Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] trudności z "wybiciem " pierwszego biegu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=124947)

hr dracula 08-03-2011 12:26

trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
witam
mam pytanko: jaka może być przyczyna , że czasami mam problem z "wybiciem" jedynki ???
zdarza się to stosunkowo rzadko ale np jeżeli jadę jakiś kawałek na jedynce i próbuję wbić 2 jest to utrudnione i mam wrażenie jak by coś trzymało.
ale jak mówiłem zdarza sie to rzadko po za tym nie ma żadnych zgrzytów puknięć i itd. wszyskie biegi chodzą ok
(może zapominam i trzymam lekko nogę na sprzęgle)
pozdrawiam i liczę na jakieś sugestie

Grzenio 08-03-2011 12:38

Odp: problrem z "wybiciem " pierwszego biegu
 
Sam brałem wielokrotnie udział w dyskusji na ten temat w różnych tematach. Więc trochę chęci i użycie szukajki. Tematów jest wiele i różne rozwiazania.

Biernaś 08-03-2011 13:56

Odp: problrem z "wybiciem " pierwszego biegu
 
U mnie też tak się dzieje. A jak już "puści" to mam wrażenie jakby skrzynia się urywała :/

hr dracula 12-03-2011 22:13

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
witam
kolega Grzenio sugerował że temat był wielokrotnie poruszany i owszem ale przejrzałem tematy i znalazłem tylko związane z "wbiciem -włączeniem" biegu natomiast u mnie czasami !!!! jest problem z "wybiciem" i to tylko pierwszego biegu. Może ktoś miał taki problem i sobie z nim poradził ?????

Grzenio 13-03-2011 09:30

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
Ja opisywałem właśnie problem z wybiciem jedynki w Skodzie Fabii. Identyczny problem jak u Ciebie i próbowałem wiele rozwiązań.
Ostatecznie pomogła wymiana płynu chłodzącego i problem zniknął.

Dopalacz 13-03-2011 09:45

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
Cytat:

Napisał Grzenio (Post 1616781)
Ostatecznie pomogła wymiana płynu chłodzącego i problem zniknął.

:shock: :shock: :shock: :?: :?: :?:

Biernaś 13-03-2011 09:51

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
Może chodziło o olej w skrzynii?? Zamiast pisać: "było", "przeszukaj forum", "pisałem o tym" lepiej w użyj opcji moje posty i wklej linka do tego tematu - szybciej i łatwiej

hr dracula 13-03-2011 21:25

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
wymiana płynu chłodniczego ???????????????????

Grzenio 14-03-2011 07:10

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
Zdziewieni?
Ja też byłem mocno zdziwiony. MEchanik mi to tłumaczył ale nie będę powtarzać bo nie chce przekręcać - a fakt, że pomogło (wymiana płynu po 9 latach).
Wymienianye miałem wtedy płyny i hamulcowy i chłodniczy więc nie pamętam, który miał znaczenie dla lepszego wysprzęgania.

A co do haseł typu "szukaj" to nie chodzi mi tylko o moje wypowiedzi bo pewno nie pomogą ale tematów o problemach ze skrzyniami jest wieeeele.
np.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dopalacz 14-03-2011 12:59

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
Cytat:

Napisał Grzenio (Post 1617397)
płyny i hamulcowy i chłodniczy

No i właśnie o ten hamulcowy chodzi , bo chłodniczy to się ma jak siodło świni. Sprzęgło jest sterowane hydraulicznie tym samym właśnie płynem co hamulce.

Biernaś 14-03-2011 13:50

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
Wymieniałem tydzień temu olej i wszystkie filtry ale z płynem hamulcowym nie zdążyłem. Czy 1 litr wystarczy na wymianę w całym układzie? Miałem wymienić też chłodniczy ale nie wiem ile jest w układzie i wlałem 1,5 litra koncentratu G12 do zbiorniczka

Łukasz 14-03-2011 13:57

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
Cytat:

Napisał hr dracula (Post 1613641)
witam
mam pytanko: jaka może być przyczyna , że czasami mam problem z "wybiciem" jedynki ???
zdarza się to stosunkowo rzadko ale np jeżeli jadę jakiś kawałek na jedynce i próbuję wbić 2 jest to utrudnione i mam wrażenie jak by coś trzymało.
ale jak mówiłem zdarza sie to rzadko po za tym nie ma żadnych zgrzytów puknięć i itd. wszyskie biegi chodzą ok
(może zapominam i trzymam lekko nogę na sprzęgle)
pozdrawiam i liczę na jakieś sugestie

Sprubój zmienic olej w skrzyni.
Ja ostatnio zalałem czerwonym i jak narazie jest ok, mam wrażenie jakby biegi wchodziły płynniej.

Biernaś 14-03-2011 14:06

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
A jakie są objawy wysprzęglika do wymiany?

Biernaś 14-03-2011 14:06

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
Cytat:

Napisał luk1969 (Post 1617629)
Sprubój zmienic olej w skrzyni.
Ja ostatnio zalałem czerwonym i jak narazie jest ok, mam wrażenie jakby biegi wchodziły płynniej.

Jaki dokładnie olej lałeś?

Dopalacz 14-03-2011 14:24

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
Może najpierw spróbuj odpowietrzyć układ sprzęgła. Ja miałem tak , że zapowietrzał mi się przez nieszczelny wysprzęglik. Na wysprzęgliku jest odpowietrznik taki , jak przy zaciskach hamulcowych i tamtędy odpowietrz dolewając do zbiorniczka płynu. Litr wystarczy ci na wymianę w całym układzie , chociaż mnie poszło ponad litr (na cały układ hamulcowy i sprzęgła).
to będzie najtańsza operacja i od tego bym zaczął (na przepłukanie układu sprzęgła wystaczy ci 2-3 setki płynu).

Biernaś 14-03-2011 14:34

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
I tak muszę zmienić płyn hamulcowy bo pewnie od nowości nie ruszany. Czy przy odpowietrzaniu układu hamulcowego wciskać sprzęgło? Czy wystarczy pompowanie pedałem hamulca?

Dopalacz 14-03-2011 20:38

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
Cytat:

Napisał Biernaś (Post 1617641)
Czy przy odpowietrzaniu układu hamulcowego wciskać sprzęgło? Czy wystarczy pompowanie pedałem hamulca?

Jak chcesz odpowietrzyć hamulce to sprzęgła nie wciskasz. Jak chcesz odpowietrzyć sprzęgło to nie wciskasz hamulca , tylko pedał sprzęgła.

Biernaś 14-03-2011 20:50

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
Czyli najpierw hamulce potem sprzęgło?

Łukasz 15-03-2011 01:29

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
Cytat:

Napisał Biernaś (Post 1617633)
Jaki dokładnie olej lałeś?

Renofluid ATF 3000

Dopalacz 16-03-2011 19:51

Odp: trudności z "wybiciem " pierwszego biegu
 
Cytat:

Napisał Biernaś (Post 1617863)
Czyli najpierw hamulce potem sprzęgło?

Doładnie. A to dlatego , że pompa sprzęgła pobiera płyn z wyższego punktu w zbiorniczku niż pompa hamulcowa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.