Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Program konfiguracji - ELMconfig (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=170461)

tedi_k 27-11-2012 10:08

Program konfiguracji - ELMconfig
 
Witam,

Właśnie została wydana nowa wersja programu ELMconfig (opisywanego szeroko w wątku w dziale C-max) obsługująca platformę Mondeo MK4 (a więc także S-max i Galaxy).

Funkcje obsługi platformy MND MK4 na razie dostępne tylko w języku rosyjskim (w cyrylicy), a więc wymaga to posiadania odpowiednio skonfigurowanych Windowsów. Zapewne wkrótce zostaną przetłumaczone na angielski, tak jak pozostała część funkcji programu ELMconfig.

Program do pobrania tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Trzeba także zainstalować biblioteki niezbędne do pracy programu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Opis sposobu przerobienia interfejsu ELM327 dla potrzeb tego programu w wątku podstawowym w dziale C-max: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kopydleusz 27-11-2012 16:21

Odp: Program konfiguracji MK4 - ELMconfig
 
Czy tym programem można uruchomić autolock po ruszeniu? W filmiku opcję widać, ale czy można w ten sposób zmienić tę wartość?

Poza tym, czy zapisywanie tym programem zmian w GEMie (w dowolnej wersji) jest bardzo ryzykowne?

tedi_k 27-11-2012 18:06

Odp: Program konfiguracji MK4 - ELMconfig
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał kopydleusz (Post 1911908)
Czy tym programem można uruchomić autolock po ruszeniu? W filmiku opcję widać, ale czy można w ten sposób zmienić tę wartość?

Poza tym, czy zapisywanie tym programem zmian w GEMie (w dowolnej wersji) jest bardzo ryzykowne?

W przypadku Mondeo MK4 i pochodnych szukamy ochotników do odpowiedzi na pytania:one:. Program został wydany dziś w nocy i w związku z tym ja go jeszcze do żadnego takiego samochodu nie podłączałem... Oczywiście opcja do autoblokowania po ruszeniu jest...

W FF2/C-max/Kuga działa jak należy i jest wielu zadowolonych kolegów

Co do cyrylicy - aby była widoczna poprawnie należy dokonać w panelu sterowania->ustawieniach regionalnych zmian wg załaczonego zrzutu ekranu.

Kapsel_lg 28-11-2012 19:54

Odp: Program konfiguracji MK4 - ELMconfig
 
u mnie program nie działa. Mam nową wersję elm BT 1.4b i wyrzuca bład terminala - nieczytelne znaczki + komendę ATZ (inne programy działają bez problemu z moim interfejsem). Nie wiem po której stronie leży błąd, byc może trzeba jakoś specjalnie konfigurować ten program.

tedi_k 28-11-2012 20:14

Odp: Program konfiguracji MK4 - ELMconfig
 
Bez przeróbki ELMa program czyta tylko z HS-CAN (tylko ta magistrala jest oryginalnie podpięta).
Spora część ELMów sprzedawanych ostatnio u nas na allegro nie chce działać z ELMconfig. ELMy te (a dokładniej ryżowe klony) są przygotowane jedynie pod obsługę OBD2 a ELMconfig dość mocno wykorzystuje wszystkie możliwości chipsetu. Stąd problemy.
Tu jest info jaki działa na pewno [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (aukcja tam wskazana się już kończy, ale zawsze można zerknąć na jej "następczynię")...

Kapsel_lg 29-11-2012 07:37

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
myślę że to jednak wina programu gdyż inne programy działają (pod OBD a standard szyny to inna bajka) a w elmkonfig też jest ten standard. Może tez występować niezgodność wersji elektroniki interfejsu w stosunku do oprogramowania.

tedi_k 29-11-2012 10:46

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Cytat:

Napisał Kapsel_lg (Post 1912656)
inne programy działają (pod OBD a standard szyny to inna bajka) a w elmkonfig też jest ten standard.

1) Sprawdź proszę, które programy na standardowych skanerach OBD potrafią reprogramować sterowniki (ELconfig robi to dla zegarów poliftowych FF2 i w przygotowaniu dla innych modułów).Wymaga to założenie odpowiednich charakterystyk czasowych dla komunikacji interfejsu z modułami.
2) ELMconfig z tego co wiem pisany jest pod cechy oryginalnego EL327. Jaki jest rozrzut pomysłów na ryżowe klony tegoż możesz sobie tylko wyobrazić...

Tak więc te ograniczenia wynikają bez wątpienia z konstrukcji ELMconfiga, ale dość trudno nazwać je "winą"...

Kapsel_lg 29-11-2012 14:19

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
być może jednakże jeżeli na interfejsie działa np. 10 programów a ten nie to oznacza że problem leży w danym programie a nie w interfejsie.

Nie chodzi o to co one mogą a czego nie tylko o to czy program obsługuje czy też nie dany interfejs. Co może elmconfig w przypadku Mondeo MK4 trudno powiedzieć bo jak na razie nie ma nikogo kto by się podłączył (lub się nie przyznaje do tego). Ja próbowałem i mi się nie udało.
Nie przypuszczam by timeouty miały jakieś szczególne znaczenie ponieważ wg mnie to raczej kwestia podłączenia się i nadzoru a nie czasu.

kopydleusz 29-11-2012 14:37

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Kapsel_lg: jako informatyk napiszę Ci pewną zasadę: konkretne procesory (jak ten w komputerze) wymagają odpowiednich ustawień komunikacji. Np. wymagają ustawienia bitów parzystości, a także prędkości połączenia. Producent auta wiedział, że musi spełnić wymogi standardu OBD2, bo tyle mówi prawo. Jednak nie musi spełnić wymogów tego standardu w przypadku zmian w komputerze, a jedynie w przypadku odczytu podstawowych parametrów. Właśnie dlatego, jeśli ktoś napisał aplikację, która potrafi więcej, niż podstawowy standardowy interfejs, ta aplikacja może wymagać przestawienia jakiegoś parametru (tu prędkość transmisji) w chipie interfejsu. To, że ELMconfig nie odczytuje podstawowych parametrów bez modyfikacji interfejsu oznacza, że chłopaki ze wschodu nie chcieli bawić się w tworzenie softu, jaki już jest. Chwała im za to, że napisali soft, jakiego na rynku nie ma. Drobna niedogodność w postaci dostosowania urządzenia do transferu poleceń AT w odpowiedni sposób, to mała niedogodność w stosunku do możliwości, jakie taka operacja zapewnia.

P.S. Ależ się rozpisałem, pewnie nikt tego nie przeczyta :)

tedi_k 29-11-2012 15:33

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Cytat:

Napisał Kapsel_lg (Post 1912849)
być może jednakże jeżeli na interfejsie działa np. 10 programów a ten nie to oznacza że problem leży w danym programie a nie w interfejsie.

Ty wiesz swoje - ja swoje. Tak jak kopydleusz jestem informatykiem (tylko z dużo dłuższym starzem8), więc też się trochę rozpiszę...

Odnosze wrażenie, że nie wykonałeś w ogóle ustawienia prędkości...
To nie jest nowy program (nowa jest tylko możliwość obsługi platformy MND4), więc w wątku w dziale FF2 prawie wszystko już jest. Jak będziesz miał z tym problem, możesz napisać na PRV, podam telefon i wytłumaczę.

Jeśli to nie pomoże, to podaj na jakim chipsecie zrobiony jest Twój ELM i z jakim układem interfejsu USB. Bez tych danych sprawa w ogóle nie będzie rozpatrzona. Jak będziesz te dane znał, to możesz też sam zwrócić się do autora: nick 'civil-zz' na rosyjskim forum - tu masz ostatni z interesujących postów w sprawie ELMconfig; [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Resztę ogarniesz bez problemu - forum jak forum.

Zapomnij tylko o jednym - że ELMconfig będzie działał na każdym ryżowym klonie jak leci... Widziałem parę w środku i dziw bierze, że to z czymkolwiek działa.

Kapsel_lg 29-11-2012 15:50

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
kopydleusz a ja jako informatyk o tym wiem jednak jeżeli porównujesz to do programowania to napisanie programu na np procesor x86 zgodnie ze specyfikacją procesora skutkuje tym że uruchamia się on na każdym procesorze x86 chyba że użyje się specyficznych komend i nie wkompiluje się ich w program (czyli np. nie załączy się bibliotek).
Niestety na żadnej prędkości program nie łaczy sie z moim elm bt w wersji 1.4b. Czyli wyrzuca błędy terminala wysyłając do interfejsu niezrozumiały komunikat (być może interfejs nie rozumie wysyłanych komend). na czym polega bład nie wiem bo w komunikacie są krzaczki.
Modyfikacja interfejsu potrzebna jest by uzyskać odczyty po szynie MS-CAN natomiast HS winno działać bez przeróbek.
tedi k nie wiem jaki masz staż i nie będę sie licytował (bo przyt moim wieku może się okazać że twój staż informatyczny to przedszkole) :D
Na dodaterk czytając twój post widzę że nie przeczytałeś mojego pierwszego w którym napisałem że mam wersję BT czylu bluetooth. Widzisz ty wskazując na jakąś aukcję na allegro też wskazałeś taki "ryżowy klon). Więc to chyba nie jest to. Jeżeli interfejs działa z oryginalnie dostarczanym przez elm softem oznacza to że jest to albo oryginalny chip albo 100% z nim zgodny. Na to wskazuje logika.

Na dodatek całość ma małe znaczenie bo jak napisałem ja próbowałem i mi nie wyszło. Kopydleusz ty masz elm? czy tobie się udało czy tylko teoretyzujesz?

tedi_k 29-11-2012 16:14

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Cytat:

Napisał Kapsel_lg (Post 1912912)
tedi k nie wiem jaki masz staż i nie będę sie licytował (bo przyt moim wieku może się okazać że twój staż informatyczny to przedszkole) :D

Dyplom magistra inżyniera informatyka Politechniki Wrocławskiej z 1978 roku (rok dyplomu a nie urodzenia8)).

Tak jak napisałem - nie skonfigurowałeś poprawnie prędkości.

Nie ma znaczenia czy to MND4 czy FF2 - jak ELM się podłącza to działa z obydwoma platformami w ELMconfigu.

Na razie jest problem z przedliftowym S-maxem - z problemem walczy u autora Mayak (u rosjan nosi nick mlk). Problem oczywiście nie polega na niemożności nawiązania komunikacji tylko na błędnych odpowiedziach modułu BCM.

kopydleusz 29-11-2012 16:58

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Cytat:

Napisał Kapsel_lg (Post 1912912)
Kopydleusz ty masz elm?

Jesze nie, chociaż to kwestia kilku dni, skoro ELMconfig już obsługuje Mondeo. Doświadczenia mam za to z obsługi BMW, gdzie takie parametry jak prędkość COMa były istotne.

P.S. Co do programowania pod x86, weź pod uwagę różny zestaw instrukcji procesorów (MMX itp.) oraz wielkość Cache - przy niskopoziomowym programowaniu, skompilowana binarka ma prawo nie ruszyć na innym sprzęcie tej samej architektury. Pomijam fakt, że nawet Intel nie gwarantuje powtarzalności wyników identycznego działania na jednym egzemplarzu procesora :)

Wy tak poważnie z tym stażem? Znam ludzi w naszym zawodzie, którzy mając słuszny wiek, wcale nie są lepsi od narybku.

Wracając do tematu, kupię ELM327 na USB i nie będę świrował z BT - takie udogodnienie mało znaczy, jeśli masz lapka ze sprawną baterią.

tedi_k 29-11-2012 17:35

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Panowie - dajcie sobie spokój!
Zaręczam wam, że gdyby ryżowi robili klon Intela, to nie mał by on połowy instrukcji jako całkowicie zbytecznych... I o dziwo znaczna część programów nawet by na tym działała... Tak jest z tymi - czasem bardzo dziwacznymi i oszlifowanymi - chipsetami w chińskich klonach różnych fejsów.
Tym razem w dyskusji padło na ELM327, ale równie dobrze można by podyskutować o chińskich VCMach i czym tam jeszcze.

Kolego Kapsel_lg jak nie zdołasz poprawnie ustawić prędkości na tym ELMie, to daj znać na PRV, podam tel., zadzwonisz i zrobimy to on-line...

Kapsel_lg 29-11-2012 17:55

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
tedi próbowałem na wszystkich prędkościach i nic mi nie wyszło.

Kopydleusz doktoryzujesz teraz kolego - a to nie o to chodzi, wielkośc cache i dodatkowe instrukcje to całkiem coś innego niż core procesora ale to zapewne wiesz - . BMW to nie Ford i doświadczenia z nim nijak się mają do Forda.

Z tym stażem to tak było z mojej strony że dziecinnie wyjechałeś z tym informatykiem aczkolwiek nie zmienia to faktu że ja jestem 66 rocznik a informatyką zajmuję się od 30 lat (i tez mi się jakoś studia zaliczyć w tej dziedzinie udało).

Jeszcze pokombinuję jak znajdę czas z moim elm i dam znać jak z efektami.

Co do BT o tyle dobrze z tym jest że można sobie w fotelu koło autka siedzieć a żonie kazać kręcić kluczykiem :)

tedi_k 29-11-2012 18:23

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
ELMy na BT nie pozwalają na wykonanie części funkcji ELMconfiga wymagających dotrzymania określonych reżimów timingów komunikacji. BT ze swej natury nie gwarantuje dotrzymania reżimów czasowych (retransmisje w przypadku błędów...).
Radzę po prostu zainwestować kolejne 50zł w nabycie sprawdzonego ELM327 USB (może z przedłużaczem USB...) i dedykowanie go do ELMconfiga na Mondeo.
I tak się opłaca.

Co do wieku i doświadczenia - wieku się nie wstydzę (ur. 1954) a w życiu zawodowym zrobiłem i robię parę rzeczy, których spora część kolegów po fachu może mi pozazdrościć tylko... Ten wątek na tym kończymy.

Kapsel_lg 29-11-2012 19:32

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
i tak zapewne uczynię

KrisSzy 30-11-2012 09:48

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
U mnie wersja ELM327 BT działała z ELMConfig do czasu aż nie zachciało mi się podnieść prędkości transmisji powyżej 38K. Potem komunikacja 'zanikła' - chcociaż czasami coś tam się łączy ale zaraz wykrzacza. Żadne ani programowe ani nawet sprzętowe resetowanie ustawień (przez zwieranie nóżek układu) nie pomogło. Z innymi programami interfejs działa bez zarzutu.

Po paru próbach dałem spokój i kupiłem wersję na kablu. Łączy się Ok zarówno przed i po dospawaniu przełącznika - wydaje mi się że wersja na kablu jest po prostu mniej czułe na timeouty.

kasztan 30-11-2012 10:17

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Być może pytanie powinienem zadać [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], ale skoro tutaj jest poruszany temat oprogramowania, to mam pytanie: jaki soft jest najlepszy/najodpowiedniejszy do współpracy z jakim interfejsem, żeby można było odczytać kody błędów z komputera? (głównie o to mi chodzi).

Lub inaczej: chcę kupić jakiś interfejs diagnostyczny (w możliwie najniższej cenie), ale chcę mieć pewność, że będzie współpracował z jakimś oprogramowaniem - i ten duet zapewni mi to, co chcę osiągnąć - czyli przede wszystkim odczytać błędy z kompa.

tedi_k 01-12-2012 22:22

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Pojawiła się nowa wersja ELMconfig 0.2.3. Link do pogrania standardowy: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
.
Poprawiono obsługę przedliftowego S-maxa oraz (częściowo) naprawiono błędy współpracy z ELM 1.4b.
Program sensownie pracuje tylko z ELM327 USB, więc posiadacze wersji BT interfejsów niech raczej zastanowią się nad zakupem sprawdzonego fejsu kablowego...

butel 02-12-2012 10:35

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
2 załącznik(i)
U mnie wersja 0.2.2 i 0.2.3 nie działa!
Przy próbie otwarcia test prędkości pokazuje się błąd. (zdjęcie poniżej)

Programy:
ScanMaster Elm,
PCMSCAN,
ScanTool,
Maxi Test działają normalnie. Wszystkie programy działają na porcie 18. Kabelek przerobiony zgodnie ze schematem.

Pozdrawiam

Kapsel_lg 02-12-2012 12:25

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
za wysoki numer portu. zmień na jakiś dużo niższy. najlepiej chyba z zakresu 1-6.

butel 02-12-2012 15:04

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Niestety dalej to samo po zmianie portu. Komunikat ciągle taki sam.

butel 02-12-2012 18:59

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
1 załącznik(i)
Po wymuszeniu portu com1, udało się połączyć z programem. Po uruchomieniu pierwszej zakładki program dość szybko odczytał dane, dwa komunikaty, że program działa tylko po USB, lecz po każdej kolejnej zakładce pokazywał błąd z połączeniem. Z moich obserwacji zauważyłem, że po odczytaniu każdej zakładki musiałem odłączać kabel usb od kompa i uruchamiać program od nowa, inaczej program nie chciał działać.
Dla sprawdzenia odczytałem dane z BCM strona 4, wszystkie kontrolki na wyświetlaczu Convers się zapaliły, pokazywał komunikaty:
"kluczyk nierozpoznany", ABS i ESP włączone,
"usterka silnika" włączył klimatyzację i nawiew, zresetował czas na zegarku. Dane zapisałem do pliku i zamknąłem program. Wyłączyłem zapłon i włączyłem z powrotem, odpaliłem auto i wszystko wróciło do normy.
Następna próba odczytu (podczas odczytu znowu wariacje) i zaznaczeniu "Ostrzeganie nie zapiętych pasów pasażerów" i zapis konfiguracji do BCM. Po odpaleniu auta i przejechaniu kilkuset metrów kontrolka i dźwięk nie zapiętych pasów się odezwała :)
Miałem tą funkcję wyłączoną.


Program u mnie działa lecz nie chcę się za bardzo zagłębiać aby czegoś nie skopać ;)

Kapsel_lg 02-12-2012 19:05

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
on nie pisze że działa tylko pod usb tylko że używanie wersji z BT jest ryzykowne i ze względu na możliwe błedy w zapisie mozna "uszkodzić" moduł w komputerze pojazdu (czyli jak mniemam zapisać z błędami co uniemożliwy normalne korzystanie z jego funkcji).

butel 02-12-2012 19:08

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Tak masz rację, "odradza się..." korzystałem z tłumacza google ;)

tedi_k 02-12-2012 19:45

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Efekty "wizualne" (błędy...) to standard przy odczycie konfiguracji. Tak samo zachowuje się ASOwski IDS...

Zacznijmy stosować sandardowo procedurę zgłaszania błędów tak jak zaproponowałem to tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Warto to robić, bo to działa!
Trzeba tylko dochowywać standardów zgłoszenia: zrzut ekranu, plik z logiem komunikacji z ELM327, opis błędu).

mayak 04-12-2012 20:43

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
to chyba ja zacząłem temat ElmConfiga w Polsce ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) więc pozwolicie, że się wtrącę troszeczkę :)

Cytat:

Napisał KrisSzy (Post 1913267)
U mnie wersja ELM327 BT działała z ELMConfig do czasu aż nie zachciało mi się podnieść prędkości transmisji powyżej 38K.

podnoszenie prędkości transmisji powyżej 38400 wymyślił Sergiej ("Civil-zz", autor programu) aby szybciej trwało wgrywanie najnowszego ROMu do zegarów w FF2 (przy 38400 trwa koło 27 minut), do czytania i pisania konfiguracji nie ma sensu zmieniać, niech zostanie 38400
maksymalnie można wyciągnąć prędkość 50000, ale żeby działo, to trzeba zmienic delay w ustawieniach portu COM z 16 do 1

Bump:
Cytat:

Napisał butel (Post 1914155)
U mnie wersja 0.2.2 i 0.2.3 nie działa!
Przy próbie otwarcia test prędkości pokazuje się błąd. (zdjęcie poniżej)

w pierwszym release wersji 0.2.2 tez miałem taki błąd, potem już nie
Cytat:

Napisał butel (Post 1914155)
Kabelek przerobiony zgodnie ze schematem.

jeśli chcesz czytać centralny plik konfiguracyjny (as-build'a z bcm'a) to nie trzeba przerabiać ELMa, bo BCM jest na HS-CAN, przeróbka jest po to aby działał tez MS-CAN
Cytat:

Napisał butel (Post 1914383)
Po wymuszeniu portu com1, udało się połączyć z programem.

dziwne, w pierwszych wersjach programu działały tylko porty <10, potem już dowolne

TEDI_K
może dodaj w pierwszym poście żeby instalować też dll'e http://civil.iffc.ru/ELMConfig/RuntimePack.exe

KrisSzy 05-12-2012 08:22

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
No u mnie interfejs z 023b najpierw zaczął robić test szybkości i zatrzymał się na szybkosci 19200 i zawisł. Teraz rozumiem czeka mnie twardy reset pamięci kontrolera.

Czy robi się to przez zwarcie nóżki nr 28 układu z masą przy włączaniu adaptera do portu OBD ? Czy ktoś ma z tym twardy,m resetem doświadczenie, czy też trzeba go zrobić w inny sposób ?

Pozdrawiam

K

tedi_k 05-12-2012 10:58

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Sprawdż innym programem albo terminalem (wpisujesz np. ATZ i patrzysz czy Ci nie odpowie wersją modułu), czy Ci na tej prędkości 19200 jednak nie pracuje.
Co do twardego resetu - dość często wystarcza podpięcie pod USB (trzeba sprawdzić czy PIC ma zasilanie) i wykonanie tego zwarcia.

butel 05-12-2012 21:00

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
1 załącznik(i)
Udało się za pierwszym razem uaktywnić funkcję automatycznego blokowania drzwi :)
Zaznaczając to co na czerwono na zdjęciu.

KrisSzy 05-12-2012 21:18

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1915828)
Sprawdż innym programem albo terminalem (wpisujesz np. ATZ i patrzysz czy Ci nie odpowie wersją modułu), czy Ci na tej prędkości 19200 jednak nie pracuje.
Co do twardego resetu - dość często wystarcza podpięcie pod USB (trzeba sprawdzić czy PIC ma zasilanie) i wykonanie tego zwarcia.

Po podpięciu pod USB zapala się czerowna dioda ale nie ma sekwencji początkowe (wszystkie diody migaja) i po zwarciu pinów żółta dioda zapala się ale nie miga.

Na terminalu zero odpwiedzi na reset (ATZ). Więc będe musiał dorwać kogoś z umiejętnościami lutowania i dospawać kabelki do resetu. :-(

Kapsel_lg 05-12-2012 21:30

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Cytat:

Napisał butel (Post 1916238)
Udało się za pierwszym razem uaktywnić funkcję automatycznego blokowania drzwi :)
Zaznaczając to co na czerwono na zdjęciu.


pracuj pracuj a potem się z kolegami wiedzą podzielisz. Gratulacje.

butel 05-12-2012 21:32

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Cytat:

pracuj pracuj a potem się z kolegami wiedzą podzielisz. Gratulacje.
Nie ma problemu ;) dziękuję.

Ogranicza mnie tylko ten zrusyfikowany język :) pomimo ściągi PL.

kopydleusz 05-12-2012 22:47

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Cytat:

Napisał butel (Post 1916274)
Ogranicza mnie tylko ten zrusyfikowany język

Niestety list rozwijanych nikt nie przetłumaczył.

Może autor wystawiłby wszystkie teksty do osobnego pliku, wtedy możnaby potłumaczyć je samemu...

mayak 06-12-2012 08:22

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Cytat:

Napisał kopydleusz (Post 1916339)
Niestety list rozwijanych nikt nie przetłumaczył.

ależ to nie prawda, proszę całość po angielsku:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

myślę, że wkrótce Civil-zz wypuści nową wersję z tłumaczeniem

mayak 06-12-2012 10:46

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Cytat:

Napisał butel (Post 1916238)
Udało się za pierwszym razem uaktywnić funkcję automatycznego blokowania drzwi :)
Zaznaczając to co na czerwono na zdjęciu.

też to zaznaczyłem, ale nie działa auto-lock :(

butel 06-12-2012 11:45

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 1916456)
ależ to nie prawda, proszę całość po angielsku:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

myślę, że wkrótce Civil-zz wypuści nową wersję z tłumaczeniem

Super by było jakby ktoś to przetłumaczył na nasze :)

Nie dość, że po rusku to jeszcze inglisz :)

kopydleusz 06-12-2012 13:44

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Próbowałem włączyć zamykanie drzwi po ruszeniu, operacja przebiegła pomyślnie - pacjent nie żyje. Auto przestało kumać mój kluczyk (bezkluczykowe otwieranie i odpalanie). Na Converse+ widnieje informacja: Nie rozpoznany klucz. Auto nie chce się nawet zamknąć z pilota. Odpinanie klemy nie pomogło, wgranie kopii zapasowej konfiguracji także.

Jakieś pomysły?

Nie ukrywam, że sytuacja jest stresująca.

mayak 06-12-2012 13:55

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
masz logi aby wysłać do Rosjan?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.