Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Niesprawne zdalne sterowanie zamkiem bagażnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=185940)

mateush1977 28-12-2010 12:20

Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Witam!
Mam w swoim Fusionie alarm Challenger ST-800 PC ver.5. Dwa lata temu podłączyłem go pod centralkę alarmu w celu zdalnego otwierania. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Od listopada br. mam problem, zamek (siłownik) po naciśnięciu czy to przycisku z konsoli czy pilota robi wrażenie jakby był za słaby. Czym dłużej naciskam tym jest słabszy. Z początku jeszcze co jakiś czas otwierał bagażnik. Z siłownikiem wszystko w porządku. Zdemontowałem i rozebrałem go. Podłączyłem pod akumulator i ok. Silniczek pracuje. Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną.

kacper69 29-12-2010 18:13

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Też miałem podobny problem , że nie zawsze się otwierała klapa bagażnika.
Latem rozebrałem cały mechanizm, wyczyściłem nasmarowałem , złożyłem i działa wspaniale.
Jak jest objaw że siłownik dział za słabo , to prawdopodobnie mechanizm działa za ciężko, może jest zatarty?
To jest raczej miłe zajęcie z tym siłownikiem, powinno się Tobie udać to zrobić samemu.

mateush1977 29-12-2010 20:46

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Mówisz mechanizm. Rozsprzęgliłem siłownik z zamka i również był słaby (robił się coraz słabszy w miarę działania). Zamek tu raczej nie ma nic wspólnego... Ale dzięki wielkie za zainteresowanie i radę!

Yaro 29-12-2010 21:09

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
A mnie zastanawia czy jest to duży problem zrobić otwieranie bagażnika z kabiny (chodzi mi czy jest instalacja) bo niestety nie posiadam w swojej fuzji takiego udogodnienia, a przydało by się.

mateush1977 30-12-2010 08:14

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Yaro - wydaje mi się, że to nie duży problem. Gdzieś znalazłem opis jak to zrobić, ale wydaje mi się, że potrzebny jest centralny zamek do tego. Poszukaj...

Yaro 30-12-2010 11:13

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Mam centralny, ten opis tu na forum widziałeś?

mateush1977 30-12-2010 14:32

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
abstra***ąc od tego co napisałeś, gdzieś (google) znalazłem opis, tym lepiej jak masz centralny

pawel182 03-01-2011 12:27

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Cytat:

Napisał Yaro (Post 1567350)
Mam centralny, ten opis tu na forum widziałeś?

Skoro masz centralny to najprawdopodobniej to tylko kwestia podłączenia przycisku pod moduł GEM. Zakładałem u siebie w MK6 od podstaw kompletny centralny zamek ze sterowaniem w oryginalnym kluczyku więc jakbyś chciał coś jeszcze to śmiało pytaj ;)

Yaro 03-01-2011 14:33

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Centralny ale montowany dodatkowo i tu jest problem czy zamek w klapie ma siłownik.

Jitter 03-01-2011 18:37

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Najlepiej zdjąć poszycie klapy bagażnika i sprawdzić, choć wątpię, aby producenci auta podrzucali takie bonusy, tj. siłownik zamka przy jednoczesnym nie wyposażeniu auta w układ zamka centralnego :roll:

pawel182 04-01-2011 23:02

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Cytat:

Napisał Yaro (Post 1569466)
Centralny ale montowany dodatkowo i tu jest problem czy zamek w klapie ma siłownik.

Dodatkowo? czyli to nie jest oryginalny centralny zamek...? Ja u siebie zakładałem oryginalny więc samo podłączenie się przyciskiem pod GEM odpada. Na 100% nie masz siłownika w klapie. Ja u siebie poza dołożeniem siłownika w klapie wymieniłem też sam zamek ponieważ ten zwykły ma tylko jedna linke a ten pod centralny ma dwie. Jedna idzie do otwierania z kluczyka a druga do siłownika.
Ale generalnie samo dorobienie otwierania klapy przyciskiem z pulpitu nie powinno być trudne. Przycis, przekaźnik, siłownik i ewentualnie zamek i powinno zadziałać.

Yaro 05-01-2011 07:48

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Nie, alarm był dodatkowo montowany.

sitarek 29-01-2012 19:22

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Witam
Pytanie troszkę nie w temacie ale wierzę w waszą fachowość i chęć pomocy innym.
Korzystam z usług FFusion 2004 r. Wyposażenie fabryczne /centralny, alarm, "immo" i cała reszta/ żadnych przeróbek. Guzik od klapy bagażnika na desce koło kierownicy. Czy tak być powinno: bagażnik z ww guzika da się otworzyć tylko przy wyłączonym silniku? Jak uruchomię silnik to klapa z guziora ani drgnie.

Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

Jitter 29-01-2012 20:05

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Nie wiem, jak w wersji przedliftowej, ale w "polifcie" spokojnie można otworzyć bagażnik przy włączonym silniku.

Undisclosed 30-01-2012 15:38

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Cytat:

Napisał sitarek (Post 1773902)
Witam
Czy tak być powinno: bagażnik z ww guzika da się otworzyć tylko przy wyłączonym silniku? Jak uruchomię silnik to klapa z guziora ani drgnie.

U mnie (FF 2003) można normalnie otworzyć bagażnik przy włączonym silniku. Nie można tylko otworzyć w czasie jazdy i jeśli się nie mylę z przycisku jeśli zamkniesz się od środka w samochodzie

mmmm 12-02-2012 07:23

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Cytat:

Napisał Undisclosed (Post 1774336)
U mnie (FF 2003) można normalnie otworzyć bagażnik przy włączonym silniku. Nie można tylko otworzyć w czasie jazdy i jeśli się nie mylę z przycisku jeśli zamkniesz się od środka w samochodzie

potwierdzam

rafoola 13-07-2013 14:05

Niesprawne zdalne sterowanie zamkiem bagażnika
 
Czy ktoś z Was, koledzy, miał problem z fabrycznym, zdalnym sterowaniem zamkiem bagażnika? W mojej fuzji właśnie przestał działać - tak po użyciu przycisku na desce, jak i na pilocie klucza. Słychać, że sterownik próbuje działać, ale zamek nie odskakuje. Podzielcie się uwagami, jeśli takowe macie.

StefanM 13-07-2013 22:47

Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika
 
Mialem tak samo. Padl mi silniczek. Udalo sie go naprawic domowymi sposobami. I zaznaczam on niby dzialal ale nie mial juz sily zeby otworzyc zamek. Pozdrawiam

rafoola 14-07-2013 01:53

Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika
 
I właśnie o te sposoby pytam. Może zechciałbyś je przybliżyć?

kacper69 14-07-2013 08:13

Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika
 
Rozbierz ten układ w klapie bagażnika.
Przesmaruj silnik, wyreguluj cięgno i będzie działać.

mcferry 14-07-2013 08:37

Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika
 
Na początek spróbuj delikatnie opukać sam rygiel a potem WD40 do środka - nawet kilka razy. U mnie pomogło.

rafoola 14-07-2013 11:06

Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika
 
Dzięki, Panowie. Ale jest tak, jak napisał StefanM - silniczek sprawia wrażenie, jakby nie miał dość siły, nawet nieobciążonego suwaka nie wciąga do końca. W ruchu suwaka nie wyczuwam oporu (poza tym, stawianym przez silnik), wsuwa się bez przeszkód do końca. Zatem, jeśli można tam cokolwiek usprawnić, to chyba tylko silniczek. Z wypowiedzi Stefana wnioskuję, że z tym właśnie poradził sobie. Szkoda, że nie napisał szerzej, w jaki sposób. Rozumiem, że z otwarciem obudowy silniczka nie ma problemów, mimo, że wygląda na nierozbieralną.
Zastanawiam się, czy problem nie tkwi w zasilaniu - silnik działa pod wpływem impulsu 12,62 V; może ten impuls powinien trwać dłużej. Ale czemu miałby się zmienić (skrócić). Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie, prezentujcie je śmiało. Ja, tymczasem, idę dłubać.

StefanM 14-07-2013 11:26

Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika
 
Juz pisze dokladniej. Rozebranie obudowy wiaze sie ze zniszczeniem jej czesciowym bo jest ona zgrzewana ale da sie pozniej szczepic wszystko na krawaty. Co dalej trzeba wyjac silniczek i zastapic go takim do silownikow centralnego zamka. Sam tego nie robilem kumpel mi pomogl. Co wazne silniczek musi byc z tych silniejszych i trzeba delikatnie przerobic styki ale cala naprawa kosztuje kolo 20 zl a nie kolo 250 za caly mechanizm. Pozdrawiam

rafoola 14-07-2013 14:20

Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika
 
Dzięki Stefan. To ważna informacja, że daje się zastosować inny silniczek. Na razie rozebrałem całość, oczyściłem mechanizm ze starego smaru i potraktowałem nowym, o nieco innej lepkości. Działa, choć nie ma stuprocentowej powtarzalności. Więc, to zapewne kwestia zużywającego się silniczka. Pomyślę o zastąpieniu go innym.

kubaw20055 14-07-2013 14:28

Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika
 
Istnieje też inna możliwość, a mianowicie zastąpienie tego mechanizmu innym, co wcale nie kosztuje wiele :P W Fieście na pewno jest identycznie, więc zapewne można to kupić jeszcze taniej

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

rafoola 14-07-2013 23:00

Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika
 
W sumie nie ma powodu, aby do fiesty ten siłownik kosztował mniej, przecież jest to ten sam element; nowy oryginał (zamienników nie znalazłem) kosztuje prawie trzy stówki, a używany 120, ale bez gwarancji, że nie jest wysłużony. To wciąż znacznie więcej niż kombinowanie z zastąpieniem silniczka. Pocieszeniem jest fakt, że skoro mało jest o tym na forum, to chyba nie jest to częsta usterka.

wtk84 14-08-2013 20:39

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Chciałbym odświeżyć temt otwierania bagażnika z przycisku na desce roździelczej
http://maniak-wawa32.strefa.pl/auto/3.jpg
wyciągnołem go naprawiając wycieraczkę,i teraz mam pytanie jak moge to naprawić,jak go nacisnę to tak jak by niemiał siły ,wcześniej jak był podłączony to ledwo co było go słychać,mam nadzieję że wmiarę czytelnie to opisałem.Jeśli ktoś może mi pomóc to będę wdzięczny.

lm261 15-08-2013 17:42

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Miałem to samo tydzień temu ,siłownik odmówił posłuszeństwa.Rozebrałem tylną tapicerkę, wyciągnąłem siłownik.Siłownik jest nie rozbieralny ale mimo to rozebrałem go i okazało się że ślimak i reszta są w prządku a wysiadł silniczek napędzający.Zamontowałem stary siłownik od Audi który dostałem od sąsiada.Było trochę zabawy z przeróbką ale teraz jest wszystko OK.

wtk84 15-08-2013 20:25

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Gdzie można kupić taki używany siłownik ,i jak można potwierdzić że to on ,bo w przypadku wycieraczki już chciałem silniczek kupić ,a po rozebraniu okazało się że mechanizm po prostu sie zasyfił.

lm261 15-08-2013 20:48

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Można z allegro:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wtk84 17-08-2013 13:10

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Ale to jest te całe ustrojstwo które padło i trzeba wymienić?Bo nieznam się na samochodach i naprawie.

kubaw20055 17-08-2013 14:15

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
To jest dokładnie ten siłownik

Ketzer 24-08-2013 18:38

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
siema......mam cobre...czyli pilota z dwoma przyciskami.......on/off i panic.......mam też teb przycisk na desce do otwierania....można jakiś sterownik do kupić i pilota by móc otwierać bagażnik zdalnie?

zciwo 31-08-2013 10:52

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Pytanie do użytkowników Challangera. Mam i ktoś nie podłączył otwierania klapy bagażnika. Gdzie mieliście umieszczoną centralkę od alarmu? Podobno różowy kabelek należy podłączyć pod guzik. Ktoś ma jakieś doświadczenie w tej sprawie?

jankowalski973 31-08-2013 12:09

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
ja też ta miałem, w salonie mi nie podłączyli ale przewód był wyprowadzony więc wystarczyło podpiąć pod przycisk w desce rozdzielczej, alarm Challenger zamontowany jest w pobliżu zbiorniczka płynu hamulcowego

wtk84 02-09-2013 19:46

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
A czy mozna by yło prosić jakieś foto,bo jak bym naprawił otwieranie kalpy z przycisku to chętnie bym spobie usprawnił o otwieranie z pilota.

jankowalski973 04-09-2013 14:57

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał wtk84 (Post 2069619)
A czy mozna by yło prosić jakieś foto,bo jak bym naprawił otwieranie kalpy z przycisku to chętnie bym spobie usprawnił o otwieranie z pilota.

Alarm CHALLENGER. Tak to mniej-więcej wygląda
[ATTACH][Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...][/ATTACH]

wtk84 08-09-2013 09:29

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Dzięki za foty ,sprubuje to ogarnąć a najbliższym czasie.

mayak 12-09-2013 10:21

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Cytat:

Napisał Ketzer (Post 2065164)
siema......mam cobre...czyli pilota z dwoma przyciskami.......on/off i panic.......mam też teb przycisk na desce do otwierania....można jakiś sterownik do kupić i pilota by móc otwierać bagażnik zdalnie?

wydaje mi się, że to kwestia konfiguracji, spójrz tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ps.
autor przygotowuje anglojęzyczną wersję ELM-FFN więc nie długo będzie łatwiej to ogarnąć

Iwimar 24-09-2013 12:54

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Też niedawno "dopadł" mnie problem siłownika. Niby działa, ale skok jest za krótki i klapa się nie otwiera ani z pilota, ani z przycisku. Zdjąłem osłonę i zauważyłem, że (moim zdaniem) siłownik jest nierozbieralny. A na forum KACPER69 pisze, że naprawiał siłownik. Może jakieś sugestie w tej sprawie, bardzo proszę... Też bym wolał naprawić, niż kupować nowy lub otwierać bagażnik z klucza. To da się, czy się nie da?? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.