Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Nie grzeje przednia szyba (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=215931)

lukasz.gorski06 03-12-2014 18:51

Nie grzeje przednia szyba
 
witam wszystkich,
pojawiły się mroźne dni a z nimi problem z którym się nie mogę uporać.
nie grzeje przednia szyba w moim c maxie.
zostały sprawdzone bezpieczniki i są ok, po włączeniu włacznik świeci i niby pokazuje , że grzeje niestety z marnym skutkiem.
dodam ze szyba jest nie oryginalna ale grzana bo są na niej spiralki.
czy ktoś miał jakieś problemy bądź może coś doradzić? :)

tedi_k 03-12-2014 19:03

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Do sprawdzenia:
- przekaźnik grzania szyby w skrzynce bezpieczników w komorze silnika
- podłączenia elektryczne szyby po obu stronach na podszybiu
- podłączenie szyby do masy za lampką oświetleniową na podsufitce nad głową kierowcy.

lukasz.gorski06 03-12-2014 19:04

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
bardzo dziękuję :)

klodis 04-12-2014 09:30

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Witam,
Łukasz, piszesz, "że grzeje niestety z marnym skutkiem", może w nie oryginalnej szybie są takie słabe grzałki. i nie mają takiej mocy jak oryginał.

czesiek_22 04-12-2014 09:43

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Albo źle podłączona jak zakładali, nie ma co gdybać tylko sprawdzić te punkty dodane przez kolegę tedi_k

jacekmb1 05-12-2014 10:57

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Witam ja mam taki sam problem że szyba przednia mi nie grzeje posprawdzałem bezpieczniki przekazniki,tą mase i jest ok szybe mam oryginalną ,sprawdziłem nawet na paskach które dochodzą do szyby i prąd normalnie mi dochodzi teraz myślę że może na tych paskach pod szybą przejścia nie ma, jeszcze mam do was pytanie czy ta szyba przednia tak reaguje jak tylna,chodzi mi o to czy tak samo ma z niej schodzić.

p4tryq 06-12-2014 10:47

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Kolego mam grzaną szybę w swoim Mondeo mk3. Wczoraj po włączeniu podgrzewania, odczekałem około minuty i cały szron zszedł po użyciu wycieraczek (szyba nie była bardzo zmrożona ale trzeba by było skrobnąć przed jazdą). A jeśli chodzi o to czy reaguje identycznie, to na tylnej przeważnie wokół spiralek odpuszcza najpierw i później z czasem dalej. Na przedniej takiego efektu nie ma bo spiralki są gęściej upakowane. W mondeo widać to fajnie po włączeniu bo dolne narożniki nie są wypełnione spiralkami i nie odmarzają ;) Dodam, że szybę miałem wymienianą na oryginał od Forda. Z tego co słyszałem w szybach od Nord-Glass bardzo szybko siada podgrzewanie.

jacekmb1 06-12-2014 11:43

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Tak wczoraj w pracy rozmawiałem z kolegą ma galaxy i też dobrą chwilę musi odczekać tak więc chyba mi grzeje tylko wolniej niż tylnia.

slyboots 07-12-2014 11:59

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Podpowiem od siebie.

Przed wczoraj miałem całą przednią szybę pokrytą warstwą lodu - gołoledz

Po załączeniu grzania przedniej szyby odczekałem tak 3-4minuty po czym następuje bardzo fajny efekt nagle lód zamienia sie w płyn, właśnie to nie jest tak jak z tylną szybą tylko nic się nie dzieje a nagle szyba w pare sekund jest odmrożona po tych 3 - 4 minutach oczywiście.

Faktem jest że jak ktoś korzysta z podgrzewania szyby pierwszy raz może odnieść wrażenie że ona nie działa.

jacekmb1 07-12-2014 17:45

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Tak masz rację trzeba po prostu dłużej odczekać i działa dzięki za podpowiedz.

klodis 08-12-2014 11:40

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
po włączeniu szyby trochę trzeba poczekać na efekt, grzałki nie są pewnie jakiejś dużej mocy, więc trochę czasu nagrzanie zajmuje. Ja jak sprawdzałem czy szyba grzeje to po chwili dotknąłem ją i była ciepła.

Kiedyś podczas jazdy włączyłem ją a po jakimś czasie przypomniałem sobie że zapomniałem wyłączyć ale automatycznie zrobiła to za mnie :-)

czesiek_22 08-12-2014 14:50

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Podepnę się do tematu, żeby nie pisać nowego postu.
Mam 2009 1.8tdci, po zapaleniu automatycznie mi się włącza ogrzewanie przedniej i tylniej jak temp jest poniżej 4C, czy można to jakoś wyłączyć? Czy trzeba przez podłączania pod OBDII?

wrzoch 09-12-2014 19:31

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
ElmConfigiem można wyłączyć zapewne. Skąd jesteś? Może ktoś się znajdzie w okolicy z kablem. To zaledwie 5 minut zabawy.

czesiek_22 11-12-2014 07:03

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 2314568)
ElmConfigiem można wyłączyć zapewne. Skąd jesteś? Może ktoś się znajdzie w okolicy z kablem. To zaledwie 5 minut zabawy.

Wałbrzych, ale mogę podjechać jak ktoś by był w miarę blisko :)

gg1973 20-01-2016 13:00

Ogrzewana przednia szyba usterka
 
Witam
Od wczoraj grzeje mi tylko połowa od pasażera.Od czego zacząc, od bezpiecznikow (nie wiem gdzie sa) ,czy rozkrecacz podszybie. Proszę o rade

klodis 20-01-2016 14:32

Odp: Ogrzewana przednia szyba usterka
 
bezpieczniki są pod kokpitem pasażera jak się schylisz to poniżej drzwiczek schowka jest czarna mata trzeba zdjąć dwie zaślepki i masz pokrywę bezpieczników

czesiek_22 21-01-2016 08:17

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Pod maska masz jeszcze dodatkowe bezpieczniki, dwie kostki po 40A po jednej na kazda stronę, sprawdź je tez

falco01 15-02-2016 14:39

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2311374)
Do sprawdzenia:
- przekaźnik grzania szyby w skrzynce bezpieczników w komorze silnika
- podłączenia elektryczne szyby po obu stronach na podszybiu
- podłączenie szyby do masy za lampką oświetleniową na podsufitce nad głową kierowcy.

tadi_k podłącze sie do tematu mam c-maxa ghia z 2004 roku ale bez grzanej szyby czy jest opcja tylko wymiany szyby na grzana i włącznika ?.
Czy jeszcze trzeba instalacje dorabiac ?.

wrzoch 15-02-2016 15:32

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Cytat:

Napisał falco01 (Post 2537226)
czy jest opcja tylko wymiany szyby na grzana i włącznika ?.
Czy jeszcze trzeba instalacje dorabiac ?.

Jak nie sprawdzisz czy masz instalację to nikt Ci ze szklanej kuli nie wywróży.
Otwórz skrzynkę bezpieczników pod maską, z piktogramów sobie wypatrz które bezpieczniki/przekaźniki dotyczą grzania szyby i zobacz czy mają obsadzone piny w skrzynce. To najprościej chyba sprawdzić. Możesz też zajrzeć pod podszybie i po lewej i prawej stronie powinny być takie jajowate gniazda ok. 1cm średnicy wyprowadzone na dość grubych kablach (przynajmniej tak jest w polifcie).

falco01 15-02-2016 16:14

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 2537267)
Jak nie sprawdzisz czy masz instalację to nikt Ci ze szklanej kuli nie wywróży.
Otwórz skrzynkę bezpieczników pod maską, z piktogramów sobie wypatrz które bezpieczniki/przekaźniki dotyczą grzania szyby i zobacz czy mają obsadzone piny w skrzynce. To najprościej chyba sprawdzić. Możesz też zajrzeć pod podszybie i po lewej i prawej stronie powinny być takie jajowate gniazda ok. 1cm średnicy wyprowadzone na dość grubych kablach (przynajmniej tak jest w polifcie).

Oczywiście jest to dobry sposób za co dziekuje tylko myslałem że standartowo ford montuje instalacje w wersjach ghia.

wrzoch 15-02-2016 17:49

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Na to nie ma reguły. Raz jest cała, raz pół, innym razem nie ma wcale. Zależy jaki akurat mieli kaprys jakie było dokładnie wyposażenie samochodu (to czy Ghia czy nie Ghia niczego jeszcze nie determinuje). Jak masz farta to jest.
Ja mam niby Titanium poliftowe ... a głupiej wiązki do zamka maski nie mam, a niby wszyscy (prawie) mają. Za to szyby grzanej nie mam, a wiązka kompletna jest.

Maxymillian 24-04-2024 13:44

grzanie przedniej szyby
 
Witam . Jestem tu nowy. Kupiłem C Maxa
i moje pytanie jak sprawdzić czy grzeje przednia szyba ? Kontrolka się świeci.
Jestem laikiem, pomożecie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.