Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] Wymiana zwykłych reflektorów na Dynamic Full Led (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=242804)

jimmisek 17-04-2016 17:14

Wymiana zwykłych reflektorów na Dynamic Full Led
 
Witam
Czy jak wymienię zwykłe przednie lampy na Dynamic Full Led to muszę w coś ingerować?
Drugie pytanie to czy da rade wgrać Polskie Menu i kto mógłby to zrobić?

MaXyM 17-04-2016 17:26

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Z ta wymiana lamp to mocno naiwne. W ciemno zgaduje ze potrzebna wymiana wiazki, modulu sterujacego i zmiana w konfiguracji

jimmisek 17-04-2016 19:03

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Cytat:

Napisał MaXyM (Post 2578948)
W ciemno zgaduje ze potrzebna wymiana wiazki, modulu sterujacego i zmiana w konfiguracji

Nie chcę wróżb w ciemno,chciałbym poznać konkrety czy wogule ingerować w wymianę lamp.

MaXyM 17-04-2016 20:07

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
miales na mysli "ïnwestowac"?
To nie sa wrozby. Tylko doswiadczenie. trzeba bylo kupic auto z ledami. Na dzien dzisiejszy to co chesz zrobic to mission impossible.

tedi_k 17-04-2016 20:40

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Cytat:

Napisał jimmisek (Post 2578936)
...wymienię zwykłe przednie lampy na Dynamic Full Led ...czy da rade wgrać Polskie Menu ...?

W Fusion USA zapomnij na razie o obu sprawach. Prędzej już zdołamy dopracować sposób ogrywania j. polskiego do zegarów z 2 ekranami. Dynamic LED wymaga kamery, której Fusiony w 99,9% nie mają... A dołożenie kamery to wymiana szyby czołowej na taką pod kamerę. Pozostaje kwestią pożenienie modułu sterowania lampami EURO z resztą amerykańskiego towarzystwa. Zwykle nie do zrobienia. Że wiązka kokpitu i wiązka przednia do głębokiej rzeźby to już "Pan Pikuś"... Szanse zrobienia oceniam na 3%...

Golson 18-04-2016 10:45

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2579128)
modułu sterowania lampami EURO z resztą amerykańskiego towarzystwa

A czym się różni ten moduł od modułu w europejczykach?

tedi_k 18-04-2016 15:27

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - tym samym co wszystkie co ważniejsze moduły (PCM, RCM, BCMi, RFA itp.) - pochodzeniem... Amerykanie mają miłą cechę stosowania modułów w wersji na Amerykę. Innych niż w Europie. Nie Fusiona USA z Dynamic LED, więc nie wiem jaki tam może być moduł. Jak ktoś będzie miał VIN takiego "amerykanina" to możemy sobie dalej inwestygować.

daniel66 18-04-2016 15:35

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Tutaj chyba jest taki

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

VIN USA 3FA6P0SU5ER290299

tedi_k 18-04-2016 15:46

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Cytat:

Napisał daniel66 (Post 2579568)
Tutaj chyba jest taki
...

Na oko widać, ze ma zwykłe lampy soczewkowe.

jimmisek 18-04-2016 18:10

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Cytat:

Napisał MaXyM (Post 2579076)
trzeba bylo kupic auto z ledami. Na dzien dzisiejszy to co chesz zrobic to mission impossible.

Auto płynie z USA a jak wiadomo tam nie ma obowiązku jazdy na światłach w dzień więc i nie ma tam Ledów.
Jeśli auto miałby zostać dla mnie to chciałem się dowiedzieć czy wymiana na Full Led jest możliwa.

tedi_k 18-04-2016 18:46

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Cytat:

Napisał jimmisek (Post 2579658)
Auto płynie z USA ...

Napisałem wyżej - aby w ogóle mówić o promilu szansy na Dynamic LED trzeba mieć "ful wypas" kamerowy. Jak już wiesz, że auto płynie, to uchyl rąbka tajemnicy - podaj VIN albo wyposażenie (np. jak to na tej aukcji otomoto inny importer uczynił). Bez tego to czcze gadanie...

MaXyM 18-04-2016 18:51

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Cytat:

Napisał jimmisek (Post 2579658)
Auto płynie z USA a jak wiadomo tam nie ma obowiązku jazdy na światłach w dzień więc i nie ma tam Ledów.
Jeśli auto miałby zostać dla mnie to chciałem się dowiedzieć czy wymiana na Full Led jest możliwa.

Nie chce za bardzo zmieniac tematu ale jaki maja zwiazek full LED lampy ze obowiazkiem swiecenia w dzien? Akurat Full LED to nie sa DRLe tylko przede wszystkim dynamicznie formowana wiazka swiatla, w zaleznosci od warunkow, predkosci itp

jimmisek 18-04-2016 19:04

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Cytat:

podaj VIN albo wyposażenie (np. jak to na tej aukcji otomoto inny importer uczynił). Bez tego to czcze gadanie...
Wersja TYTANIUM 2.0 Ecobost, 2014r. co do VIN jak ma to w czymś pomóc to na prv

robert LC 08-07-2016 21:36

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
co myślice o tym?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jimmisek 09-07-2016 10:06

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Cytat:

Napisał robert LC (Post 2623736)
co myślice o tym?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



Łooł jak dla mnie super.
Ale czy ta są dwie wersje z białymi i pomarańczowymi czy jak?
I pytanie czy nie trzeba nic przerabiać?

rzepak 09-07-2016 11:03

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
jedno słowo: homologacja
w USA to można różne rzeczy robić, np http://i.imgur.com/OHljdeb.jpg

robert LC 09-07-2016 12:05

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Ja myślę że będzie trzeba przerabiać ale chyba nie będzie z tym problemu nie znalazłem nic yt żeby zobaczyć jak to działa jak by ktoś już miał byłbym wdzięczny za info

leszcz 14-07-2016 11:07

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2579128)
wymaga kamery, której Fusiony w 99,9% nie mają... A dołożenie kamery to wymiana szyby czołowej na taką pod kamerę. Pozostaje kwestią pożenienie modułu sterowania lampami EURO z resztą amerykańskiego towarzystwa. Zwykle nie do zrobienia. Że wiązka kokpitu i wiązka przednia do głębokiej rzeźby to już "Pan Pikuś"... Szanse zrobienia oceniam na 3%...

no to mam takiego Fusiona z kamerą ...3FA6P0K90ER193457
po założeniu LEDów ... i przełączeniu na światła prawy lub lewy gaśnie(nie pamiętam mało istotne)
Jak tu człowiekowi więc pomóc ?

tedi_k 14-07-2016 11:34

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Trzeba pracowicie poporównywać moduły IPMA, HCM, BCMi pomiędzy Europą (VIN poszedł na PW) a USA.
Moim zdaniem będzie ciężko.

leszcz 14-07-2016 11:43

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2626667)
VIN poszedł na PW

dziękujemy

no praca na dwa kompy .... całe szczęście ,że się ma dwa kabelki :one: czasu oszczędzę dużo

kafi3 29-07-2016 13:56

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Witaj
I jak udało się dołożyć lampy full ledowe do Fusiona Mondeo mk5?

Ja właśnie poszukuje kogoś kto też by mi to zamontował.
pozdr

leszcz 06-08-2016 10:12

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Cytat:

Napisał kafi3 (Post 2634131)
I jak udało się dołożyć lampy full ledowe do Fusiona Mondeo mk5

Tak udało :) . Nie ma samo-poziomowania po dołożeniu a tak to wszystko działa .
Wiem koledzy napiszą ,że tak nie można itd przecież wiem .

jakby co zapraszam na PW

kaan1 07-08-2016 08:23

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
To może dołożyć zawieszenie samopoziomujące - taka opcja jest chyba w kombi EU :one:

Du_poid 08-08-2016 17:27

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
A Ledy wogóle muszą mieć samopoziomowanie??

Pulse 08-08-2016 18:10

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Jeśli nie mają pokrętła 1-2-3-4 to powinny. A takiego pokrętła nie mają.

kaan1 08-08-2016 19:18

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Wygląda na to, że ledy mają poziomowanie, W garażu widzę jak po włączeniu silnika opuszczają i podnoszą światła, a następnie przesuwają snop światła lewo/prawo - jakiś rodzaj kalibracji

robert LC 24-10-2016 18:47

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Się dziele
Przypłynęły w końcu wiadomo z jakiego kraju. Byłem pełen obaw ale zaryzykowałem.
I... Wygląd prawie identyczny jak oryginały, jakość wykonania też uważam że dobra, łatwość montażu prosta wszystko działa od razu po podłączeniu, hid mijania bardzo wyraźny i długie w barwie 6000K, kierunki pulsacyjne LED ok
Teraz zastrzeżenia led świeci się przy mijaniach więc do jazdy w dzień trzeba dokupić moduł automatyczny koszt 25zeta, pasek led jest zauważalny słabszy niż w originale.
Podsumowując jestem zadowolony, niedosyt tylko jeśli chodzi o pasek LED.

leszek 24-10-2016 20:18

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Cytat:

Napisał robert LC (Post 2680877)
Się dziele
Przypłynęły w końcu wiadomo z jakiego kraju. Byłem pełen obaw ale zaryzykowałem.
I... Wygląd prawie identyczny jak oryginały, jakość wykonania też uważam że dobra, łatwość montażu prosta wszystko działa od razu po podłączeniu, hid mijania bardzo wyraźny i długie w barwie 6000K, kierunki pulsacyjne LED ok
Teraz zastrzeżenia led świeci się przy mijaniach więc do jazdy w dzień trzeba dokupić moduł automatyczny koszt 25zeta, pasek led jest zauważalny słabszy niż w originale.
Podsumowując jestem zadowolony, niedosyt tylko jeśli chodzi o pasek LED.

jakie koszty lamp ??

tedi_k 24-10-2016 20:29

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Cytat:

Napisał leszek (Post 2680946)
jakie koszty lamp ??

Wchodzisz na aliexpress i wiesz: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

leszek 24-10-2016 20:53

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2680957)
Wchodzisz na aliexpress i wiesz: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jak to Kochanowski napisał Polacy nie gęsi swój język mają
więc ja tylko w PL czytam i pisze:)
więc dzięki za linka:) klikam i mam:)

a teraz czy ktoś montował już takie żarówki czy warto [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

robert LC 24-10-2016 22:14

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Cytat:

Napisał leszek (Post 2680979)
jak to Kochanowski napisał Polacy nie gęsi swój język mają
więc ja tylko w PL czytam i pisze:)
więc dzięki za linka:) klikam i mam:)

a teraz czy ktoś montował już takie żarówki czy warto [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tu jest link jakie zakupiłem
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Te żarówki ciężko powiedzieć lepsze by były moim zdaniem HID gdzieś na YT widziałem testy poszukaj

Bump:
Cytat:

Napisał leszek (Post 2680946)
jakie koszty lamp ??

Jak celny dopatrzy 2500zł :/
- stare :)

leszek 24-10-2016 22:56

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
oj to chyba lepiej kupić dynamik led u nas 1000zł za sztukę bez przetwornicy ?

Piotrek344 24-10-2016 23:04

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Pogieło friendów do reszty? ponad 650 papierów do mk4??[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

i jeszcze z 0 opinią.... ehhh

krystianen 25-10-2016 08:12

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
mialem juz okazje zmieniac lampy z usa na dynami led, sama przekładka oczywiscie nic nie daje bo po odpaleniu silnika lampy gasły. Trzeba pozmieniac parametry w BCM dot. świateł. Opcji jest chyba ze 100 i w odpowiednim wariancie działają. Osobno oczywiście światła z tyl osobno z przodu. Ogólnie potrzeba na to duzo czasu i cierpliwości.

avio 25-10-2016 08:21

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
a propo ledów
kilka razy zdarzylo mi sie wyprzedzac w nocy lepsze auta niz nasze i jestem pewien ze ledy ktore sa ogolnie fajne slabiej scieca u nas niz np bmw merc a nawet chyba superb? \
wnioskowac mozna ze powtarza sie syndrom ksenonow niby sa niby swieca ale u konkurencji zdecydowanie lepiej . Jest to o tyle dziwne poniewaz lampy do aut robi tylko kilka firm wiec czemu ford ma je tak slabe??

robert LC 26-10-2016 21:35

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Cytat:

Napisał krystianen (Post 2681148)
mialem juz okazje zmieniac lampy z usa na dynami led, sama przekładka oczywiscie nic nie daje bo po odpaleniu silnika lampy gasły. Trzeba pozmieniac parametry w BCM dot. świateł. Opcji jest chyba ze 100 i w odpowiednim wariancie działają. Osobno oczywiście światła z tyl osobno z przodu. Ogólnie potrzeba na to duzo czasu i cierpliwości.

Jaki koszt wyszedł - z szybą robiłeś i kamerą

krystianen 26-10-2016 22:08

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Lampy dostarczyl wlasciciel.
Szyba i kamera?

schytryk 28-11-2016 20:36

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Witam,

Można to zrobić przepisując as built z Mondeo z DynamicLed?
pozdr
S.

leszcz 28-11-2016 20:41

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
Też bawiłem się w przepisywanie "lampek" po operacji owszem nie gasły ale dzienne świeciły powiedzmy na 50% ...
tak więc moi znajomi robią to inaczej i niech tak zostanie :one:

tedi_k 28-11-2016 21:07

Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Ale AS BUILD którego modułu chcesz przepisywać? Założyłeś europejskiego HCMa do Fusiona?

Cytat:

Napisał leszcz (Post 2702336)
...ale dzienne świeciły powiedzmy na 50% ...
...

Bo były zapewne w trybie "pozycyjnych" i wtedy to jest poprawne ich zachowanie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.