Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Awaria skrzyni powershift (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=225177)

naumek74 21-05-2015 21:40

Awaria skrzyni powershift
 
Witam

Mam problem ze skrzynią powershift raz bieg wsteczny działa a raz nie działa .
Myślałem że to wina oleju ale po wymianie nie pomogło.
Może ktoś miał podobny problem proszę o info zgóry dziękuję

tedi_k 21-05-2015 21:55

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Kolega wrzoch z Krakowa (dokładnie taki sam, choć w C-maxie 2008, co jest bez większego znaczenia). Skrzynia jest po prostu uszkodzona - będzie kłopot z częściami. Nowych nie przewidziano, a używane tylko w ramach całej skrzyni...

naumek74 22-05-2015 17:32

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Dzięki kolego to znaczy że czeka mnie naprawa skrzyni lub jej wymiana a nie wiesz ile kosztuje naprawa skrzyni

RafałB 23-05-2015 10:15

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Mało, jakieś 8kzł pewnie za komplet ... niestety automat jak zawsze, najlepszy do momentu awarii :(

wrzoch 01-07-2015 22:16

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Zgłaszała/zgłasza Ci jakieś błędy?

Tylko z wstecznym jest problem? Bo moja małpa problem z wstecznym ma, ale tylko na zimnym. Jak się rozgrzeje, to działa jak trzeba. Mi zgłasza losowo P073E (nie można włączyć wstecznego biegu). Czasem pomaga delikatne dodanie gazu w trakcie próby włączenia.

maxsys 29-03-2016 12:34

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Witam,
mam dokladnie ten sam Problem (w Mondeo 9.2011 vin WF0GXXGBBGBJ75655, Wersja softu skrzyni TCM AG9R-7Z369-AL , Kalibracja AG9R-7J105-EL)
Blad : P073E
zaczelo sie tej zimy. Raz dzialal raz nie a od 2 tygodni juz ani razu nie zadzialal. Olej i filtr byl zmieniany 8 miesiecy temu i 4 dni temu jeszcze raz - z nadzieja ze to cos da.
Wyczytalem na forum ze jest do mojej skrzynki nowa wersja softu -AM
Jest wogole szansa po aktualizacji softu i adaptacj skrzyni zeby wsteczny zaczal dzialac ?

moze kolega mayak by sie wypowiedzial ?

wrzoch 29-03-2016 15:13

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał maxsys (Post 2566362)
Jest wogole szansa po aktualizacji softu i adaptacj skrzyni zeby wsteczny zaczal dzialac ?

Kibicuję, ale po własnych doświadczeniach śmiem wątpić.

Powiedz mi proszę czy zaobserwowałeś u siebie następujące objawy na zimnym:
- w pozycji N samochód niekoniecznie stoi - po puszczeniu hamulca delikatnie bardzo toczy się (u mnie akurat do przodu), ale występuje to tylko na zimnym silniku
- po przełączeniu z P na R, o ile ostatnie manewry wykonywał na R lub po przełączeniu z D na P odczekałem chwilę (na ciepłym) aż się poprawnie ustawią R i 2 na obu sprzęgłach wsteczny się załącza, ale jeśli auto zimne i sobie chcę włączyć R z D ... zaczynają się schody. Trzy razy próbuje, po czym się poddaje. Czasem pomaga dodanie lekkie gazu w losowych momentach.

Na ciepłym mogę włączać wsteczny bez żadnych problemów, na zimnym jest dramat. Parkuję auto tylko tyłem, aby wyjazd mieć z D i mam szczerą nadzieję za każdym razem, że żadna łajza mnie nie zastawi na tyle, że musiałbym wyjeżdżać wajchlując pomiędzy R i D.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] skąd jesteś?

hand-ball 29-03-2016 16:54

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Wrzoch, a jaki masz przebieg?? U mnie sie slizgalo troche, ale po wymianie oleju i adaptacji objaqy zniknely. Teraz slychac cichy zgrzyt przy przelozeniach z 1 na 2 i z 2 na 3 juz cichszy, ale tylko jal jest rozgrzany.

maxsys 29-03-2016 16:54

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] g
jestem z Zielonej Gory obecnie mieszkam w okolicy Kolonii w D.

wlasnie tego sie obawiam i zastanawiam sie czy w ogole inwestowac w jakiekolwiek proby.

jak juz pisalem od jakiegos czasu wogole nie dziala - R.
Slychac ze skrzynia cos przelacza i lekko jak by pojazd probowal ruszyc do tylu ale po dodaniu gazu nic...
czarowalem P -> R i z D -> R wszystkie mozliwosci probowalem i nic.

wrzoch 29-03-2016 18:53

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
No to podobnie jak u mnie się to objawia. Teoretycznie po przejechaniu niecałych 500m ze wstecznego mogę już w miarę normalnie korzystać, ale na zimnym to jest dramat.

Z tym dodawaniem gazu to przynajmniej u mnie jest tak, że skrzynia próbuje 3 razy zapiąć bieg po czym się poddaje i zapisuje P073E nic poza tym. Potem trzeba zmienić na cokolwiek innego i znowu R aby zaczęła ponownie. Też lekko rusza do tyłu w trakcie.

Sprawdzałeś czy na N na zimnym stoi czy podjeżdża w którąś stronę?

U mnie z tą zmianą i dodaniem gazu to działa tak, że dodanie dużej ilości nie pomaga. Jedyna skuteczna metoda to "wstrzelić" się z dodaniem na moment kiedy próbuje załączyć bieg - charakterystyczny klik wtedy słychać (w sumie to 3, bo 3 próby są w odstępach około 2 sekund). Druga rzecz - to bardziej kopnięcie pedału, aby wskazówka na chwilę podskoczyła na jakieś 1000 RPM i bieg zazwyczaj załącza się wtedy na "opadającym zboczu".

Nie wiem czy to kwestia synchronizacji wałków, czy niepełnego wysprzęglania na drugim sprzęgle (czasem zdarza mi się, że przy zapinaniu dwójki auto delikatnie rusza do przodu). Czy za dużej ilości opiłków (powszechne w tej skrzyni), które oblepiły magnesy na wybierakach. Możliwości jest dużo. Gość z Getraga twierdził, że ten błąd w większości przypadków oznacza jakieś problemy z mechaniką bardziej (wybieraki, czujniki położenia wybieraków, magnesy na nich, bądź synchronizatory) niż problem ze strony mechatroniki.

Ile Twój ma nalatane?

maxsys 29-03-2016 22:28

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
sprobuje jeszcze jutro, ale kiepsko to widze. Przebiegu mam 210 tys. ledwo co dotarty...i 90% z tego to nabite po autostradach.
Jeszcze jakis czas temu udawalo mit sie z tym R za ktoryms podejsciem ale obecnie bez szans. Czy zimny czy cieply bez roznicy - poprostu nie whodzi i wyskakuje P073E nic innego.
Dokladnie jak u Ciebie z ta roznica ze ja moge na glowie stanac a Powershift nie wrzuci R.

Jak jest zupelnie zimny to mam wrazenie ze na P i na N ma ciagoty do przodu.
Dzisiaj sie dowiedzialem z Centrala Forda w Kolonii ze ten blad jest co prawda bardzo zadki ale znany w tej skrzynce. Problem jest ponoc z jakimis widelkami ktore sie zawieszaja. Pomaga tylko wymiana skrzyni bo czesci zamiennych nie ma.... Dramat
Ale jakos im niedowierzam.

wrzoch 29-03-2016 22:49

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Przy tym błędzie niestety procedura serwisowa jest taka, aby przeprowadzić adaptacje obie, a jak to nie pomoże, to wymienić skrzynię.
Błąd zawieszającego się wybieraka A miałem raz albo dwa, potem się już nie pojawiał.

Też chciałbym to wreszcie naprawić, a nie ciągle próbować naprawiać i przede wszystkim wymienić tylko to co potrzeba, a nie to co się komuś wydaje. Najchętniej, to bym ją zamienił na jakąś inną, na którą dano by mi pełną gwarancję na chociażby rok, ale jakoś nie znalazłem chętnych.

mayak 30-03-2016 08:26

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
niedawno robilem aktualizację i adaptację w aucie z podobnymi objawami (wsteczny jak murzyn na pasach: raz jest, raz nie ma), w skrzyni nie było żadnych błędów - po robocie (na razie) skrzynia działa ok

wrzoch 30-03-2016 18:10

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Ja się zastanawiałem czy nie zrobić jej jeszcze jednej wymiany oleju, tym razem na Fordowski. Teraz mam Motula DCTF, bo takiego mi akurat wlali (tańszy był), ale z tego co do tej pory czytałem w niektórych dwusprzęgłówkach (jak na przykład sławnej Mitsubishi z ich olejem Diaqueen SST1) podobno na zamiennikach działało to nie zawsze jak trzeba.

Może jakby wlać oryginała i skalibrować poprawnie zaczęłoby to działać wreszcie jak trzeba?

stingerA6 30-03-2016 18:27

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Ja bym zaczął od samej kalibracji.

maxsys 31-03-2016 13:16

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
z tego co wiem Ford nie produkuje oleju. A ten co sprzedaja ze swoja nalepka i cena jest najczesciej olej castrola.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
tak mi sie wlasnie wydaje - ze jak sie zrobi aktualizacje i adaptacje czy kalibracje to bedzie lepiej. Z tego co wiem do mojej skrzynki jest nowa wersja oprogramowania mozesz mi to potwierdzic ? WF0GXXGBBGBJ75655, Wersja softu skrzyni TCM AG9R-7Z369-AL , Kalibracja AG9R-7J105-EL
przy wynianie oleju w zeszlym roku ponoc wszystko zrobili i w marcu zrobili jeszcze raz adaptacje itd. Jak ich wczoraj przydusilem to sie przyznali ze robia tylko adaptacje sprzegla i to nie zawsze, nic wiecej. Boja sie ze po pelnej adaptacji skrzynia wogole nie bedzie dzialac. Odwiedzilem w okolicy jeszcze 3 innych dealerow forda - zaden z nich nie chce sie tego podjac i zrobic pelnej adaptacji. Dwuch robi tylko adaptacje sprzegla a trzeci za oprogramowanie wogole sie nie zabiera. Kazdy mowi, trzeba wymnienic skrzynie :568:
mayak, szkoda ze tak daleko mieszkasz 1200KM to kawalek. Musze w okolicy kogos poszukac ....
Ta adabtacja czy kalibracja to sprzegla i czgo jeszcze ?

mayak 31-03-2016 16:19

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Sugeruję zmianę softu na AM (mam taki w swoim mondeo) i adaptację sprzegieł oraz wybieraka

orion512 31-03-2016 17:30

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Potwierdzam, kalibracja AM to najnowsza wersja softu do powershifta.
Też na niej jeżdżę i bardzo ładnie się zachowuje.

wrzoch 31-03-2016 18:02

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 2567727)
Sugeruję zmianę softu na AM

Czy ten soft aplikuje się też do skrzyń 7M5R-7000-A*?
Co najświeższego można do takiej dostać?

Co do oleju wiem, że Ford nie produkuje olejów.

mayak 31-03-2016 22:11

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
podłączasz się do aktualnego IDSa i masz wszystko czarne na białym

tedi_k 01-04-2016 21:37

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 2567788)
...Co najświeższego można do takiej dostać?
...

Z tego co pamiętam, to jak byłeś u mnie sprawdzaliśmy czy jest aktualizacja do Twojej skrzyni?
BTW - tu w dziale S-maxa zrobił się całkiem aktywny watek o Twojej skrzyni Łukaszu...:one:

wrzoch 02-04-2016 00:29

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - chwila minęła od tamtego czasu - może coś się zmieniło ;)

Ważne, że nie piszę o Durashifcie. To czy w C-Maxie czy S-Maxie co za różnica kiedy objawy podobne.

fido 19-04-2016 07:58

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał orion512 (Post 2567766)
Potwierdzam, kalibracja AM to najnowsza wersja softu do powershifta.
Też na niej jeżdżę i bardzo ładnie się zachowuje.

Czy kolega też może ogarnąć adaptację lub wgranie nowego softu do PS ? Jeśli może jakiś kontakt tel. na PW.

orion512 19-04-2016 10:50

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Tak, bez problemu.

fido 19-04-2016 11:37

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Ok to jakbyś mógł odpowiedzieć na PW jakie wysłałem.

M-S POWER 19-04-2016 22:03

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Fido zapraszam do Łodzi.
Cytat:

Napisał fido (Post 2580215)
Ok to jakbyś mógł odpowiedzieć na PW jakie wysłałem.


maxsys 19-04-2016 22:48

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Problem z aktualizacja i adptacja....
bylem wczoraj w serwisie i podlaczylismy IDS´a (Wersja IDS 99.02)
Po sprawdzeniu wersji oprogramowania powershifta AG9R-7Z369-AL pokazala sie nowa wersja - AM dokladnie jak @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pisal. Instalacja nowej wersji powiodla sie. Po instalacji, dla pewnosci rozlaczylismy IDS´a i wystartowalismy na nowo. Po podlaczeniu do auta i sprawdzeniu wersji oprogramowania pokazala sie stara wersjia „AL“ i znowu wyskoczylo ze jest nowa wersja „AM“ oprogramowani. Spodkal sie juz ktos z czyms takim ?
OK, no to chociaz sprobujemy ta adaptacje pomyslalem ..... ale lipa, tez sie nie udalo.
Zanim mozna zaczac adaptacje IDS sprawdza teperature oleju w skrzyni i silniku. Temp. oleju w silniku OK... w skrzyni nic nie pokazuje. I lipa nie da sie widelek i sprzegla skalibrowac. Jak IDS sie przelaczy aby odczytac dane czujnikow to pokazuje temp. silnika skrzyni i wszystkiego bez problemow. Po przelaczeniu na kalibracje widelek lub sprzegiel temp. skrzyni nie pokazuje.
No i kalibracji jednak nie dalo sie przeprowadzic i aktualizacji rowniez nie. Po anulacji kalibracji auto nie jedzie ani do przodu ani do tylu. Wteczas pomaga tylko odlaczenie akumulatora i po 10 min. bydzie to samo co przed proba kalibracji to znaczy do przodu super do tylu bez szynsy. W pamieci byl blad P073E oraz P0949. Kolega z serwisu dzwonil do Forda w Koloni o wsparcie techniczne - i uslyszal tylko: trzeba wymnienic skrzynie nic sie nie da zrobiy :027: nie bylo zadnej mozliwosci aby cokolwiek dowiedziec sie dlaczego aktualizacja sie nie powiodla i kalibracja nie dziala. Faktycznie nic sie nie da zrobic ? moze ktos mial juz taki ciezki przypadek ?

kolopeter 20-04-2016 06:16

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
co do updatu to sie nie wypowiem odrazu , ale co do kalibracji to zdaje sie ,ze starsze wersje IDSa np 86 sprawdza tylko temperature silnika. Zatem szukaj kogos w twojej okolicy, kto dorywczo bawi sie Idsem. zapewne bedzie mial wersje 86.
Update - sprawdz jakims innym programem(forscan) , jaka wersje softu masz obecnie w skrzyni. Seria oprogramowania IDS v99.xx jest jakas taka skopana ...

M-S POWER 20-04-2016 07:28

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Ja mam chyba jeszcze drugiego ids-a w wersji v86. jak cos to pisz na PW

maxsys 20-04-2016 13:04

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
sprawdze przez forscan lub ELMConfig wieczorem. Podejrzewam jednak ze bedzie stara wersja softu skrzyni.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Wersje 86 mam, jak na razie kabla jeszcze nie mam i za kazdym razem musze do serwisu latac... Kabel przyjdzie w piatek lub w sobote. Jak kabel przyjdzei to sie zamelduje na PW, bylo by swietnie jak bys mogl pomoc....

SRS 20-04-2016 19:06

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a cały problem jest taki że kolega nie czyta wszystkiego :
"W celu wykonania procedury programowania (zarówno sprzęgła jak i widełek włączania biegów) zaleca się najpierw rozgrzać przekładnię i monitorować temperaturę oleju za pomocą rejestratora danych do czasu osiągnięcia poziomu 40°C, a następnie wykonać procedurę FDRS."

tedi_k 20-04-2016 22:54

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał SRS (Post 2581246)
...a następnie wykonać procedurę FDRS."

Dobrze, że ja nie czytam wszystkiego... :619: Dzięki temu nie wiedziałem, że tylko FDRS i wczoraj i dzisiaj zrobiłem 3 razy (za każdym razem skutecznie!) obie adaptacje po aktualizacji PS... :one: No i wszystkie IDSem...
Jedna drobna uwaga - jako chyba jedyny z nas tu się udzielających "hobbystów" mam najprawdziwszego, oryginalnego VCM II. Takiego na prawdę od Boscha a nie co to ma napisane "Bosch"...
Nie jest to bez znaczenia.

kolopeter 21-04-2016 03:29

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Brawo ty.


Cytat:

bylem wczoraj w serwisie i podlaczylismy IDS´a (Wersja IDS 99.02)
kolega wyraznie napisal ,ze byl w serwisie....

SRS 21-04-2016 10:09

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2581465)
Dzięki temu nie wiedziałem, że tylko FDRS i wczoraj i dzisiaj zrobiłem 3 razy

Tadziu zauważ że to jest cytat , i świeże info. , nie twierdzę że nie można zrobić tego IDS-em.

tedi_k 21-04-2016 20:47

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał kolopeter (Post 2581488)
...kolega wyraznie napisal ,ze byl w serwisie....

Cytat:

Napisał maxsys (Post 2580712)
...podlaczylismy IDS´a (Wersja IDS 99.02)
...

Słowo "podłączaliśmy" dla mnie zazwyczaj oznacza "byłem w serwisie u mojego kolegi"... A jak u kolegi, to co tam było za wyposażenie nie mamy pojęcia... Słowo "serwis" jest bardzo pojemne...

Tak czy inaczej - nic mi nie wiadomo o jakichś kłopotach z procedurami adaptacji PS w najnowszym IDS 100.1 - wg mnie działają całkiem sprawnie... @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - tak więc świeże info, że tylko FDRS na razie na szczęście nie do końca się potwierdza... Pożyjemy, zobaczymy co będzie dalej...

leszcz 21-04-2016 21:30

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2582009)
w najnowszym IDS 100.1

No działa i to nawet bez VM na fullu :D

tedi_k 21-04-2016 21:57

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2582060)
No działa i to nawet bez VM na fullu :D

Twoje posty Tomku czasem są zupełnie zaskakujące...:027: Czyli "bez VM" to "gorzej", "trudniej", "bardziej ryzykownie" czy co miałeś konkretnego na myśli pisząc ten post?:568:

maciek8791 24-04-2016 22:42

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał maxsys (Post 2580712)
Kolega z serwisu dzwonil do Forda w Koloni o wsparcie techniczne - i uslyszal tylko: trzeba wymnienic skrzynie nic sie nie da zrobiy :027:

Witam koledzy użytkuje obecnie s-maxa ale swego czasu miałem passata b6 (rocznik 2009) ze skrzynią DSG oraz identycznymi objawami opisanymi w tym wątku - auto co jakiś czas, rzadko, nie mogło wrzucić R.
Z czasem problem postępuje aż w końcu w ogóle nie można już wstecznego wrzucić.
Przerabiałem adaptacje oczwiście nic nie dały. W tym momencie chciałem ostrzeć Was przed firmami typowo zajmującymi się naprawą skrzyń biegów.
Po pierwsze naprawa w 99% przypadków ogranicza się do wymiany na inną używaną w cenie ok 4 tyś. Otrzymujemy raptem rok gwarancji i tak naprawdę jest to jedna wielka loteria, bo skrzynia którą Wam wsadzą może mieć 200k albo 300k kilometrów albo nie wiadomo co to jest. Serwis wsadzi ją Wam, skasuję kasę i tak naprawdę sam będzie ciekawy co się będzie później działo, oczywiście przez rok czasu bo później już nie.

Niektóre serwisy niestety oszukują też na naprawach, mnie to spotkało i umoczyłem troszkę kasy a problem wrócił po krótkim czasie. Postanowiłem nie wracać już do tego serwisu.

Ostatecznie naprawiono mi sprzęgła w skrzyni na dobrej woli dealera (auto krajowe serwis w PL cały czas). Dobra wola dealera moim zdaniem świadczy też o tym że te skrzynie to badziew który rozlatuje się dość często. Miałem farta że dealer nie doczepił się do nieudolnej naprawy w serwisie skrzyń biegów.

Dlatego mimo wszystko polecam Wam udanie się do dealera, bo tylko przy takiej naprawie u niego dostaniecie gwarancję dwa lata i później też łatwo Wam będzie sprzedać takie auto. W mojej ocenie warto do tego dopłacić.

Wstawiając auto to do serwisu skrzyń niestety wydajcie 4 tyś i macie rozwiązanie i spokój na góra rok czasu, po którym jest naprawdę duża szansa że skrzynia rozleci się z tego samego lub zupełnie innego powodu.

Jest to ogromny minus automatów, niestety według mnie automat ma jednak bardziej sens jak kupujesz nowe auto lub bardzo młode z PL dystrybucji innego bym nie dotykał, pomimo mojego bezgranicznego uwielbienia dla tego rozwiązania.

pozdrawiam - Maciek

niuniek37 01-05-2016 10:30

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Witam serdecznie, mam nadzieję, że w dobrym miejscu umieszczam swoje zapytanie. Nadmienię, że wcześniej przeczytałem zarówno ten wątek jak i w innym dziale o skrzyniach automatycznych i raczej podobnego zjawiska, o którym chcę napisać nie spotkałem. Wczoraj jadąc pojawił się komunikat "ograniczone funkcje skrzyni biegów". Zaczął dziwnie zrzucać w dól biegi aż w końcu stanął na prawdopodobnie pierwszym biegu i zgasł. Co najgorsze w silniku słychać było jakieś mechaniczne odgłosy typu "chrupanie, zgrzytanie", itp. Po ponownym odpaleniu samochodu komunikatu na wyświetlaczu nie było, samochód zachowywał się normalnie, przejechałem 100 km bez zarzutu. Dzisiaj był "forumowy" kolega, podłączył pod lapka - żadnych błędów. Wymiana oleju była, adaptacja również. Ford S Max 2012 163 KM, Powershift. Czy mam się czego obawiać?

tedi_k 01-05-2016 10:47

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał niuniek37 (Post 2587739)
... Czy mam się czego obawiać?

Pewnie tak... że będzie "powtórka z rozrywki" na przykład... Jak był kolega, to mógł trochę dokładniej pooglądać to auto. W UCDS jest mnóstwo danych ze skrzyni, które można podejrzeć i coś tam próbować wydedukować. Z opisu wygląda, że może być problem z siłownikiem sprzęgieł albo z tarczami wielopłytkowymi sprzęgieł. Oby nie, bo to kosztowny przypadek...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.