Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Prośba o opinie Mondeo MK4 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=216541)

rorington 15-12-2014 18:04

Prośba o opinie Mondeo MK4
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

vin: WF0EXXGBBE9K71160

SRS 15-12-2014 18:08

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Główne funkcje
Data produkcji: 05.10.2009
Model pojazdu: Mondeo 2007-
Typ nadwozia: 5-Drzwiowy Sedan
Wersja: Seria 60
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI (145PS)
Przekładnia: 5-biegowa ręczna - MTX75
Napęd: LHD FWD
Norma emisji spalin: Etap IV ograniczania emisji
Klimatyzacja: Klim. dwustref. z aut. kontr. temp.
Obszar: (+)"NL" 69-KGF-8
Lakier: Sea Grey Metalik
Materiał we wnętrzu: New York/Lux / Ebony

w 05-2010 miał ok.20kkm

Usefull 15-12-2014 18:24

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
a w ogłoszeniu - sprowadzony z D :!!:

szkodnik85 15-12-2014 18:49

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Koszt takiego auta w holandi to około 9 tys _€ a w Polsce jedyne 8.600 €

cabecao 15-12-2014 21:43

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
w Holandii masz do odliczenia prawie 2000€ podatku, więc po opłatach mniej więcej się zgadza.

Dodatkowo myk z Niemcami polega chyba na ucięciu VAT przez "słupa", więc już w ogóle nieźle handlarz zarobi.

kamil_ostry 16-12-2014 12:37

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Mnie zaciekawiło to, że wg sprzedawcy pierwsza rejestracja 09/2009, a po VIN wyprodukowany 5.10.2009 - został zarejestrowany jeszcze zanim wyjechał z fabryki? :shock:

rorington 16-12-2014 18:54

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Zerknijcie, gdzie tu jest haczyk.Bo ta cena coś za bardzo atrakcyjna:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jarhel74 16-12-2014 20:07

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Gdzie znalazłeś titanium z 2009r w Nl za 9 tys euro? Ja rozglądam się i tam , ale ceny oscylują ok 10500-12000 euro. Minus oczywiście podatek.
A słyszałem od handlarza,że jeśli auto z Nl jest mocno rozbite,żeby zgubić adnotację o uszkodzeniu (w holenderskich papierach jest to zaznaczone) naprawia się je w Polsce, rejestruje w D i ponownie przywozi do Pl. I już mamy bezwypadek, po dziadku z Niemiec.

Robert- nie dziw się- święta idą, ktoś robi prezent pod choinkę ;)
A tak poważnie - nie jest to numer , który bije kilkanaście zł/ min? Jakiś dziwny ten nr telefonu.

rorington 17-12-2014 15:17

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Poprosiłem tylko o nr VIN i oto co dziś znalazłem w skrzynce mailowej:

Szanowny kliencie,

Dziękujemy za zainteresowanie naszym samochodem.

Nazywam się Andreas Stammel, a ja odpowiem na wszystkie zapytania w imieniu Autohaus Stammel e.K.. Jesteśmy profesjonalni sprzedawcy samochodów w Ziemetshausen, Niemcy.

Samochód był na podstawie umowy leasingu, ale właściciel nie był w stanie spłacić swoich miesięcznych rat do naszej firmy, więc podjęliśmy z powrotem w posiadanie tego pojazdu.

Leasing jest obecnie wypłacane w całości, więc to jest ostateczna cena pojazdu bez żadnych innych zobowiązań (długów) lub podatków ukrytych.

Pełna cena samochodu, wszystkich podatków zawartych, jest 22 470 PLN. Samochód jest zarejestrowany w Polsce, z polskich dokumentów i polskich tablic rejestracyjnych. Pojazd jest bardzo dobrze utrzymany został utrzymany, prowadzony tylko w garażu. Samochód nie ma zadrapań, żadnych wgnieceń, żadnych ukrytych wad, żadnych problemów mechanicznych lub wszelkiego rodzaju problemów. Samochód był w pełni obsługiwane przed tym sprzedaż. Samochód znajduje się w Niemczech, w naszym biurze.
Oferujemy 1 rok gwarancji międzynarodowej z naszej firmy. Więcej informacji na temat samochodu i naszej firmy są na końcu tej wiadomości e-mail.

Posiadamy własny dział logistyki tak, jeśli zgadzasz się na zakup samochodu, możemy dostarczyć do domu za darmo (koszty nie uczestniczy), maksymalnie w ciągu 3 dni.

Biorąc pod uwagę, że jest to nasza pierwsza transakcja, wolimyużywać najbezpieczniejsze usługi z Allegro - Ochrony Kupujacych - aby upewnić się, że masz swój pojazd, a my pieniądze w bezpieczny sposób.

Poinformuj nas, jeśli jesteś zainteresowany kupnem samochodu, i będziemy wyjaśniać, w jaki sposób transakcja będzie działać.

Z poważaniem,

Andreas Stammel
*****************************
Autohaus Stammel e.K.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Bürgermeister-Haide-Strasse 24
86473 Ziemetshausen, Bayern, Deutschland
Register nummer: HRB 72171
Umsatzsteuer-Identifikationsnr.: DE207241031

Speedo 17-12-2014 15:37

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
złodziejski chwost :)

napisz "jak ja widzieć ten auto pod mój dom oraz komplety dokument ja wypłacić bez namysł 22470, w przeciwny wypadek ANI 5 GROSZ!!!"

jarhel74 17-12-2014 21:37

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
A nie mówiłem ,że prezent świąteczny :D
Oczywiście dla herr Andreasa, jak mu wpłacisz zaliczkę na TEN auto.

czeslaw555 18-12-2014 12:07

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
czyli co ? Daj kasę a my tobie wyślemy auto ? Dobre :)

rorington 23-12-2014 13:24

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Panowie rzućcie okiem na tego:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

VIN: WF0EXXGBBE9D02568

slawek-kali 23-12-2014 13:37

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Holender.. W opisie tablice z Niemiec i to gotowe do jazdy:572:

c-matix 23-12-2014 13:43

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
No i 2009 a nie 2010r

czeslaw555 23-12-2014 13:49

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
ale cena realna, tutaj masz w NL [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] odzyskasz jeszcze ok 1700-1900€ podatku od luksusu (to nie VAT) i cena robi się przyjemna, przebieg nie większy i może bardziej realny :)

Mandzia 23-12-2014 15:12

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Cytat:

Napisał rorington (Post 2318442)
Poprosiłem tylko o nr VIN i oto co dziś znalazłem w skrzynce mailowej:

Szanowny kliencie,

Dziękujemy za zainteresowanie naszym samochodem.

Nazywam się Andreas Stammel, a ja odpowiem na wszystkie zapytania w imieniu Autohaus Stammel e.K.. Jesteśmy profesjonalni sprzedawcy samochodów w Ziemetshausen, Niemcy.

Samochód był na podstawie umowy leasingu, ale właściciel nie był w stanie spłacić swoich miesięcznych rat do naszej firmy, więc podjęliśmy z powrotem w posiadanie tego pojazdu.

Leasing jest obecnie wypłacane w całości, więc to jest ostateczna cena pojazdu bez żadnych innych zobowiązań (długów) lub podatków ukrytych.

Pełna cena samochodu, wszystkich podatków zawartych, jest 22 470 PLN. Samochód jest zarejestrowany w Polsce, z polskich dokumentów i polskich tablic rejestracyjnych. Pojazd jest bardzo dobrze utrzymany został utrzymany, prowadzony tylko w garażu. Samochód nie ma zadrapań, żadnych wgnieceń, żadnych ukrytych wad, żadnych problemów mechanicznych lub wszelkiego rodzaju problemów. Samochód był w pełni obsługiwane przed tym sprzedaż. Samochód znajduje się w Niemczech, w naszym biurze.
Oferujemy 1 rok gwarancji międzynarodowej z naszej firmy. Więcej informacji na temat samochodu i naszej firmy są na końcu tej wiadomości e-mail.

Posiadamy własny dział logistyki tak, jeśli zgadzasz się na zakup samochodu, możemy dostarczyć do domu za darmo (koszty nie uczestniczy), maksymalnie w ciągu 3 dni.

Biorąc pod uwagę, że jest to nasza pierwsza transakcja, wolimyużywać najbezpieczniejsze usługi z Allegro - Ochrony Kupujacych - aby upewnić się, że masz swój pojazd, a my pieniądze w bezpieczny sposób.

Poinformuj nas, jeśli jesteś zainteresowany kupnem samochodu, i będziemy wyjaśniać, w jaki sposób transakcja będzie działać.

Z poważaniem,

Andreas Stammel
*****************************
Autohaus Stammel e.K.
www.autohausstammel.com
Bürgermeister-Haide-Strasse 24
86473 Ziemetshausen, Bayern, Deutschland
Register nummer: HRB 72171
Umsatzsteuer-Identifikationsnr.: DE207241031

Witam,
Możesz mi napisać czy kupiłęś samochód?
A może ktoś z was miał z tą firmą do czynienia proszę o kontakt bo mam zamiar coś u nich kupić tylko obawiam się, że coś jest nie tak z tą firma
pozdrawiam
Amanda

czeslaw555 23-12-2014 15:17

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
jako że to ma być pierwsza transakcja, jak sami piszą, to najbezpieczniej będzie pojechać tam gdzie stoi (o ile stoi) auto,obejrzeć je, zapłacić, zabrać je i wracać do domu. Czy mają jakieś super wyjątkowe auto żeby ryzykować kasę ? Nie ...

c-matix 23-12-2014 15:18

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Ogłoszenia same w sobie lekko smierdzą, każde zdjęcie w innym miejscu oraz w innej scenerii takie coś daje podstawy do zastanowienia się .

czeslaw555 23-12-2014 15:41

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Cytat:

Napisał Mandzia (Post 2320917)
Umsatzsteuer-Identifikationsnr.: DE207241031

wrzuć to do neta.. wychodzi inna firma (Autohaus Mayer)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

a to Mayera jakaś sprzedaż na Ebay [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

" Impressum: Autohaus Mayer Thomas Mayer Bgm.-Raab-Str. 35 86470 Thannhausen Deutschland Telefon: 08281-4050 Telefax: 08281/1825 Email: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] USt.-ID-Nr.: DE 207241031
Umsatzsteuer-Identifikationsnummer: DE 207241031
"


komis pod tym adresem i podobną nazwą ma tylko jedno auto do sprzedania [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

slawek-kali 23-12-2014 16:04

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Firma istnieje naprawdę, tylko nic pewnie nie wie o tym aucie i aukcji..
Wystarczy zadzwonić i popytać :+498284 / 234

Mandzia 23-12-2014 16:06

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Cytat:

Napisał czeslaw555 (Post 2320920)
jako że to ma być pierwsza transakcja, jak sami piszą, to najbezpieczniej będzie pojechać tam gdzie stoi (o ile stoi) auto,obejrzeć je, zapłacić, zabrać je i wracać do domu. Czy mają jakieś super wyjątkowe auto żeby ryzykować kasę ? Nie ...

Tak właśnie myśle by pojechać tylko, że to jest prawie 1000 km i sporo drogi i nie chciałabym jej przebyć na marne...

nabuchodonozor 23-12-2014 16:21

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Mandzia!!! nigdzie nie jedź bo to ściema i podpuch, chcą poprostu wyłudzić pieniążki, takich ofert jest mnóstwo w necie, poczytaj , poszukaj u wujka Google
PS. sam osobiście szukając samochodu miałem takich maili , ponad dziesięc, ale jak im napisałem , żeby podali adres, gdzie auto stoi , że ktoś podjedzie, zobaczy to temat się kończył...

Mandzia 23-12-2014 16:46

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Oni własnie wysłali mi dokładny adres ale zobaczymy co mi odpisze:)
Raz miałam własnie do czynienia z oszustem i dlatego teraz prześwietlam wszystkich:)
Dziękuje za waszą pomoc:)

czeslaw555 23-12-2014 18:06

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
żeby jechać po auto warto a nawet i trzeba mieć 3szt i więcej wybranych do oględzin żeby nie wracać na pusto. Jednak bywa i tak że budżet w jakim szukamy auta nie pozwala na wybór więcej aut niż to jedno, wtedy jest spory kłopot co robić.

Bump:
Cytat:

Napisał Mandzia (Post 2320980)
Oni własnie wysłali mi dokładny adres ale zobaczymy co mi odpisze

niedawno miałem taki wyjazd w kraju, finalnie nie było auta ani sprzedawcy pod tym adresem. Fikcja jednym słowem

Bump: Amanda napisz czego szukasz, tzn. minimum jakie ma być wyposażenie, rocznik, silnik itd. no i budżet, może uda się nam coś wyszukać na mobile.de wartego do przemyśleń :)

jawpol 23-12-2014 18:42

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
kolega Kalik mi podeslal fajny model i w dobrej cenie tylko troche daleko :(


http://suchen.mobile.de/auto-inserat...=EXPORT&noec=1

rorington 23-12-2014 18:47

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Cytat:

Napisał Mandzia (Post 2320917)
Witam,
Możesz mi napisać czy kupiłęś samochód?
A może ktoś z was miał z tą firmą do czynienia proszę o kontakt bo mam zamiar coś u nich kupić tylko obawiam się, że coś jest nie tak z tą firma
pozdrawiam
Amanda


Oczywiście odpuściłem zakup,ale komis podany w mailu istnieje.Jednak na stronie z ich pełną ofertą nie ma tego samochodu.Sprawdzałem natychmiast po otrzymaniu tej "zachęty" do kupna

czeslaw555 23-12-2014 18:58

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Cytat:

Napisał rorington (Post 2321035)
ale komis podany w mailu istnieje

no nie wiem czy nie ściemniają jednak bo nr. ewidencji podatkowej jaki podają należy do innej firmy (Mayer)

slawek-kali 23-12-2014 19:51

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Cytat:

Napisał jawpol (Post 2321032)
kolega Kalik mi podeslal fajny model i w dobrej cenie tylko troche daleko :(


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Poszukaj, pojade zobaczę, później kupimy i na koniec grill. Nawet Cie przekimam. g;)

rorington 01-01-2015 21:30

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Może ten jeszcze ocenicie:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

VIN: WF0EXXGBBE8A74260

SRS 01-01-2015 21:38

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Numer VIN: WF0EXXGBBE8A74260
Numer rejestracyjny: 54HHD1
Data pierwszej rejestracji: 21.11.2008
Kraj zarejestrowania: NL

Główne funkcje
Data produkcji: 19.03.2008
Model pojazdu: Mondeo 2007-
Typ nadwozia: 5-Drzwiowy Sedan
Wersja: Seria 60
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI (145PS)
Przekładnia: 5-biegowa ręczna - MTX75
Napęd: LHD FWD
Norma emisji spalin: Etap IV ograniczania emisji
Klimatyzacja: Klim. dwustref. z aut. kontr. temp.
Obszar: (+)"NL"
Lakier: Morello
Materiał we wnętrzu: New York / Ebony

ostatni przegląd w Holandi 12-12-2014

04-2010 miał ok 13kkm

piotrali 01-01-2015 21:58

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Cytat:

Napisał srs (Post 2324936)
54HHD1

Wg nr rejestracyjnego w NL był wystawiony za 9950 Euro a u nas za niecałe 7500 euro już z kosztami sprowadzenia:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

czeslaw555 02-01-2015 08:32

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
czyli odzyskano BPM (to legal) ok 1500€ i "zgubiono" VAT

rorington 12-01-2015 15:43

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Poprosiłem o numer VIN i kolejny "kwiatek" :

Witaj,

Przede wszystkim, przepraszam za błędy gramatyczne, nie mówię po polsku, używam tłumacza. Jeśli to możliwe, proszę mi odpowiedzieć w języku duńskim i angielskim.

Jak już zapewne zauważyli pojazd ma niską cenę, to dlatego, że był na podstawie umowy leasingu, w naszej firmie HANDELSBANKEN(z Danii), ale właściciel nie był w stanie spłacić swoje miesięczne płatności do naszej firmy, więc pojechaliśmy z powrotem w posiadanie pojazdu.

Teraz sprzedajemy go w cenie wymienionych, w celu odzyskania pozostałych opłat leasingowych i to jest ostateczna cena pojazdu i bez innych zobowiązań (długów) lub ukrytych podatków do naszej firmy.

Powinieneś wiedzieć, że pojazd ten został zarejestrowany w Polsce i posiada wszystkie dokumenty w języku polskim, dlatego sprzedajemy pojazd z powrotem w Polsce.Pojazd jest w doskonałym stanie, żadnych wad ukrytych, nie uczestniczące w wypadkach, dokładnie tak, jak widać to na załączonych zdjęciach.

Nasza firma zapewni Państwu wszystkie dokumenty wymagane do rejestracji i 6 miesięczną gwarancją (obowiązuje w każdym autoryzowanym serwisie z Polski)

Pojazd znajduje się w Danii, ale możemy wysłać go do Ciebie za pomocą usług kurierskich w rozsądnych cenach.

Jeśli nadal jesteś zainteresowany, prosimy o przesłanie dokładnej lokalizacji (kod pocztowy, miasto, a nawet swoją ulicę, jeśli to możliwe), dzięki czemu możemy dowiedzieć się o kwotę, jaką musisz zapłacić za dostawy.

Dziękuję,
Mrs. Esther Østergaard

HANDELSBANKEN
Amaliegade 3,1256,København,Danmark
T/F: +45 33 41 82 60

slawek-kali 12-01-2015 15:48

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Z daleka od takich handlarzy/oszustów :!!:

czeslaw555 12-01-2015 16:56

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
znowu jacyś cwaniacy szukają naiwnych

c-matix 12-01-2015 19:24

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
System Nigeryjski tak się to nazywa. Dość że wpłacasz jak sie zdecydujesz ( czego odradzam ) jakieś 200-300 euro , to często przy okazji proszą o skan dowodu osobistego, a jak już to mają to mogą w parabankach brać kredyt na ciebie. Małe kwoty ale jest ich w polsce podobno koło 24 w każdym 1000-1500zł , robią to przez internet na skan twojego dowodu i podają fałszywe dane do wysyłek ponagleń o spłate . Póżniej bank nagle po ok 6-12 miesiącach ciebie odnajduje w innym miejscu i od ciebie chce kase i zaczyna sie kołowrotek.

Wojtek O. 12-01-2015 19:24

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
Szkoda ze takich aukcji np. na allegro czy innym otomoto nie da sie zablokować. zgłaszanie nic nie daje.

jagna 14-01-2015 12:15

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
witam czy ktoś z użytkowników prowadzi rozmowy w sprawie kupna autka z hendelsbanken, takiego jak wklejony mail ja również dostałam, ale zakup miałby odbyć się przez Cargocon IVS, ktoś coś podpowie

Pitol321 14-01-2015 13:00

Odp: Prośba o opinie Mondeo MK4
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , to jest najprawdopodobniej próba wyłudzenia kasy.
Aż dziw bierze, że ludzie się nabierają i brną z tym dalej.

Jak chcesz możesz próbować, ale jak dojdziesz rozmowami z nimi do momentu, że mniej więcej takie wiadomości przychodzą:
Cytat:

Auto jest zarejestrowane oczywiście w Polsce, ale niestety obecnie jest w Danii/Holandii/Niemczech i trzeba je dostarczyć transportem więc proszą o Twój adres, a potem o przedpłatę na poczet kosztów transportu.
Lub wszelkie podobnego typu próby wybiegów, manipulacji i krętactwa.

To wiedz, że jesteś właśnie naciągana! I zaprzestań brnięcia dalej!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.