Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2006-2014] kodowanie kluczyka centralnego zamka. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=206690)

Adr3k 29-01-2014 19:09

Kodowanie pilota co i jak ?
 
Witam jak temacie poczytałem tu i tam ale nie znalazłem interesującej mnie odpowiedzi dostałem transicika jako autko firmowe bez działającego pilota
Czy jest to do przeskoczenia bo szef powiedział mi ze nie da 600 pln na kodowanie , mam kilka kabelków i czy dam radę coś sam zdziałać Poza orginałami z forda

Pozdrawiam

wojtekjanus 29-01-2014 20:18

Odp: Kodowanie pilota Transit 2007/2008 r
 
Cytat:

Napisał Adr3k (Post 2149308)
Czy jest to do przeskoczenia bo szef powiedział mi ze nie da 600 pln na kodowanie , mam kilka kabelków i czy dam radę coś sam zdziałać Poza orginałami z forda

Potrzebny jest oryginalny fordowski IDS.
Kiedy wysiądzie ci zamek w drzwiach - wtedy szef da ci te pieniądze na pilota... http://emotikona.pl/emotikony/pic/01icon_lol2.gif

bandi5 11-06-2014 08:12

Odp: Kodowanie pilota Transit 2007/2008 r
 
Witajcie
Przestal mi dzialac centralny z kluczyka 3 guziki przy Transit 2008 r.
Pomoze ktos jak to naprawic, albo od nowa zaprogramowac ???

wojtekjanus 11-06-2014 08:44

Odp: Kodowanie pilota Transit 2007/2008 r
 
Są trzy możliwości:
- padła bateria w pilocie (wtedy objawy narastały stopniowo)
- padł moduł GEM (jest czasami do zdobycia na Allegro, ale często sprzedają uszkodzony...), nie znam niestety lokalizacji w twoim modelu
- rozkodował się moduł - tylko wizyta w warsztacie, posiadającym fordowskiego IDS-a.

bandi5 11-06-2014 08:59

Odp: Kodowanie pilota Transit 2007/2008 r
 
Bateria OK ma 3 v
Raz mi sie tak stalo to odlaczylem aku i sie naprawil a teraz nic
To pewnie serwis

wojtekjanus 11-06-2014 10:11

Odp: Kodowanie pilota Transit 2007/2008 r
 
Jeżeli jego stan jest taki chwiejny jak opisujesz - to mógł zaśniedzieć jakiś styk np na pinach wtyczki do modułu. Odszukałbym moduł, wyjął wtyk i trysnął WD40.
Bezpiecznik jest ok?

glifiarz 18-06-2014 09:45

kodowanie kluczyka centralnego zamka.
 
Witam.
Mam pytanie dotyczące kluczyka do w/w samochodu.
Czy jeśli wyjmę baterię na czas wymiany mikrostyku, to czy kluczyk się rozkoduje??
Jestem w stanie sam wymienić mikrostyk, ale nie wiem czy owy kluczyk się nie rozkoduje, wiadomo, że wtedy pojawia się problem.
Pozdrawiam.
P.s.
W fordzie powiedzieli, że nic nie powinno się dziać.
To "nie powinno " może mnie kosztować kilka stówek.

wojtekjanus 18-06-2014 10:39

Odp: kodowanie kluczyka centralnego zamka.
 
Wg opisów innych kolegów na Forum - nawet kilkugodzinne wyjęcie baterii nie powinno go uśmiercić...

glifiarz 18-06-2014 10:48

Odp: kodowanie kluczyka centralnego zamka.
 
Wszędzie pojawia się nie powinno, i tego się trochę boje. Okazuje się jednak, że bateria jest zgrzana i nie bardzo jest możliwość wyjęcia jej. A dostęp do mikrostyku jest bez konieczności wyjmowania baterii.
W tej sytuacji uważam temat za zamknięty.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Cairo 14-06-2017 08:57

Nie działa pilot. Programowanie?
 
Witam! Silnik w moim transicie wyzionął ducha (pękły tłoki). Jako że auto to nie jest mi jakoś bardzo niezbędne do naprawy zbierałem się prawie pół roku.
Po tym okresie gdy uruchomiłem samochodód nie działa pilot centralnego zamka. Nie wiem czy rozładował się akumulator w pilocie czy rozkodował kluczyk. Bateria w pilocie jest niby nie wymienna i ma się ładować z pętli w stacyjce. (tak wyczytałem) Kluczyk był w stacyjce w sumie myślę ok 1 godz. do tej pory.

Proszę o pomoc. dzięki!

wojtekjanus 14-06-2017 09:26

Odp: Nie działa pilot. Programowanie?
 
W modelu Mk7, jeżeli moduł centralnego zamka stracił kod i nie działa z pilota - to przy powtórnym zakodowaniu wchodzi w rachubę tylko fordowski IDS.
W modelu Mk6 można samemu powtórnie zakodować pilota, tu niestety nie...

Ale sprawdziłbym jeszcze baterie w pilocie.

mariusz1978 14-06-2017 19:43

Odp: Nie działa pilot. Programowanie?
 
Bateria w pilocie jest lutowana do płytki. Jest trochę zabawy z wymianą. Samo kodowanie kluczyka tylko Idsem jak Wojtek napisał. Ja ostatnio dopisałem 3ci kluczyk do mojego busa za pomocą forscan z poziomu Windows na laptopie oraz elm327. Wszystko po bluetooth. Też jest trochę zabawy z tym. Potrzebny kalkulator do wyliczania kodów wejściowych do Pats.

Teraz w pamięci komputera w busie są 3 kluczyki..... Fizycznie mam 2 :)

ziomek3 30-03-2018 09:11

Odp: Nie działa pilot. Programowanie?
 
Ja posiadam Transita 2008 rok z niebieskim pilotem. Czy mogę dokodowac nowy kluczyk wraz z pilotem za pomoca Forscana? Niby na stronie forscana jest podany że można:
2.3.1 beta, 2016-04-25 (download)

+ Vehicle database update
+ Service function "Reset the High Pressure Fuel System Learned Values" for:

Mondeo Mk5 2.0 TDCi 2015 model year
Mondeo Mk4 1.6/2.0 TDCi 2007/2011 model year
Galaxy/SMax 2.0 TDCi 2015 model year
Galaxy/SMax 1.6/2.0 TDCi 2010 model year
Everset 2.0 TDCi 2015 model year
Kuga 2.0 TDCi 2008/2013 model year
Focus/CMax Mk3 1.6/2.0 TDCi 2011/2015 model year
Ranger / Mazda B-Series / Troller TDCi 2011
Transit 2.2/3.2 TDCi (Siemens) 2006 model year
Transit 2.2 TDCi 2012/2014 model year
Transit Connect 1.6 TDCi 2014
Mazda 3 1.6 Y6
Mazda 5 1.6 Y6
+ Service function "PATS programming" for:
Focus Mk1 1.6 Zetec-SE 1999
Transit 2006-2011
Galaxy/SMax 2006-2011
Mondeo Mk4 2007-2011
Fiesta 2008-2011

mariusz1978 31-03-2018 07:03

Odp: Nie działa pilot. Programowanie?
 
Można dopisać kolejny kluczyk programem forscan z poziomu laptopa. Musisz ściągnąć kalkulator do kodów wejściowych i wyjściowych. Robiłem to jakiś czas temu, zajęło mi to ok 30min.

ziomek3 31-03-2018 07:46

Odp: Nie działa pilot. Programowanie?
 
A jak jest z pilotem? Automatycznie sie programuje z immo?

mariusz1978 31-03-2018 13:55

Odp: Nie działa pilot. Programowanie?
 
Cytat:

Napisał ziomek3 (Post 2957938)
a jak jest z pilotem? Automatycznie sie programuje z immo?

tak

rajman 14-10-2019 14:12

kodowanie nowego kluczyka
 
Hej,

czy do Transita z 2012r, tego z wlutowanym transponderem i ładowaniem baterii przez stacyjkę zaprogramuje nowy kluczyk Forscanem?

Procedura programowania PATS jest ale czy ktoś sprawdzał i działa w wypadku w/w kluczyka

Pozdrawiam

Kamykkamil16 15-10-2019 07:22

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
Witam
próbowałem i nie da rady według mnie bo mi się nie udało musiałem lecieć kablem przez program

rajman 15-10-2019 09:31

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
Cytat:

Napisał Kamykkamil16 (Post 3183225)
Witam
próbowałem i nie da rady według mnie bo mi się nie udało musiałem lecieć kablem przez program

nie do końca rozumiem,

mam kabel od viakena, i juz kilka kluczy kodowalem, glownie w mondeo mk3,

tutaj jest inny kluczyk stad nie mam pewnosci czy sie uda

Kamykkamil16 15-10-2019 11:28

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
Jak masz kabel wiklina na STN
To bez problemu zachorujesz kluczyk

rajman 16-10-2019 16:55

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
wyglada na to ze niestety nie da sie zaprogramowac kluczyka forscanem

procedura niby przechodzi prawidlowo, po wszystkim wyskakuje komunikat "kluczyk zaprogramowany, liczba kluczy nie zostala zmieniona"

no i niestety kluczyk sie nie dodaje, nawet w trybie programowania miga immo jak go wloze i liczba zakodowanych kluczy nie zmienia sie.

totek2 16-10-2019 17:14

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
A kluczyk masz dobry?

rajman 16-10-2019 17:23

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
Kluczyk z ASO podobno, oczywiście nie mam na niego rachunku więc ciężko powiedzieć.

Pomyślałem jeszcze że może ten kluczyk trzeba było jakoś wybudzic wciskając jakikolwiek guzik, czy raczej powinno zadziałać od ręki?

totek2 16-10-2019 17:24

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
A ile masz kluczy w pamięci?

rajman 16-10-2019 17:25

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
2 klucze

Kamykkamil16 16-10-2019 17:51

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
Witam ale koledzy zapominajcie o jednym klucza się jednego nie dodaje w tranzycie akurat trzeba wszystkie wykasować i 2 przynajmniej zakodować od początku.
A podejrzewam że nie masz coś nie tak z programem bo ja niebieskie transportery kodowałem wiele razy i nigdy nie miałem z nimi problemu pytanie jest jeszcze jedno czy on jest naładowany czy wysyła sygnał tego na pewno nie wiesz
no i jeszcze jedno ja bym radził spróbować jeszcze raz ale pobrać świeżą kopię forscan wykasować wszystkie klucze, jeśli posiadasz dwie pestki i dopiero kodować ten jako pierwszy a resztę kluczy jako następne, po każdym powinno ci pokazywać że masz o jedną pestkę czytam klucz dodatkowo więcej zakodowaną, oczywiście podczas kodowania musisz być połączony z internetem.

Bump: Witam ale koledzy zapominajcie o jednym klucza się jednego nie dodaję w tranzycie akurat trzeba wszystkie wykasować i 2 przynajmniej zakodować od początku.
A podejrzewam że nie masz coś nie tak z programem bo jadę niebieskie transportery hodowałem wiele razy i nigdy nie miałem z nimi problemu pytanie jest jeszcze jedno czy on jest naładowany czy wysyła sygnał tego na pewno nie wiesz
no i jeszcze jedno ja bym radził spróbować jeszcze raz ale pobrać świeżą kopię forscan wykasować wszystkie klucze jeśli posiadasz dwa dwie pestki i dopiero kodować ten jako pierwszy a resztę kluczy jako następne po każdym tym powinno ci pokazywać że masz dodatkowo jedną o jedną pestkę czytam klucz więcej zakodowany oczywiście podczas kodowania musi być połączony z internetem.

totek2 16-10-2019 20:43

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
A po co internet do kodowania forscanem?
Problem jest taki że jak wykasuje klucze i ten nowy okaże się wadliwy to wtedy tylko laweta albo szukanie klucza na szybko.

rajman 16-10-2019 20:48

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
Mam dwa inne kluczyki, jeden z immo bez pilota i jeden z immo i pilotem, chciałem dokodowac trzeci bo był kupiony z autem, grot odcięty tylko nie wprogramowany.

Dwa klucze są sprawne, jest ryzyko że nie uda się ich ponownie zaprogramować gdybym wykasowal wszystkie?

Kamykkamil16 17-10-2019 04:46

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
Ryzyko jest zawsze jakieś ale akurat klucze muszą być przynajmniej j 2 zakodowane j komp 2 na 100 % przyjemnie

rajman 18-10-2019 11:56

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
Cytat:

Napisał Kamykkamil16 (Post 3183873)
Ryzyko jest zawsze jakieś ale akurat klucze muszą być przynajmniej j 2 zakodowane j komp 2 na 100 % przyjemnie

cos musi byc nie tak z tym kolejnym kluczem, bo nie da sie go dokodowac.

usunalem wszystkie klucze, nie szlo wprogramowac nowego, natomiast te dwa istniejace, bez problemu mozna ponownie zakodowac.

rajman 25-10-2019 12:54

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
kluczyk naprawiony, wymieniona elektronika i to w zamienniku i udało się zaprogramować.

tak więc bez problemu Forscan daje rade klucze doprogramować

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

eMWuGSM 28-10-2019 09:15

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
A Panowie o są na liście Kwalifikowanych Pracowników Zabezpieczenia Technicznego?

Bo coś mi się nie wydaje, sprawy kodowania zabezpieczeń (immo) podchodzą pod Art 129 k.w., takze proszę moderatora o usunięcie tematu i ostrzeżenia dla Panów powyżej.

Andrzej 28-10-2019 09:30

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
Cytat:

Napisał eMWuGSM (Post 3187416)
A Panowie o są na liście Kwalifikowanych Pracowników Zabezpieczenia Technicznego?

A panowie nie musza być na takiej liście. Dokodowanie kluczyka do swego pojazdu nie podlega pod wskazany artykuł:

Art. 129. § 1. Kto:

1) wyrabia, posiada lub nabywa wytrychy, jeżeli nie trudni się zawodem, w którym są one potrzebne,

2) dostarcza wytrychów osobie nie trudniącej się takim zawodem,

3) wyrabia, posiada lub nabywa klucze do cudzego domu, mieszkania lub innego pomieszczenia albo schowania bez zezwolenia osoby uprawnionej lub organu administracji,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto wyrabia, posiada lub nabywa narzędzia przeznaczone do dokonywania kradzieży albo kto dostarcza takich narzędzi innym osobom.

§ 3. Wytrychy, klucze lub narzędzia podlegają przepadkowi, choćby nie stanowiły własności sprawcy.

Powodzenia w kwalifikowaniu interfejsu i aplikacji forscan jako wytrych... dodatkowy kluczyk do swojego pojazdu nie jest wytrychem.

eMWuGSM 29-10-2019 09:49

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
A to Pan się niestety myli, niestety przerobiłem ten temat i musiałem robić uprawnienia robiąc imma, kwalifikacja poszła jaka poszła.

Andrzej 29-10-2019 18:42

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
Jak się robi innym, czyli świadczy usługę w ramach prowadzonej dzialalnosci, to uprawnienia są bezdyskusyjnie niezbędne. Samodzielne zaprogramowanie kluczyka do swojego auta to zupełnie inna para kaloszy.

A według Pana, pod jaki konkretnie zapis przytoczonego paragrafu podchodzą informacje podane w tym temacie?

marksmall 26-02-2020 21:10

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
Cytat:

Napisał rajman (Post 3186659)
kluczyk naprawiony, wymieniona elektronika i to w zamienniku i udało się zaprogramować.

tak więc bez problemu Forscan daje rade klucze doprogramować

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



a co wymieniłes jesli chodzi o elektronike w pilocie konkretnie ?

rajman 28-02-2020 05:30

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
Wiele to tam do wymiany nie ma. Cała nowa płytka z immo od przyjaciela z Azji :)

mark2222 22-04-2022 12:36

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
Dzień dobry i witam serdecznie grono.
Żeby nie tworzyć niepotrzebnie postów, nadpiszę się tu.
Panowie, zgubiłem jeden kluczyk od auta. Został mi tylko niebieski. Jednakże w razie zgubienia tego, będzie problem. Czy kupując np. z allegro aukcja nr 9557011833 i mając do dyspozycji FORSCAN w wersji rozszerzonej jest możliwość dodania go?

Antej 22-04-2022 12:45

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
poszukaj w dokumentacji forscan czy obsługuje PATS do tego modelu, bo według mojej pamięci jest Transit do 2011

mark2222 22-04-2022 13:19

Odp: kodowanie nowego kluczyka
 
Dzięki za podpowiedź. Wychodzi na to że mogę trafić na ten przedział co wspomniany tutaj:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
ale za to trafiłem na jak sprawdzić czy zakupiony klucz będzie rokował
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.