Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] półoś napędowa prawa (dłuższa) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=135353)

kokon 14-07-2011 09:39

półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Witam forumowiczów , potrzebuję pomocy , mondeo2005r. 2.0 tdci 130KM 6-cio biegowa skrzynia manual . Przeglądam forum z wątkami o przegubie wewnętrznym ,który u mnie najprawdopodobniej jest do wymiany (luzy na kole i luzy na półosi - poprzeczne i wzdłużne)
chyba zdecyduję się na półoś używaną i tu mam pytanie do ludzi obeznanych w temacie z jakich modeli silnikowych pasuje do mojego auta .Bardzo proszę o porady oraz wskazówki odnośnie demontażu półosi, pozdrawiam.

Max* 15-07-2011 10:36

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Kolego pasuje prawie każda ja mam z 2001 roku a kupilem półoś używana chyba z 2006 najlepiej jak kupujesz to policz ten frez ile ma ząbków. Napwno nie pasuje od mondeo ze skrzynia automatyczna i chyba od benzyniaka bo jest cieńsza. Możesz też wymienic same lożyska i krzyżak.

kordyl 15-07-2011 12:19

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Ja przerabiałem temat półosi do mondeo kolegi TDDI 90km i wyszło, że wszystkie wersje diesla maja takie same półośki (oprócz automatu). Pomyśl, tak jak napisał Kolega Max*, żeby wymienić sam przegub. Co nowy, to nowy. Z używanym nie wiesz jak trafisz...

kokon 16-07-2011 08:27

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi , muszę ciąć koszty ze względu na wyjazd wakacyjny dlatego priorytetem w tym momencie dla mnie jest cena .

marekpz 16-07-2011 08:50

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Cytat:

Napisał kokon (Post 1683555)
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi , muszę ciąć koszty ze względu na wyjazd wakacyjny dlatego priorytetem w tym momencie dla mnie jest cena .

A holowanie auta do najbliższego warsztatu w połowie trasy + wymiana jednak przegubu na nowy to nie będzie koszt? :)

Deryll 16-07-2011 09:38

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Cytat:

Napisał marekpz (Post 1683563)
A holowanie auta do najbliższego warsztatu w połowie trasy + wymiana jednak przegubu na nowy to nie będzie koszt?

Dlaczego tak kolegę straszysz. Nowy przegub trochę kosztuję, a używaną całą półośkę z anglika w dobrym stanie kupi za 200 PLN i do tego wymiana w miarę sprawna. Sam kupiłem całą półośkę i jak znowu coś walnie to tylko używkę wezmę.

kokon 16-07-2011 18:53

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Dzięki za zrozumienie Dery II , tak jak napisałem wcześniej ma to być naprawa doraźna co nie znaczy że używana półoś wytrzyma mniej niż nowy zamiennik przegubu . Robocizna własna ,zmniejsza koszty a o to mi w tym momencie chodzi pozdrawiam.

Max* 16-07-2011 19:15

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Racja kolego jak kupisz jeszcze od młodszego to moze bedzie w bardzo dobrym stanie ja tez tak zrobilem

Pajko 04-03-2013 13:36

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Koledzy cały dzień dziś szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie .

Czy do TDCI z automatem Jatco mogę założyć półoś od Benzyniaka ?
Chciałem regenerować swój przegub ale nigdzie nie znajduje odpowiedzi czy krzyżak i łożyska są takie same jak w biegówkach .

zaku75 04-03-2013 21:44

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
A jakie masz objawy co sie dzieje z autem że wymieniasz półoś? Co do koła nie powinno mieć żadnych lzów

Pajko 04-03-2013 21:55

Bicie kierownicy podczas jazdy ze stala predkoscia

zaku75 05-03-2013 19:50

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Cytat:

Napisał Pajko (Post 1969342)
Bicie kierownicy podczas jazdy ze stala predkoscia

Zapewne na stacji diagnostycznej byłeś sprawdzić zawieszenie koła wyważone opony sprawdzone felgi nie są krzywe i przy hamowaniu kierownica nie wpada w wibracje tarcze proste ja miałem podobnie tzn się też mi delikatnie biła kiera tak przy 100-120 dwa razy wyważałem koła w różnych warsztatach dopiero w trzecim stwierdzil gość krzywa felgę (w sumie juz miałem dwie krzywe bo jedna była z tyłu) dałem do prostowania i rewelacja

Pajko 05-03-2013 20:21

Felgi proste troche siedze w tym temacie . Przegub sprawdzałem ma lekki luz . Wszystkie objawy wskazuja na to wlasnie

Dragi 26-03-2013 23:11

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Panowie a co sadzicie o tej polosce ?
Mam do wymiany najprawdopodobniej przegub wewnętrzny. Czy ta polos jest cos warta ?

Dragi 27-03-2013 16:30

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
panowie przepraszam zapomnialem wkleic linka:)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dragi 31-03-2013 08:58

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
nikt się nie wypowie na temat tej polosi ??

Jeremi_1982 09-05-2013 21:20

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Cytat:

Napisał Pajko (Post 1968970)
Koledzy cały dzień dziś szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie .

Czy do TDCI z automatem Jatco mogę założyć półoś od Benzyniaka ?
Chciałem regenerować swój przegub ale nigdzie nie znajduje odpowiedzi czy krzyżak i łożyska są takie same jak w biegówkach .

Chciałbym odświeżyć pytanie kolegi, wszystkie parametry są identyczne jak dla wersji manualnej ale czy można je zamiennie stosować bo różnica cenowa pomiędzy nimi jest dość znaczna na niekorzyść automatu.
Czy ktoś borykał się wcześniej z takim problemem i czy udało się go jakoś rozwiązać ?

kamil4993 20-08-2013 15:35

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Witam, podepnę się pod temat bo mam nietypowy problem, uszkodzony miałem przegub wewnętrzny prawy. koszt nowego zwala z nóg więc kupiłem całą półośkę używana w bardzo dobrym stanie. Wczoraj wymieniłem, sam przegub wewnętrzny z tą łośka i przegubem zewnętrznym. Ze skrzyni tej łosi nie wyciągałem bo łozysko nie miało luzów na podporze wiec nie było potrzeby. Złożyłem wszystko, poszło ładnie i gładko. Wczoraj już nie jeździłem bo zmęczony byłem. dziś palę auto i jadę do pracy. Prędkość około 90km/h 4 bieg gaz w podłogę i wyprzedzam samochód. Nagle tylko łup wielkie i stukot, brak napędu auto nie jedzie. Wychodzę patrze za koło a tam ten krzyżak razem z półośka wyskoczył z tego kielicha przegubu wewnętrznego. Moje pytanie czy mogłem zrobić coś źle? Na moje to przy spiętym zawieszeniu nie ma prawa ten krzyżak wypaść bo przed rozebraniem próbowałem i nie było szans. Rece mi opadły a tak już nic nie stukało.

krzysiu3 09-09-2013 15:27

Odp: półoś napędowa prawa (dłuższa)
 
Witam,
Może ktoś napisać czym różni się półoś z automatu a zwykłą skrzynią? Kupiłem od automatu i teraz doczytałem że może nie pasować. Chciałbym zaoszczędzić sobie czasu na rozkręcaniu i ponownym wkładaniu zepsutej półosi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.