Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] woda pod wykładziną kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=211460)

MarcinBytom 26-03-2014 16:17

mokry chodnik
 
Witam Wszystkich użytkowników.Może ktoś pomoże ,podpowie.Dzisiaj wsiadając do auya zauważyłem ,że mam mokry chodnik od strony kierowcy,masakra jakby ktoś wylał butelkę wody.Nie wiem co jest grane .Auto kupiłem jakieś 2 miesiące temu i powoli zaczynają pojawiać się problemy. Mam nadzieję ,że nie wtopiłem.Samochód ma przejechane 84tys.km Ktoś może wie co mogło się stać?? Z góry dziękuję za pomoc.

dubik77 26-03-2014 17:02

Odp: mokry chodnik
 
Mokry chodnik to czesto zasluga klimy. Latem gdy jest berdzo gorąca można zaobserwować dużą kałuże pod autem.
Zobacz nastepnym razem czy to poprostu woda czy jakaś inna substancja.

Qga 27-03-2014 05:03

Odp: mokry chodnik
 
Ja miałem podobną sytuacje właśnie w Kudze MK1 ale woda była po stronie pasażera.
Wody było nawet dość dużo -taki mały basenik ;)
Problemem okazał sie nie drożny odpływ z układu klimatyzacji.
Przy co rocznym serwisie klimy dobrze jest sprawdzić czy odpływ nie jest zatkany.

Miraks 27-03-2014 08:05

Odp: mokry chodnik
 
Parę osób na forum miało problem z mokrą podłogą, ale zwykle dotyczyło to przodu od strony pasażera. Tutaj był ten temat poruszany: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Najlepiej niech się wypowiedzą ci, których problem dotknął. Przyczyn było podawanych kilka, tematu nie śledziłem dalej, bo u mnie problem nie wystąpił.

Marcin-Prezes 27-03-2014 21:23

Odp: mokry chodnik
 
Ja miałem problem w focusie taki że mokry był dywanik od strony pasażera, okazało sie że osłona plastikowa na podszybiu (tak gdzie wycieraczki są mocowane) nie dolegała dobrzę do szyby (uszczelka) i woda jakoś dostawała się do srodka auta. Po wymianie na gwarancji tego elementu osłony problem przestał istnieć.

ziembat 14-09-2014 16:26

woda pod wykładziną kierowcy
 
Otóż pojawiła mi się woda pod wykładziną kierowcy. Raz wysuszyłem i z miesiąc było spokoju, teraz powtórka. Gdzie szukać problemu? Miał już ktoś podobny problem?

jurekmi 14-09-2014 20:42

Odp: woda pod wykładziną kierowcy
 
Tak przyczyna byla nieszczelna szyba przednia.

janek001 14-09-2014 20:48

Odp: woda pod wykładziną kierowcy
 
Cytat:

Napisał jurekmi (Post 2269793)
Tak przyczyna byla nieszczelna szyba przednia.

ale nie po fabrycznym wklejeniu , tylko po wymianie szyby ?

irek79 15-09-2014 12:23

Odp: woda pod wykładziną kierowcy
 
U mnie niestety było to samo nieszczelna przednia szyba. I to po fabrycznym wklejeniu fachowiec po wycięciu stwierdził 2 miejsca gdzie puścił klej.

Bump: tak

ziembat 15-09-2014 20:45

Odp: woda pod wykładziną kierowcy
 
wygląda na to, że czeka mnie przyklejenie szyby...

swoją drogą ile taki zabieg może kosztować?

irek79 16-09-2014 13:13

Odp: woda pod wykładziną kierowcy
 
Koszt całej operacji 130 zł i 3 godzinki !!!

ziembat 24-09-2014 11:02

Odp: woda pod wykładziną kierowcy
 
Po osuszeniu wykładziny pod nogami kierowcy po deszczu stwierdziłem, że dalej zaczyna być mokro ale zaczyna się to od tyłu. Wiec szukając dalej okazało się że pod wykładziną pasażera z tyłu jest już mały basen. Idąc tym tropem bagażnik też mokry. No i po wyciągnięciu wszystkiego do gołej blachy z bagażnika okazało się że woda dostaje się przez nieszczelną uszczelkę bagażnika. Próba z wężem z wodą to potwierdza. Dodatkowo już ktoś to próbował uszczelnić jakimś białym silikonem który już skruszał.
Wygląda wiec że potrzebuje nowej uszczelki....

Dru 21-11-2022 09:40

Pod dywanikiem mokro od strony kierowcy
 
Witam Serdecznie
Jestem nowym klubowiczem .
Zostałem posiadaczem Forda Kuki 2009 r 2 silnik diesel.
Niestety mam problem z wodą, którą jakimś cudem jest pod dywanikiem z przodu ze strony kierowcy.
Ostatnio też miałem mokro za kierowcą też pod dywanikiem i to wysuszyłem i jest ok, a strona pasażera przód i tył jest suchy . Czy ktoś z Was miał tak samo ? Czy ktoś wie może lub miał taki przypadek z wodą pod dywanikiem ze strony kierowcy skąd ona się tam zbiera? Może to klimatyzacja robi? Proszę o pomoc.

Dziękuję za odpowiedzi i pomoc.
Pozdrawiam Serdecznie.

traper2000 24-11-2022 13:53

Odp: woda pod wykładziną kierowcy
 
U mnie też była woda i wciekała przez nieszczelność przedniej szyby, w górnej jej części. Co ciekawe, jak postawiłem auto na równym to podczas deszczu było sucho. Jak zaparkowałem jedną ze stron na krawężniku to wtedy woda przelatywała. Jak podjechałem do gościa od szyb, to przyłożył dłoń od wewnątrz w górnej części narożnika szyby i przeciągnął od wewnątrz na zewnątrz kartkę papieru ksero. Przekleili mi szybę i od roku spokój i sucho. Auto z oryginalną szybą i bez najmniejszej stłuczki. Może też tak masz?

Dru 25-11-2022 08:27

Odp: woda pod wykładziną kierowcy
 
Auto mam u mechanika speca i napiszę jutro jaka jest diagnoza pozdrawiam;)

ScorpioPL 25-11-2022 16:36

Odp: woda pod wykładziną kierowcy
 
4 załącznik(i)
Fabryczne uszczelnienie na podszybiu również jest do sprawdzenia.

gtfan 26-11-2022 14:34

Odp: woda pod wykładziną kierowcy
 
Ja miałem hattrick:
- odklejona przednia szyba w prawym górnym rogu (szyba oryginalna, nigdy nie ruszana)
- popękana mastyka w rogach podszybia (to co wkleił ScorpioPL)
- przez relingi lało się do bagażnika, a stamtąd w czasie jazdy przelewało pod siedzenia.

Dru 29-11-2022 08:18

Odp: woda pod wykładziną kierowcy
 
Witam
A więc z podszybia z lewej i prawej strony łączenia nadwozia była popękana izolacja po takim czasie to jest standard w fordzie. Występują pęknięcia oryginalnej izolacji łączonych blach. Izolacja naprawiona i zobaczymy za tydzień, potwierdzę czy to jest to .
Pozdrawiam.

Dru 02-12-2022 09:08

Odp: woda pod wykładziną kierowcy
 
I co się stało nie wiem dalej mokro po tygodniu ... wydaje mi się że to klima robi nie wiem szukam dalej. jak ktoś ma lepsze pomysły to piszcie ...

Dru 05-12-2022 09:05

Odp: woda pod wykładziną kierowcy
 
A może korki w podłodze ... zobaczę w tym tygodniu i dam znać ...

gtfan 05-12-2022 13:24

Odp: woda pod wykładziną kierowcy
 
Robiłeś jakieś testy typu zdjęcie osłon plastikowych ze słupków, odchylenie wykładziny koło pedałów i lanie wody po relingach / szybie / drzwiach i obserwacja czy od środka gdzieś nie zaczyna ściekać?

Dru 06-12-2022 09:59

Odp: woda pod wykładziną kierowcy
 
Testy lania wody robiłem przez 10 minut po aucie i nic nie było... przez kilka dni nie padało i było sucho...a po nocy deszczu mam mokrą wykładzinę...
W sobotę będę robił testy, ze strony kierowcy podłoga mokra ;(
reszta sucho, auto stało prosto tyły oraz pasażer i bagażnik suchy...
Jeszcze do sprawdzenia jest uszczelnienie na podszybiu czy nie jest popękany...

gtfan 06-12-2022 12:05

Odp: woda pod wykładziną kierowcy
 
Przeciek może być na tyle mały, że przez 10 min wykładzina nie nasiąknie, a przez noc już tak.
Zdejmij osłonę słupka A, lej wodę po dachu i obserwuj czy nie widać zawilgotnienia na blasze od środka.
Delikatnie pchając szybę czołową od środka sprawdź czy pasek papieru wejdzie między szybę a blachę dachu / słupka.
Sprawdź czy gumowa przelotka, w której idą kable do drzwi nie jest popękana i siedzi prawidłowo w otworach.

Dru 06-12-2022 13:20

Odp: woda pod wykładziną kierowcy
 
Dziękuję za poradę .
Sprawdzę i dam znać .

Brego57 05-03-2024 14:21

Gdzie dostaje się woda do środka?
 
Witam
Leje mi się woda do środka tylko w jednym miejscu za fotelem kierowcy pod dywanikiem .
Relingi, uszczelki, zaślepki, przód i tył auta czysto i uszczelnione.

Jakieś pomysły ?

Pozdrawiam.

Dru 14-03-2024 13:13

Odp: woda pod wykładziną kierowcy
 
Witam
Proszę poczytać jak mieli użytkownicy powyżej oraz czy nie ma uszkodzonej anteny na dachu tam tez może ciec, a Sprawdź dokładnie uszczelki wszystkie
mi lało przez uszczelkę z bagażnika.

Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.