Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=154150)

dzoodzoo 23-03-2012 09:17

1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Witam
jestem posiadaczem mondeo mk3 z motorem 1.8 benzyna duratec.
Tydzień temu samochód został ,,zagazowany'' - różne opinie czytałem mimo wszystko decyzja zapadła.
Interesuje mnie sprawa brania oleju przez ten silnik.
Czytałem wiele opinie typu:
- wada fabryczna musi brać
- uszkodzona uszczelka
- uszkodzone uszczelki zaworów
- i wiele innych mniej lub bardziej mądrych
rozumiem ze w internecie wiele wypowiedzi to stwierdzenia ,,fachowców'' - ale jak to jest naprawdę?
Samochód nie jest katowany, olej to półsyntetyk, przebieg to 130 tys - który na 100% był kręcony - mimo wszystko stan pozwala stwierdzić ze to auto nie miało najechane 300 tys.
Kupując go liczyłem się z dolewaniem oleju ale 1litr na ok 1000 kilometrów lub mniej to chyba dużo?
Ile bierze (jeśli bierze) wam użytkownicy fordów, co można zrobić i czy to normalne? Z góry dziękuje / marcin

huptas 23-03-2012 10:09

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
mity, nic wiecej, jezeli komuś bierze to nie znaczy ze wszystkie biorą olej, mam 210kkm i jak narazie dolewam około 0,3 do 0,5l pomiedzy wymianami, co 15kkm a olej mam 5w30
Pozdrawiam

michalak1989 23-03-2012 11:25

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
ja od wymiany do wymiany jeżdze 5w30 co 10-12 tys od max do min sie mieści wiec chyba nie bierze tyle żeby można mowic o wadzie fabrycznej

dzoodzoo 23-03-2012 11:31

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Panowie ale wy macie młodsze roczniki, a czytałem ze problem dotyczy właśnie modeli przed liftem, może się wypowie ktoś z użytkowników takich modeli w/w w temacie, mimo wszystko dzieki na informacje

Dabek89 23-03-2012 13:51

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Mi olej nie bierze w ogóle , ostatnio mechanik który zajmuje się fordami powiedział mi że mondeo ma to do siebie że nie biorą oleju , nie biorą a pewnego dnia potrafią wchłonąć cały i można zatrzeć silnik, twierdzi że mimo że pokazuje że jest ok powinno się dolewać no ale czy to prawda :) Chociaż mówi że spotkał się z wieloma przypadkami takimi które do niego przyjeżdżały

jareczek1980 23-03-2012 15:39

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
miałem 1.8 i nie brał grama oleju, od wymiany do wymiany, ale podobno przy większym przebiegu się zdarzało

michalxxxxx 23-03-2012 18:35

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Ja wymieniam co 18 tys. schodzi od max do min. Nie dolewam ani grama,gaz mam od roku.

dzoodzoo 24-03-2012 10:48

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
ok dzięki za informację
myślę ze zrobie tak:
- jeszcze raz sprawdzę silnik pod kątem wycieków
- wykorzystam olej który mam (ok 3l)
- wymienię olej na mineralny (jakis z lepszych)
- i mam nadzieje ze bedzie ok
dzieki i pozdrawiam :-) / marcin

Piotrbmw 24-03-2012 12:32

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Witam.ja mam gaz od 3,5 roku i 50tys na gazie przejechane i od wymiany do wymiany dolewam okolo 0,5-0,7 olej 5w30 wyminiam co 20 tys.

leszcz 24-03-2012 12:42

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Miałem 1.8l z 2002 roku niestety brał olej . Samochód kupiłem jak miał przejechane 75 tyś. Zaczął brać przy 90 tyś .Lekko się zdziwiłem jak na trasie zapałiła sie kontrolka cisnienia oleju przy mocnym hamowaniu . Szybko na pobocze i nura pod maskę a tu .Sucho na bagnecie . Miałem litr i wlałem i nawet sie bagnet nie zamoczył.Kupiłem po drodze jeszce 1 l i było ok.Brał tak 1l na 5 tyś .Po tym przeżyciu zapadła szybka decyzja i MK4 wylądowało obok MK3 . A MK3 sprzedałem w 3 dni z tą wada bo nic nie ukrywałem a facet mnie niemal całował po rekach tak cudownie utrzymnanego auta nigdy nie miał.
Dwa lata po sprzedazy napisał mi emaila ze jest bardzo zadowolony :) a autko jak brało tak bierze ale gościowi to zupełnie nie przeszkadza.

pozdr Leszcz

dzoodzoo 24-03-2012 17:29

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
spotkalem sie z opinią by dolewac i nic nie robic, a co do gazu nawet przez zagazowaniem brał olej, mimo wszystko cos popróbuje zadziałać :-)

Deryll 24-03-2012 17:34

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Cytat:

Napisał dzoodzoo (Post 1804832)
wymienię olej na mineralny (jakis z lepszych)

Kolego ten silnik nie powinien chodzić na mineralu, to nie stary klekot. Zerknij w intrukcję obsługi jaki olej przewidział producent. Najlepiej syntetyk 5W30.

kicaj73 29-03-2012 18:04

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Mój mondek 1.8 2001 kombi bierze olej, dolewam około 0,3l średnio co miesiąc, czyli co około 1500 kilometrów, wycieków brak i nie kopci, silnik pracuje ok, także się nie przejmuję i jeżdżę. Olej ford formuła f 5W 30.Przebieg 175tyś.

GrzegorzTarnów 29-03-2012 20:39

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Mam 2.0 Pb, i poprostu bierze olej...Trzeba uważać i regularnie sprawdzac, bo potrafi przez dłuższy czas niec nie brac az nagle bagnet suchy i kontrolka ciśnienia sie nie zapali. A przy tym chodzi równo i nie kopci...Zawsze mam przy sobie literke oleju, a leje MOBIL1 10W40....One poprostu tak maja...

rano252 22-04-2012 13:22

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Witam mam pytanko kupilem nie dawno mondeo mk3 2001r 1,8 b bez gazu na poczatku wszystko bylo ok jednak po miesiacu zaczal strasznie brac olej i dostawal drgawek na wolnych obrotach komputer pokazal sonde i za bogata mieszanke oraz brak cisnienia po zdjeciu glowicy okazalo sie ze jest ukruszony jeden zawor zalozylem druga glowice jednak nic to nie dalo a jest wrecz coraz gorzej teraz w kolektorze ssacym jest sporo oleju silnik nie ma mocy nowe swiece wygladaja jak by mialy ze 30tys prejechane co robic?

bolek-tarnow 22-04-2012 23:11

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
z braniem oleju to jest tak:
- walniete pierscienie = spalanie oleju
- uszkodzony separator oleju a dokladniej zaworek w nim i olej idzie do kolektora ssacego (glownie przedlifty).

moj ma najechane 111000 km i nie bierze ani grama. u brata jest 138000km i olej znikal ale po wyrzuceniu klapek i zmodernizowaniu separatora oleju problem zniknal.
P.S.
przebiegi 100% oryginalne i oba jezdza na lpg, olej 5w30 zmieniany co 10000km

rano252 23-04-2012 06:22

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
ok pierscienie do wymiany a co moze byc przyczyna ze na wolnych obrotach dostaje wibracji ktore mocno przeszkadzaja w jezdzie

lukaszmondeo 23-04-2012 13:14

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
no koleszko mam ten sam silnik i od 170000 zrobiłem 50 tysi i coraz wiecej pobierał oleju ciągnoł nawe 1,5litra oleju na 1000km

zdecydowałem sie na wymiane pierścieni oraz uszczelniaczy zaworów i teraz śmiga, normalnie a oleju dolewam około 0,5 - 0,8 na 30.000 km i teraz musze zrobic wymiane

myśle że wypracowało mi stare pierścienie po zagazowaniu gdyż swoje juz miał przejechane a gaz troszke zmienia poarametry chocby spala sie wyższej temp...

po wymianie jestem bardzo zadowolony

Woytas 23-04-2012 15:00

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
z moich obserwacji benzynowe MK2 i MK3

do 75 tyś ani grama

>90 tyś zjeżdżał olej od max do min przy przeglądach 15-20tyś

powyżej 150 tyś trzeba było coś między przeglądami dolać


jakieś zjadanie oleju bo wadliwy silnik to mit + 200 tyś od handlarza :)

rano252 23-04-2012 15:17

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
dzieki za podpowiedz to teraz czy macie jakis warsztat ktory by sie podjal takiej wymiany pierscieni w Warszawie bo gdzie sie nie dowiadywalem to wszedzie slysze zeby kupowac drugi silnik bo ten jest nie naprawialny i szkoda pieniedzy

lukaszmondeo 23-04-2012 21:32

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
taa nienaprawialny
poprostu sie panom nie chce bo dużo roboty mój znajomy wzioł 250zł za wymiane i za perścienie dałem około 60zł na tłok plus uszczelka głowicy i uszczelniacze zaworów 8zł sztuka i w sumie sie ciesze bo teraz bierze w normie
myśle że przy LPG to normalne

ale znajomy powiedział że ostatni raz to robi bo strasznie mało miejsca duży silnik i cieżkie dojście musiał sie troche nawyginac i postanowił ze wiecej nie bedzie tego robił... jak ktoś mondkiem do niego podjedzie o wymiane pierścieni :P
hehehehe...

niestety nie wiem jak to w wawie ale tutaj na pomorzu szybciej znajdziesz kogoś kto by to zrobił... zwłaszcza w moim mieście gdzie jest szkoła mechanicznai mechaników tutaj na potęgę :)

pozdrawiam i powodzenia

FrogsterPL 24-04-2012 18:15

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Duży silnik, tja... to ciekawe jak tam wsadzali 3-litrowe V6 :D Co do oleju, mi nie bierze ani trochę od wymiany do wymiany (raz w roku, mniej więcej co 12-16 tys. km, aktualnie przebieg nieco ponad 144 tys. km), od dwóch lat mam olej syntetyczny 5W40 (Castrol), ale w tym roku zamierzam wrócić do 5W30. Mam nadzieję, że będzie wszystko OK ;)

tom_3000 25-04-2012 20:46

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
W moim podobnie, od wymiany do wymiany, zero dolewek. Przebieg 166 tys.

Martinez1979 29-05-2012 12:44

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
No ja muszę przyznać ze w moim mondeo 2,0 B+G przebieg ponad 160000 dolałem po wymianie około 7000 km temu litr oleju i teraz znowu mam minimum. Ale mnie to nie przeraża moc ma nie dymi. W nowoczesnych autach jest przewidziane zużycie oleju nawet do 0,7 L na 1 tyś km. Ja zalałem Totalem 10W40 ale zamierzam wymienić na fordowski syntetyczny przy następnym przeglądzie.

strzalkozi 25-07-2012 10:24

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
mam ten sam silnik i mi bierze dużo więcej oleju ok 5l na 1000 km, byłem u mechanika ale po sprawdzeniu ciśnienia w cylindrach na wszystkich po 12 bar (nie wiem ile być powinno) lecz wykluczył on pierścienie i głowicę no chyba że jakieś uszczelniacze na popychaczach, jakie mogą być tego inne przyczyny, dodam że gaz jest od pół roku a i płyn chłodzący jest czysty cały olej jest spalany

FrogsterPL 25-07-2012 14:57

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
5 litrów na 1000 km?! Ja pierdykam, od jak dawna tak jeździsz? :shock:

PAQ 25-07-2012 20:58

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Witam Panowie,

Tez 1.8 Duratec + LPG Sekwencja. Ale regularnie serwisowany w serwisie Boscha.
A ze juz na gazie pomyka prawie 2 lata - to moje wnioski (potwierdzone - a nie bajtle) moze sie wam przydadza.

1. Kazdy Duratec spala olej przy LPG. Niestety potwierdzone. Pytanie tylko ile - zalezy to od kilku rzeczy - min. przebiegu, rodzaju oleju, stopnia zuzycia uszczelniaczy pierscieni itd. Trzeba nader czesto kontrolowac !! To bardzo istotne. Przy Gazie tak juz jest. Panom, ktorzy twierdza, ze im nie bierze, GRATULUJE (szczerze). Jednak chce poinformowac ze to ze zacznie brac jest tylko kwestia czasu, a dokladniej stopnia zuzycia uszczelniaczy przy cylindrach.

2. Do strzalkozi to ze ci spala 5 l nie jest normalne, ale znam przyczyne. Padlo ci uszczelnienie jednego z cylindrów, ale od strony wlasnie glowicy. Wycieku nie bedzie fizycznie nigdzie - bedzie to przepalal. Takze wszystkie plyny beda czyste, nie bedzie osadu na wydechu, nie bedzie wycieku na silniku ani pod nim. Minusem jest to, ze koszt robocizny + wymiany (wraz z planowaniem glowicy) to ok 2000zl moze ciut wiecej z hakiem.

3. Do klubowiczy wazna informacja (przynajmniej mnie to zdziwilo). A wiec Duratec z przebiegiem 150kkm + , to juz silnik wyeksploatowany i wymaga zmiany najlepiej na olej mineralny. Wiem, ze to szokujace (sam mam Japonczyki co prawda nie na gazie ale maja po 200, 300kkm i zero zuzycia, jezdza na polsyntetykach). Przy LPG na Duratecu - jak macie tak od 150 w gore - polecam zmiane. Oczywiscie nie dotyczy to tych, ktorych Duratec nie polyka oleju.

4. Tutaj przestroga. Owszem Mondziak potrafi spalic i caly zapas oleju w bardzo krotkim tempie. Trzeba na to uwazac, gdyz kontrolka oleju zapala sie dopiero gdy zostaje okolo 1 litra w ukladzie oleju. A wiec bardzo bardzo blisko........

Powyzsze "rady" informacje sa zebrane na podstawie wlasnych doswiadczen, nie maja na celu nikogo ukierunkowywac co robic - tylko pokazac na co uwazac. Nie "medrkuje", na LPG przejechane 30kkm. Takze uwazajcie tam bracia Mondeowicze :)

strzalkozi 25-07-2012 21:58

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
co do pytania FrogsterPl to dopiero co kupiłem tego mondziaka i przejechałem nie całe 3 tyś a co do naprawy to się trochę z tym liczyłem nigdy igły sie nie trafi ale 2 tyś no cóż oby tylko pomogło na długo bo syna mam w drodze i nie mam zamiaru zmieniać auta, a co myślicie o wymianie silnika czy to nie wyszło by taniej
mam pytanie do PAQ czy wiesz może gdzie by mi to naprawili w Sosnowcu bo słyszałem że wiele mechaników nie chce się podjąć takiej roboty bo niby kiepski dostęp i ciasno ??

PAQ 26-07-2012 07:02

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Jedyny rozsadny zarowno kosztowo jak i mechanicznie w Sosnowcu to
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

BS Ruchniak
Adres:
al. J.Mireckiego 22
41-209 Sosnowiec
Telefon:
32/299-65-85
Fax:
32/299-57-52
E-mail:
r u c h n i a k @ b o s c h - s e r v i c e . p l
Godziny otwarcia:
pon.-pt. 08:00 - 17:00

Zrobia ci pelna diagnostyke. Niestety musisz miec swiadomosc, ze wielu mechanikow (tzw. Panów Stefanów) nie chce robic Duratecow z wielu powodow - a to ze maja kolo dwumasowe (Sic! w benzynie), a to ze takie skomputeryzowane itd itp. Wynika to po prostu z tego, iz te auta sa dosc kosztowne i skomplikowane w naprawie. Wymagaja profesjonalnego softu, sprzetu. I nic sie na to nie poradzi.

Pozdrawiam cie :) A jakbys mial pytania - pisz na PM od razu.

strzalkozi 26-07-2012 11:58

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
kolega chyba tam pracuje skoro podał tyle szczegółów z tej firmy, dzięki za info zajrzę tam skoro polecasz

PAQ 26-07-2012 13:04

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Polecam - bo tam sie serwisuje. Ale pomylka - nie pracuje tam. Sporo szukalem serwisu - ktory bylby Serwisem a nie "naprawa dlutem i mlotkiem".

Z czystym sumieniem moge ci ich polecic. A dane skopiowalem ci z ich stronki - bo czasem ludzie chca np maila czy cos napisac. :) Po prostu zawsze daje komplet danych jak znam.

Ps. Spradz sobie PM-a.

pozdrawiam :)

mkre5 08-08-2012 09:17

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Koledzy chciałbym potwierdzić fakt iż mondki duratec palą olej. Mialem i bylo tak samo. I podobnie jak kolega wcześniej mowiący o zmianie na mk4 to samo i u mnie. Mialem mondka od ok 100 tys przejechalem do 200 tys i bral ok 1l/1000 tak plus minus bo czasem to bylo 0,4 czasem 0,8 jak wiecej krótkich przejazdów po ok 1 do 2 km lub ostro w trasie. Moi mech tez mowili ze to normalne w tych silniczkach i ze jezeli do 1litra pali to lac i tyle. Tez wspominali ze raczej przy takim spalaniu nie przerzucac na minerala bo inne wlasnosci smarne i moze niedosmarowywac czy zle prowadzic sie w kanalikach. Fakt ze jesliby wieksze bylo to mimo to bym sie skusil. Ponoc jeszcze pomocny w takiej sytuacji jest zalanie vavoline long life. Dobry dla autek z wiekszym przebiegiem, choc mysle ze 200 tys to jeszcze nie jest tak zle.

GrzegorzTarnów 15-08-2012 19:18

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Witam ! Dołoże swoje 5 groszy. mam MK3 2002, 2.0 Pb.. Zdarzyło mi sie raz, że olej poprostu zniknął. Na szczęscie zauważyłem to zupełnie przez przypadek, silnik nie zdażył paść. Teraz dolewam średnio litr na 2 tys. Niestety, one tak maja. Poprostu lubia olej. Najlepsze jest to, że w spalinach nie ma żadnych objawów brania oleju. AAaa, mam przekechane 156 tys. nie kręcone...

stmartin 21-08-2012 20:55

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Witam wszystkich, mam dokladnie taki sam mondeo mk3 z 2001 1.8 Duratec b+lpg.
To juz 3 rok ja mam to auto, 2 wymiany oleju i jak do tej pory schodzilo od wymiany do wymiany niecaly litr.

Ostatnia wymiana byla jakies 8-9 tys temy ,i wczoraj przy ostrym hamowaniu kontrolka oleju sie zapalila.
Dzis sprawdzam a bagnet suchy, na jalowym kontrolka cisnienia oleju sie nie swieci , w trasie nie, po miescie tez nie, tylko przy gwaltownym hamowaniu sie zaswiecila.
Ale nic, olej jak ubyl tak ubyl, dolalem litr, zakrecilem silnikiem, odczekalem 1,5 godziny a bagnet suchy tak suchy.

Wczesniej mialem olej 10w40, ale wymienialem na fordowski formula 5w30.
Tamten byl gestszy ten rzadszy wiec moze temu wiecej bierze.
Przy kolejnej wymianie kupie gestszy 10w40.

Nie zmienia to faktu ze bieze olej.

Nie wiem czy to ma znacznie ale od 2 miesiecy mam buczenie w silniku przy obrota 1500, buczenie dobiega albo z dolnego albo z gornego kolektora, nie potrafie na 100% zlokalizowac.

Jakies rady przy okazji tego problemu z tym buczeniem.

kubus1384 19-09-2012 23:23

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Mam w mondku przebieg 205000 km, od pół roku LPG. Zauważyłem ostatnio branie oleju. Teraz mam ford 5W30 chcę zamienić na alvoline i mam pytanie czy przy tym przebiegu na alvoline 5W30, czy 10W40 ?

karloss 20-09-2012 08:40

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Mój ma najechane prawie 160 tysięcy km i ostatnio jak były upały dostał dość mocno w kość, duża część trasy 160km/h lub więcej. Byłem zaskoczony, gdyż uczulony jestem na branie oleju w tych silnikach i na bagnecie nic nie wskazuje na to by brał. Fakt od ponad 15 tysięcy km nie mam klapek w kolektorze i był czyszczony zaworek separatora oleju:) Jeżdżę jeszcze na formuła E 5w30 i nie narzekam.

jarowo 20-09-2012 16:03

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Separator oleju to rozumiem ze może mieć wpływ na branie oleju ale klapki????

Kend~ 20-09-2012 19:30

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Cytat:

Napisał strzalkozi (Post 1856595)
mam ten sam silnik i mi bierze dużo więcej oleju ok 5l na 1000 km, byłem u mechanika ale po sprawdzeniu ciśnienia w cylindrach na wszystkich po 12 bar (nie wiem ile być powinno) lecz wykluczył on pierścienie i głowicę no chyba że jakieś uszczelniacze na popychaczach, jakie mogą być tego inne przyczyny, dodam że gaz jest od pół roku a i płyn chłodzący jest czysty cały olej jest spalany

O w pyte, to nie zmienisz oleju, tylko filtry co jakiś czas :p

Mój mondek ma najechane 225kkm i raczej nie bierze przy normalnej jeździe, ale zdarzyło mi się że nagle zniknął olej na tyle że bagnet suchy, ale kontrolka się nie zapaliła.
Więc od tego czasu sprawdzam olej częściej i już mnie to denerwuje, więc szukam rozwiązania.
I tutaj pytanie do was, czy zamontowanie zegara ciśnienia oleju rozwiąże problem częstego otwierania maski? Bo przeciez będę miał zegar :)

karloss 21-09-2012 08:37

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Cytat:

Napisał jarowo (Post 1879160)
Separator oleju to rozumiem ze może mieć wpływ na branie oleju ale klapki????

Napisałem tak z "automatu", gdyż czyszczenie lub wymiana zaworka separatora oleju wymaga zdjęcia kolektora dolotowego, co niektórzy wykorzystują do wywalenia klapek. Ja właśnie tak zrobiłem i stąd taki skrót myślowy.

klik83 26-01-2013 20:24

Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?
 
Panowie ja też mam mondeo 1.8 i też dolewam 1litr oleju półsyntetycznego na 1500km a przebieg mam 288329km.Do tego na gazie, jakieś 180tyś/km. By to zmienić myślę o zmianie uszczelniaczy na zaworach na początek.
I takie pytanie:jeśli uszczelniacze na zaworach są słabe to wiadomo ze daje alej do komory spalania i na kolektor wydechowy, a od strony kolektora wydechowego się mi poci czy to może być wina uszczelniaczy? ( uszczelka pod deklem klawiatury wymieniona)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.