Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Woda na wycieraczce :(:( (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80188)

mario1981 06-10-2009 19:15

Woda na wycieraczce :(:(
 
Witam
Kupilem fokusika pare dni temu byla piekna pogoda zero deszczu,pojezdzilem kilka dni wszystko bylo ok dopuki nie zepsuła sie pogoda .
Dzis rano wsiadajac do auta zauwazylem wode na wycieraczce pasazera :(:(
Prosze o pomoc moze ktos mial podobny problem i moze mi pomoc .

Jester 06-10-2009 20:07

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
Nasze forum ma funkcję "Szukaj". Wybierz dział Focus i wpisz "podszybie" i "woda". Poczytaj sobie o problemie i sposobach jego rozwiązania.

Henio80 06-10-2009 20:09

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
Cytat:

Napisał mario1981 (Post 1259560)
Witam
Kupilem fokusika pare dni temu byla piekna pogoda zero deszczu,pojezdzilem kilka dni wszystko bylo ok dopuki nie zepsuła sie pogoda .
Dzis rano wsiadajac do auta zauwazylem wode na wycieraczce pasazera :(:(
Prosze o pomoc moze ktos mial podobny problem i moze mi pomoc .

Było na forum o tym ,wystarczy poszukać. Woda doztaje się przez podszybie po stronie pasażera-pod nim jest filtr kabinowy,zapewne ta osłona [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nie przylega do szyby i woda przedostaje sie przez niego . Sprawdz czy filtr nie jest czasem mokry.

Damiano16 07-10-2009 17:12

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
Kolego... mi też podszybię odstaje i mam zero wody...

A wiesz że pod podszybiem jest taka rynienka która wyłapuje wode i po prostu ją odprowadza ?

resonal 07-10-2009 19:39

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
u mnie rynienka sprawdza się, niestety raz jak mocno padało, woda się przelała do wnętrza auta.
pozdro

mario1981 07-10-2009 21:56

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
Znalazlem ,mam mokry filtr kabinowy duzo czytalem na ten temat jedni pisza zeby uszczelnic oslone inni ze obudowe filtra ze to jest najprawdopodobnie przyczyna.
Sprobuje pierw z obudowa moze to wystarczy.

Daro26 08-10-2009 08:08

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
Cytat:

Napisał Damiano16 (Post 1260104)
Kolego... mi też podszybię odstaje i mam zero wody...

A wiesz że pod podszybiem jest taka rynienka która wyłapuje wode i po prostu ją odprowadza ?

Chłopie weź Ty przestań w każdym poście związanym z woda w aucie,pisać, że masz rynienkę i woda Ci nie leci. Ciesz się i daj na mszę nawet z tego powodu.

Dla Twojej informacji większośc ma tą rynienke, a jednak woda w aucie się pojawia. Na szczęscie są sposoby, żeby sprawe skutecznie załatwić.

bargus 08-10-2009 12:10

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
Cytat:

Napisał Damiano16 (Post 1260104)
Kolego... mi też podszybię odstaje i mam zero wody...

A wiesz że pod podszybiem jest taka rynienka która wyłapuje wode i po prostu ją odprowadza ?

Weź sobie stań pod górkę lekko jak będzie ulewa to zobaczysz wodę:). Też myślałem, że mam rynienkę i jest gitara- tyle, że ta rynienka przy większym deszczu nie nadąża odprowadzać wody i się przelewa. Zwłaszcza jak stoisz lekko pod górkę. Jak stoję na prostym, lub z górki to mi nie przecieka, nawet przy bardzo obfitych opadach.

mateuszford 16-03-2010 12:05

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
1 załącznik(i)
a w jakim miejscu przecieka wam woda do wnętrza???

po u mnie po plastiku(zdjecie) wątpie żeby było to podszybie ponieważ mam wymienione na nowe a woda dostaje sie do środka, klimy nie używam
filtr kabinowy suchy ,uszczelka pod filtrem kabinowym tez cała pozatym w filtrze sucho

nie mam już sił z tym walczyć

Hetfield 16-03-2010 12:53

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
Tak się składa, że w sobotę wymieniałem filtr p.pyłkowy razem z uszczelnieniem podszybia.Mateusz, masz 1999 a więc pewnie podszybie bez tej słynnej rynienki, przed fl. Rynienka faktycznie odprowadza wodę, ale odprowadza ją tak, że ścieka w okolicy nadkola przedniego prawego z tyłu.Jak dostaje ci sie do wnętrza to moim zdaniem masz zapchane kanały odprowadzające wodę za to nadkole.Woda niestety poszuka innego miejsca - wg twojego zdjęcia właśnie by to się zgadzało.Może wymień podszybie na poliftowe o ile będzie pasowało i zobacz gdzie są te kanały odprowadzające, pewnie wystarczy przepchać jakimś drutem.pozdro.

mateuszford 16-03-2010 13:06

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
1 załącznik(i)
podszybie mam z rynienka lecz kupie nowe z zatrzaskami za pare dni,
tylko właśnie gdzie te kanaliki odpływowe są żeby je przetkać pod autem??



własnie wrócilem z auta wybebeszałem całą mate pod nogami pasażera straszna stęchlizna z białym nalotem nie da się wysiedzieć w środku
cały filc wywalony, aż do suchego

PS.woda leci tak jak narysowałem niebieska kreskę na zdjeciu
pozdrawiam

Hetfield 16-03-2010 13:23

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
Sam nie wiem.Musisz zdjąć nadkole i zobaczyć.

mateq111 05-04-2010 15:54

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
Mam ten sam problem. Z podszybiem już robiłem był spokój do 1 deszczów w 2010.
Leje się w tym samym miejscu co koledze mateuszford. Doszedł już ktoś gdzie tkwi problem?

mateuszford 10-04-2010 20:42

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
3 załącznik(i)
Cytat:

Doszedł już ktoś gdzie tkwi problem?
Dzis wyszło przyslowiowe szydło z worka

Korzystając z deszczowej pogody obserwowałem miejsce przecieku zdemontowałem plastiki jakie sie da w środku i ....... okazało sie ze woda leci w górnym prawym rogu przy uszczelce szyby od strony pasażera....
woda leciała po tym szarym słupku w środku ładnie ciurkiem po plastiku do samego dołu i lądowała na wycieraczce
( w wewnątrz słupka mokra gąbeczka i woda)
podszybie i mi odstaje i to jednak w moim przypadku nie jego wina
wszystko już zaklajstrowałem uszczelniaczem + czerwony silikon i zobaczymy jak to będzie...

poniżej parę zdjęć

mateq111 10-04-2010 21:40

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
Dzięki, muszę u siebie sprawdzić, bo dziś troszkę padało i już woda na wycieraczce. Ehh... te fordy, w escorcie miałem ten sam problem ;/

Hetfield 10-04-2010 21:45

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
Mateusz ze zdjęć wynika że ciekło ci przez słupek? dobrze kumam?

mateuszford 10-04-2010 22:35

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
woda dostawała sie pod uszczelkę szyby na łączeniu z rynienka odprowadzająca <tam był taki mały klin jakby wciecie 3mm jak polałem ze szklanki to wir wpływał pod uszczelke szyby

woda sączyła sie na podsufitke i ta cała nasiąkała i potem zaczynało kapać w osłone słupka (szara) i strumykiem na doł:)

inaczej nie umiem wytłumaczyć
może wymiana uszczelki by pomogła ale uszczelka 110zł + wymiana 100zł ;]

jutro ładnie wykoncze i śladu nie bedzie:)


PS. mateq111 daj mi znac potem, czy w tym samym miejscu masz przeciek !

ppiotrm 13-05-2010 19:02

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
Mialem to samo

dzieki mateuszford :)

mateq111 14-05-2010 14:29

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
Też ostatnio bawiłem się z tą lejącą wodą. Lałem wodą ze szklanki, z wiaderka i nawet kropelka do środka nie przeciekła. Wszystko miałem rozebrane i nic. Jedynie porządnie wysuszyłem mate na podłodze bo była całą zimę mokra przez podszybie.

niko123 30-07-2010 15:31

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
Witam, od niedawna mam wodę pod nogami pasażera.

- podszybie podklejone ( sprawdziłem filtr suchy )
- woda nie lecie nawiewami tylko po wiązce kabli troszkę poniżej modułu Gem ( to ta wiązka co idą wszystkie kable z drzwi do auta ) od strony drzwi wszystkie posprawdzałem itp, chyba będzie jakaś nieszczelność połączeń blach bo wygląda na to że w środku woda leci na wiązkę kabli i po niej spływa do środa auta.

Ta wiązka jest w takiej metalowej wnęce za modułem i nie ma jak tam się dostać.

Jutro zrobię zdjęcia.


Zaznaczyłem mniej więcej gdzie wychodzi ta wiązka kabli co spływa po niej woda do auta.

http://img828.imageshack.us/img828/7184/73288657.jpg

Uploaded with [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.