Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128806)

danynx 18-04-2011 13:39

Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?
 
W związku że zamontowałem sobie kierownicę ze sterowaniem tempomatu zamarzyłem sobie posiadać takowy tempomat :) Czy ktoś domontowywał sobie coś takiego?
Jest opis do Mondeo Mk4.... [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ale czy tak samo wygląda w Focusie II?

mayak 18-04-2011 14:47

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] kliknij na мини-FAQ по установке круиз-контроля to rozwinie się opis

danynx 19-04-2011 06:33

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 1640433)
tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] kliknij na мини-FAQ по установке круиз-контроля to rozwinie się opis

podejrzewasz mnie o przeszłość w KGB? ;)
Я не понимаю, Советский ;)

p.s. ale luknąłem foty...niezły koleś. Jednak ruski to wszystko potrafi heheheeee

Matych 19-04-2011 07:32

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
jest coś takiego jak translator google i można sobie przetłumaczyć-nie trzeba być w KGB

String 19-04-2011 07:37

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Cytat:

Napisał danynx (Post 1640871)
podejrzewasz mnie o przeszłość w KGB? ;)
Я не понимаю, Советский ;)

Czemu przeszłość w KGB? Podejrzewam że część forumowiczów była standardowo sowietyzowana w szkole :) Dlatego dla części z nas - cyrylica jest tak samo łatwo odczytywalna jak i nasze literki :)

i wg mnie mała korekta (wszak człowiek się uczy przez całe życie):

nie: Я не понимаю, Советский tylko: Я не понимаю русского языка. :)

Pozdrawiam i sorki za offtop :)

danynx 19-04-2011 07:55

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Cytat:

Napisał String (Post 1640895)
i wg mnie mała korekta (wszak człowiek się uczy przez całe życie):

nie: Я не понимаю, Советский tylko: Я не понимаю русского языка. :)

Pozdrawiam i sorki za offtop :)

Советский = radziecki ;) Ja uczyłem się (próbowano mnie nauczyć) radzieckiego nie rosyjskiego (84-92r.) Ale nie pojąłem ... lub nie chciałem (taki bunt przeciw okupantom ;) ) Choć ponoć język wroga należy umieć :)

String 19-04-2011 08:13

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
No moja szkoła podstawowa zamknęła się w latach 83-91 (czyli m/w jesteśmy chyba rówieśnikami) i o ile sobie dobrze przypominam - nazwa przedmiotu brzmiała:"Język Rosyjski" :D a co do strony rosyjskiej... tak jak kolega Matych napisał można użyć translatora :)

danynx 19-04-2011 10:04

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Cytat:

Napisał String (Post 1640912)
(...) nazwa przedmiotu brzmiała:"Język Rosyjski"

to miało zabrzmieć sarkastycznie ;)
Translatora uruchomię oczywiście. Dzięki

mayak 20-04-2011 08:31

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
nie chcesz, to nie czytaj :)

a dla tych co chcą czytać (w szczególności to rosyjskie forum, które jest większą kopalnią wiedzy i przeróbek focusa) - nie używajcie translate.google bo w ten sposób nie można otwierać ukrytych akapitów, ani zalogować na forum (potrzebne na niemieckim, holenderskim i hiszpańskim, aby widzieć załączone do postów fotki)
Zamiast tego polecam używać przeglądarki Google Chrome

Darecki_22 06-05-2011 18:10

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Jakby ktoś chciał przetłumaczyć ten rosyjski FAQ wielu z nas było by wdzięcznych. Automatyczny tłumacz jest niestety protezą. Może ktoś odpalił tempomat ?

mayak 09-05-2011 08:46

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
rozwinąłeś ten ukryte akapity z pierwszego postu? tam wszystko jest, czego konkretnie nie rozumiesz?

Darecki_22 09-05-2011 12:30

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 1651491)
rozwinąłeś ten ukryte akapity z pierwszego postu? tam wszystko jest, czego konkretnie nie rozumiesz?

Rozwinełem ukryte akapity, kierownice z przyciskami mam, rozumiem że trzeba pociągnąć dodatkowe przewody do złącza przycisków kierownicy? W kompie auta też trzeba aktywować tempomat ? Czy coś jeszcze trzeba żeby tempomat odpalić ?

pozdr.

mayak 16-05-2011 12:18

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
a patrzyłeś na schemat? http://css.ffclub.ru/forum/uploads/p...1215457599.jpg
musisz sprawdzić czy w Twoim GEMie w złączy C103 wychodzą przewody 10 i 18 (http://css.ffclub.ru/forum/uploads/p...1233648732.jpg) i czy dochodzą do złącza zwijacza (http://css.ffclub.ru/forum/uploads/p...1233648984.jpg) pod kolumną kierownicy (http://css.ffclub.ru/forum/uploads/p...1215456313.jpg). Jeśli zwijacz jest 4-roprzewodowy (2 do poduszki i 2 do klaksonu) to nie masz co zakładać kierownicy z przyciskami tempomatu.
Wtedy pozostaje wymiana zwijacza lub przeciągnąć te dwa przewody z GEMa w dowolne miejsce (poza kierownicą) i tam zamontować 5 mikrowyłączników (http://css.ffclub.ru/forum/uploads/p...1218541536.jpg) i rezystorki (http://css.ffclub.ru/forum/uploads/p...1199803868.jpg), np. w joysticku od radia (http://css.ffclub.ru/forum/uploads/p...1245164396.jpg)

jeśli w Twoim GEMie w złączu C103 miejsca 10 i 18 są puste, to wtedy chyba tylko wymiana GEMa



powyższe to tylko moja wersja tego co przetłumaczył google, bo mój rosyjski jest 'oczeń płohy'

KZT1974 16-05-2011 23:25

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Cytat:

Napisał danynx (Post 1640406)
W związku że zamontowałem sobie kierownicę ze sterowaniem tempomatu zamarzyłem sobie posiadać takowy tempomat :) Czy ktoś domontowywał sobie coś takiego?
Jest opis do Mondeo Mk4.... [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ale czy tak samo wygląda w Focusie II?

Witam!

I co zamontowałeś? Napisz proszę na jakim etapie jesteś. Może masz jakieś zdjęcia z własnego montażu.:P

danynx 17-05-2011 06:11

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Cytat:

Napisał KZT1974 (Post 1655418)
Witam!

I co zamontowałeś? Napisz proszę na jakim etapie jesteś. Może masz jakieś zdjęcia z własnego montażu.:P

niestety chyba odpuszczę :/ za mało samozaparcia ;)

KZT1974 17-05-2011 21:16

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Cytat:

Napisał danynx (Post 1655429)
niestety chyba odpuszczę :/ za mało samozaparcia ;)

To może ktoś kto ma tempomat w MK II FL wrzuci kilka fotek np. skrzynki bezpieczników, wiązki przy pedałach, z których wychodzą przewody do czujników przy hamulcu i gazie itd, by porównać czy nasze wiązki np w Trend Gold X są takie same lub czego i gdzie im brakuje:)

KZT1974 26-05-2011 14:06

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 1655074)
i czy dochodzą do złącza zwijacza (http://css.ffclub.ru/forum/uploads/p...1233648984.jpg) pod kolumną kierownicy

A czy możesz mi rozjaśnić, gdzie znajdę przy kierownicy tę wtyczkę?

mayak 26-05-2011 20:05

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
mam przez najbliższy tydzień b. ograniczony dostęp do kompa - patrzyłeś w watek na rosyjskim forum? ja nie mam informacji z innego źródła
albo zdejmuj obudowę kolumny kierownicy - chyba jest od dołu

tepe 25-06-2011 20:15

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Podbijam temat, czy udało się komuś uruchomić tempomat w MK2 TDCI ?

KZT1974 26-06-2011 16:56

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał tepe (Post 1674127)
Podbijam temat, czy udało się komuś uruchomić tempomat w MK2 TDCI ?

Jeszcze nie. Podłączyłem zgodnie z rosyjskim opisem sterowanie i byłem nawet w nieautoryzowanym serwisie w Warszawie w Autowaw na Białołęckiej (250 zł), ale mieli kłopot z własnym kompem i nie mogli się połączyć z moim samochodem.
Tak więc do przeglądu do lipca sobie odpuściłem.
Chcę jeszcze podjechać po przeglądzie gdzieś w Gdańsku do jakiegoś serwisu z IDS.
Jak nie uruchomię tego w Gdańsku do wrócę do Autowaw w sierpniu.:p
Sterowanie mam podłączone tak, że jeśli nie uruchomię tempomatu, bo będzie to niemożliwe, to odcinam przewody i brak kosztów z wymianą kierownicy.:>

Może ktoś ma pomysł na fachowców z IDS w Trójmieście i oczywiście za mniejsze pieniądze:)

tepe 26-06-2011 17:31

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Cytat:

Napisał KZT1974 (Post 1674410)
Jeszcze nie. Podłączyłem zgodnie z rosyjskim opisem sterowanie i byłem nawet w nieautoryzowanym serwisie w Warszawie w Autowaw na Białołęckiej (250 zł), ale mieli kłopot z własnym kompem i nie mogli się połączyć z moim samochodem.
Tak więc do przeglądu do lipca sobie odpuściłem.
Chcę jeszcze podjechać po przeglądzie gdzieś w Gdańsku do jakiegoś serwisu z IDS.
Jak nie uruchomię tego w Gdańsku do wrócę do Autowaw w sierpniu.:p
Sterowanie mam podłączone tak, że jeśli nie uruchomię tempomatu, bo będzie to niemożliwe, to odcinam przewody i brak kosztów z wymianą kierownicy.:>

Może ktoś ma pomysł na fachowców z IDS w Trójmieście i oczywiście za mniejsze pieniądze:)

To mam pare pytań :

1. Wiazki potrzebne do instalacji miałes już założone czy kładłes od początku?
2. Jak wyliczasz koszty całkowite ? (bez kierownicy i przycisków) ?
3. Masz Focusa z komputerem pokładowym ? i czy on jest potrzebny do tempomaty ?

KZT1974 26-06-2011 21:40

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
1. Wiązki miałem
2. Koszty na dziś: Cyna, przewód do 12V, śrubokręt torx20 + przyciski z C-max 80 zł z przesyłką z Allegro.
Koszty dodatkowe oprócz serwisu za 250 zł, jeśli mi tempomat zagada to: kierownica 4-ro ramienna z poduszką ok. 700 zł. Jeśli wymiana kierownicy w warsztacie to ok. 100 zł dodatkowo musisz liczyć.
3. Komputer mam. Ale czy jest potrzebny do tempomatu niewiem:(

Darecki_22 27-06-2011 09:08

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Cytat:

Napisał KZT1974 (Post 1674563)
1. Wiązki miałem
2. Koszty na dziś: Cyna, przewód do 12V, śrubokręt torx20 + przyciski z C-max 80 zł z przesyłką z Allegro.
Koszty dodatkowe oprócz serwisu za 250 zł, jeśli mi tempomat zagada to: kierownica 4-ro ramienna z poduszką ok. 700 zł. Jeśli wymiana kierownicy w warsztacie to ok. 100 zł dodatkowo musisz liczyć.
3. Komputer mam. Ale czy jest potrzebny do tempomatu niewiem:(

Jeżeli wiązki są, (wydaje mi się) że wystarczy dołozyć kierownicę z przyciskami do tempomatu. Taką skórzaną kierownicę można kupic na allegro za 150zł. Poduszkę przekładasz sam. Wystarczy aktywacja tempomatu w kompie.

Adi_ 27-06-2011 09:23

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Kurcze powiem że też zaczyna mnie nosić na ten tempomat tylko jak sprawdzić czy u mnie w kompie można aktywować funkcje tempomatu ?? Czy to każdy komputer posiada ??

maureliusz 27-06-2011 21:16

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Ja na razie się przyglądam a potem założę wszystko:
- tempomat
- ESP
- światła adaptacyjne
- i jeszcze nie wiadomo co :-)

Polak potrafi - brawo panowie!!!

Darecki_22 28-06-2011 06:59

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Ja kierownice przełożyłem (z przyciskami do tempomatu), wiązki kabli mam podciągnięte do kierownicy. Tempomat nie działa. Muszę poszukać kogoś z komputerem do podłączenia się w rozsądnej cenie. Jak odpali się dam znać.

KZT1974 28-06-2011 14:13

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Cytat:

Napisał Darecki_22 (Post 1674642)
Jeżeli wiązki są, (wydaje mi się) że wystarczy dołozyć kierownicę z przyciskami do tempomatu. Taką skórzaną kierownicę można kupic na allegro za 150zł. Poduszkę przekładasz sam. Wystarczy aktywacja tempomatu w kompie.

Wszystko fajnie jak masz kierownicę 4-ro ramienną to i poduszka pasuje, ale jak ja mam kierownicę 3 ramienna to muszę wymienić i kierownicę i poduszkę.:?

KZT1974 28-06-2011 14:16

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Cytat:

Napisał Darecki_22 (Post 1675074)
Ja kierownice przełożyłem (z przyciskami do tempomatu), wiązki kabli mam podciągnięte do kierownicy. Tempomat nie działa. Muszę poszukać kogoś z komputerem do podłączenia się w rozsądnej cenie. Jak odpali się dam znać.

To podjedź może tam gdzie ja byłem w Autowaw w Warszawie na Białołęckiej. Może już naprawili kompa.:lol:

mayak 29-06-2011 10:02

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
3 załącznik(i)
Cytat:

Napisał KZT1974 (Post 1675253)
Wszystko fajnie jak masz kierownicę 4-ro ramienną to i poduszka pasuje, ale jak ja mam kierownicę 3 ramienna to muszę wymienić i kierownicę i poduszkę.:?

w przypadku kierownicy 3-ramiennej, szkoda kasy na wymianę jej i poduszki na 4-ramienną, lepiej dorobić klawisze tempomatu na kierownicy, na joysticku radia lub gdzieś indziej - wątek na rosyjskim forum jest pełen przykładów takich rozwiązań
http://css.ffclub.ru/forum/uploads/p...1218599608.jpg
http://css.ffclub.ru/forum/uploads/p...1218599637.jpg
http://css.ffclub.ru/forum/uploads/p...1235909158.jpg

tepe 29-06-2011 19:17

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
No właśnie ja nie mam komputera (między licznikami mam tylko wyswietlacz z przebiegiem)

czyli w przypadku focusa nie trzeba nic majstrować przy pedałach ? tak jak to było w przypadku mondeo (opis montazu na forum)

Przy wymianie kierownicy podpinamy wtyczke z tempomatu, aktywujemy go - i działa ?
(bo aż nie chce mi się wierzyc ... )

nazar00 01-07-2011 22:02

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
zestaw wskażnikow bez kompa nie ma kontrolki tempomatu, tempomat trzeba aktywaować zarówno w gem jak i z zestawie wskaźników, żeby działał wystarczy aktywować w gem

Darecki_22 02-07-2011 11:39

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Czy możesz dokładniej opisać jak aktywować tempomat w gem i zestawie wskaźników? pozdr.




Cytat:

Napisał nazar00 (Post 1676883)
zestaw wskażnikow bez kompa nie ma kontrolki tempomatu, tempomat trzeba aktywaować zarówno w gem jak i z zestawie wskaźników, żeby działał wystarczy aktywować w gem


tepe 03-07-2011 13:12

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Cytat:

Napisał nazar00 (Post 1676883)
zestaw wskażnikow bez kompa nie ma kontrolki tempomatu, tempomat trzeba aktywaować zarówno w gem jak i z zestawie wskaźników, żeby działał wystarczy aktywować w gem


Podłączam się pod pytanie gdzie można aktywować tempomat ?
Jaki interfejsy/soft jest potrzebny ?
Może kogoś polecacie w południowej Polsce (a moze jednak ASO ) ?

nazar00 03-07-2011 16:46

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
aktywować tempomat można jedynie za pomocą wds/ids, u mnie gościu robił to w po wymianie zestawu wskaźników, bo lampka się nie zapalala,

Darecki_22 04-07-2011 13:00

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Cytat:

Napisał nazar00 (Post 1677618)
aktywować tempomat można jedynie za pomocą wds/ids, u mnie gościu robił to w po wymianie zestawu wskaźników, bo lampka się nie zapalala,

Czyli można aktywować tempomat i bedzie on działał bez wskaźników (zegraów) z komputerem ? pozdr.

Matych 04-07-2011 13:07

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Na 99 % tak jak zmieniałem zegary na poliftowe to otwierając sesje w IDS-e do zaprogramowania zestawu wskażnikównie zaznaczyliśmy w funkcjach tempomatu .tempomat działał ale zegary go nie widziały nie zapalała się kontrolka na desce.

welyk 16-07-2011 20:57

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
czy ktoś może potwierdzić na 100% (może ktoś tak zrobił?) że da się "odpalić" tempomat w Focusie bez komputera?
ja nie mam u siebie komputera, musiałbym też wymienić kierownicę na taką z przyciskami tempomatu.
piszecie w tym wątku sporo o wymianie kierownicy.

czy możecie opisać dokładniej jak wygląda wymiana samej kierownicy i przełożenie poduszki?

chciałbym, jesli nie uda się uruchomić tempomatu przynajmniej wymienić kierownicę na skórzaną - przyjemnikej leży w ręku:)
kiedyś w starym Fiacie Croma rozebrałem kierownicę z poduszką - wystarczyło odkręcić parę śrubek i rozpiąć dwa kabelki i poduszka była w ręku... napiszcie proszę krok po kroku jak wymienić kierownice w Focusie?

mayak 18-07-2011 10:00

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
tu masz: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Darecki_22 18-07-2011 17:48

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Podłączyłem kierownice z przyciskami, samochód ma okablowanie z GEM do kierownicy pod tempomat. IDS'em w GEM ustawiona kontrola prędkości na TAK, jednak w zestawieniu funkcji GEM widnieje kontrola prędkości widnieje jako NIE. Tempomat w czasie jazdy nie uruchamia się. Sprawdzałem nawet rezystancje jakie tworzą się po naciskaniu przycisków tempomatu w kierownicy - są w normie. Na pedale sprzęgła jest jeden czujnik, na pedale hamulca dwa czujniki. Czy ktoś ma jakiś pomysł na uruchomienie tempomatu? pozdr.

mayak 18-07-2011 22:10

Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?
 
Cytat:

Napisał Darecki_22 (Post 1684433)
w GEM ustawiona kontrola prędkości na TAK, jednak w zestawieniu funkcji GEM widnieje kontrola trakcji widnieje jako NIE

kontrola prędkości i kontrola trakcji to dwie różne rzeczy

zdaje mi się że gdzieś czytałem że tempomat ustawia sie/programuje w dwóch miejscach i dopiero wtedy działa


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.