Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218033)

W@SP 14-01-2015 20:48

Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Zapraszam do zapoznania się z petycją oraz ze stroną Kampanii Społecznej.

http://www.petycjeonline.com/zniesie...mijania_w_dzie

Pozdrawiam!

TOMAS 14-01-2015 21:05

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Nawet jak nie było nakazu jeździłem na światłach i jeździć będę.

Kiedyś chciałem wyprzedzić samochód i myślałem, że mam drogę wolną, niestety w cieniu drzew poruszało się auto z naprzeciwka które w ogóle było nie widoczne. Miało by światła więc zapewne bym je widział. Od tamtej pory non stop mam światła włączone.

Ja nie popieram tego typu akcji.

wydra 14-01-2015 21:12

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Światła pomagają nawet w słoneczny dzień. To nasze bezpieczeństwo. Jeśli tak zależy Ci na paliwie, to załóż sobie ledowe dzienne - zużycie znikome, a będziesz przynajmniej widoczny na drodze.
Zdecydowane nie dla tej petycji.

W@SP 14-01-2015 21:18

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Ja mam taką regułkę:Kierowcy jadącemu z prędkością dozwoloną oraz dostosowaną do warunków na drodze ,który nie wykonuje podczas jazdy niebezpiecznych manewrów nie są potrzebne żadne światła w dzień.Zapraszam na stronę DADRL.Jaskrawym przykładem bezsensowności tego przepisu jest W.Brytania czy Austria i nawet Chorwacja.W dwóch ostatnich przepis zniesiono co skutkowało POPRAWĄ bezpieczeństwa.Zapraszam do lektury.NIE WIDZISZ-NIE WYPRZEDZASZ!!:568:

Atlis 14-01-2015 21:19

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Jestem przeciw. Światła mają być włączone.

wydra 14-01-2015 21:20

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Nie wiem w jaki sposób brak świateł ma poprawić bezpieczeństwo? Oświeć nas proszę.

Niedługo i tak nas wybije plaga wyprzedzających "angielskich" samochodów na polskich drogach.

W@SP 14-01-2015 21:27

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Napisałem.Wejdź na stronę i poczytaj.Są tam wyniki badań niezależnych ekspertów z Japonii USA i Austrii i wiele innych opisów.Polecam.

http://dadrl.pl/

Oto poprawa bezpieczeństwa po wprowadzeniu przepisu:
http://www.scigacz.pl/Wypadki,motocy...yki,12285.html

http://www.autocentrum.pl/badania-ra...-przed-rokiem/

majek32 14-01-2015 21:36

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
W@SP Do tych badań fachowców dodaj jeszcze badania z całej Skandynawi.
Wszem i wobec wiadomo że od lat Skandynawia przoduje w bezpieczeństwie na drogach.

Od wielu lat jeżdżę zawsze na swiatłach mijania lub ostatnio na porządnych dziennych.

Przykład Tomasa jest jednym z wielu które spotkałem na naszych drogach.

Niestety w PL jeszcze długo nie zmieni sie mentalność większości kierowców że jak jest dozwolone 50 czy 90 km/h to o 20 czy 30 więcej jadę to przecież nic sie nie stanie

W@SP 14-01-2015 21:40

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Byłeś kiedyś samochodem w Skandynawii?Ja byłem.Jeżdżą z takimi prędkościami,że można wysiadać.Na stronie DADRL jest cała historia wprowadzenia nakazu jazdy z włączonymi światłami w Szwecji ,bo tam to się zaczęło.POCZYTAJ.Potem coś napisz....

wydra 14-01-2015 21:40

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Kolizji jest więcej bo jest więcej samochodów na drogach.
A motocyklistom statystyki zawyżają "skuterzyści na dowód".

peter79 14-01-2015 21:43

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
tu pewnie chodzi o to co kiedyś pokazywali w telewizji burmistrz jakiegoś małego miasta (w Austrii albo Niemczech ) nakazał zniesienia wszystkich znaków, świateł itp co skutkowało że każdy jechał 20km/h bo nikt nie wiedział jak ma się zachować na drodze skrzyżowaniu i się chwalili że jest prawie zero kolizji itp itd.
Bzdura światła OK!!!

W@SP 14-01-2015 21:50

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Cytat:

Napisał wydra (Post 2333406)
Kolizji jest więcej bo jest więcej samochodów na drogach.
A motocyklistom statystyki zawyżają "skuterzyści na dowód".

Może masz jakąś teorię na temat W.Brytanii i ilości wypadków na wyspach?Mieszkałem w Anglii prawie rok.Potrafią tam jeździć bez świateł w dzień w gęstej mgle i w ulewnym deszczu.Porównaj sobie statystyki Polskie.Ostatnio byłem świadkiem wypadku.Baba wyjechała z posesji z doskonałą widocznością wprost pod skuter "na dowód" z włączonymi światłami.Nie zauważyła go bo miała okularki przeciw słoneczne.Tak się tłumaczyła!Ja to widziałem,choć byłem z 300 m dalej...Może dlatego,że badania okulistyczne przeszedłem normalnym trybem,a nie za 50 zł...

TOMAS 14-01-2015 21:54

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Cytat:

Napisał W@SP (Post 2333418)
Potrafią tam jeździć bez świateł w dzień w gęstej mgle i w ulewnym deszczu

A jak spadnie 1 cm śniegu to nie wiedzą jak jechać.

Patrzmy na siebie a nie na inne nacje

W@SP 14-01-2015 21:55

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Jasne.Po co brać przykład od lepszych...

gregor75 14-01-2015 21:57

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
od lepszych ? :D

wydra 14-01-2015 21:58

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Cytat:

Napisał W@SP (Post 2333418)
Nie zauważyła go bo miała okularki przeciw słoneczne.

Gdyby jechał bez świateł to na pewno by go zobaczyła. A może tak ją oślepił, że musiała te okulary założyć?

Wiesz co, szkoda czasu na dyskusję z osobą co popiera się badaniami robionymi przez "jakiś tam zespół fachowców" i za wszelką cenę chce mi uświadomić, że robię sobie krzywdę jeżdżąc na światłach. Jeździłem i będę jeździł na światłach.
A Ciebie nie chcę spotkać na drodze, jak się robi szaro, wyprzedzającego bez świateł, bo Tobie się wydawało, że warunki pozwalają na ich niewłączenie.

I miałem normalne badania właśnie za 50zł przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy. Także nie wiem jakie to ma znaczenie ile kosztowały badania...

Może trzeba było zostać na wyspach?

Zdzich K. 14-01-2015 21:58

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
A ja podpisałem: wprowadzenie tego obowiązku miało (i ma) sens tam, gdzie ów pomysł powstał. Żeby ocenić i docenić używanie dziennych świateł, trzeba w Skandynawii pobyć i popracować na drodze (jeżdżąc, ale nie tylko) a nie "wozić się" przez tydzień urlopowy.
W naszych warunkach jest to nadużycie z gatunku bycia bardziej świętym od samego papieża.

W@SP 14-01-2015 22:00

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Cytat:

Napisał gregor75 (Post 2333424)
od lepszych ? :D

Skoro Niemcy,Francuzi,Anglicy,Austriacy itd mają więcej samochodów a mniej wypadków niż Polacy i w dodatku nie mają tego zbawiennego nakazu to chyba są lepsi?

wydra 14-01-2015 22:02

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Ale jakie oni mają systemy dróg? Nie jak u nas, dwie autostrady na krzyż. Twoje badania chyba pominęły tą kwestię?

gregor75 14-01-2015 22:03

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
dużo lepsze drogi oraz lepsze samochody mają tu wielkie znaczenie

Markoo 14-01-2015 22:04

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Cytat:

Napisał wydra (Post 2333432)
Twoje badania chyba pominęły tą kwestię?

A że się tak zapytam, które badania uwzględniły wszystkie okoliczności ?

weuek 14-01-2015 22:20

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Oczywiście, jestem zdecydowanie za zniesieniem szkodliwego świecenia w dzień! Ale tu nie przegadasz, widać jakie sito robią z mózgu koncerny (w tym media). Fordziarze będą dumać o zakopconych reflektorach, a nikomu do głowy nie przyjdzie, że to zakopcenie powstaje jak skutek używania świateł niezgodnie z ich konstrukcyjnym przeznaczeniem :-).

Szeryf455 14-01-2015 22:25

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Ja też jestem przeciw, nie tyle samej jeździe na światłach, ale zniewalaniem i tak ogłupiałego już narodu kolejnym bzdurnym nakazem.
Pozakładają se światełka do jazdy dziennej, które ledwo widać z 10 metrów, i myślą, że są bezpieczni.
A zakup i montaż takiego badziewia pewnie przekracza znikome koszty zużycia paliwa i żarówek przez całą żywotność auta.

peter79 14-01-2015 22:26

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
możesz bardziej mi wytłumaczyć w czym ci przeszkadzają światła dzienne?

W@SP 14-01-2015 22:27

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2333449)
Oczywiście, jestem zdecydowanie za! Ale tu nie przegadasz, widać jakie sito robią z mózgu koncerny (w tym media).

Nie nazwałbym tego sitem.Raczej budyniem.Ostatnio byłem u elektryka,który też nie należy do zwolenników tego przepisu.Pokazał mi wiązkę i reflektor od samochodu.Reflektor matowy,odbłyśnik popękany,a kostka nadtopiona.Spytałem czy jakieś żarówki mocne tam były.Nie...standardowe!Nie wspomnę też o tym co się dzieje nocą na drogach.60% cyklopów bez świateł.O poprawnym ustawieniu nie wspomnę...

Szeryf455 14-01-2015 22:32

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Cytat:

Napisał peter79 (Post 2333455)
możesz bardziej mi wytłumaczyć w czym ci przeszkadzają światła dzienne?

J/w. są po prostu niewidoczne.
I nie ........ mi tu o ślepocie.

weuek 14-01-2015 22:33

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Dzienne dają tyle, że nie psują reflektora głównego, który ma świecić w nocy. No i nie świeci się niepotrzebnie cała reszta z tyłu i w środku.

peter79 14-01-2015 22:34

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
ja nie pytałem o dołożone światła dzienne w cc700 od chińczyka tylko o włączaniu świateł w dzień, ja sam miałem przygodę kilka dni temu w słoneczny dzień zabrałem się za wyprzedzanie i gdyby żonka mi nie krzyknęła to sprawdził bym kontrolowaną strefę zgniotu mojego mondeo tylko dla tego, że gość z przeciwnej strony nie miał włączonych światełek

weuek 14-01-2015 22:38

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
W dzień światła są niepotrzebne. Dziwne pytanie. Jak jest ciemno, to włączasz światłą, jak jesteś głodny, to jesz, jak chcesz wyprodukować potomka, to... wiesz co. Takie proste, naturalne czynności.

A nagle ktoś weźmie w łapę i wysmarują kampanię, w której przekonają cię, że jak chce ci się pić, to naciskasz klakson. I za rok wszyscy walą w klakson i dziwią się, że ktoś może nie chcieć tego robić. Gdy chce mu się pić. I zadają takie pytania jak w poście #24/28...

Szeryf455 14-01-2015 22:40

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
A rozróżniasz światła dzienne od mijania ?

Rafał A.(antek) 14-01-2015 22:45

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Jeśli dla kogoś auto z punktem świetlnym, nie jest bardziej widoczne, to powinien iść do okulisty

Dyskusja n/t świateł dziennych i zużywania reflektorów to tylko nasze Polskie podejście do tematu.
Szkoda ci świateł auta - zamontuj dzienne (ale homologowane, świecące jaskrawo, jasno)
nie szkoda ci świateł auta, używaj ich jako dziennych a jak się zepsują/zmatowieją etc - napraw albo wymień na nowe.

A nie jazda na wypalonych złomach albo paski ledowe w zderzaku. To tylko nasze podejście do tematu a nie złe przepisy.

weuek 14-01-2015 22:48

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Ale to my i garstka innych mamy te złe przepisy (o doświetlaniu słońca), a pozostałe 95% państw świata ich nie ma. Nie trzeba daleko spogladać-już za Odrą ich nie ma.

W@SP 14-01-2015 22:49

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 2333463)
Jeśli dla kogoś auto z punktem świetlnym, nie jest bardziej widoczne, to powinien iść do okulisty

Dyskusja n/t świateł dziennych i zużywania reflektorów to tylko nasze Polskie podejście do tematu.
Szkoda ci świateł auta - zamontuj dzienne (ale homologowane, świecące jaskrawo, jasno)
nie szkoda ci świateł auta, używaj ich jako dziennych a jak się zepsują/zmatowieją etc - napraw albo wymień na nowe.

A nie jazda na wypalonych złomach albo paski ledowe w zderzaku. To tylko nasze podejście do tematu a nie złe przepisy.

Ja doskonale widzę samochód w dzień bez "punktów świetlnych".I tym się różnimy,więc nie wiem kto powinien odwiedzić okulistę.Nie wyjeżdżaj na zachód bo tam jest dużo samochodów bez "punktów świetlnych"Przypadkiem możesz wrócić w worku...

peter79 14-01-2015 22:51

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Cytat:

Napisał Szeryf455 (Post 2333462)
A rozróżniasz światła dzienne od mijania ?

to jakich świateł mamy nie używać bo już się pogubiłem? dziennych czy mijania czy wcale ma ich nie być
Ja używam świateł mijania i będę ich używał zawsze jak zmienię auto to podejrzewam że będę miał dzienne ledy i też będę ich używał
Równie dobrze można wyjść z petycją, żeby zamienili sygnalizację świetlną bo mi się znudziło stanie na czerwonym teraz wolę stać na zielonym, a jechać na czerwonym

Markoo 14-01-2015 22:54

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Cytat:

Napisał peter79 (Post 2333459)
ja sam miałem przygodę kilka dni temu w słoneczny dzień zabrałem się za wyprzedzanie i gdyby żonka mi nie krzyknęła to sprawdził bym kontrolowaną strefę zgniotu mojego mondeo tylko dla tego, że gość z przeciwnej strony nie miał włączonych światełek

No popatrz jednak ktoś inny zauważył... :)
A na poważnie... jak samochód był nie widoczny to co powiecie na rowerzystów pieszych... i inne nieprzewidziane rzeczy które mogą się znaleźć na drodze i nie nieć możliwości świecenia..?
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 2333463)
Jeśli dla kogoś auto z punktem świetlnym, nie jest bardziej widoczne, to powinien iść do okulisty

Pewnie że jest bardziej widoczny i to dla mnie jest oczywiste.... ale już sposób działania naszych szarych komórek i ich podświadomy mechanizm: nie świeci nie istnieje, w kwestii dostrzegania różnych rzeczy na drodze już nie jest tak oczywisty....

Atlis 14-01-2015 22:56

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Widzę, że niektórzy lubią mieszać jabłka z gruszkami...

Ilość wypadków w Polsce co roku spada i to mocno. Pewnie jeszcze kilka lat minie i będzie na poziomie krajów zachodnich. Powód? Na pewno jest ich kilka, ale najważniejszym z nich jest infrastruktura. Drogi są lepsze, jest mniej wypadków. Dlatego też na najwyższych pozycjach bezpieczeństwa na drogach stoją państwa z nejgęstszą siecią autostrad. Austria zniosła obowiązek święcenia kilka lat temu - bo nic w temat nie wniósł. Ale w Austrii jest więcej autostrad niż w całej Polsce i minimum ludzi ginie poza terenem zabudowanym. I do tego są Austriacy bardziej zdyscyplinowani. A mandaty u nich bolą.

W państwach takich jak Polska i reszta Europy wschodniej, gdzie większość dróg to drogi jednopasmowe jest świecenie koniecznością, bo poprostu poza terenem zabudowanym jest bezpieczniej kiedy z daleka widać światła nadjeżdżającego samochodu. Taki problem na autostradzie nie występuje.

Może i mam budyń w głowie i koncerny pchają mi banany w tyłek, jednak wystarczy trochę pomyśleć i sam człowiek dojedzie do tego, dlaczego świecić u nas trzeba. Argument - bo lampy nie są przystosowane - jest może zasadny, ale bez przesady, to problem przeważnie starszych samochodów, które raz z dróg znikną. Resztę rozwiązuje obowiązek wyposażenia samochodów w DRL.

PS: nie, Skandynawia nie jest biedna. W Skandynawii, tak jak u nas dużo jeździ się jednopasmówkami i świecenie u nich ma taki sam powód jak u nas - pasywne bezpieczeństwo.

weuek 14-01-2015 23:01

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
A nic-normalna różnica poglądów. I demonstracja wiary w państwo opiekuńcze. Z lekką domieszką narodowego kompleksu niższości.
Pasywne bezpieczeństwo zapewniają pasy ;-).

Atlis 14-01-2015 23:06

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - pasy to też rodzaj aktywnego bezpieczeństwa, w zależności od konstrukcji.

W@SP 14-01-2015 23:06

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Przypomina mi to kopanie się z koniem...Światło musi być zapalone...w głowie!Zacznijcie myśleć samodzielnie!

http://www.eurorap.pl/index.php?opti...wcow&Itemid=86

Atlis 14-01-2015 23:12

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - świetny przykład kompletnego braku zdolności logicznego myślenia. Fajnie, że ilość wypadków jest taka sama jak 30 lat temu, kiedy samochodów na drogach było ile, 20x mniej?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.