Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Parowanie Reflektorów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=168574)

Fordziszon 29-10-2012 18:02

Parowanie Reflektorów
 
Witam !

Zauważyłem już drugi raz w ciągu tygodnia parowanie przednich lamp samochód jest z bieżącego rocznika i nie był uderzony !


Może miał ktoś taki przypadek w swoim samochodzie i wymieniał coś takiego na gwarancji .

aerostar 29-10-2012 18:23

Odp: Parowanie Reflektorów
 
Też raz kiedyś miałem coś takiego po tym jak wyjechałem z ciepłej hali w serwisie na zewnątrz, gdzie panowała niska temperatura (niestety nie pamiętam jaka). Żeby całkowicie usunąć parę włączyłem na chwilę długie światła (świecąc w drzwi mojego garażu) tak, aby cały klosz się rozgrzał.

Fordziszon 29-10-2012 18:54

Odp: Parowanie Reflektorów
 
Cytat:

Napisał aerostar (Post 1896952)
Też raz kiedyś miałem coś takiego po tym jak wyjechałem z ciepłej hali w serwisie na zewnątrz, gdzie panowała niska temperatura (niestety nie pamiętam jaka). Żeby całkowicie usunąć parę włączyłem na chwilę długie światła (świecąc w drzwi mojego garażu) tak, aby cały klosz się rozgrzał.

Właśnie pierwszy raz miałem coś takiego po wyjeździe z serwisu i zrobiliśmy około 15km i nie odparowały a dzisiaj zauważyłem to ponownie lecz samochód stał cały dzień na zewnątrz !

K9Darek 30-10-2012 21:11

Odp: Parowanie Reflektorów
 
A masz gumowe nakładki na reflektor zakładane od strony silnika?

Fordziszon 31-10-2012 08:20

Odp: Parowanie Reflektorów
 
Cytat:

Napisał K9Darek (Post 1897731)
A masz gumowe nakładki na reflektor zakładane od strony silnika?

Oczywiście że tak ,nawet tego nikt nie ruszał auto ma 9500 przebiegu !


Pozdrawiam

mwiwat 31-10-2012 08:27

Odp: Parowanie Reflektorów
 
ja mialem cos takiego w mondeo, rozlozylem i zlozylem klosz jeszcze raz i po problemie. widocznie gdzies znalazla sie jakas nieszczelnosc.

xywameg 31-10-2012 17:55

Odp: Parowanie Reflektorów
 
To nie jest normalna sprawa tak nie powinno być reflektory są szczelne lub nie, innej możliwości nie ma no chyba że przeciekają, a to nie jest normalna sytuacja

K9Darek 31-10-2012 20:45

Odp: Parowanie Reflektorów
 
No to pozostaje nieszczelność gdzieś. Albo oddasz do warsztatu gdzie się zajmują lampami albo czekasz aż się ociepli z szukaniem i ewentualnym wyjęciem lamp. Albo zostawisz jak jest.. choć będzie denerwować za każdym razem gdy zobaczysz że są zaparowane ;)
Pozdr

iras76 31-10-2012 21:49

Odp: Parowanie Reflektorów
 
warto podjechać do ASO, mi co prawda parował kierunek w lusterku ale bez problemu wymienili w ramach gwarancji.

gerwek 01-11-2012 09:21

Odp: Parowanie Reflektorów
 
Niestety mam to samo mam ksenony i parują mi obydwa tam gdzie są kierunkowskazy czyli w rogach i tylko przy deszczu...

Regis_____ 01-11-2012 20:14

Odp: Parowanie Reflektorów
 
Kolego. Auto tegoroczne, gwarancja obejmuje - ASO i niech robią na gwarancji. Parujące reflektory nie są normalne... Moja Foczka jest z 2003 i jakoś nigdy nie widziałem, żeby reflektory były jakkolwiek zaparowane...

gerwek 01-11-2012 21:15

Odp: Parowanie Reflektorów
 
U mnie to tak wyglada:
http://i46.tinypic.com/dypw0p.jpg

http://i50.tinypic.com/2wgceja.jpg

Fordziszon 01-11-2012 22:00

Odp: Parowanie Reflektorów
 
Cytat:

Napisał gerwek (Post 1898708)

Choć mam zwykłe reflektory to jest to samo, aż wstyd nowe auto i para w reflektorach!

Mam też octavie trzy letnią od nowości i nic takiego nigdy się nie zdarzyło .

17naście lat jeździłem samochodami vw i coś mnie podkusiło aby zmienić markę !

Mam same problemy, a to wibracje a to reflektory itd

gerwek 06-11-2012 13:39

Odp: Parowanie Reflektorów
 
Smieszne jest to ze reflektory paruja kiedy chca raz paruja raz nie :) a jesli chodzi o VW to juz nie to co kiedys:)

t1977k 26-12-2012 11:30

Odp: Parowanie Reflektorów
 
niestety ja również zauważyłem podobny efekt w siebie szczególnie w deszczowe dni i po wjechaniu z zewnatrz do garażu... zaparowanie pojawia się w obu reflektorach na wysokości kierunkowskazów

aerostar 26-12-2012 12:03

Odp: Parowanie Reflektorów
 
Również miałem ten efekt - reflektory zwykłe. Widocznie jakaś wada konstrukcyjna. Można się szarpać z ASO lub samodzielnie próbować uszczelniać, ale ja osobiście dałem sobie spokój bo szkoda czasu, nerwów i wysiłków.

dogman 26-12-2012 13:30

Odp: Parowanie Reflektorów
 
Mi nie parują, ale są trochę "zadymione" o żaróweczki pozycyjnej :mrgreen:


Pozdrawiam

t1977k 26-12-2012 16:58

Odp: Parowanie Reflektorów
 
Jutro jadę do ASO przede wszystkim z powodu trzeszczenia głośnika/plastików przy słuchaniu radia, ale nie omieszkam też zgłosić na gwarancji kwestii parujących reflektorów (efekt dokładnie taki jak na zdjęciach umieszczonych przez "gerweka" - z tym że u mnie są tradycyjne reflektory, a nie ksenowe...) Dzisiaj specjalnie zwróciłem uwagę w jakich warunkach efekt zaparowania wystąpi - po kilkunastu godzinach spędzonych w garażu w temperaturze ok. 13 stopni wyjachałem samochodem na ok 1,5 godziny na zewnątrz gdzie temperatura otoczenia wynosiła ok. 7 stopni. Nadmienię że dzisiaj nie padało a różnicę w temperaturach uważam za niewielką - niestety tym razem tylko jeden (tyle dobrego) :) z reflektorów zaparował... bo z reguły parują obydwa :(
Zobaczymy co na to ASO...

gerwek 27-12-2012 11:36

Odp: Parowanie Reflektorów
 
Myślałem ze to tylko wystepuje w opcji z ksenonami a jednak nie... ASO pierw ci uszczelni te lampy, pozniej znow ci uszczelnia, pozniej powiedzą ze ten typ tak ma a pozniej moze ci wymienią. Dlatego ja olałem temat ale w sumie ostatnio coś mi w ogóle nie parowały :)

Daro19823 27-12-2012 16:01

Odp: Parowanie Reflektorów
 
masz auto kasko i jeszcze pełna gwarancje serwisowa wiec ASO

t1977k 28-12-2012 07:42

Odp: Parowanie Reflektorów
 
W Aso za bardzo się nie przejęli, i z miejsca przekazali ze ten typ tak ma, w dodatku podobne problemy maja z mondeo i kugami. Ford polska podobno stoi na stanowisku ze jeżeli reflektory są zdolne do samodzielnego pozbycia się tego zaparowania to jakby problemu nie ma i gwarancja tego nie obejmuje.... Tematu raczej nie odpuszczę i poproszę o odpowiedz w formie oficjalnej odmowy wymiany w ramach odludziu

Bump: Gwarancji

Himek33 28-12-2012 08:29

Odp: Parowanie Reflektorów
 
W umowie dostajesz notkę, że auto jest na gwarancji, a z tego co zauważyłem to w praktyce wygląda to zupełnie inaczej.
Mamy vito trzy letnie ma już ponad 200 tyś.km i nigdy nie było problemów, jak widać co serwis to inne zasady...

kacper69 16-12-2013 18:54

Odp: Parowanie Reflektorów
 
To ja też zapisuje się do klubu zaparowanych reflektorów w focus MK3.
Dodatkowo mam jeszcze zaparowane reflektory przeciwmgielne.
Znalazł ktoś już może jakieś rozwiązanie tego problemu?

deem73 16-12-2013 21:17

Odp: Parowanie Reflektorów
 
Ja prowadzę batalię z fordem w innej sprawie, ale przy okazji zgłosiłam parujace reflektory. Zamówili jakieś części, żeby je odpowietrzyć. Zrobili a reflektory nadal parują. Napiszę o tym w kolejnej reklamacji i roszczeniach .

aerostar 16-12-2013 21:25

Odp: Parowanie Reflektorów
 
Cytat z instrukcji obsługi (str 55):

Skroplona para wodna w lampach zespolonych

Zewnętrzne lampy są wyposażone w otwory wentylacyjne zapewniające dostosowanie do normalnych zmian ciśnienia powietrza. Skroplona para wodna może być naturalnym produktem ubocznym takiej konstrukcji. Gdy wilgotne powietrza wpływa do lampy przez otwory wentylacyjne, w niskich temperaturach może dojść do skroplenia się pary wodnej. W takim wypadku po wewnętrznej stronie klosza może pojawić się delikatna mgiełka. Mgiełka w końcu odparowuje przez otwory
wentylacyjne. Może to potrwać do 48 godzin, gdy na zewnątrz jest sucho.
Przykłady dopuszczalnego skroplenia:
  • Obecność delikatnej mgiełki (brak zacieków, śladów kapania i dużych kropel).
  • Delikatna mgiełka pokrywa mniej niż 50% powierzchni klosza.
Przykłady niedopuszczalnego skroplenia:
  • Woda zgromadzona wewnątrz lampy.
  • Zacieki, ślady kapania i duże krople we wnętrzu klosza.
Jeżeli pojawią się niedopuszczalne skropliny, zleć sprawdzenie pojazdu Autoryzowanemu Dealerowi.


To tak na wszelki wypadek, zanim zaczniecie zgłaszać ewentualne "roszczenia".

deem73 17-12-2013 05:30

Odp: Parowanie Reflektorów
 
To tak na wszelki wypadek, zanim ktoś znowu napisze, ze się czepiam dodam, że w środku juz jest pleśń i mój rzeczoznawca napisał, że to nie ma prawa się zdarzyc.

boncio 17-12-2013 16:15

Odp: Parowanie Reflektorów
 
Grzyb pojawia się gdy jest permanentnie i długo wilgotno, więc to już przesada. Gdzie Ty trzymasz auto?

vlodar.dnb 13-01-2014 01:50

Odp: Parowanie Reflektorów
 
U mnie też zaparowane reflektory. Nie zauważyłem jeszcze, żeby kiedyś odparowały. Auto mam od grudnia, trzymam na zewnątrz.

Atlis 13-01-2014 09:34

Odp: Parowanie Reflektorów
 
parowanie refletorow jest absolutnie naturalna rzecza, szczegolnie w autach, ktore stoja na dworzu, ale plesn to juz ale lekka przesada. ile tej wody masz w lampach? jezdzisz regularnie autem?

Pitek S. 13-01-2014 15:19

Odp: Parowanie Reflektorów
 
no to pięknie, o parujących reflektorach słyszałem (nie mam tego problemu) ale pleśń - "piękne kwiatki", to albo jakaś wada w wentylacji reflektorów albo auto przebywa cały czas w wilgotnym miejscu

romek_o 24-01-2015 17:29

Odp: Parowanie Reflektorów
 
1 załącznik(i)
Dołączam się do tematu i proszę o podpowiedź. /Mk3 2013 kombi przebieg 33kkm gwarancja stan jak z salonu/. Czy zaparowane /jak w załączniku/ tylne lampy kwalifikują się do naprawy gwarancyjnej ?. Czytając wcześniej punkt 55 instrukcji nie mam 100 % przekonania ?

t1977k 26-01-2015 11:11

Odp: Parowanie Reflektorów
 
Co do zasadności reklamacji to moim skromnym zdaniem na 99% wszystkie ASO są na takie zgłoszenia przygotowane odgórnie przez importera i z definicji odrzucają je w pierwszym podejściu. Ewentualnie pozostaje walka z gwarantem na zasadzie wymiany korespondencji, opinii rzeczoznawców itd... ale kto będzie miał na to czas i ochotę? :/

To że importer dostrzegł problem parowania reflektorów świadczy pojawienie się "wytłumaczenia" w treści instrukcji obsługi. W mojej książce (zakup w 12/2012) tych jeszcze nie było.

ps. w moim egzemplarzu po 2 latach użytkowania parowanie przednich reflektorów lekko się zmniejszyło, a nawet ustąpiło... dziwne, a jednak :)

loki34 28-01-2015 20:05

Odp: Parowanie Reflektorów
 
W MKII parowały i nic z tym nie zrobili przy produkcji MKIII ,widocznie maja to w pupie.

Wemasc 28-12-2016 11:43

Odp: Parowanie Reflektorów
 
Czy komuś pomogły te dodatkowe odpowietrzenia wykonywane przez aso w ramach gwarancji. Właśnie montuje i zapewniaja ze pomoze ale jestem sceptyczny. Dzieki za info.

weuek 28-12-2016 11:46

Odp: Parowanie Reflektorów
 
Cytat:

Napisał loki34 (Post 2342259)
W MKII parowały

Przez 2 i pół roku nie zauważyłem.

alfonso 28-12-2016 18:59

Odp: Parowanie Reflektorów
 
Cytat:

Napisał loki34 (Post 2342259)
W MKII parowały i nic z tym nie zrobili przy produkcji MKIII ,widocznie maja to w pupie.

Gdzie, co, komu?
Nigdy!! Cztery lata jazdy i zero pary na szkłach z przodu. Powód?
Rozkleiłem szkła, wyjąłem z obudowy lampy, oczyściłem stary klej, naniosłem nowy klej do szyb (dość solidnie) i wkleiłem klosze po swojemu.
Przy okazji spolerowałem. kilka lat jazdy i zero problemów.

edmun 29-12-2016 09:18

Odp: Parowanie Reflektorów
 
W MK2FL nie zdarzyło mi się żeby mi klosze parowały od środka.
Ale w MK3 raz zauważyłem że miałem delikatnie zaparowane, w okolicach migacza.
Tyle że w wilgotnej Anglii to jakoś niespecjalnie mnie dziwi.

Wemasc 18-03-2017 10:49

Odp: Parowanie Reflektorów
 
Cytat:

Napisał Wemasc (Post 2716688)
Czy komuś pomogły te dodatkowe odpowietrzenia wykonywane przez aso w ramach gwarancji. Właśnie montuje i zapewniaja ze pomoze ale jestem sceptyczny. Dzieki za info.

U mnie po wizycie w aso wszystko ok.nic a nic nie paruje. Także odpowietrzenie działa jak należy😉

daaro 23-01-2021 13:26

Odp: Parowanie Reflektorów
 
Witam.
Otóż prawy reflektor jest mokry od środka.
Po zdemontowaniu i wysuszeniu problem powrócił.
Ewidentnie jest nieszczelność.
Czy ktoś już przerabiał temat ?
Gdzie najczęściej w MK3 leci woda do reflektora?
Łatwo jest rozkleić i uszczelnić?

Bump:

kubaw20055 04-12-2021 13:20

Odp: Parowanie Reflektorów
 
Lampy przed liftem mają jakąś wadę i dostaje się wilgoć. Zwróćcie uwagę, że w górnych narożnikach lamp pojawiają się pęknięcia (tak jak w zbiorniczkach wyrównawczych) i leci woda. Szczególnie polewając myjką reflektor momentalnie jest mokry od wewnątrz.

Nie wiem dlaczego pęka akurat w tym miejscu - może są jakieś naprężenia i materiał pracuje?

Na ostatnim zdjęciu widać już jak "leci" kreska/pęknięcie. U mnie było to samo na obu przednich reflektorach. Trzeba uszczelnić powierzchnię masą uszczelniającą i po problemie.

Problemem są też odpowietrzniki lamp, których jest zbyt mało. Nie trzeba nawiercać otworów i kupować drogich oryginalnych odpowietrzników. Wystarczy założyć jeden z gumowych dekielków, żeby z jednej strony była delikatna szczelina i to wystarcza, żeby była cyrkulacja powietrza.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.