Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Błędy i brak komunikacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194951)

CERES 08-12-2013 16:57

Błędy i brak komunikacji
 
Witajcie!
Przypadek mojego szwagra:
Focus C-MAX 2004 1.8 b+g. Sprawował się wzorowo.
W tamtym tyg. na liczniku zrobiła się choinka. Przestały działać min kierunki, szyby el., masa komunikatów o błędach w zegarach.
Zawiózł do szpenia, okazało się że jakieś 2 wtyczki się odpięły od GEMa.
Wszystkie funkcje życiowe wróciły do normy ale na zegarkach błędy: tryb ograniczonego przyspieszenia, awaria silnika, awaria układu wspomagania. Samochód jeździ ok i wszystko działa. Wziąłem dziś swojego elema (przerobionego). Za chińskiego boga nie mogłem się połączyć poprzez HS-CAN do sterownika silnika i wszystkich modułów które chodzą na HSie. Na zwykłym canie, dostałem się bez problemów do modułów.
Dodam że mój elem jest pewny i wpełni działający (w moim mondku działa na HS i MS)
Nadmienię, że nawet skaner OBD nie może połączyć się do silnika.

Błędy odczytane z zegarków: d900
-9600
-e200
-e510
-e197

Ktoś ma może jakiś pomysł ? Co to może siedzieć ?
Może ktoś dysponuje schematem połączeń do PCMa a złączem diagnostycznym ?

Tvvardy 08-12-2013 17:30

Odp: Błędy i brak komunikacji
 
To co posiadam z info o błędach:
E197 (U2197)– Błąd komunikacji CAN o prędkości pojazdu
E200 (U2200) – Błąd komunikacji CAN o przebiegu pojazdu
d900(U1900)CAN Communication Bus Fault -Błąd komunikacji magistrali CAN
e510(U2510)CAN - Invalid data for Vehicle Security- Nieprawidłowe dane zabezpieczenia pojazdu.
9600 (B1600)PATS Ignition Key Transponder Signal Is Not Received-Zapłon Key Transponder nie otrzymuje sygnału
Na pewno wszystkie błędy(U) związane są komunikacją na szynie CAN. Sprawdzić połączenie, wtyczkę przy zegarach jak i same zegary.
Lub zaprogramować ponownie kluczyki.

SRS 08-12-2013 21:58

Odp: Błędy i brak komunikacji
 
prawdopodobnie czeka cię rycie w wiązce głównej idącej do komputera silnika, po lewej stronie komory jeden z kabelków przegnił i daje takie efekty

Rafał A.(antek) 09-12-2013 23:43

Odp: Błędy i brak komunikacji
 
komunikacja na szynie CAN albo kable, albo wtyczki albo luty, szukanie po omacku, nie mainnej metody

mayak 11-12-2013 22:12

Odp: Błędy i brak komunikacji
 
Zimne luty w zegarach - naprawa albo wymiana, na forum Focusa było dużo na ten temat

mjr 15-07-2014 21:47

Odp: Błędy i brak komunikacji
 
CERES, jak rozwiązaliście problem tych błędów?

CERES 16-07-2014 20:11

Odp: Błędy i brak komunikacji
 
Problem rozwiązany.
Całą instalację rozkopałem.
Problemem najprawdopodobniej okazał się brak bezpiecznika bodajże 34 lub 36.
Poza tym wszystkie wtyczki były odpinane (łącznie z ABSem, pompą wspomagania). Wszystkie od HS-Cana.
Jeżeli nie było w/w bezpiecznika, wywalało błąd pedału przyspieszenia

tedi_k 16-07-2014 21:51

Odp: Błędy i brak komunikacji
 
F34 i F36 są w skrzynce w komorze silnika i oba są niezbędne do poprawnej pracy sterownika silnika PCM. Więc raczej nie zniknęły nagle w magiczny sposób i trudno mówić, ze ich brak był przyczyną kłopotów...

CERES 17-07-2014 10:56

Odp: Błędy i brak komunikacji
 
to może 43 już nie za bardzo pamiętam, na pewno nie w przedziale silnika tylko pod nogami pasażera.

mjr 17-07-2014 12:44

Odp: Błędy i brak komunikacji
 
CERES i jak to wszystko poprawiłeś to problem zniknął ?

tedi_k 17-07-2014 13:01

Odp: Błędy i brak komunikacji
 
Cytat:

Napisał CERES (Post 2242768)
to może 43 już nie za bardzo pamiętam, na pewno nie w przedziale silnika tylko pod nogami pasażera.

F43 w skrzynce nad nogami pasażera odpowiada za zasilanie stałe (nap. aku) wielu różnych modułów. Np. jego brak albo przepalenie spowodował by nie działanie zamka centralnego (zasila odbiornik centrala)... Tak więc też awaria z tych "łatwo zauważalnych"...

BTW - przepalenie lub brak niezbędnych bezpieczników zazwyczaj powodują kłopoty... Tyle, że bezpieczniki nie "znikają" same...

CERES 17-07-2014 13:52

Odp: Błędy i brak komunikacji
 
Cytat:

Napisał mjr (Post 2242816)
CERES i jak to wszystko poprawiłeś to problem zniknął ?


taa, teraz jest oki.

Jeszcze jedno: poprawiałem styki na złączu licznika lutownicą

Bump:
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2242826)
F43 w skrzynce nad nogami pasażera odpowiada za zasilanie stałe (nap. aku) wielu różnych modułów. Np. jego brak albo przepalenie spowodował by nie działanie zamka centralnego (zasila odbiornik centrala)... Tak więc też awaria z tych "łatwo zauważalnych"...

BTW - przepalenie lub brak niezbędnych bezpieczników zazwyczaj powodują kłopoty... Tyle, że bezpieczniki nie "znikają" same...

Kolego być może był to 46. Nie pamiętam dokładnie który.

Michal987 08-02-2022 19:38

Nie odpala, mruga immo, błędy u1900 i u2510
 
Witam, mam problem, tak jak w temacie.
Ale od początku...
Pewnego dnia auto stojące spokojnie na parkingu zaczęło mrugać i wyć klaksonem, włączyły się wycieraczki, dmuchawa, światła. Co ciekawe po odpaleniu działało normalnie, a po zgaszeniu dalej dyskoteka. Został wyjęty i pobieżnie wysuszony GEM i to pomogło. Auto przejechało ok 300 km. Następnie znowu wyjąłem GEM i po otwarciu okazało się że płytka jest trochę zaśniedziała. Płytka została delikatnie oczyszczona ze śniedzi i zamontowana. Auto nie odpala, mruga immo i wyskakują błędy u1900 i u2510 - bład komunikacji CAN. Bezpieczniki ok, akumulator ok, zegary nie mają zimnych lutów (sprawdzone przez elektryka). Moduł GEM wygląda ok. Czy ktoś ma jakiś pomysł ?

Urbizdw 29-02-2024 20:35

błędy na zegarach
 
Witam
Posiadam Forda cmax 2004 rok. W dniu wczorajszym pojawiły mi się takie błędy jak na filmie. Czy ktoś ma pomysł czym to jest spowodowane ?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pankrakus 02-03-2024 14:31

Odp: błędy na zegarach
 
Witam

Poczytaj o zimnych lutach w zegarach w Focusie mk2 => c-max to "bliźniak" Focusa

pozdrawiam

Amaroq 11-03-2024 07:40

Odp: błędy na zegarach
 
Na początek zegary na stół i przelutuj mocowanie gniazda taśmy sygnałowej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.