Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=185195)

archi4lo 01-07-2013 00:01

pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
Witam, w mojej fieście czasami zdarza się, że w momencie ruszania słychać taki jakby pisk czy buczenie (trudno jednoznacznie określić) . Nie jest to zjawisko częste i też nie da się tego w jakiś sposób umyślnie wywołać. Mam wrażenie, że występuje to głównie gdy popada trochę deszcz, nie mam też osłony silnika i tak myślę, że to może mieć jakiś związek. Na pewno nie jest to dźwięk od hamulców itd, bardziej od sprzęgła ponieważ tak jak mówiłem dzieje się to tylko w momencie ruszania. Co to może być wg was?
Dodam tylko, że autem nie szarpie, śmiga płynnie :)

Drugim przy okazji pytaniem byłoby czy normalnym jest, że na pedale sprzęgła wyczuwam luz? Mechanik powiedział mi, że to normalne w hydraulicznym sprzegle ale cos sceptycznie do tego podchodze

stasiek49 01-07-2013 19:24

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
może pasek piszczy?

archi4lo 01-07-2013 23:47

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
nie na pewno to nie pasek, żeby było łatwiej nagrałem ten dźwięk. Link poniżej:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pawełkier 02-07-2013 08:21

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
Taki dzwięk jakby cos ze wspomaganiem było nie tak wtedy pompa wydaje taki dzwięk.Masz płyn w wspomaganiu?

archi4lo 02-07-2013 09:53

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
tak płyn jest, wątpie by to było od wspomagania bo gdyby tak to byłoby to słychać przy jakichś manewrach kierownicą, a to tylko przy ruszaniu słychać

wojciech94 09-07-2013 09:55

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
Witam.
Mam pytanie - czy wyjaśniło się co to za dźwięk ? Mam podobny problem w mk5 1.3 endura. Pozdrawiam - Artur

archi4lo 10-07-2013 22:33

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
niestety nie... bylem u swojego mechanika puscilem mu jedynie to nagranie i mowi, ze moze sprzeglo jak sie nagrzeje to tak czasami reaguje. No ale poki co nie dzieje sie to czesto i wywolac sie tego nie da wiec niebardzo mam jak z tym jechac do mechanika

archi4lo 20-07-2013 14:12

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
wracając do tematu, piski da się słyszeć coraz częściej (nawet na zimno) i byłem u mechanika żeby mu to pokazać no i stwierdził, że to wina jakiejś plastikowej tulejki na tarczy sprzęgła. Należałoby rozebrać i zobaczyć czy trzeba całe sprzęgło robić. Pojawia się tutaj dodatkowe pytanie, auto ma przebieg 155kkm i oryginalna dwumase. Czy przy tym przebiegu warto ryzykować wymianę samego sprzęgła? Jaki jest ewentualny koszt zestawu sprzęgło+dwumasa?

stasiek49 20-07-2013 15:45

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
lepiej wymienić całe sprzęgło i koło zamachowe taniej będzie tarcza z dwumasy nie ma tulejek plstykowych

Carmel 20-07-2013 16:17

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
No proste,że to sprzęgło robi.Ale jak nieczęsto i da się jeździć,to olać temat proponuję.Jak miałem kiedyś audi 80 jajo,to ten wóz naprawiał się sam.Częste były piski i buczenia,które po jakimś czasie przechodziły.Wytrze się i mu przejdzie:) Chociaż,jeśli coraz częściej to się dzieje,to warto przemyśleć rozbiórkę sprzęgła i jeśli to ta tulejka,to może niewielkim kosztem naprawić,niż potem wszystko wymieniać.

archi4lo 20-07-2013 17:58

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
tak na prawdę to nie ma zasady z częstością tych dźwięków. Są momenty, że jest raz za razem a później spokój i czasami tylko, bez znaczenia czy auto jest na ciepło czy na zimno. Mechanik mi mówił, że to zależy jak się ta tulejka ułoży

Bump:
Cytat:

Napisał stasiek49 (Post 2048167)
tarcza z dwumasy nie ma tulejek plstykowych

mówił o tulejce w tarczy sprzęgła więc nie wiem...

emonkey 22-07-2013 21:54

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
Mam niestety podobnie, to jest wsprzęglik, pokusiłem się o kupno używanego sprzęgła i od niedawna mam podobnie. Nowy na allegro 120zł.
W sklepie żądali od 250zł w górę i jeszcze nie wiedzieli jaki jest w 1.4 TDCi, bo niby są dwa.

Pozdrawiam

archi4lo 22-07-2013 23:11

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
No ok ale czy wysprzęglik nie dawałby się we znaki przy zmianie biegów? bo u mnie ten dźwięk jest tylko podczas ruszania

emonkey 23-07-2013 08:19

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
Podczas ruszania są duże przeciążenia i może dlatego.

Jak chcesz, to odpal auto i pobaw się pedałem sprzęgła, wduś i szybko puść pedał sprzęgła, jak będzie coś klekotać / piszczeć to na 100% nie wysprzęglik, tylko kołodwumasowe.

emonkey 19-10-2013 16:24

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
Jednak u mnie to nie był wysprzeglik, wymieniłem i nadal to samo, została dwumasa, szkoda, że dopiero się o tym przekonałem po złożeniu auta wraz z nowym wysprzęglikiem.

Pozdrawiam

FrankMartin 21-10-2013 07:38

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
Faktycznie, lekki niefart :( Szkoda, że przy okazji nie zrobiłeś wszystkiego, bo szkoda kasy na takie pojedyncze grzebanie.

marko52 21-10-2013 13:02

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
Czytam i myślę podobnie jak koledzy a rozumiem że człowiek jest mniej pewny autka , lepiej jednak sprawdzić dosadnie co się dzieje,a gdy się rozkraczy gdzieś w trasie.........

emonkey 31-10-2013 22:16

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
Oczywiście, inaczej się jeździ takim autem i trochę wstyd, że tak hałasuje :) Mi bardziej przeszkadza to drugie, bo dwumasa raczej się sama nie rozpadnie, prędzej tarcz.

Stwierdziłem, że tym razem zamontuje komplet od wersji po lifcie, tzn. chyba od 2005 roku, gdzie już nie było koła dwumasowego, bo to już moja druga przygoda z dwumasą. Później postaram się dam znać jak hula i opiszę jak to się robi.

Pozdrawiam

maly82 22-11-2013 15:06

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
Witam,mam podobny problem szczególnie dzieje się to na zimnym silniku wyje strasznie a widzę że problem dalej nie jest rozwiązany co jest tego przyczyną.Może ktoś już roziązał tan problem?
Pozdrawiam

emonkey 02-01-2014 20:29

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
Wymiana dwumasy - pomogło :)

archi4lo 03-01-2014 23:36

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
i jakie koszta zabiegu kolego?

jurek035 08-01-2014 23:55

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
mam identyczny dźwięk. Co to w końcu było dwumasa czy cos innego?

emonkey 15-01-2014 10:41

Odp: pisk/buczenie przy ruszaniu od czego to może być ?
 
Koszt ok 1 400zł za komplet sprzęgła - jak jest dwumasa, jak nie ma to można używkę kupić od najnowszej fiesty za 100zł i też się cieszyć :) Ja tak zrobiłem i jest ok, aczkolwiek jest u mnie jeden wtrysk walnięty i trochę trzęsie na biegu jałowym, bo w fiestach od 2005 nie było już dwumas, aczkolwiek dolałem dodatek do czyszczenia wtrysków i chyba jest lepiej, także myślę, że pod drugiej aplikacji będzie ok :)

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.