Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] jaką cewke kupić (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=151343)

woker34a 19-02-2012 19:29

jaką cewke kupić
 
witam jak w temacie planuje zakup cewki ponieważ moja już pada i po przeczytaniu paru postów głowa boli jak nie którzy piszą że po parę razy wymieniali wiec czy ta( [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) była by dobrym zakupem
a przy okazji przed zainstalowaniem instalacji gazowej to lepiej wymienić czy można po założeniu

wowka323 20-02-2012 08:12

Re: jaką cewke kupić
 
smiało możesz brac ja mam taką od roku i jest ok.mówią że to najlepszy zamiennik.wymieniaj przed założeniem instalacji .przewody i świece także.
:wink:

woker34a 20-02-2012 08:21

Odp: jaką cewke kupić
 
a czy ona normalnie pasuje tz czy kable nie krótkie itp czy trzeba coś przerabiać

stadar 22-02-2012 13:48

Odp: jaką cewke kupić
 
proponowałbym taką co ma grawer a nie naklejkę.ja kupiłem zamiennik z naklejką 1S7G-12029-AC i wygląda identycznie jak ta beru,z tym że bez osłony(jakby inaczej zamontować kondensator przy cewce to ta blacha ochroni ją przed gorącym wydechem).nakleić można wszystko.ja też jestem po wymianie cewki i kabli sentech i d.pa kable iskrzą a silnik przerywa na lpg.może te cewki o innym kształcie są lepsze.ja założyłem cewkę i kable od fiesty 1.4cvh 92 i było wszystko ok.także może szkoda kasy na ciągłe wymiany.w ogóle wymiana kabli dla mnie to ściema (stare nie iskrzyły) no chyba że kuna przeżre albo samemu się rozerwie.może to świece wadliwe winne a nie cewki?

zbys24 22-02-2012 14:22

Odp: jaką cewke kupić
 
Bierz tą beru ma pochlebne opinie, przewody raczej tylko oryginał. Przed założeniem gazu najpierw doprowadź zapłon i silnik do stanu bez zastrzeżeń, bo będą problemy z wyregulowaniem gzaowni.

woker34a 24-02-2012 09:29

Odp: jaką cewke kupić
 
dziękuje za tak liczne odpowiedzi a i jeszcze zapytam wykluczając świece i kable to przy szarpaniu na niskich obrotach na każdym biegu poniżej 2tyś na ciepłym silniku na zimnym raczej się nie trafia(ale sporadycznie) to sprawcą jest owa cewka czy są jeszcze inni podejrzani np. paliwo,filtr,wtryski,pompa,itp

Jakub 24-02-2012 13:24

Odp: jaką cewke kupić
 
Cewka do wymiany - jedno małe ALE!!! Ta cewka ma nieco inne wyprowadzenia na poszczególne cylindry - dlatego kupując przewody musisz wziąć takie które pasują. (ja miałem NGK). Zanim zamontujesz LPG, wymień cewkę, świece i kable.

rustin 25-02-2012 10:33

Odp: jaką cewke kupić
 
Podłącz tak przewody jak miałeś na starej cewce a nie nowe kupować.
A cewkę polecam visteona z mk2 są na stronie fordsklep

ace2 28-02-2012 12:15

Odp: jaką cewke kupić
 
Cytat:

Napisał zbys24 (Post 1788450)
Bierz tą beru ma pochlebne opinie, przewody raczej tylko oryginał. Przed założeniem gazu najpierw doprowadź zapłon i silnik do stanu bez zastrzeżeń, bo będą problemy z wyregulowaniem gzaowni.

Tu kolego się mylisz. Cewka tylko fabryczna a kable fabryczne lub Beru.

puniu 28-02-2012 15:47

Odp: jaką cewke kupić
 
Cytat:

Napisał ace2 (Post 1791578)
Tu kolego się mylisz. Cewka tylko fabryczna a kable fabryczne lub Beru.

I ja i Kuba jeździmy/jeździliśmy na tej beru z osłoną termiczna i jest ok
Tylko pamiętaj o kablach

rustin 28-02-2012 22:07

Odp: jaką cewke kupić
 
ace2 nie powielaj opinii, ja mam cewkę vemo a kable bremi i jakos jest ok. Trochę km na tym zrobiłem

ace2 03-03-2012 10:40

Odp: jaką cewke kupić
 
Nie staram się powielać opinii, jeśli chodzi o cewki to elektromechanicy włącznie z tymi co ASO obsługują doradzają fabryczne to tak jak ze świecami niby to samo , nawet czasem NGK ale te robione przez NGK dla Motorcrafta są lepsze. Są zapewne jakieś drobne szczegóły, które mogą choć nie muszą ujawniać się później. Jeśli chodzi o kable, to dowolność jest większa. Tylko z dobrym produktem gorzej, mam możliwość testowania i np. dwa komplety Bosh przebijały od nowości, inne wynalazki jeszcze gorzej. Beru było ok tak jak i fabryczne. Które lepsze nie wiem bo to niezmierzalne :) Ja daje wszędzie zamienniki tam gdzie wiem, że on jest lepszy niż fabryczna część a że Mondeo to składak zamienników i czasem tych gorszych to nie trudno jest polepszyć sobie jakość. Zresztą nieważne, w tym roku żegnam tą markę na korzyść Mazdy 6.

stadar 05-03-2012 22:05

Odp: jaką cewke kupić
 
Nie wiem czy przebicia kabli nie są spowodowane złym ułożeniem.Jak kupiłem sentechy były za długie, dotykały siebie i innych elementów metalowych,od razu je skrytykowałem.Ale doświadczalnie podmieniłem cewkę wraz z przewodami od fieściny które są bardzo długie i w mondeo węże świetlne a we fieście nic.Może na przebicia mają wpływ inne czynniki np.świece które mają problem ze spaleniem mieszanki i wtedy chyba wyższe napięcie,a może jakieś inne parametry instalacji elektrycznej(napięcie na zasilaniu cewki)?Podejrzewam że u mnie pomimo częstej zmiany świec(cały czas oryginały)szybko je psuje jeżdżąc na ubogiej mieszance LPG lub są jakieś podróby te świece motorcraft-ngk?

ace2 09-03-2012 19:31

Odp: jaką cewke kupić
 
a sklepałeś nowe świece? fabrycznie mają 1.3 mm a mają być ok. 0,8- max 1.00mm.

rustin 09-03-2012 21:09

Odp: jaką cewke kupić
 
Mają być takie jak producent przewidział. LPG ma chodzić bez problemu na takiej samej przerwie, w końcu stroi się je pod PB

stadar 15-03-2012 23:08

Odp: jaką cewke kupić
 
oczywiście ,przerwa najpierw 1,3 później 1,0 i 0,8mm.

rustin 16-03-2012 07:52

Odp: jaką cewke kupić
 
nastepny co zamiast naprawic itd to przerwy zmniejsza

huptas 16-03-2012 08:37

Odp: jaką cewke kupić
 
Witam, Rustin, odnosnie przerwy to mysle ze koledzy mają racje, w otoczeniu lpg iskra nie przeskakuje tak łatwo jak w benzynie, swiece boscha do lpg mają przerwę 0,7mm, tak samo powiedziano mi u gazownika u ktorego instalowałem instalacje, a zakład z bardzo wielkim doświadczeniem, załozyli ponad 20000 instalacji, wierzyć czy nie ale ja zawsze robie przerwe 0,7 i mam cewke orginał.
Pozdrawiam
Odnośnie cewki, to mam cewke bosch i nie mam z nią tych problemow co wiekszość użytkowników mondeo a przejechane mam juz ponad 200kkm, nowa w sklepie w Raciborzu 230zł bo pytałem. polecam

rustin 17-03-2012 10:47

Odp: jaką cewke kupić
 
Nie będę się z wami spierał. Wyłumaczcie mi dwie rzeczy, czym się różnią świece do lpg od zwykłych i dlaczego u większości i u mnie na zwykłej przerwie jest ok?

Bierni. 20-03-2012 20:36

Odp: jaką cewke kupić
 
cewka BERU jest OK , świece wystarczą platynowe z motorcrafta kupisz u tego samego sprzedawcy i przewody tez mają NGK lub LEADER. Solidny sklep też u niego kupowałem tydzień temu i wszystko jest Spox !!!

Bierni. 20-03-2012 20:40

Odp: jaką cewke kupić
 
A wynalazki z przerwą na świecach to chyba trochę nad wyrost ma działać tak jak producent przewidział i będzie gitara tylko nie ma co oszczędzać na instalacji i dobrych gazoli poszukaj


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.