Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Fotorelacje z napraw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=163)
-   -   [modyfikacja] Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=191290)

piotrali 09-10-2013 11:27

Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
14 załącznik(i)
Właśnie z sukcesem dołożyłem alarm do mojego MK4 - chodzi o alarm obwodowy i pojemościowy. Procedura jest dość prosta.Najpierw trzeba sprawdzić czy posiadamy przygotowaną fabrycznie instalację do alarmu - najprościej sprawdzić czy jest założona wtyczka przy zamku maski.
Potem trzeba kupić kilka gratów:
- zamek maski z czujnikiem alarmu - najpierw sprawdzamy czy nasz zamek ma czujnik - patrzymy czy w gnieździe zamka w którym wpięty był kabel są piny - jeśli są ten wydatek odpada (brak zdjęcia ponieważ założyłem szybciej).
- trąbka alarmu - może być od MK3

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
- lampka oświetlenia z czujnikami ruchu - jeżeli chcemy mieć alarm tylko obwodowy nie jest konieczna - na ostatnim zdjęciu gniazdo do czujek ruchu

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



No oczywiście potrzebny jest ELM + ELMconfig do zmiany konfiguracji auta

Montaż
Najpierw demontujemy z prawej strony bagażnika boczek za którym szukamy wtyczki go klaksonu alarmu.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Wtyczke tą podłączamy do klaksonu a sam klakson przykręcamy do nadwozia tak aby złapał masę.

Potem demontujemy lampkę wewnętrzną oraz odkręcamy ramkę lampki - pod nią znajdziemy zamocowany kabel do czujek ruchu.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Wyciągamy go na wierzch, przykręcamy ramkę oraz podłączamy nową lampkę z czujnikami ruchu.

Zmiana konfiguracji samochodu

Odpalamy ELMConfig, czytamy BCM i w CCC zmianiamy

- zmieniamy że auto ma alarm

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

- zmianiamy że są zainstalowane czujki ruchu

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Po tych zmianach mamy aktywny alarm oraz nowe menu na Convers+
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Oczywiście jak ktoś chce mieć alarm tylko obwodowy może nie montować czujek ruchu. Również jak ktoś ma problem z dostaniem zamka maski z czujnikiem alarmu to może zewrzeć piny we wtyczce przy zamku - ale tego nie polecam ponieważ po otwarciu maski nie włączy się alarm, a po odpięciu akumulatora można wchodzić do środka bez hałasu. Można również do wtyczki zamka maski podłączyć krańcówkę ale jak już pisał tedi w innym wątku trzeba zdobyć krańcówkę o odwróconej logice - maska zamknięta krańcówka zwarta.


UZUPEŁNIENIE
Dzisiaj znalazłem trochę czasu i zrobiłem mały upgrade alarmu - doposażyłem jeszcze go w syrenę z podtrzymaniem bateryjnym.
Opis jest oczywiście do Mondeo MK4 (analogicznie do opisu z pierwszego postu) ale w S-Maxi Galaxy powinno być podobnie - ta sama platforma.

Najpierw potrzebne graty (numery części na zdjęciach):

1. Mocowanie syreny
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


2. Syrena z potrzymaniem bateryjnym

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



3. Wiązka połączeniowa syreny z instalacją auta

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



Montaż:

Syrena z podłączoną wiązką
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



Wtyk który wpinamy w instalację auta

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Demontujemy w aucie:
1. Lewe nadkole
2. Obudowę filtra powietrza
3. Akumulator
4. Obudowę akumulatora

Za obudową akumulatora znajdziemy gniazdo zakończone zaślepką do którego podłączamy syrenę
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



Gniazdo po zdjęciu zaślepki
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



Bump: Przykręcamy mocowanie syreny pod nadkolem

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Do mocowania przykręcamy syrenę i przeciągamy zakupiony przewód przez otwór z komory silnika który wpinamy w syrenę.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Przeciągniety przewód wpięty już w instalację
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Składamy wszystko do kupy - nadkole, obudowe akumulatora, akumulator i obudowę filtra powietrza.

Zaglądamy do skrzynki bezpieczników umieszczonej z tyłu auta i sprawdzamy czy jest tam włożony przekaźnik (u mnie był włożony fabrycznie) - jak go nie ma to uzupełniamy brak.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



No i pozostało jeszcze poinformowanie systemów auta że ma zainstalowany alarm z syreną z podtrzymaniem bateryjnym. W tym celu odpalamy ELMconfig i zmieniamy opcje:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Od tej chwili syrena zaczyna działać.

karloss 09-10-2013 13:42

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
Tak na marginesie: poobserwuj auto czy nie będzie problemów z rozładowującym się akku. W conversie+ od rocznika zdaje się 2007 było coś skopane, między innymi w połączeniu z alarmem fabrycznym (jest nota serwisowa w tej sprawie).

piotrali 09-10-2013 14:52

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
Alarm mam założony od tygodnia i nie zauważyłem żadnych problemów z akku. Dzięki za ostrzeżenie - będę to monitorował. Być może żadne problemy jeszcze nie ujawniły się ponieważ auto codziennie jeździ i alternator zdąży doładować akku. Zobaczymy co będzie dalej - czy ktoś mógłby udostępnić tą notę serwisową i procedurę rozwiązania problemu.

karloss 09-10-2013 18:41

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
Numer noty serwisowej:
TSB - 56/2009

I trochę dyskusji na forum z UK:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

"There's a flat battery TSB (56/2009) affecting vehicles built before Feb 2009 with Convers+ and perimeter alarm."

mayak 12-10-2013 22:04

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
trochę o dołożeniu alarmu jest tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (trzeba się zarejestrować)

piotrali 13-10-2013 12:18

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
7 załącznik(i)
Cytat:

Napisał mayak (Post 2089223)
trochę o dołożeniu alarmu jest tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (trzeba się zarejestrować)

Na tym czeskim forum ciekawie rozwiązali brak zamka maski z czujnikiem do alarmu.

Zdjęcia zaczerpnięte z [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zamek maski
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wtyczka do czujnika otwarcia maski - te piny można zewrzeć jak nie chcemy monitorować otwarcia maski
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Piny w gnieździe zamka maski który posiada czujnik otwarcia
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Domowy sposób dorobienia monitorowania otwarcia maski na zamku bez czujnika.
Potrzebny kawałek przewodu
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wpinamy go do wtyczki
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Drugi koniec podłączamy do metalowej części zamka
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

No i niestety musimy zadbać o masę która przyjdzie z maski - w tym celu trzeba usunąć trochę lakieru żeby był kontakt
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wg mnie lepiej załatwić zamek maski z czujnikiem - ewentualnie masę wolałbym zrobić przykręcając jakąś blaszkę do tej śruby mocującej pręt wchodzący w zamek a nie niszczyć lakier w którym zachwile zacznie się korozja i nie będzie pewnego kontaktu

mayak 14-10-2013 09:36

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
Cytat:

Napisał piotrali (Post 2089417)
Na tym czeskim forum ciekawie rozwiązali brak zamka maski z czujnikiem do alarmu.

właśnie o to mi chodziło :)

jaculek63 14-10-2013 11:37

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
To ja mam pytanie czy jak mam zamek do ktorego wchodzi wiazka jak na rys.wyzej to jest on z czujnikiem?. I drugie czy konieczny jest montaz sygnalizatora-syreny czy alarm moze byc cichy tzn tylko kierunki ew.sygnalizuja zadzialanie.
pozdrawiam Jacek
ps.sprawdziłem zamek bez pinow w takim razie od czego pasuje (s-max czy maze focuc i jakie)

piotrali 14-10-2013 12:21

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
Niestety wiązka dochodzi do zamka z czujnikiem i bez czujnika. Zamek z czujnikiem poznasz po pinach w jego gnieździe.

Co do sygnalizatora to nie sprawdzałem ale sądzę że nie powinno być problemu bez niego - powinny mrugać kierunki. Ale sygnalizator to jest niewielki wydatek ok 20 zł bo może być dowolny - ja założyłem do mojego MK4 od MK3. Droższą rzeczą jest lampka z czujnikami ruchu - ale jej nie trzeba zakładać.

jaculek63 14-10-2013 16:52

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
Cytat:

Napisał piotrali (Post 2089920)
Niestety wiązka dochodzi do zamka z czujnikiem i bez czujnika. Zamek z czujnikiem poznasz po pinach w jego gnieździe.

Co do sygnalizatora to nie sprawdzałem ale sądzę że nie powinno być problemu bez niego - powinny mrugać kierunki. Ale sygnalizator to jest niewielki wydatek ok 20 zł bo może być dowolny - ja założyłem do mojego MK4 od MK3. Droższą rzeczą jest lampka z czujnikami ruchu - ale jej nie trzeba zakładać.

A zamek tylko od MK4 czy s-maxa i focusa tez pasuje?
ps.masz ford power czy kluczyk.

piotrali 14-10-2013 21:35

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
Cytat:

Napisał jaculek63 (Post 2090024)
A zamek tylko od MK4 czy s-maxa i focusa tez pasuje?
ps.masz ford power czy kluczyk.

Co do zamka to nie wiem czy pasuje od smaxa lub focusa, ale wydaje się że od s-maxa powinien pasować ponieważ nawet całe plastikowe przednie wzmocnienie jest takie samo w mk4 i s-maxie.

Mam ford power (sam start silnika bez ryglowania bezkluczykowego-(keyless entry - niestety -> żona ma we fieście mk7 taki patent i teraz wiem że chciałbym mieć to w mk4 - taki krótki offtop)

Jakub 29-10-2013 08:52

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
Czy wszystkie MKIV mają instalację pod alarm? Czy dokładałeś jakieś przewody?

piotrali 29-10-2013 10:37

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
Nie wiem czy wszystkie Mondeo MK4 mają instalacje pod alarm - najlepiej samemu sprawdzić czy jest kabelek pod lampką oraz przy zamku maski. Ja osobiście miałem pełne okablowanie w Mondeo MK4 i też mam okablowanie we Fieście MK7 - oba auta są w wersji wyposażenia Titanium i wynika z tego że Titaniumy maja to fabrycznie.

Jakub 29-10-2013 12:30

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
Będę dziś grzebał :D

1endzi 30-10-2013 16:51

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
witam, ja również będe aktywował alarm w swoim focusie, zmieniłem lampkę wnętrza na z-czujkami (kostka do czujek w podsufitce była), w bagażniku mam (tak mi się wydaje wtyczkę do syreny mam wolną wtyczkę czarną i pomarańczową), ale nie mam wogóle kostki zamka maski. Ma ktoś pomysł gdzie może być, w wiązce która jest w okolicy zamka mam tylko termometr i sygnał dźwiękowy

bolek-tarnow 03-11-2013 08:28

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
szukalem wczoraj u siebie w mk4 kombi i kabelka do zamka nie ma. w miejscu gdzie ma byc syrena/klakson znalazlem tylko zielona wtyczke ktora jest nie podpieta. moze ktos wie do czego ona jest?

1endzi 06-11-2013 18:39

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
aktywowałem alarm, u mnie wtyczka z przewodem do syreny była nie w bagażniku a na wysokości tylnego prawego składanego siedzenia pod plastikowym boczkiem

ulmar 21-11-2013 12:37

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
A ja kupiłem lampkę z czujkami a okazało się, że nie mam poprowadzonych kabelków mimo, że jest to wersja titanium Ha Ha. Zrobiłem tylko obwodowy.
Ktoś się orientuje gdzie zamontować ten kabelek aby działała lampka. Wiem, że przeciągnięcie tego to kupa roboty zapewne.

1endzi 21-11-2013 17:38

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
sprawdź dobrze czy na pewno nie masz, u mnie kostka do czujek była inna niż w pierwszym poście (nie zielona) i schowana że za pierwszym razem jej nie znalazłem

piotrali 21-11-2013 19:52

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
Cytat:

Napisał ulmar (Post 2111353)
A ja kupiłem lampkę z czujkami a okazało się, że nie mam poprowadzonych kabelków mimo, że jest to wersja titanium Ha Ha. Zrobiłem tylko obwodowy.
Ktoś się orientuje gdzie zamontować ten kabelek aby działała lampka. Wiem, że przeciągnięcie tego to kupa roboty zapewne.

Po wyjęciu lampki odkręć plastikową osłonę - pod nią powinien być zamocowany kabel do czujek -> koło mikrofonu.

ulmar 22-11-2013 11:54

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
Wymontowałem cały ten panel z mikrofonem i w pobliżu jest tam tylko chyba Antena GPS przyczepiona na rzep. Tak mi się wydaje.

1endzi 28-11-2013 09:04

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
najwyraźniej chyba nie masz instalacji

marek197879 01-01-2014 11:28

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
witam
czy lampka z czujnikami od mk3 będzie pasować, do mondeo s-max, jest duża różnica w cenie i dostępności?
czyli po dodaniu lampki z czujnikami i sygnalizatora oraz czujnika maski alarm jest kompletny? nie potrzeba żadnego komputera modułu?

mayak 01-01-2014 12:34

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
Modułu nie trzeba, trzeba aktywować alarm

marek197879 01-01-2014 12:50

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
ok dzięki
a jak sprawa wygląda z tymi lampkami z czujnikami czy ktoś porównywał czy lampka od mk4 jest kompatybilna z mk3 niby sygnalizator od mk3 pasuje do s-max i mk4

oki nie ma tematu kupiłem od mk4........... ale kolejny problem jak wysunąć, cały ten plastik ze schowkiem na okulary, chce sprawdzić czy mam kabelek do czujników, wysołem lampkę proste, natomiast plastik siedzi, ciągnąłem ale nie chce urwać lub uszkodzić podsufitki??
sprawdzałem tez ten kabelek to sygnalizatora zdoiłem tylko plastik z prawej strony ale chyba będę musiał rozebrać całe wewnętrzne nadkole bo narazie nie widzę

1endzi 05-01-2014 20:14

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
cały plastik od schowka na okulary najprawdopodobniej jest przykręcony, a który plastik dokładnie zdjąłeś, zajrzyj pod plastik na prawym nadkolu na wysokości składania tylnego siedzenia

orion512 05-01-2014 21:11

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
Cytat:

Napisał marek197879 (Post 2131805)
ok dzięki
oki nie ma tematu kupiłem od mk4...........

Czy mógłbyś napisać gdzie kupiłeś i ile zapłaciłeś.
Kupiłeś samą płytke z czujnikami czy całą lampkę?
Czy ktoś się orientuje czy czujniki mk4 oraz smax sa takie same czy to zupełnie co innego?

marek197879 06-01-2014 16:34

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
kupiłem cała lampkę, nie dam sobie uciąć ręki ale kupno samej płytki nie ma sensu, po pierwsze cena około 100zł za komplet z lampkom nie jest aż tak duża, po drugie cała lampka kształt jest inny wiec nie wiem gdzie by te czujniki miały wejść, a po trzecie chyba nikt ze sprzedających się nie bawi w demontaż/ oddzielenie lampki od płytki:)
co do kompatybilności lampki od mk4 i s-max potwierdzę jak przyjdzie, zaraz tez dam zdjęcia mojej podsufitki

orion512 06-01-2014 18:11

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
A możesz napisać gdzie kupiłeś.
Ja szukałem do smaxa i jakoś nie bardzo mogłem trafić.

marek197879 06-01-2014 19:10

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
allegro------oświetlanie kabiny-------mk4----szukaj
np taka na wypasie z nocnym oświetlaniem (zapomniałem jak to się nazywa) z góry mowie ze gościu nie zejdzie z ceny, pytałem o mk3 bo do mk3 jest ich masa i są po 50 zł z czujnikami ale nie chciałem ryzykować

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

orion512 06-01-2014 21:18

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
Już wiem dlaczego nie mogłem znaleźć. Do mondeo faktycznie jest pełno. Do smaxa nie ma nic.
Po zdjęciach widzę jednak że mk4 i smax (przynajmniej po lifcie) to zupełnie co innego. Chyba że samą płytkę z czujnikami dało by się przełożyć, bo to może być to samo.

marek197879 07-01-2014 15:59

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
Dzisiaj doszła lampka z czujnikami, jeszcze nie aktywowałem alarmu ale wtyczki pasują, kształt pasuje, kolor tez i to jest od mk4 w s-max
http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/62/nom8.jpg
do tego zdemontowałem plastik schowek, aby znaleźć kable, nikt wyraźnie nie powiedział/napisał, że kabel pod czujki, nie leży sobie jakoś tam, tylko jest wpięty w taką atrapę gniazda, zastanawiam się do czego ten jednożyłowy kabelek, czy to do oświetlenia nocnego?
http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/22/nzte.jpg
nie mogę znaleźć jeszcze kabla do sygnalizatora/syreny alarmowej po zdjęciu osłony z prawej strony w bagażniku mam tylko, takie 2 końcówki nie wiadomo do czego, gdzie znaleźliście odpowiedni kabel?
http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/34/w3pu.jpg

artur1970 07-01-2014 16:12

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
1 załącznik(i)
tak, ten jednożyłowy kabelek to do oświetlenia nocnego (lampka z diodami)

Bump: ale ty to masz :619: jak popatrzysz od środka to jest tam jedna wąska wsuwka, podłącz - załącz światła drogowe i ......świecą diody

Bump:
Cytat:

Napisał orion512 (Post 2135109)
A możesz napisać gdzie kupiłeś.
Ja szukałem do smaxa i jakoś nie bardzo mogłem trafić.


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


masz tutaj, gość chyba nie w temacie

piotrali 07-01-2014 17:25

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
Jak napisał Artur ten jednożyłowy jest do podświetlenia nocnego które masz w swojej lampce - podłącz i będziesz miał dyskretne oświetlenie tunelu środkowego. W mondeo MK4 i fieście MK7 mam to w standardzie i przy wymianie lampki na z czujkami to szukałem właśnie takiej co ma też te diody.

Ja w mondeo znalazłem wtyczke do syreny na wysokości prawego tylnego koła bliżej mocowania oparcia kanapy (we fieście też jest ona po prawej stronie z tyłu). Bliżej tyłu samochodu była jeszcze wolna wtyczka od zmieniarki.

marek197879 07-01-2014 19:25

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
wiec będę musiał zdemontować całe prawe nadkole, miejmy nadzieje, że będzie i tak to muszę zrobić bo chce wygłuszyć dodatkowo drzwi i nadkola.
Co do kabelka, też tak podejrzewałem, ale u mnie skubaniec sprzedawca wyjął diody, bo tam są tylko takie wycięcia puste i nie widziałem wsuwki pod ten kabelek, zastanawiam się czy chałupniczo dołożyć jakieś diody. pewnie kabelek to plus a minus to gdzieś się dopiąć.

dobo_28 08-01-2014 16:56

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
Cytat:

Napisał marek197879 (Post 2135836)
wiec będę musiał zdemontować całe prawe nadkole, miejmy nadzieje, że będzie i tak to muszę zrobić bo chce wygłuszyć dodatkowo drzwi i nadkola.

Zrób fotki.

Przed chwilą patrzyłem czy mam kabelek u mnie też jest on wpięty w obudowę lampki tak jak na fotce.
Szukałem kabelka od syreny otwierając boczki po lewej i prawej stronie ale nie znalazłem wolnego kabelka tylko jakieś moduły.

piotrali 10-01-2014 10:52

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
3 załącznik(i)
Tak na marginesie to te przewody:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

są podłączane do modułu odpowiadającego za podłączenie instalacji do przyczepy:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Przewodu od trąbki szukaj bardziej z przodu.

marek197879 10-01-2014 17:25

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
i właśnie od tego jest forum dzięki takim odpowiedzią, ze zdjęciami i opisem, żyje się lepiej, bo wiadomo że zdjęcie jest lepsze niż tysiąc słów, dzięki piotrali, kolejna zagadka rozwiązana:))

1endzi 11-01-2014 09:16

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
1 załącznik(i)
a do czego jest taka wtyczka pod lampką ?? (kolor kabli żółty, czarny, biały) zielonej wtyczki od czujek nie widzę i nie mam jej wpiętej w obudowę lampki, gdzie jeszcze jej szukać ewentualnie ??

może być (wtyczka czujek) przy drugiej tylnej lampce ??

marek197879 12-01-2014 16:54

Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta
 
zdjąłem nadkola lewe i prawe i w dalszym ciągu nie mogę zleźć tej wtyczki do syreny sygnalizatora, może tedi_k pokażesz gdzie to powinno być,(jeszcze raz dzięki tedi_k za pomoc)
http://imageshack.com/a/img689/9461/ik9s.jpg
i lewe nadkole
http://imageshack.com/a/img811/8104/me0i.jpg


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.