Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Złe wskazania poziomu paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=134615)

miczu 04-07-2011 21:06

Złe wskazania poziomu paliwa
 
Witam.Mam Fokusa II TDCI i od pewnego czasu źle pokazuje mi wskazówka poziomu paliwa razem ze wskazaniami na komputerze.Co może być przyczyną takiej usterki.

mjprzem 05-07-2011 07:31

Odp: Złe wskazania poziomu pliwa
 
rozumiem ze wskaznik zasiegu czy ilosci paliwa w baku...?

jak tak to uszkodzony najprawdopodobniej czujnik paliwa w baku wiec sprawdz czy te zle odczyty zawsze pojawiaja sie jak masz powiedzmy "TĄ" okreslano ilosc paliwa w baku.

miczu 05-07-2011 12:26

Odp: Złe wskazania poziomu pliwa
 
Tak dokładnie chodzi o wskaźnik poziomu paliwa.Wskazówka była na zero do tankowałem do pełna weszło tylko 35 litrów paliwa.Po zatankowaniu do pełna wskazówka pokazała 3/4 pojemności w baku.Komputer też wskazuje co chwilę inny odczyt przewidywanych km do przejechania.Dziękuję za naprowadzenie na usterkę która jest prawdopodobnie przyczyną tego niedomagania.

Adi_ 05-07-2011 17:11

Odp: Złe wskazania poziomu pliwa
 
u mnie tez cos zaczyna sie dziać ostatnio zatankowałem na full 49 litrów i po odpaleniu wskazówka wyszła za ostania kreskę prawidłowo. Ze stacji do sklepu i po sklepie wsiadam zapalam auto a tu wskazówka ciut przed ostatnią kreską.
Dojechałem do domu zagsiłem silnik właczyłem znowu zapłon i z powrotem wskazówka za ostanią kreską.

Już tak kilka razy mi zrobił i zasięg mi się zmienia raz 650 raz 680 itp.

miczu 11-10-2011 18:30

Złe wskazania poziomu paliwa
 
Mam taki problem,mianowicie źle wskazuje wskazówka poziomu paliwa.Odkryłem ,że w zbiorniku po przejechaniu kilkunastu kilometrów robi się podciśnienie i wtedy wskazówka opada do zera po odkręceniu korka wlewu paliwa i spuszczeniu powietrza z baku wskazówka zaczyna pokazywać rzeczywisty stan paliwa.Wychodzi na to, że przytkane jest odpowietrzenie zbiornika.Czy takowe odpowietrzenie jest w korku czy może w innym miejscu.Focus II 1,8 TDCI.

Adi_ 19-06-2012 20:58

Odp: Złe wskazania poziomu pliwa
 
Odświeżę tema bo problem narasta mianowicie po zatankowaniu pod korek od razu wskazówka nie pokazuje fulla tylko po przejechaniu kilku km i 3 lub 4 razy zgaszę i zapale silnik wtedy jest full, wtedy również zasięg rośnie.

hubert.c 19-06-2012 22:33

Odp: Złe wskazania poziomu pliwa
 
Nie chciałbym zakładać nowego tematu ponieważ moje pytanie również dotyczy ilości paliwa w baku. Chodzi mi o rezerwę. Na podziałce jest czerwona kreska i moje pytanie jest takie czy zapali się jakas kontrolka w przypadku rezerwy ??. Jak mam rozpoznać kiedy mam rezerwę??

Adi_ 20-06-2012 19:37

Odp: Złe wskazania poziomu pliwa
 
Zaswieci cie sie kontrolka i masz zasieg cos kolo 80 km i koniec.

marsol 25-06-2012 23:15

Odp: Złe wskazania poziomu pliwa
 
Kupiłem niedawno FF mk2 1,6 benzyna 2005, wersja Silver bez komputera.

Kiedy wlewam paliwo przy rezerwie i palącej się kontrolce paliwa, muszę przejechać kilka kilometrów zanim wskaźnik pójdzie w górę i kontrolka zgaśnie.

W poprzednim aucie po zatankowaniu wskaźnik rósł i gasła kontrolka od razu. Czy w FF to normalne?

Pytanie drugie. Teraz dodatkowo po zatankowaniu do 1/4 baka wskaźnik prawidłowo poszedł w górę ale nie gaśnie kontrolka paliwa. Przejechałem z 5 km i cały czas świeci. Jaki może być tego powód?

storky 26-06-2012 14:21

Odp: Złe wskazania poziomu pliwa
 
AFAIK TTTM :lol:.

Gdy tankuję na uruchomionym silniku, rezerwa nie gaśnie, wskaźnik również nie pokazuje zatankowanego paliwa. Wszystko wraca do normy po powtórnym uruchomieniu, lub 20-30 minutach jazdy.

laurentii 26-06-2012 17:56

Odp: Złe wskazania poziomu pliwa
 
Bo nie tankuje się na włączonym silniku. Nie wiem skąd taka maniera, ani gdzie tak uczą.

storky 26-06-2012 19:54

Odp: Złe wskazania poziomu pliwa
 
Cytat:

Napisał laurentii (Post 1845202)
Bo nie tankuje się na włączonym silniku. Nie wiem skąd taka maniera, ani gdzie tak uczą.

No cóż... zjeżdżam z ekspresówki, tankuję, jadę dalej bez wyłączania silnika i chłodzenia turbawki (tak mam po drodze do pracy)

areik 10-01-2016 21:42

Odp: Złe wskazania poziomu pliwa
 
Coś więcej wiadomo w temacie ?bo to samo się dzieje z moim wskaźnikiem paliwa ,że pokazuje 3/4 mimo ,ze jest zatankowany do pełna. Myślałem ,że może odbiło mi przez powietrze ale dolewałem tak długo aż mi po butach poleciało i wygląda to w następujący sposób ,że mimo ,ze jest pełen to pokazuje 3/4 a później poniżej tego poziomu działa normalnie :/ Może ktoś już wpadł jak rozwiązać ten problem ?

Johnny Bravo 10-01-2016 21:48

Odp: Złe wskazania poziomu pliwa
 
też tak miałem jak lałem do pełna a potem jeszcze "upychałem" do kilku odbić....u mnie pomogło zrobienie jakiś 400km potem na stacje i do pierwszego odbicia..już 3 tankowanie i jest ok

areik 11-01-2016 14:12

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
To sprawdzę tak jak mówisz a jak nie to trzeba będzie rozbierać .

macka 14-01-2016 09:54

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
U mnie w mk2 jest to samo... ostatnio zalałem dosłownie "pod korek" i pokazało pełen bak, niestety po przejechaniu kilkunastu km zeszło na 3/4 baku.
Na moje to coś z czujnikiem poziomu paliwa?
Pokazuje tym samym mniejszą ilość km do przejechania, ale w baku na pewno jest więcej paliwa. Spalanie bez zmian (z ręcznego wyliczenia)
Błędów na komputerze brak
Podsumowując: w baku jest paliwo ale komputer tak jakby go nie widział

areik 27-01-2016 21:57

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
jednak nie obejdzie się u mnie bez rozbierania i zaglądania do środka co się stało . Teraz mam głupie pytanie nie widzę nigdzie otworu ,żeby dojść do pływaka ? normalnie w innych autach miałem pod fotelem tył a tu nic nie ma czyli aby zajrzeć do pływaka muszę zdemontować cały zbiornik ?

mondek84 27-01-2016 22:24

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
Cytat:

Napisał areik (Post 2525199)
aby zajrzeć do pływaka muszę zdemontować cały zbiornik ?

Dokładnie tak. Spusc paliwo i ściągnij bak. Prawdopodobnie pływak się zawiesił ewentualnie do wymiany - jak to miało miejsce u mnie. Zatankowałem do pełna, a wskazówka pokazywała 2-3 mm pod kreską Max. Po wymianie pływaka/smoka wskazówka jest 2-3 mm ponad kreską max.

macka 28-01-2016 10:51

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
Przeczytane z instrukcji "Sam Naprawiam":
"W samochodach z silnikami wysokoprężnymi występuje pompa przetłaczająca (mechaniczna) wbudowana w pompę wysokiego ciśnienia umieszczoną w komorze silnika."

Może jestem w błędzie (poprawcie mnie jakby co), z tego co ja wyczytałem na forach to nie ma tam typowej pompy i pływaka jak w innych autach - tylko czujnik poziomu paliwa( chyba że tak to jest ładnie nazwane)

ale jeśli kolega mondek84 rozbierał to proszę o podzielenie się spostrzeżeniami:)

ja w tej chwili 2 razy przed tankowaniem wlałem specyfik STP do czyszczenia układu - czy pomoże? nie wiem - okaże się - na pewno nie zaszkodzi:)

Spróbuję jeszcze z dwa razy użyć ten środek
Zauważyłem ostatnio, że wskazówka zaczyna częściej spadać pomiędzy 3/4 a 1/1, niż wcześniej w trakcie jazdy

2 razy tankowałem tak, że prawie paliwo było widać przy korku:)

areik 28-01-2016 16:05

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
mondek84 no to zabiorę się za to jak wyjeżdżę paliwo. U mnie tak jak by się zawiesił i całkiem do góry nie chciał podnieść bo podnosi się do 3/4 i nic więcej mimo ,że pełny a poniżej 3/4 jest wszystko ok bo nie chce mi się całego paliwa spuszczać hehe . przy okazji wypłucze sobie bak bo przez 10 lat pewnie się tam nazbierało różne ścierwo . A jak odkręcę te 3 śruby i bak mi opadnie to przewody się nie wyrwą jakieś ? ze da się go opuścić troszkę żeby je wypiąć ?

mondek84 28-01-2016 23:41

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
Chętnie podzieliłbym się spostrzeżeniami, ale to co napisałem wyżej to informacje, które udzielił mi mechanik jak wymieniał smoka u mnie w Focusie.

guma0909 30-01-2016 13:24

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
To mój pierwszy post na forum a wiec witam wszystkich serdecznie.

Może najpierw opisze jak u mnie wyglądało wskazanie poziomu paliwa.
Po zatankowaniu do pełna wskazówka podnosiła się do trochę ponad ¾ a na maxa szła po przejechaniu kilku kilometrów po ok 2 miesiącach po tankowaniu już nawet po przejechaniu kilku kilometrów wskazówka nie podnosiła się na maxa zawsze stawała pomiędzy ¾ a max ( nie pomagało tankowanie na pierwsze odbicie czy lanie pod korek zawsze tak samo wskazywała)
Dziś jestem po wymontowaniu zbiornika i naprawie „czyszczeniu” i jak ze miły widok po zatankowaniu, gdy wskazówka natychmiast wychyliła się na maxa.

Wyjecie zbiornika jest banalnie proste, jeżeli dysponujemy kanałem. Potrzebne narzędzia: klucz 10, klucz gedor 13 na przedłużce, śrubokręt płaski, pilniczek do paznokci, młotek i kawałek drewna.
Do kupienia mamy 2 nowe opaski na wąż wlewu paliwa i odpowietrzenia niestety rozmiarów nie powiem, bo byłem w sklepie ze starymi i wybierałem podług nich.

1) Odkręcamy 2 nakrętki na 10 klucz od osłony termicznej tłumika, które są przykręcone do opaski zbiornika i delikatnie ją odginamy
2) Ściągamy wąż od wlewu paliwa (najgrubszy)
3) Odkręcamy 3 śruby mocujące zbiornik – spokojnie nie spadnie nam
4) Delikatnie opuszczamy zbiornik o ok 15 – 20 cm ja oparłem go na desce od kanału, ale jeżeli mamy kogoś obok możemy poprosić, aby przytrzymał nam zbiornik dosłownie na 5 min
5) Odpinamy wąż odpowietrzenia z tyłu zbiornika oraz wiązkę eklektyczną i 2 przewody paliwowe z przodu za pomocą śrubokręta
6) Mamy wyciągnięty zbiornik. Za pomocą drewienka i młotka odkręcamy plastikową nakrętkę trzymającą pompę na miejscu i gotowe całe ustrojstwo mamy na wierzchu.

Po dokładnym obejrzeniu stwierdziłem, że nic się nie zacina jedyne, co znalazłem to miedziane styki, które ślizgają się po podziałce czujnika jak i sama podziałka miała jakąś naleciałość. Wyczyściłem wszystko środkiem do odtłuszczania tarcz hamulcowych a miedziane styki przejechałem delikatnie pilniczkiem do paznokci. Po złożeniu i na tankowaniu piękny widok na stacji wskazówka na maxa.

Może komuś się przyda taki opis pamiętaj jednak, że jeżeli zdecydujesz się na naprawę to robisz to na własną odpowiedzialność
Pozdrawiam

areik 30-01-2016 22:08

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
no wreszcie konkretna odpowiedzieć co i jak ;d Teraz wiem jak się za to zabrać mam tak samo jak ty może u mnie będzie podobna sytuacja ,że wystarczy wyczyścić :D za tydzień się za to zabieram bo jeszcze dużo paliwa w baku ;D

macka 31-01-2016 17:11

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
Cytat:

Napisał areik (Post 2527002)
no wreszcie konkretna odpowiedzieć co i jak ;d teraz wiem jak się za to zabrać mam tak samo jak ty może u mnie będzie podobna sytuacja ,że wystarczy wyczyścić :d za tydzień się za to zabieram bo jeszcze dużo paliwa w baku ;d

daj znać jak ci poszło:)

areik 08-02-2016 21:51

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
A wiec jestem już po zabiegu :D
Co prawda nie jest to praca na godzinkę mi osobiście zajęło to 2h jednak mam głupi kanał bo na klęczkach trzeba się gimnastykować. Ale do rzeczy.
Ogółem instrukcja co kolega guma0909 napisał są jak najbardziej trafne :D jednak przy pkt 5 troszkę zaszalałem i podważając śrubokrętem wiązkę pękł plastik trzymający go w pływaku ^.^ (trzeba go ścisnąć zanim się go podważy ) .
Po odkręceniu wszystkiego trzeba bak opuszczać przodem od strony silnika później na maxa do przodu i wysunąć go bo inaczej będzie się blokował rurką plastikową od przewodu do wlewu paliwa o belkę tył. Z innych uwag to brak . Wylałem całe paliwo żeby podczas montowania wygodniej było Rozkręciłem pływak i co się okazało brak uszkodzeń pływak nie zacinał się ładnie chodził te blaszki miedziane co przesuwają się po pasku blaszki stykały się dobrze wszystko było całe . Wiec zrobiłem jak kolega wyżej pisał. Wyczyściłem wszystko lekko papierkiem drobnym ściernym przejechałem te 2 styki miedziane co się przesuwają po tej blaszce od poziomu paliwa oraz samą blaszkę delikatnie. poruszałem wszystkie styki jakie były żeby dobrze przewodziło wszystko poskładałem i pojechałem zatankować auto . I wszystko działa jak powinno :D wskaźnik idzie na max do góry nawet troszkę za skale po tankowaniu na 1 odbicie. Wiec patent działa. Ciekawe ze tylko troszkę wystarczy przetrzeć te blaszkę i styki miedziane i wszystko gra jak trzeba ;D Mam nadzieje ,że niższe skale też będą działać tak samo :)
Polecam kto ma troszkę chęci i czasu tym bardziej ,że mechanik od razu chciał wymieniać na inny nawet nie rozbierając go więc kilka stówek w kieszeni bo pływak+robocizna. Satysfakcja wielka ;D

macka 19-02-2016 06:39

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
no to widzę co mnie będzie czekać przy najbliższej wolnej "chwili"
widzę u siebie jeden problem - brak kanału:(
coś będę musiał wykombinować.

areik 19-02-2016 11:47

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
oj bez kanału to nie da rady ale fajnie ,że w tak prosty sposób można naprawić to :D u mnie wszystko chodzi ładnie juz 2 tankowanie do pełna i działa super.

Effendi 19-02-2016 21:18

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
Mi pływak zatrzymywał się w 3/4 od paru miesięcy. Zawsze tankuję "zwykłe" paliwo, oprócz zimy. Gdy nadeszły mrozy zatankowałem na Shellu paliwo premium i wskazówka wskoczyła na 1/1 i już działa. Nie wiem czy to mrozy, czy te słynne substancje myjące w paliwie Shella, czy czysty traf, ale miło, że wszystko wróciło do normy.

areik 19-02-2016 21:57

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
No to jest dziwne tak jak by coś nie przewodziło tam ,że wyczyści się wszystko i później jest dobrze u mnie też było ok jak kupiłem auto . A po może 10 tankowaniach do pełna na orlen wskazówka się zacinała na 3/4 . Po wyczyszczeniu płytki i styków wszystko działa wiec może faktycznie paliwo ma znaczenie . Też lubię paliwo z Shella tylko nie po drodze mam :/

macka 25-05-2016 10:56

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
Informacyjnie: po użyciu 3 razy dodatku STP do czyszczenia, problem zniknął...przynajmniej na razie bez demontażu baku.. pzodrawiam

the2l 17-01-2022 11:10

Problem ze wskaznikiem paliwa - 1.8 TDCI 2006 - Zassany bak / odpowietrznik
 
Witam.

Posiadam Focusa 1.8 TDCi 2006r. Problem moj polega na zle dzialajacym wskazniku paliwa. Wskaznik byl sprawdzany testem zegarow - dziala na pewno dobrze. Jak zatankuje full to pokazuje 3/4. Czasami pokazuje dobrze. Czesto podczas jazdy kiedy wskaznik pokazuje polowe baku nagle spadnie do prawie zera i powoli sam rosnie znowu do polowy. Zauwazylem, ze mam wklesly bak - jakby zassany. Co z tym mozna zrobic? Mysle ze to moze byc wina tego baku. Moje pytanie kolejne to gdzie jest odpowietrznik baku w tym aucie? Dziekuje za pomoc i prosze o jakies rady jak sobie z tym problemem poradzic.

hindus 17-01-2022 11:56

Odp: Problem ze wskaznikiem paliwa - 1.8 TDCI 2006 - Zassany bak / odpowietrznik
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

te tematy przejrzane? :)

the2l 18-01-2022 06:17

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
Wszystko przejrzane.

the2l 27-01-2022 20:18

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
Po naprawie chcialem sie podzielic doswiadczeniem. Mialem zassany bak paliwa. Wskaznik paliwa robil co chcial - ogolnie mowiac. Wymienilem bak i wszystko wrocilo do normy. Jakiez bylo moje zdziwienie, ze w koncu tankujac wlalem cale 55 litrow oleju napedowego. Przyczyna byl korek, ktory nie odpowietrzal baku. Dodam, ze sprawny plywak od 1.6TDCI, 1.8TDCI i 2.0TDCI w foce pokazuje od 8-10 do 206-208 ohm. Jezeli macie problem ze wskazaniami paliwa to zaczynamy -> TEST WSKAZKOWEK ZEGARA -> OGLEDZINY BAKU -> POMIARY OPORU NA WYJSCIU PŁYWAKA. A na koniec KOREK. TYLKO ON I RURKA odpowietrzenia, ktora idzie do wlewu sa odpowiedzialne za zle odpowietrzenie baku. Innych opcji nie ma. U mnie okazal sie korek, ktory po naprawie w dniu dzisiejszym musze wymienic, lub po prostu wkladac nie dokrecajac zbyt mocno. Pozdrawiam

dżejkobs 06-07-2023 16:01

Fałszywe wskazania poziomu paliwa po wymianie pompy paliwa
 
Witajcie :) przeszukałem forum odnośnie tego problemu, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi czy wskazówki, jak to dziadostwo naprawić. Chyba że źle szukałem to mnie poprawcie :)

Mam problem ze wskaźnikiem paliwa po wymianie pompy paliwa (cały koszyk). Pacjent 1.6 PB 100 km (z LPG, ale to raczej nie ma znaczenia w tym przypadku). Na początku strasznie wolno podchodziła wskazówka, gdy zatankowałem pół baku. Minął chyba cały dzień zanim prawidłowo zaczęła pokazywać. Tydzień temu zatankowałem jakieś 10 litrów, żeby sprawdzić, czy coś się ruszy. Ani trochę nie skoczyła, ale podczas jazdy wskazówka potrafi się ruszać po 2 mm w lewo albo prawo.

Dzisiaj podjąłem dwie próby „naprawcze”: odpiąłem akumulator na godzinę (blendy same siem skasujom) i nie dało to absolutnie nic. Komputer jak i wskazówka nadal stoi dęba przy połowie.

No i mała kuriozalna sytuacja z dzisiaj. Postanowiłem zatankować do pełna, żeby może jakoś pobudzić pływak. Owszem, wskazówka ruszyła, ale teraz zaczęła pokazywać około 1/4 baku 🤣 pomimo wlania 40 litrów paliwa.

Ja już zgłupiałem. Przejadę 300 km na samej benzynie i zobaczymy, czy zdarzy się jakiś cud. Niemniej, jak ktoś ma jakieś sugestie jak to zwalczyć to zapraszam :)

Antej 06-07-2023 17:35

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
Na komputer z nim i sprawdzić czy wskazania są tożsame z licznikowymi.

Albo licznik kłamie, albo pływak w baku jest uszkodzony (przegięty). Pewnie to drugie.

dżejkobs 11-07-2023 09:28

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3462658)
Na komputer z nim i sprawdzić czy wskazania są tożsame z licznikowymi.

Albo licznik kłamie, albo pływak w baku jest uszkodzony (przegięty). Pewnie to drugie.

To jest w ogóle możliwe, żeby pływał działał wadliwie świeżo po zamontowaniu? Mechanik sugeruje, żeby całą pompę reklamować, ale na moje to totalnie bez sensu

Antej 11-07-2023 09:49

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
Skoro wiesz lepiej.... :shock:

Temat do zdiagnozowania w kilkanaście minut ciągnie się prawie tydzień.... to zastanawiaj się dalej.

dżejkobs 11-07-2023 13:56

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3463148)
Skoro wiesz lepiej.... :shock:

Temat do zdiagnozowania w kilkanaście minut ciągnie się prawie tydzień.... to zastanawiaj się dalej.

Kilkanaście minut? W tyle nie ściągnę pełnego baku paliwa, najpierw chcę wyjechać to paliwo żeby zostało ok. 5 litrów (co potrwa około 3 tygodni, bo obecnie nie jeżdżę dużych dystansów), a do mechanika też się nie dostanę ot tak. Chyba że masz jakieś ciekawsze rozwiązanie, żebym to zrobił pod swoim domem? Kompa nie podpinałem, ale wszedłem w tryb serwisowy, to komputer pokładowy pokazuje tyle procent, ile jest wg wskaźnika.

Zwykła aplikacja Car Scanner wyłapie ewentualny problem ze wskaźnikiem?

Antej 11-07-2023 14:05

Odp: Złe wskazania poziomu paliwa
 
Nie cytuj całych postów zwłaszcza, gdy odpowiadasz bezpośrednio na nie.

Napisałem co zrobić i jak oraz ile czasu powinno to zająć.

Proste jak wizyta u lekarza, niby potrafisz zrobić te same czynności co lekarz, a jednak chodzisz do niego na badanie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.