szklanym ekranie

rezowy 06-09-2018 12:56

Odp: Wspomaganie zdechło.
 
I takie jeszcze pytanie - czy pompę się da zregenerować?

Bump:
Cytat:

Napisał Juzek (Post 3027162)
Jest jakakolwiek różnica w kręceniu kierą

- moim zdaniem nie ma, aczkolwiek koła duże, ciężko stwierdzić... W trakcie jazdy jest nieco lepiej, lecz wiążę to po prostu z kręcącym się kołem. Co ciekawe wydaje mi się, że w trakcie jazdy łatwiej jest skręcić kierę w lewo niż w prawo... Ale ponownie, ciężko stwierdzić jednoznacznie.

Jaryska 06-09-2018 13:07

Odp: Wspomaganie zdechło.
 
Warsztat zawsze klientowi próbuje wcisnąć najdroższą możliwość naprawy, i nie ważne czy jesteś obok domu, czy w Chorwacji, niż w pompie wymienić łożysko za 20 zł, lepiej1000 za pompę z założeniem. I po 30 kilometrach jazdy to samo, bo to nie pompa, tylko elementy sterowania w maglownicy.

Jest kilka wątków prawie identycznych, że wymiana pompy nie usunęła problemu.
Ale to decyzja należy do Ciebie.Bo pompa nigdy sie nie psuje z nienacka, bez wcześniejszych objawów.

Juzek 06-09-2018 13:50

Odp: Wspomaganie zdechło.
 
Przyczyna może leżeć w zaworkach sterujących w maglownicy.

Jaki kolor ma płyn? Kiedy był wymieniany?

Nastukane na szklanym ekranie

Józek/ 08-10-2018 14:31

Odp: Wspomaganie zdechło.
 
Cześć mam ten sam problem, Wspomaganie zdechło :)

Mondeo mk4 2012 Kombi Titanium 2.2 TDCI
[Przekładnia była nieszczelna i nie udało się ją reperować/regenerować. Wymieniłem na oryginalną używaną.]

Po wymianie przekładni, wspomaganie zanikało a teraz już nie ma.
Mechanik zaleca wymianę pompy. Zamiennik nowy za 900 PLN jeszcze nie pytałem o robociznę.
u Forda w Radomiu 3000 PLN =2600 pompa + 400 wymiana :)
na alleg łoryginał używana 300-500 PLN.

nowy zamiennik czy używany oryginał?
Numery części są różne, czy te poniżej są wszystkie kompatybilny ?
FORD — OE 6G913A696EA
FORD — OE 6G913A696EB
FORD — OE 6G913A696EC
FORD — OE 6G913A696ED
FORD — OE 6G913A696EE
FORD | LAND ROVER — OE 6G913A696EF

Dzięki.

Jaryska 08-10-2018 15:03

Odp: Wspomaganie zdechło.
 
Przeczytaj co na Twojej napisane, kup taką samą używaną na allegro, sam bez problemu wymienisz, to najtańsza opcja.
Ale zrobisz, jak będziesz uważał.

rezowy 15-10-2018 03:11

Odp: Wspomaganie zdechło.
 
U mnie jednak pompa. Przesiadając się z wcześniejszego pojazdu, sądziłem, iż sposób, w jaki chodzi wspomaganie w moim Fordzie to normalna sprawa - bo i tak było to lepiej niż w poprzednim aucie. Teraz dopiero, po wymianie ś.p. pompy na sprawną, czuję doskonale, że tamta po prostu już kończyła swą żywotność, choć nie dawała żadnych oznak na słuch. Ot, po prostu dnia pewnego zdechła.
Po wymianie - na używkę, bowiem tak zakład mechaniczny zadecydował (bez konsultacji ze mną) - ustał także świst, który pojawił się po śmierci pompy fabrycznej. Teraz pozostaje mi jedynie modlić się, aby następna wymiana nie nastąpiła zbyt szybko... A mam co do tego obawy, z powodu dziwnych "znaków dźwiękowych" z okolic nowo założonej pompy. Czas pokaże.

Józek/ 15-10-2018 11:34

Odp: Wspomaganie zdechło.
 
Cześć, wymieniłem pompę [kupiłem używaną za 280 pln] najpierw nic nie ruszyło grzebałem w zbiorniczku i troszkę dziurawiłem filtr, teraz po kilkuset kilometrów jest lepiej. Lewa strona trochę twardsza ale chyba na taką przekładnię trafiłem.

A tak ogólnie mówią ze taka jest ta wspomagania w fordach, na początku jak zaczynało zanikać wszystkie mechanicy mówili ze to normalny, ze w Mondeo kierownica taka twarda jest.

rezowy 17-10-2018 11:57

Odp: Wspomaganie zdechło.
 
Cytat:

Napisał Józek/ (Post 3042183)
mechanicy mówili ze to normalny, ze w Mondeo kierownica taka twarda jest.

Nie daj się zwieść. Po wymianie pompy w moim Mondeo dzisiaj uczę się praktycznie jeździć na nowo - kierownica chodzi leciutko, można paluszkiem skręcać a auto wręcz "się łamie" na zakrętach... No chyba, że znowu coś jest nie tak i tak być nie powinno.

rezowy 29-01-2019 15:57

Odp: Wspomaganie zdechło.
 
Cytat:

Napisał rezowy (Post 3043154)
...No chyba, że znowu coś jest nie tak i tak być nie powinno.

Na zakończenie dodam jedynie, iż po upływie 3 miesięcy żadnych nieprzyjemności ze strony układu kierowniczego nie odczuwam :) Czyli wymiana pompy załatwiła sprawę.
Pozdrawiam i przyjemności z jazdy życzę!

Rubello 19-02-2020 18:51

Odp: brak wspomagania
 
Troszkę odświeżę temat ... Powiedziałbyś mi gdzie dokładnie znajduje się ten zawór bo rozumiem że masz pompę elekrohydrauliczna

slav-kiler 28-02-2020 18:51

Odp: brak wspomagania
 
Cytat:

Napisał Rubello (Post 3225916)
Troszkę odświeżę temat ... Powiedziałbyś mi gdzie dokładnie znajduje się ten zawór bo rozumiem że masz pompę elekrohydrauliczna

odpowiesz?

kubabike 02-03-2020 07:27

Odp: brak wspomagania
 
Witaj,

u mnie pompa jest mechaniczna - na pasku wielorowkowym.

Ów zawór jest od spodu pompy, zakryty zaślepą na płąski klucz bodajże 21. Od góry pompy masz identyczną śrubę ale pod nią nic nie ma. Ja już nauczyłem się jak odkrecić tą spodnią śrubę bez zdejmowania pompy ale na pierwszy raz polecam Ci ją zdemontować. Zorientujesz się jak ten zaworek działa. Trzeba go wycisnąć, czyli ma być luźno, opierać się o zaślepkę.

Pozdrawiam
Kuba


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.