Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Stuki lewy tył od czego ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=196451)

redhot64 06-01-2014 11:10

Stuki lewy tył od czego ?
 
Witam kolegów i proszę o podpowiedź. Mam Fusiona od miesiąca. Samochód ma 10 lat ale ponieważ poprzedni właściciel zbliżał sie do 80-tki to za wiele nim nie jeździł. W każdym razie miesiąc przed sprzedażą pojechał do ASO bo coś mu z tyłu stukało. Wymienili mu lewy tylny amortyzator (1 szt), serio mam fakturę i dzwoniłem do ASO. Problem w tym, że o wymieniony amortyzator jest "zapocony" i od czasu do czasu na nierównościach lekko stuknie. Byłem na "szarpakach" tłumienie 77% czyli jak mówi diagnosta jak nówka. W związku z tym mam pytanie co może powodować ów stuk, czy to może być odbój, którego najprawdopodobniej nie wymieniono?

kubaw20055 06-01-2014 11:45

Odp: Amortyzatory, odboje...?
 
To mogą być odboje - tutaj jest podobny temat [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Równie dobrze mogą stukać zawiasy oparć tylnej kanapy, było już sporo o tym na forum ;)

Kristopher 8946 06-01-2014 12:36

Odp: Amortyzatory, odboje...?
 
Popraw tytul postu zgodnie z regulaminem forum

Basra 06-01-2014 14:03

Odp: Stuki lewy tył
 
Witam

Stuk może powodować oparcie tylnej kanapy na zamku lub pokrywa bagażnika.Sprawdz też amortyzatorki pokr.bagaż. w miejscu jego mocowania.

pozdrawiam.

michalpodroznik 09-01-2014 17:49

Odp: Stuki lewy tył od czego ?
 
@redhot64 - poczytaj też ten wątek. Temat był już poruszany i przerabiany:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mogą to być też tuleje metalowo-gumowe wahaczy tylnych. Maiłem coś podobnego co Ty, wymieniłem (przy okazji wymiany amorków i sprężyn) te tuleje i "stukanie" ustało.

Tu masz o tylnych amorach i tulejach - wpis #24:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

P.S. Poza tym, amortyzatory powinno wymieniać się parami, nie pojedynczo. Może tu leży problem?

kubaw20055 10-01-2014 11:13

Odp: Stuki lewy tył od czego ?
 
Przed wymianą elementów warto jeszcze sprawdzić koło zapasowe, podnośnik, zbiornik paliwa i osłonę wydechu nad tłumikiem końcowym oraz linki hamulca ręcznego, które mogły się wypiąć z zaczepów w tylnej belce - te wszystkie części mogą powodować podobne stuki

pawel182 11-01-2014 12:12

Odp: Stuki lewy tył od czego ?
 
U mnie stukał kiedyś amortyzator i to przy jeździe po raczej równej nawierzchni. Na badaniu pokazywało, że jest dobry ale stukał. Później też zaczął się pocić.
Swoją drogą ciekawe jest to co napisałeś że w ASO wymienili mu jeden amortyzator - powinno się wymieniać oba i ja bym to zrobił na Twoim miejscu.

redhot64 23-02-2014 08:26

Odp: Stuki lewy tył od czego ?
 
Witam ponownie. Od mojego ostatniego wpisu działo się trochę. Po pierwsze drugi amor (ten oryginalny) wylał się. Wobec czego wymieniłem go wraz z kompletem odbojów. Udało mi się dostać identyczny jak ten wymieniony wcześniej (KYB) Pukanie nie ustało. Słychać je przy dużym nachyleniu na lewo. np skręcając o 90* w prawo, bądź przy jeździe po muldach. Ostatnio wymieniałem rozrząd w zaprzyjaźnionym warsztacie. Poprosiłem mechaników o diagnozę i ew. naprawę. Stan amora i tulei idealny. Doszło nawet do tego, że wykręcili amortyzator i jeździli powoli po nierównościach i pukanie dalej było słychać. Sprawa nie załatwiona chociaż po zapewnieniu, że nie ma to wpływu na bezpieczeństwo jestem spokojniejszy. Jazda z opuszczoną tylną kanapą też nic nie zmienia tak, że raczej trzeba wykluczyć zawias. Pozdrawiam Fuzjonistów :)

Ketzer 23-02-2014 11:27

Odp: Stuki lewy tył od czego ?
 
A stuki masz cały czas czy głównie jak jest mokro?

kubaw20055 23-02-2014 11:44

Odp: Stuki lewy tył od czego ?
 
A podkładki pod sprężynami były sprawdzane i przesmarowane na granicy styku ze sprężyną ?

redhot64 01-03-2014 13:01

Odp: Stuki lewy tył od czego ?
 
Nie ma wpływu sucho - mokro itp. Pukanie słychać tylko przy pokonywaniu dużych nierówności. Odgłos dochodzi jakby z okolic prawych tylnych drzwi. Coś jakby luzem wisiało i przy nierównościach obijało się o ściankę.

kubaw20055 01-03-2014 16:58

Odp: Stuki lewy tył od czego ?
 
Może drzwi tylne są zbyt mocno podniesione lub opuszczone i zamek wydaje takie dźwięki w kontakcie z ryglem w błotniku ?

redhot64 29-05-2014 12:29

Odp: Stuki lewy tył od czego ?
 
Muszę was koledzy przeprosić. Swoich mechaników zresztą też, chociaż czy ja wiem? Pukanie powodowało drzewko zapachowe zawieszone na uchwycie ponad lewymi tylnymi drzwiami. Odkryłem to dopiero gdy jechałem z otwartym oknem i drzewko wpadło w furię. Z drugiej strony musicie wierzyć, że to były odgłosy jak z zawieszenia skoro mechanicy poświęcili temu kilka godzin.

Ketzer 29-05-2014 12:35

Odp: Stuki lewy tył od czego ?
 
;D bo to jest norma że stuki z tyłu w 50% pochodzą z rzeczy tam pozostawionych. W Vectrze też mi coś biło, pojechałem na szarpaki, mechanik że tuleje do wymiany, pojechałem do drugiego, tuleje w porządku, ale stukało cały czas. Dopiero przy zmianie kół odkryłem że gaśnica walała się po nadkolu ;)) i przeszły stuki z tylnego zawieszenia ;P

k4mil32 29-05-2014 13:22

Odp: Stuki lewy tył od czego ?
 
U mnie było to samo. Coś mi niesamowicie mocno prało. Okazało się że wypadła jedna ze starych śrub do kół z woreczka który miałem między tym styropianem a płytą i trzaskała się po metalowej komorze na koło zapasowe :D Ogólnie masa odgłosów z tył to wina właśnie tego otworu na koło i elementów nim znajdujących się. Do płyty musiałem dokleić gąbki aby amortyzować uderzenia na nierównościach. Gąbki podłożyłem i podkleiłem także pod lewarek. Obkleiłem tylne nadkola i część podłogi matą bitumiczną. Jest ciut ciszej ale cudów nie ma.

sosna2005 15-06-2014 11:15

Odp: Stuki lewy tył od czego ?
 
U mnie stuk powodowała tylna klapa. Nie wiem dlaczgo i w jaki sposób ale na postoju jak potrząsałem klapą to siedziała sztywno natomiast podczas jazdy nawet na małych dołkach stukała jak by była niedomnięta. Na trop wpadłem jak zacząłem jeździć po podwórku z otwartą klapą :pomysl: Wtedy stuków nie było. Odsunąłem trochę bolec od zamka klapy (3mm) w strone przodu pojazdu - klapa ciężej się zamyka na zamku ale za to mocniej przylega do uszczelki i dzięki temu denerwujące stuki ustały :one:

waldikal57 07-08-2014 15:36

Odp: Stuki lewy tył od czego ?
 
Witam , w temacie stukania tylnego u mnie stukała luźna klamra pasa bezpieczeństwa, ot taka ciekawostka, pozdrawiam

przemsky 08-08-2014 13:47

Odp: Stuki lewy tył od czego ?
 
W moim Fusionie trzeszczenie i stuki powodował plastik wokół tylnej szybki (też lewa strona), pomizianie smarem bolców jak i wkrętów zlikwidowało wszystkie dźwięki. :surprise:

persy 03-09-2014 09:42

Odp: Stuki lewy tył od czego ?
 
U mnie były dwie przyczyn silnych (czasem bardzo!) stuków z tyłu - oczywiście pomijając walające się po bagażniku rzeczy/bagaże/gaśnice itp.:
- częściowo wylany amortyzator tylny - na szarpaku niby był jeszcze OK, ale czasami po "sprężeniu" na wybojach nie od razu wracał do pozycji wyjściowej
- półka z tworzywa przykrywająca bagażnik - wystarczyło ją lekko podgiąć na rogach

Nygus25 23-07-2016 15:55

Odp: Stuki lewy tył od czego ?
 
Ja jednak mam raczej stukanie pochodzace z zawieszenia(oczywiscie tylnego),jadac po wybojach slysze glosne stukanie w TP kole,jakby tarcza hamulcowa o cos walila,
co ciekawe,naciskajac delikatnie pedal hamulca calkowicie cichnie.
Mysle ze moze to byc jakis defekt tylnych klockow...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.