Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Programowanie i aktywacja kluczyka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=154170)

Pablo 73 31-07-2011 10:34

Programowanie kluczyka w systemie bezkluczykowym
 
Witam.Mam pytanie zmieniałem wczoraj baterie w pilocie i rozkodował mi się kluczyk.Jak zaprogramować kluczyk kiedy nie ma stacyjki i nie można standartowo włożyc kluczyk w stacyjkę i zaprogramować według instrukcji FORDA.Mam w swoim MONDKU system rozruchu bezkluczyka a drzwi otwieram z pilota.Nie można także włożyć pilota pod klapką w miejscu stacyjki. Z góry dzięki za pomoc :roll:

TOMAS 31-07-2011 11:06

Odp: Programowanie kluczyka w systemie bezkluczykowym
 
hm ja wymieniałem baterie i nic się nie rozprogramowało. A czemu nie możesz włożyć pilota w miejsce stacyjki, po ściągnięciu klapki nie powinno być najmniejszego problemu

Pablo 73 31-07-2011 11:45

Odp: Programowanie kluczyka w systemie bezkluczykowym
 
Kluczyk jest po prostu za duży.Jest oryginalny a nie pasu:mad:je

TOMAS 31-07-2011 12:54

Odp: Programowanie kluczyka w systemie bezkluczykowym
 
nie możliwe, może wkładasz złą stroną

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pablo 73 31-07-2011 13:41

Odp: Programowanie kluczyka w systemie bezkluczykowym
 
Ja mam ten ze strony 34 typ 2 instrukcji forda i jest za duży.Próbowałem wielokrotnie:<

TOMAS 31-07-2011 13:47

Odp: Programowanie kluczyka w systemie bezkluczykowym
 
to nie wiem, powinien pasować

kopydleusz 31-07-2011 19:10

Odp: Programowanie kluczyka w systemie bezkluczykowym
 
Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 1689812)
to nie wiem, powinien pasować

mam tak samo jak Pablo 73 - nie ma możliwości włożenia tam pilota

TOMAS 31-07-2011 19:54

Odp: Programowanie kluczyka w systemie bezkluczykowym
 
Kurna już dziś mi się nie chce. Ale jutro aż sprawdzę

wojtbf1 31-07-2011 20:07

Odp: Programowanie kluczyka w systemie bezkluczykowym
 
Tomek, nasz wchodzi tak jak na rysunku.... tego innego jeszcze nie widziałem.....

TOMAS 31-07-2011 20:10

Odp: Programowanie kluczyka w systemie bezkluczykowym
 
No właśnie dziwi mnie ten inny, może wrzucicie fotki swoich kluczyków??

Pablo 73 31-07-2011 20:34

Odp: Programowanie kluczyka w systemie bezkluczykowym
 
2 załącznik(i)
To są moje:<

[ATTACH][Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...][/ATTACH]

TOMAS 31-07-2011 20:56

Odp: Programowanie kluczyka w systemie bezkluczykowym
 
Hm to nie wiem bo ja mam inny

http://img851.imageshack.us/img851/7006/p7310086.jpg

osama80 01-08-2011 09:44

Odp: Programowanie kluczyka w systemie bezkluczykowym
 
Cytat:

Napisał Pablo 73 (Post 1690076)
To są moje:<

[ATTACH][Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...][/ATTACH]

Mam taki w focusie. Sprawa jest prosta. Wyciagnij plastikowa czesc ze stacyjki(powinna wygladac jak obudowa kluczyka) nastepnie wloz w nia metalowy kluczyk ze zdjecia i calosc powinna pasowac idealnie do stacyjki.

Pablo 73 01-08-2011 11:00

Odp: Programowanie kluczyka w systemie bezkluczykowym
 
Dzięki za podpowiedż ,ale byłem dzisiaj i przeprogramowali chłopaki z zaprzyjażnionego warsztatu mi pilota jest ok.Nawiasem mówiąc zapłaciłem 10 zł a w serwisie chcieli 250zł taka tam mała róznica:wink:

kopydleusz 01-08-2011 21:22

Odp: Programowanie kluczyka w systemie bezkluczykowym
 
Cytat:

Napisał osama80 (Post 1690277)
Mam taki w focusie. Sprawa jest prosta. Wyciagnij plastikowa czesc ze stacyjki(powinna wygladac jak obudowa kluczyka) nastepnie wloz w nia metalowy kluczyk ze zdjecia i calosc powinna pasowac idealnie do stacyjki.

W stacyjce plastikowa część nie jest u mnie wyjmowalna, wygląda tak, że pasowałby kluczyk TOMGOLa, a ja mam taki pilot jak ma Pablo 73.

TOMGOL - czy u Ciebie pilot odpowiada za bezkluczykowe odpalanie i otwieranie drzwi, czy tylko za odpalanie?

Dodam, że taki pilot jak ma Pablo i ja, może też mieć wersję scyzoryka (jeśli ktoś nie ma keyfree czy jak to tam)

TOMAS 01-08-2011 21:43

Odp: Programowanie kluczyka w systemie bezkluczykowym
 
ja mam wersję bezkluczykowego odpalania i otwierania auta

Pilota wogóle nie wyciągam ze spodni jak otwieram auto

kopydleusz 01-08-2011 22:00

Odp: Programowanie kluczyka w systemie bezkluczykowym
 
No to dziwnie Ford robi - mam auto z tego samego rocznika (bodajże z czerwca 2007), tak samo bezkluczykowe otwieranie i uruchamianie auta, a mimo to, mamy różne piloty...

trombczanin 02-08-2011 11:08

Odp: Programowanie kluczyka w systemie bezkluczykowym
 
Może macie różne systemy alarmowe ?
nie wiem czy to ma wpływ na rodzaj kluczyka .

kolki70 23-03-2012 16:48

Programowanie i aktywacja kluczyka
 
1 załącznik(i)
Witam kupiłem nowy kluczyk bo stary sie popsuł mam 1 z ktorego odpalam i otwieram drzwi ale nie wiem w jaki sposob zaprogramowac nowy zeby jeden był w zapasie....
mam sysyem w samochodzie bez tradycyjnego kluczyka z guzikiem ford power i conwers+

misiekxyz 23-03-2012 18:19

Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka
 
To kluczyk fordowski? Szczerze takiego niewidziałem. Niedawno znajomy zamawiał kluczyk z programowaniem w ASO za ok. 380 zł (kluczyk 220 zł i programowanie 160 zł).

Rob^ 23-03-2012 19:51

Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka
 
może to pomoże [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kolki70 23-03-2012 20:47

Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka
 
to nic nie pomogło prubowałem według opisu jaki znalazlem w internecie 4 razy w ciagu 4 sekund właczałem i wyłaczalem przycisk ford power z kluczykiem ktory działa potem go wyjełem i to samo z nowym kluczykiem potem nadusilem jakikolwiek guzik na pilocie wsadziłem do komory i znowu nadusiłem guzik ford power....

i nic kluczyk nie reaguje ani nie otwiera ani nie da sie za jego pomoca odpalic

Rob^ 23-03-2012 21:28

Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka
 
... a może po prostu jest popsuty ?

kolki70 24-03-2012 09:07

Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka
 
to jest nowy kluczyk dopiero co kupiony a instrukcja mowi o tradycyjnym kluczyku a nie takim jak ja mam... :/

sl10 01-09-2012 11:10

Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka
 
Podepne sie pod temat. Chciałbym dorobic sobie jeszcze jeden kluczyk taki jak na zdjeciu i zastanawiam sie czy wystarczy kupic z allegro taki kluczyk i jechac do ASO czy sa jakies tansze sposoby na dorobienie jeszcze jednego kluczyka?? wg instrukcji :
PROGRAMOWANIE PILOTA
ZDALNEGO STEROWANIA
Możesz zaprogramować maksymalnie
osiem pilotów zdalnego sterowania dla
Twojego pojazdu (łącznie z tymi, które
były dostarczone z pojazdem). Poproś
swojego Dealera o wskazówki.

ps kolki70 jaK poradziles sobie z tematem??

kolki70 01-09-2012 14:36

Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka
 
ja kupilem na allegro za 200 zl programowanie tylko spec lub serwis 200 zl a i zobacz czy masz antene w bagażniku bo bez tego nie zaprogramujesz antena 85 zl

sl10 01-09-2012 15:46

Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka
 
czyli obojetnie jaka nie kupie "lezke" na allegro da sie zaprogramowac do mojego mondka mk4?? jak wyglada ta antena gdzie jej szukac?

kolki70 01-09-2012 20:33

Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka
 
ja kupiłem taki sam jak mam na zdjęciu za nowy 220 zl na allegro...
Antena musi być w bagażniku w tej wytłoczce ze styropianu jak masz sam przewód to nikt tego tobie nie zaprogramuje bez tej anteny a ona kosztuje w ASO 85 zl

jaculek63 01-09-2012 23:11

Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka
 
Cytat:

Napisał kolki70 (Post 1871363)
ja kupiłem taki sam jak mam na zdjęciu za nowy 220 zl na allegro...
Antena musi być w bagażniku w tej wytłoczce ze styropianu jak masz sam przewód to nikt tego tobie nie zaprogramuje bez tej anteny a ona kosztuje w ASO 85 zl

To jaki cudem działają ci oryginalne kluczyki ten który jest opisany w poście to kluczyk do keyfree.Mam dwa takie i nie szukałem zadnej anteny a systemy są dwa jeden fuul tzn. rozpoznający kluczyk aktywny z odległości ok.1,5m a drugi polegający na bezkluczykowym uruchomienu pojazdu ale otworzyć i zamknąc musisz za pomocą przycisku z pilota.

kolki70 02-09-2012 18:06

Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka
 
ja mam dokładnie miałem taki kluczyk który się popsuł i taki sam kupiłem mam tylko bezkluczykowe odpalanie samochodu, a otwieranie mam za pomocą guzików
bez anteny w bagażniku nie da rady zaprogramować bo system nie przejdzie pomyślnie testów i nie wpuści do programowania nowego kluczyka...
do działania nie jest potrzebna chyba ze się ma keyfree to ta antena tez musi być do prawidłowego działania systemu

kopydleusz 02-09-2012 21:53

Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka
 
Ciekawe, co piszecie. Mam oba systemy (otwieranie i odpalanie auta z kluczem w kieszeni) i nie mam żadnej anteny w styropianach w bagażniku (tych na podłodze). Wyjmowałem kiedyś te wytłoczki, więc wiem co piszę. Gdzie szukać takiej anteny w aucie? Gdzie ona ma swój kabelek - dokąd on idzie?

tedi_k 02-09-2012 22:02

Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał kopydleusz (Post 1871767)
Wyjmowałem kiedyś te wytłoczki, więc wiem co piszę. Gdzie szukać takiej anteny w aucie? Gdzie ona ma swój kabelek - dokąd on idzie?

Sytem jest pewnie podobny do tego w FF2. Załączam rozmieszczenie elementów dla FF2 na rosyjskim folderze informacyjnym. Tylna antena umieszczona jest w FF2 na tylnym pasie.

kolki70 04-09-2012 16:22

Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka
 
kabel powinien byc w tej wytłoczce styropianowej a do niej podpięta antena bez tego nie zaprogramujesz nowego kluczyka

sl10 08-09-2012 13:33

Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka
 
1Czy mozna zaprogramowac kluczyk(uzywany) ktory juz raz byl programowany?
2czy ma znaczenie ilosc transpondentow w pilocie bo moj oryginalny ma jeden a ten co kupilem bez srebnej obrysowki ma dwa??
ps po wizycie w aso
1 mozna
2 ma znaczenie i najlepiej dobrac taki sam jak oryginalny

zaprogramowanie nowego klucza w aso 150 zł

kasztan 13-09-2012 13:09

Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka
 
Cytat:

Napisał kolki70 (Post 1872418)
kabel powinien byc w tej wytłoczce styropianowej a do niej podpięta antena bez tego nie zaprogramujesz nowego kluczyka

Niestety okazało się, że chcąc dorobić właśnie taki kluczyk o jakim piszesz, dzisiaj w ASO okazało się, że nie mogą tego zrobić ze względu na brak anteny (która pełni rolę nadajnika).
Zamówiłem nową (85pln).

Pytanie czy ktoś wie jak ją podłączyć? Są tam dwa druty, więc specjalnie skomplikowane to chyba nie jest, a w ASO szacują koszty na poziomie 135pln (moim zdaniem trochę dużo jak na podłączenie dwóch drutów).
I jak wygląda (więcej pewnie się dowiem jak będę miał antenę w ręce) łączenie tych drutów z anteną? - jakaś kostka, zaciski?

sl10 13-09-2012 18:28

Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka
 
Powiem szczerze do tej pory nie wiem czy mam taka antene i jak wyglada pojechalem do aso i zaprogramowali mi drugi kluczyk zmieniajac kod immob

kasztan 14-09-2012 10:49

Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka
 
Panowie i Panie - może ktoś zerknie w swoim aucie (żeby było porównywalnie - wersja Kombi) do bagażnika jak wygląda podłączenie tej anteny (czy jest tam jakaś wtyczka, kostka; jak wtyczka, to po odpięciu ile jest pinów).

Ewentualnie jak ktoś posiada schemat podłączenie tego elementu, bardzo proszę o udostępnienie.

kolki70 17-09-2012 13:54

Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka
 
tam jest zwykla kosta laczeniowa powinna byc taka wtyczka na koncu przewodu i ja tylko wpinasz do anteny

kasztan 17-09-2012 21:43

Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka
 
Kostka to pewnie była dopóki ktoś jej nie urwał razem z anteną (wisiały tylko 2 druty).
Nic to, dzisiaj auto było w ASO, podłączyli antenę, zaprogramowali kluczyk (zmieniając kod immo)i pilota, umyli auto i zostawili 0.5 mineralnej w środku "na drogę" :)

sl10 18-09-2012 07:33

Odp: Programowanie i aktywacja kluczyka
 
Cytat:

Napisał kasztan1 (Post 1877862)
Nic to, dzisiaj auto było w ASO, podłączyli antenę, zaprogramowali kluczyk (zmieniając kod immo)i pilota, umyli auto i zostawili 0.5 mineralnej w środku "na drogę" :)

za jedyne??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.