Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Uszczelki w tłumiku drgań (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=155954)

radekg32 14-04-2012 22:29

Uszczelki w tłumiku drgań
 
Witam,panowie przymierzam sie do wymiany tlumika drgan bo stary juz podziurawiony.
Czy miedzy katalizatorem a tym tlumikiem i miedzy nim a srodkowym tlumikiem sa jakies uszczelki ?
Spotkalem sie z roznymi opisami i opiniami i wychodzi na to,ze raczej ich nie powinno tam byc.
Z jednej strony kolnierz jest tak wyprofilowany,ze polaczenie powinno juz byc szczelne........
Prosze o Wasze sugestie ;)

ezop 14-04-2012 22:37

Odp: Uszczelki w tłumiku drgań
 
Z tego co pamietam to sa uszczelki cienkie metalowe. W wiekszosci przypadkow zdatne do uzycia. Zaopatrz sie w paste do ukladow wydechowych i bedzie git. Mala tubka bosala kosztuje kolo 20 zl. chyba

radekg32 14-04-2012 22:45

Odp: Uszczelki w tłumiku drgań
 
Cytat:

Napisał ezop (Post 1815122)
Zaopatrz sie w paste do ukladow wydechowych i bedzie git.

Rozumiem,ze pasta jako uszczelniac tak ? Czy ona jest az taka niezbedna ?

motorek26 15-04-2012 16:22

Odp: Uszczelki w tłumiku drgań
 
Cytat:

Napisał radekg32 (Post 1815129)
Czy ona jest az taka niezbedna

lepiej cieniutko posmarować i ładnie ci uszczelni niż jak ma zaraz ci pierdzieć i bedziesz robił to drugi raz

zbyszek99 15-04-2012 16:37

Odp: Uszczelki w tłumiku drgań
 
Cytat:

Napisał radekg32 (Post 1815120)
Witam,panowie przymierzam sie do wymiany tlumika drgan bo stary juz podziurawiony.
Czy miedzy katalizatorem a tym tlumikiem i miedzy nim a srodkowym tlumikiem sa jakies uszczelki ?
Spotkalem sie z roznymi opisami i opiniami i wychodzi na to,ze raczej ich nie powinno tam byc.
Z jednej strony kolnierz jest tak wyprofilowany,ze polaczenie powinno juz byc szczelne........
Prosze o Wasze sugestie ;)

Miesiąc temu tam odkręcałem i nie było uszczelki. Zrobiłem tak jak pisze motorek i trzyma. A swoją drogą też się zacząłem robić przymiarki do takiej wymiany razem z kompletem tłumików. Pewnie będzie bolało w kieszeni. Pierwsza wymiana od nowości :)

radekg32 15-04-2012 18:43

Odp: Uszczelki w tłumiku drgań
 
Cytat:

Napisał zbyszek99 (Post 1815456)
Pewnie będzie bolało w kieszeni. Pierwsza wymiana od nowości :)

Az tak nie boli,komplet za okolo 350 zł oczywiscie zamiennik ;)

zbyszek99 17-04-2012 17:34

Odp: Uszczelki w tłumiku drgań
 
Cytat:

Napisał radekg32 (Post 1815534)
Az tak nie boli,komplet za okolo 350 zł oczywiscie zamiennik ;)

Mówisz o całym kpl? Dwa tłumiki, rury i tłumik drgań?
Może ktoś podpowie gdzie we Wrocku lub okolicach można coś takiego wymienić na względnie dobre i niezbyt drogie? Piszę względnie dobre bo wiadomo że oryginał powinien być naj naj.... http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif

zbyszek99 22-04-2012 07:15

Odp: Uszczelki w tłumiku drgań
 
Wczoraj byłem w okolicach ul. Warsztatowej (we Wrocławiu) i wstąpiłem aby zapytać. Pracownik poprosił aby umówić się telefonicznie z szefem, wymiana ma potrwać około 3 godz. z dowozem części, natomiast co do ceny nie potrafił odpowiedzieć. Może macie jakieś inne propozycje zanim zadzwonię i się umówię?
Robię to pierwszy raz i po prostu nie wiem gdzie szukać aby było zrobione dobrze i szybko.

radekg32 24-04-2012 03:41

Odp: Uszczelki w tłumiku drgań
 
No chyba bedzie najlepiej jak sam podzwonisz do kilku warsztatow i sie dowiesz jaka cena.
A moze lepiej jak sobie sam kupisz caly komplet np na alegrogo i zaplacisz wtedy za sam montaz.Mysle,ze nie wiecej niz 50 zł,wiec calosc na gotowo okolo 4 stówki ;)
Montaz tlumika 3 godziny ????????????A coz to za mechanior ???????Nawet ceny nie jest w stanie Ci podac..........jak dla mnie juz powinien byc spalony.

zbyszek99 24-04-2012 04:32

Odp: Uszczelki w tłumiku drgań
 
Cytat:

Napisał radekg32 (Post 1819535)
No chyba bedzie najlepiej jak sam podzwonisz do kilku warsztatow i sie dowiesz jaka cena.
A moze lepiej jak sobie sam kupisz caly komplet np na alegrogo i zaplacisz wtedy za sam montaz.Mysle,ze nie wiecej niz 50 zł,wiec calosc na gotowo okolo 4 stówki ;)
Montaz tlumika 3 godziny ????????????A coz to za mechanior ???????Nawet ceny nie jest w stanie Ci podac..........jak dla mnie juz powinien byc spalony.

Jest kpl na all...ro za 400zł i muszę przemyśleć czy dam radę. Nie mam kanału. Ale dziś pooglądam te rury w aucie, tłumik końcowy wygląda jakoś inaczej. Jednego się boję że będą jakieś inne wygięcia a z nimi kłopot z założeniem. A co do zakładania przez warsztat w 3 godz to napisałem
Cytat:

Napisał zbyszek99 (Post 1818599)
....
wymiana ma potrwać około 3 godz. z dowozem części,

Ja to zrozumiałem że nie ma tych części na warsztacie. A firma to Caros na Warsztatowej we Wrocławiu. Dzisiaj dzwonię i będę pytał.

zbyszek99 27-04-2012 18:59

Odp: Uszczelki w tłumiku drgań
 
Dostałem odpowiedź = 1050zł
Drogo i chyba będę kombinował sam zrobić :570:

zbyszek99 08-05-2012 18:43

Odp: Uszczelki w tłumiku drgań
 
Cytat:

Napisał zbyszek99 (Post 1821126)
Dostałem odpowiedź = 1050zł
Drogo i chyba będę kombinował sam zrobić :570:

No i nie bolało :)
Po podniesieniu auta na bok zobaczyłem że aby wyjąć tą rurę muszę ją ciąć. W całości nie wyjdzie, bo to jeden odcinek od siatki do końcowego wydechu. Czyli od nowości nic nie robione. Tu byłem pewny ale nie myślałem że nie można tego normalnie zdjąć.
Po odkręceniu od siatki i przygotowaniu się do cięcia, ruszyło mnie sumienie że swoje auto będę ciął. Zacząłem oglądać te swoje tłumiki i rurę.
Trzy dziury. Dwie przy pierwszym i jedna przy haku do podwieszenia. Przy tłumiku dziury zrobiły się na połączeniu z rurą, od góry na jakieś 3-4cm długości. Przy haku dziura wielkości 1gr na końcu pręta przyspawanego do rury. Reszta we względnym stanie jak na 10 lat, i jeszcze posłuży, myślę że może ze dwa. Decyzja spawanie, i zrobione. Było bezboleśnie, sam wykonałem :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.