Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] spryskiwacze szyby przód i tył nie działają (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=230412)

p3m 08-09-2015 21:10

spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Witam,
Dzisiaj zakupiłem forda mondeo mk4 2007 rok z silnikiem 2.0 tdci 140 km.
Zadowolony z zakupu pojechałem się przejechać i kiedy chciałem spryskać szyby okazało się że wycieraczki działają ale szyba jest sucha.
Czy może mi ktoś wyjaśnić gdzie znajduje się bezpiecznik od spryskiwaczy ( jeśli takowy jest )
Ewentualnie gdzie jest pompka spryskiwaczy ( nie działa zarówno przód jak i tył)
Czy wymiana pomki/pompek od spryskiwaczy jest bardzo skomplikowana ?


Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi ..


Dodam że szukałem na forum odpowiedzi ale nie znalazłem informacji dotyczącej wersji którą posiadam.

jaceks 08-09-2015 22:02

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
głupie pytanie, ale czy jest płyn w zbiorniczku?
nie masz na wyświetlaczu informacji o niskim poziomie płynu?
jak otworzysz maske zobaczysz wlew przy lewym reflektorze. pod nim jest zbiornik, a na jego dnie pompka. Pompka jest jedna, kręci w jedną stronę na przód, w przeciwną na tył. Powinieneś ją słyszeć przy otwartej masce i zgaszonym silniku. To pierwsza diagnoza.

leszcz 08-09-2015 22:12

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Cytat:

Napisał p3m (Post 2452281)
Dzisiaj zakupiłem forda mondeo mk4 2007 rok z silnikiem 2.0 tdci 140 km

Gratulacje

Cytat:

Napisał jaceks (Post 2452308)
głupie pytanie, ale czy jest płyn w zbiorniczku?

:D właśnie

p3m 09-09-2015 07:05

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Zapomniałem napisać ale to było pierwsze co sprawdziłem.

Oczywiście płyn w zbiorniczku wczoraj zalałem do pełna. Słychać tylko przekaźnik ( tak mi się wydaje) jak się naciska manetkę. Silniczka (pompki) nie słychać.

Czy w mondeo jest bezpiecznik jakiś odpowiadający za spryskiwacze przedniej i tylnej szyby ??
Właściciel wczoraj zarzekał się że jemu wszystko działało... I jestem na 99% pewny że mówi prawdę.

Na wyświetlaczu nie ma informacji o niskim stanie płynu do spryskiwaczy.

jaceks 09-09-2015 09:08

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
to wsadź głowe pod lewy przedni halogen przeciwmgielny i posłuchaj czy pompka pracuje. Moze wtyczka wypadła, cokolwiek innego. instrukcje z bezpiecznikami masz na stronie ford.pl. przeczytaj w wolnej chwili, jeszcze wiele ciekawych rozwiazań forda może Cie tam zaskoczyć

maniunio 09-09-2015 09:26

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Możesz sprawdzić bezpieczniki nad nogami pasażera. Z tego co widzę to bezpiecznik F14, niebieski, 15A

p3m 09-09-2015 09:30

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Ok dzięki za informację.
Dzisiaj po pracy się tym zajmę. W serwisie aso za pomkę mi zawołali 280 żł .... masakra a w intercarsie ta sama pompka ( orginalna) jest za 60 zł...

Mam nadzieję że to tylko bezpiecznik...

Czy ewentualnie znacie jakiś serwis w gdańsku który mi założy czujniki parkowania do tyłu tak żeby były zamontowane w orginalne miejsca ?

malczewski 13-09-2015 21:40

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Witam, mam problem ze spryskiwaczami. Pompka dziala zaworki sa,a spryskiwacze dzialaja tak raz cicsnienie jest w jednym raz w drugim.Cytalem na forum ze najlepiej jak so dwa zaworki zamontowane zaraz za spryskiwaczem.Jak zamontowalem jeden zaworek np prawy to cisnienie bylo w lewym spryskiwaczu a prawy tylko siurkal, jak zamontowalem obydwa zaworki to cisnienie bylo w prawm spryskiwaczu a lewy siurkal, oczywiscie po wlonczeniu spryskiwaczy na plyn musze czekac okolo 20 sekund. Jak kupilem auto to spryskiwacze wogule nie dzialaly wiec wymienilem silniczek na nowy ale nie orginalny fordowski (zamiennik taki jaki ma byc do forda mondeo)Zaworek byl tylko jeden przy prawym spryskiwaczu.Teraz nie wiem czy silniczek jest za slaby czy moze przewod jest gdzies zagiety.Cisnienie nawet to co jest w tym jednym powinno byc troche wieksze.Prosze o rade moze ktos mial podobny problem,zgory dziekuje

jaceks 16-09-2015 10:13

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
rozłącz przewód koło maski i przedmuchaj dysze kompresorem.
jak masz mało płynu w zbiorniku to wystarczy ze odkręcisz korek, może się nie ochlapiesz ;)

juri2069 25-01-2016 18:26

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Też macie wrażenie , że spryskiwacze przedniej szyby w mondeo mk4 są za słąbe? Czy tylko ja takie odnosze? Przy prędkościach 130 + leci dosłownie na 1/3 szyby od dołu.

daniel66 25-01-2016 18:30

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Nie, uważam, że są całkiem spoko u mnie :) żałuję tylko, że wycieraczki nie pracują na zewnętrzną stronę :p

juri2069 25-01-2016 18:33

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
W takim razie na wiosnę pasuje przedmuchać dysze, wężyki jakoś porozbierać i też dmuchnąć.
Czasem jak przede mną ktoś psika na szybę to aż na moje auto leci , a jak ja psikne to tyle że jeno :D

Fajne są mgiełki , myją całą szybę , ale podejrzewam , że przy większych prędkościach jeszcze gorzej niż zwykłe ( przy większych czyli tak ze 150 + )

blade65 25-01-2016 18:33

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Cytat:

Napisał daniel66 (Post 2523611)
żałuję tylko, że wycieraczki nie pracują na zewnętrzną stronę

chodzi ci kolego o ściąganie wody na boki jak np. seacie:)

Bump:
Cytat:

Napisał juri2069 (Post 2523617)
W takim razie na wiosnę pasuje przedmuchać dysze, wężyki jakoś porozbierać i też dmuchnąć.

kolego dobrze jest przepłukać zbiorniczek bo tam lubi być troszke syfu:) i samo czyszczenie rurek może dać nie pełny efekt:)

daniel66 25-01-2016 18:41

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Cytat:

Napisał blade65 (Post 2523618)
chodzi ci kolego o ściąganie wody na boki jak np. seacie:)

Dokładnie o to ! Wiedziałem, że zrozumiesz :mrgreen:

A co do mocnego psikania na szybę, że, aż wali na nasze auto to chyba zależy od samego ustawienia duszy i ciśnienia? Pamiętam kiedyś w mojej pięknej Mareii miałem każdą dyszą na 4 otworki z regulacją wysokości. Fajna sprawa :)

juri2069 25-01-2016 18:45

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Cytat:

Napisał blade65 (Post 2523618)
kolego dobrze jest przepłukać zbiorniczek

A czym i jak syf z niego wyciągnąć? Strzykawką?


Cytat:

Napisał daniel66 (Post 2523629)
Mareii miałem każdą dyszą na 4 otworki z regulacją wysokości

Mój kuzyn ma , fakt że dużo płynu idzie naraz , ale w takiej dyszy nie trzeba lać i lać i lać tylko cyk cyk i cała szyba mokra :)

MaXyM 25-01-2016 19:08

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Tez jestem zainteresowany.
Mam wrazenie ze leci bardzo slabo a mam porownanie do FF2 a tam cisnienie jest duuuzo wieksze.
Przez przypadek mam jedna z dysz ustawiona za wysoko. Jak stoje to sika na dach. Ale wystarczy jechac paredziesiat km na godzine i sika w wysokosci 2/3 szyby. Przy wyzszych predkosciach (100+) juz tylko na wysokosc pod srodkiem szyby.

Raz na jakis czas czytam ze ktos ma podobnie, ale jakos sobie nie potrafie wyobrazic jak moga sie przytkac przewody z plynem na co ma pomoc ich przedmuchanie.

juri2069 25-01-2016 19:14

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Dysze się łatwo reguluje np igłą.
W tamtym roku z jednej mi praktycznie nie leciało , wziąłem kompresor i dmuchałem do dyszy bez ściągania wężyków itd no i ożyła.( nie wiem czemu , nie wiem jak )
Ożyła , bo leci , ale jest to za słabo. To już w nubirze lało tak , że chciało dziure w szybie zrobić :D

Na wiosne jak sobie łyknę to tak przeczyszcze , że mi szyby porysuje psikając :D:D
Obym tylko nie zrobił jak kiedyś kiedyś w astrze 1 - zamiast płynu wlałem ................................................ benzin :D:D:D A śmiałem się z teścia , że kupuje tani , śmierdzący benzyną płyn , potem on się ze mnie śmiał , że pomyliłem bańki

blade65 25-01-2016 19:18

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Cytat:

Napisał juri2069 (Post 2523634)
A czym i jak syf z niego wyciągnąć? Strzykawką?

niestety ale jest z tym zabawy bo trzeba zdemontować zbiorniczek tak bynajmniej ja robiłem i co ukazało się moim oczom dużo jakiegoś białego osadu na dnie zbiorniczka ale z czego to nie wiem podejrzewam ze to coś wytrąca sie z płynu najpredzej z zimowego bo w nim jest dużo dodatków ale to moje spostrzeżenia :) ale po tej operacji było jak z fabryki :one:

juri2069 25-01-2016 19:19

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Cytat:

Napisał blade65 (Post 2523668)
trzeba zdemontować zbiorniczek

Dzięki , będę miał na uwadze g:okulary

blade65 25-01-2016 19:20

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Cytat:

Napisał juri2069 (Post 2523658)
W tamtym roku z jednej mi praktycznie nie leciało , wziąłem kompresor i dmuchałem do dyszy bez ściągania wężyków itd no i ożyła

i kolego automatycznie ten syf co blokował dyszę wrócił do zbiorniczka z powrotem

emte3 11-11-2016 10:30

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
W bieżącym tygodniu zauważyłem, że przy temperaturze lekko poniżej 0 (-1 ; -2 st.) pojawił się problem ze spryskiwaczami, zbiornik pełen, płyn zimowy, podgrzewane dysze spryskiwaczy, auto w trakcie długiej trasy, więc rozgrzane.

W poprzednich latach i znacznie silniejszych mrozach, nawet poniżej kilkunastu st. nigdy problemu nie było.
Gdy temp. podniosła się powyżej 0 problem ustąpił.

ps. płynu letniego nie używam już od kilku tygodni, więc z pewnością w zbiorniku nic nie pozostało.

czy miał ktoś również taką przypadłość?

sinu600 27-11-2016 11:24

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Witam hahaha u mnie to samo,temp koło zera a nawet +2 i od razu nie chcą działać a w sobotę 26-11 wieczorem było dość zimno w Wawie to zaczęły działać dopiero jak wyłączyło się ogrzewanie przedniej szyby płyn oczywiście zimowy do -22. Czyżby to było jakieś zabezpieczenie? W instrukcji nic nie znalazłem na ten temat.

manieksaint 28-11-2016 05:39

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Panowie rozwiazaliscie problem? Bo dopadl mnie podobny problem, spryski lamp i tylniej szyby dzialaja ale szyby przedniej juz nie pomimo ze dysze sa podgrzewane ale nie widze zeby sie rozmrazal snieg wokol dysz, plyn zimowy zalany. Wczoraj wszystko dzialalo jak nalezy a dzisiaj przy temperaturze 0 stopni juz brak reakcji przednich spryskiwaczy :-(

hamertbu 28-11-2016 07:47

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Cytat:

Napisał manieksaint (Post 2701819)
nie widze zeby sie rozmrazal snieg wokol dysz,

mam ten sam problem. nie podgrzewa spryskiwaczy. zeszłej zimy ładnie koło sprysków topniało a teraz bryndza. koledzy co sprawdzić?

manieksaint 28-11-2016 08:46

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Grzane dysze to dodatek, w innych autach nie ma grzanyvh dysz i wszystko dziala jak nalezy wiec i u nas pomimo usterki podgrzewania dysz uklad przy odpowiednim plynie powinien byc sprawny. Po pracy sprawdze czy nie ma przerwy w przewodzie z plynem bo juz mi pomyslow brakuje.

sinu600 28-11-2016 09:25

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Witam jednak coś jest nie tak z tymi spryskami,w focusie sa podgrzewane dysze i działają od razu spryskiwacze,a u mnie jak wciskam to tylko słychać przekaźnik jak cyka a płyn nie leci. Dzisiaj zaczęły działać po około 30 minutach jazdy. Obstawiam manetkę,ze będzie do wymiany.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] bardzo podobne problemy występują także w mk3.
Dzisiaj w pracy rozbiorę tą manetkę i zweryfikuje czy to jest winowajca.

manieksaint 28-11-2016 10:11

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
U mnie manetka jest sprawna bo wycieraczki pracuja i spryskiwacze lamp i pompka rowniez wiec cos jest albo z doprowadzeniem plynu do dysz lub z samymi dyszami. Choc zastanawiajace jest to ze problem jest tylko na mrozach.

manieksaint 29-11-2016 05:26

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Wczoraj bylem na wymianie opon i auto postalo w cieplym garazu i spryskiwacz przedniej szyby pracowal normalnie i tak do samego wieczora, dzis rano juz niestety nie dzialal, spryskiwacz lamp i szyby tylniej dziala poprawnie ale niestety wezyk przy slupku jest zamarzniety :-( Dziwna sprawa ze w innych miejscach normalnie plyn dociera i nie zamarza a przy slupku zamarza. Dzisiaj postaram sie rozmrozic okolice slupka i dolac jakiegos koncentratu aby obnizyc temperature zamarzania plynu. Moze ktos ma jakis pomysl dlaczego plyn zamarza tylko w jednym miejscu pomimo ze w pozostalych czesciach ukladu wszystko dziala ok?

aurerum 29-11-2016 06:33

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
zmień płyn na zimowy to nie będzie zamarzać, ja jeżdżę na płynie do minus 60 i nic nie zamarza

manieksaint 29-11-2016 06:39

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Cytat:

Napisał aurerum (Post 2702471)
zmień płyn na zimowy to nie będzie zamarzać, ja jeżdżę na płynie do minus 60 i nic nie zamarza

No to wytlumacz dlaczego ten sam plyn (mam zalany zimowy) nie zamarza przy spryskiwaczach lamp gdzie jest nizej polozony punkt niz spryskiwacze przedniej szyby lub spryskiwacz szyby tylniej ktory dziala bez zarzutu. Jak dla mnie zalewanie plynu do -60 w naszym klimacie mija sie z celem, spokojnie wystarczy do -30.

emte3 29-11-2016 13:06

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Cytat:

Napisał aurerum (Post 2702471)
zmień płyn na zimowy to nie będzie zamarzać, ja jeżdżę na płynie do minus 60 i nic nie zamarza

Tu nie o płyn się rozchodzi, a jakiś problem z przewodami w MK4,
Ten samochód mam od 2010 roku, a problemy pojawiły się dopiero ostatniej zimy, na szczęście przy ostatnich mrozach, było całe 2 stopnie poniżej 0 ;)
Dzisiaj rano -1,5 i też nie działały na przód, tył i owszem normalnie.

Przy najbliższej okazji muszę sprawdzić jeszcze przewody czy są w 100% drożne, może coś się osadziło, co sprzyja zamarzaniu...

sinu600 29-11-2016 20:05

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
U mnie wczoraj w Wawie było minus 3,5 stopnia wieczorem i na zimnym silniku zadziałały normalnie przód jak i tył,przełącznik rozebrany pomierzony miernikiem jest sprawny.Jaki czart siedzi w tym to nie wiem,bo rano wczoraj nie chciały działać pomimo wyższej temperatury. A dzisiaj też działały normalnie zarówno rano jak i wieczorem podczas powrotu z pracy. Zauważyłem natomiast inny mankament,jak wyłącza się ogrzewanie przedniej szyby to musi być mikro zanik napięcia bo rozłącza mi radio i w tym samym momencie przygasają światła mijania eh............

emte3 05-12-2016 17:11

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
W piątek zrobiłem mały eksperyment, mianowicie przeczyściłem przewody a następnie dodałem do płynu niewielką ilość spirytusu salicylowego, zgodnie z instrukcjami o samodzielnym przygotowaniu płynu zimowego.
od kilku dni rano panują temperatury ujemne i wszystko działa bez zarzutu.

miki605 06-12-2016 13:17

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Witajcie,
mam problem ze spryskiwaczem w moim mondku mk4 sedan 2009 rok.
Prawdopodobnie padła pompka, objawy były różne: raz działała raz nie, różnie to bywało :) teraz nie sika w ogóle :)
Proszę napiszcie czy wymiana tej pompki to skomplikowany proceder? dużo trzeba demontować?
Dojście jest nieciekawe ale nie jestem pewien czy ta pompka jest na wcisk czy jakoś przykręcona do zbiornika?

Proszę o pomoc

Pozdrawiam
Łuki

marstef 03-02-2017 16:23

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Witam, pojawił się problem ze spryskiwaczem. Mianowicie raz pryska ok, a za chwilę tylko delikatnie chlapie na szybę. Dodatkowo podczas spryskiwanie słychać trzaski w radiu. Słychać podczas występowania problemu słychać że pompka ma ciężko. Kupować nową w ciemno czy próbować dmuchać przewody?

coza 12-02-2017 09:20

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Witam. Czy podgrzewanie dysz przednich spryskiwaczy jest pod tym samym włącznikiem co podgrzewanie przedniej szyby? Czy to oddzielny obwód i włącza się automatycznie poniżej jakiejś temperatury? ( Mondeo Mk4 1,8 TDCi 2008 )

mm32 12-02-2017 14:10

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Ogrzewanie dysz spryskiwaczy działa zaraz po zapłonie.

coza 12-02-2017 17:05

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Działa bez względu na temperaturę?
Może rozwinę swój problem. Od jakiegoś czasu przestało mi działać ogrzewanie przedniej szyby. Nie udało mi się jeszcze zdiagnozować powodu. Na razie wiem tylko, że bezpieczniki są sprawne. Ale przy okazji ostatnich mrozów okazało się, że nie działa mi też podgrzewanie dysz przednich spryskiwaczy. I zacząłem się zastanawiać czy jedno z drugim ma coś wspólnego.

mm32 12-02-2017 17:18

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Tak,działa bez względu na temperaturę.

Od grzanych spryskiwaczy jest bezpiecznik F37 w skrzynce w komorze silnika.

coza 12-02-2017 18:34

Odp: spryskiwacze szyby przód i tył nie działają
 
Dziękuję za odpowiedź. Bezpiecznik sprawdziłem i jest sprawny. Będę kombinował dalej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.