Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] wymiana wycieraczek w jaki sposób (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=150441)

lesznopiotr 09-02-2012 18:51

wymiana wycieraczek w jaki sposób
 
Moze ma ktos jakis film albo zdjecia jak te nowe uchwyty sie wymienia bo mam zamiar wymienic wycieraczki , a przyznam sie ze jeszcze nie spotkalem sie z tym rodzajem . Moze polecicie na jakie wymienic. Z gory dzieki za odp

Szejk.Ahmed 09-02-2012 19:15

Odp: wymiana wycieraczek w jaki sposób
 
masz wycieraczki z systemem dip.
demontaż jest prosty przekręcasz wycieraczkę i wyciągasz,nakładasz nową na bolec i znowu przekręcasz.

lesznopiotr 09-02-2012 20:07

Odp: wymiana wycieraczek w jaki sposób
 
Cytat:

Napisał Szejk.Ahmed (Post 1781218)
masz wycieraczki z systemem dip.
demontaż jest prosty przekręcasz wycieraczkę i wyciągasz,nakładasz nową na bolec i znowu przekręcasz.

tak dip Przekrecam wycieraczke ale w prawo jak Opisz troche wiecej na ten temat , Moze polecisz na jakie warto wymienic ?

Szejk.Ahmed 09-02-2012 20:15

Odp: wymiana wycieraczek w jaki sposób
 
odchylasz ramię wycieraczki,chwytasz za pióro,obracasz w prawo i ciągniesz do góry aż wyjdzie z bolca,montujesz w odwrotnej kolejności.
co do wycieraczek to polecam fordowskie

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

a czy czasem nie masz takich uchwytów bo masz 2004 rok

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kajus18 09-02-2012 21:10

Odp: wymiana wycieraczek w jaki sposób
 
a ja polecam Valeo, można je dostać taniej niż orginalne a działają bardzo dobrze i nie widze różnicy między orginałem a valeo więc po co przepłacać??

Pozdrawiam

laurentii 09-02-2012 21:24

Odp: wymiana wycieraczek w jaki sposób
 
Cytat:

Napisał Kajus18 (Post 1781342)
można je dostać taniej niż orginalne a działają bardzo dobrze

Gdzie?
Bo spojrzałem na allegro i komplety płaskich valeo xtrm do FF2 oscylują w okolicach ~170 zł, co przy możliwości zakupu oryginalnych fordowskich za ~115 zł taniej nie jest :one:

endy55 09-02-2012 21:27

Odp: wymiana wycieraczek w jaki sposób
 
ja wymieniam same gumki w wycieraczkach :) i jest ok, tylko trzeba poszukac takie ktore ladnie beda pasowaly/wsuwaly sie w metalowe prowadnice ktore tam sa (ewentualnie delikatnie zeszlifowac ). Teraz mam MOTOGUM piorka i nawet przy tych mrozach nie skacza po szybie
Jezeli masz takie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to jak kolega wczesniej opisal - podniesc wyczieraczka przekrecic o 90 i wysunac z bolca
uchwyt wyglada tak jak typ 2 na tym zdjeciu :)
http://www.alca.com.pl/images/produkty/350_large.jpg

E-max 09-02-2012 21:35

Odp: wymiana wycieraczek w jaki sposób
 
lesznopiotr zlituj się.

lesznopiotr 10-02-2012 16:56

Odp: wymiana wycieraczek w jaki sposób
 
wielkie dzieki za pomoc

lesznopiotr 10-02-2012 19:37

Odp: wymiana wycieraczek w jaki sposób
 
a co powiecie o tych
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

laurentii 10-02-2012 20:59

Odp: wymiana wycieraczek w jaki sposób
 
W sumie cena jest dość zachęcająca... W cenie oryginałów można by mieć dwa komplety.

Matych 10-02-2012 22:46

Odp: wymiana wycieraczek w jaki sposób
 
Stary zlituj się to łagodne określenie użyj opcji szukaj te tematy były juz wałkowane-do kosza z tym

Rafael99 10-09-2012 14:17

Odp: wymiana wycieraczek w jaki sposób
 
Witam
Nie chcę zakładać nowego postu, bo moje pytanie jest pośrednio związane z tym tematem. Z góry także uprzedzam, że moja wiedza na temat samochodów jest baaardzo mała, dlatego proszę się nie śmiać jeśli moje pytanie wyda się głupie.

Dziś pod marketem zaatakował mnie sprzedawca mobilny oferujący wycieraczki. Po rzucie oka na moje wycieraczki (przednie) powiedział, że widać (i tutaj nie jestem pewien) kontrolkę/znacznik, który wskazuje, że należy jedną z nich wymienić. Moje pytanie brzmi - czy wycieraczki mają coś takiego? Czy tylko stan pióra wycieraczki wskazuje na ewentualną wymianę?

Z góry dziękuję za odpowiedź

sosu22 10-09-2012 14:54

Odp: wymiana wycieraczek w jaki sposób
 
a ładnie zbierają wodę? jak tak to są ok:lol:

Rafael99 10-09-2012 17:26

Odp: wymiana wycieraczek w jaki sposób
 
Wycieraczki wodę zbierają bardzo dobrze, nie zostawiają smug. Sprawdziłem także palcem jak wygląda pióro i jest gładkie na całej długości, brak szczelin, wybrzuszeń, bąbli czy pęknięć.
Dzięki za odpowiedź, na razie wycieraczki zostawiam w spokoju.

arturek 11-09-2012 09:39

Odp: wymiana wycieraczek w jaki sposób
 
Cytat:

Napisał Rafael99 (Post 1874752)
[...] Po rzucie oka na moje wycieraczki (przednie) powiedział, że widać (i tutaj nie jestem pewien) kontrolkę/znacznik, który wskazuje, że należy jedną z nich wymienić. Moje pytanie brzmi - czy wycieraczki mają coś takiego? Czy tylko stan pióra wycieraczki wskazuje na ewentualną wymianę?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam
Na boku wycieraczki masz naklejoną (namalowaną) kropkę - to jest ta kontrolka
Gdy jest koloru (chyba) zielonego, to znaczy że wycieraczka OK
Gdy jest koloru zółtego, to znaczy, że powinienes wymienić wycieraczkę
To jest ten znacznik zuzycia
Taki bajer - kontrolka zmienia kolor pod wpływem promieni slonecznych = jeśli długo jest wystawiona na słońce => to znaczy że długo uzywasz danych wycieraczek => naciągają Cię na wymianę
"Kontrolka" sprawdza czas używania wycieraczki (jeśli tak to można określić) a nie stopień jej zuzycia => patrz czy dobrze wyciera i nie rozmazuje ani nie skrzypi i się tym nie przejmuj

UWAGA - fabrycznie kontrolka jest zaklejona naklejką, która powinna zostać zdjęta w momencie założenia wycieraczki
Zdarza się, że ktoś zapomni odkleić "zaślepkę" od "kontrolki"

http://www.ford-esklep.pl/userdata/g...d098946af6.jpg

pozdrawiam
Arturek

Rafael99 16-09-2012 10:51

Odp: wymiana wycieraczek w jaki sposób
 
Witam
rzeczywiście mam żółtą kropkę na wycieraczce :) Zastanawiałem się po co ona się tam znajduje, teraz już wiem. I tak jak piszesz - kontrolka jest u mnie już żółta, ale wycieraczka chodzi bardzo dobrze, nie zostawia smug, nie ma pęknięć na piórze.
Nie zmieniam w takim razie, ale będę się jej bacznie przyglądał
Dziękuję za wskazówkę

mrkosik 11-02-2013 09:25

Odp: wymiana wycieraczek w jaki sposób
 
Powiem szczerze, dotychczas miałem wycieraczki VALEO i po niecałym roku jestem bardzo zawiedziony ich jakością w stosunku do ceny :(

Co powiedzie o tych piórach wycieraczek:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lub

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lub

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Będę wdzięczny za każdą opinię.

EDIT: 13.02.2013

Kupiłem wycieraczki z aukcji SERWISOWE WYCIERACZKI PEUGEOT 207 FORD FOCUS II 2 [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

http://motosfera.home.pl/environment...26d79a0d27.jpg

Wycieraczki testuję dopiero 2'gi dzień i jak na razie jestem bardzo zadowolony.
Co ważne wycieraczki kosztowały tylko 38,99 zł z dostawą z Bydgoszczy do Poznania zupełnie za darmo.
Dla kolegów z Poznania na PW chętnie udostepnię kontakt do Pana Rafała z MotoSferay Bydgoszcz który w Poznaniu jest 1-2x w tygodniu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.