Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Wymiana podświetlenia zegarów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317583)

rrubens 24-10-2014 08:16

Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Witam

Przeglądając forum niestety nie udało mi się wyszukać odpowiadającego tematu.
Nie chodzi mi o wymianę żarówek (na samym początku podkreślam).

Dzisiaj odkryłem przypadłość polegającą na braku jakiegokolwiek podświetlenia w samochodzie (chodzi mi o podświetlenie zegarów oraz podświetlenie nawiewów), mało tego nie działa sygnalizacja pozostawionych, włączonych świateł przy wyciągniętym kluczyku. Może ktoś miał coś podobnego.

Sprawdziłem już w akcie desperacji wszystkie bezpieczniki (wyglądają na dobre) - do tego użyłem miernika.

Wykluczając pytania to oświetlenie kabiny działa, światła drogowe i pozycyjne działają.

Jitter 24-10-2014 09:42

Odp: Podświetlenie zegarów oraz nawiewu.
 
Skoro twierdzisz, że bezpieczniki są sprawne, to możliwe, że masz już zużyty włącznik obrotowy świateł - były już sygnały na forum, że ten element "lubi się skończyć".

rrubens 24-10-2014 09:53

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Dzięki za szybką odpowiedź.

Możesz mieć rację, niestety jest to w tym momencie nie do ustalenia. Jeszcze raz postanowiłem sprawdzić bezpieczniki (7.5A - od podświetlenia i podtrzymania). Były sprawne.

Po tych czynnościach wszystko wróciło do normy. Jak będę miał problem t będę testował.

Może ma ktoś jakiś pomysł gdzie kupić przełącznik świateł (nowy) i czy jest możliwość domontowania świateł halogenowych (przy zderzaku mam instalację, są kostki).

Jitter 24-10-2014 10:49

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Nowy włącznik raczej tylko w ASO i sklepach z częściami do Fordów (jest sporo internetowych). Koszt zakupu może być dość konkretny ;)

Temat dołożenia halogenów był już na forum omawiany, np. tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

Jeśli pojawią się jakieś wątpliwości i dodatkowe pytania, proszę, abyś dopisał się w istniejącym temacie (zgodnie z zasadą: jedno zagadnienie - jeden temat), aby nie zaśmiecać forum.

rrubens 24-10-2014 13:09

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Wielkie dzięki za przydatne informacje.

Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że nowe przełączniku od kierownicy można dostać a nigdzie nie ma włącznika do świateł. Pewnie jak dostanę nowy i wymienię to dam znać jak można naprawić stary.

Włącznik spryskiwacza się udało i działa do dzisiaj (4 lata od naprawy). Jeżeli ktoś chce to niech napisze a ja mniej więcej powiem jak przylutować miedzianą blaszkę :D

Jitter 25-10-2014 19:07

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Cytat:

Napisał rrubens (Post 2289033)
Jeżeli ktoś chce to niech napisze a ja mniej więcej powiem jak przylutować miedzianą blaszkę

Skoro nasze wysiłki, aby pomóc Tobie, są jawne i publicznie dostępne, to miło byłoby, aby Twój sposób na rozwiązanie innej "dolegliwości" znalazł się tu, na forum - w myśl zasady: dziś potrzebuje pomocy On, jutro możesz potrzebować Ty. Proszę, przemyśl to :).

yatzek13 19-11-2014 15:47

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Witam jestem nowy i też nie mam podświetlenia ..tyle tylko że podejrzenie pada na spaloną kontrolkę czyli żarówkę..i chyba słusznie bo wszystko inne jest..mam pytanie ..jak się dostać do wymiany żarówek podświetlenia zegarów i kontrolek.np. świateł..bo tu działa kontrolka tylko długich..bardzo bym prosił o pomoc..no bo jechać do serwisu z żaróweczką

rrubens 20-11-2014 08:15

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Witaj

O ile mnie pamięć nie myli w Fusionie nie posiadasz kontrolki świateł. Jest tylko niebieska oznaczająca długie.

Jeżeli chodzi o zdjęcie zegarów to przykro nie wiem, jeszcze nie rozbierałem tego elementu.

przemsky 20-11-2014 17:50

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Wersje przed liftem nie mają kontrolki świateł mijania.

http://images.tinypic.pl/i/00599/m0dwcw01npxv_t.jpg

onaro 03-12-2014 09:20

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Cytat:

bezpieczniki (7.5A - od podświetlenia i podtrzymania). Były sprawne.
Gdzie sa te bezpieczniki, pod maską, czy za schowkiem ?

rrubens 03-12-2014 10:25

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Bezpieczniki odpowiadające za podświetlenie, podtrzymanie i takie tam znajdują się za schowkiem.

onaro 03-12-2014 12:04

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
o widzę, że temat lekko ozywiony
Kupiłem sobie wczoraj fusiona, wszystko cacy, ale....

Podświetla mi włącznik: świateł, wyświetlacz w liczniku, wyświetlacz radia, przyciski od ;podnoszenia szyb i nic więcej
Nie świecą się przyciski na konsoli, na radiu, ani podświetlanie liczników, ani od nawiewów.


Szukałem gdzieś ściemniacza, ale nie znalazłem. Co myslicie - czy to trzeba wszystko wymieniać na nowe ?
myślałem o bezpiecznikach najpierw - co myslicie jakie kierunek obrać ?

Na elektrodzie ktoś się wypowiedział, że wymienił uszkodzone zarówki w oświetleniu tylnej tablicy rejestracyjnej, i przyżądy zaczęły świecić ....
ale sprawdziłem, to nie to ....

dosia87 03-12-2014 18:44

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Kiedy spalony jest bezpiecznik 7,5 A który znajduje sie za schowkiem, nie świeci lampka sygnalizacyjna (zielona)na licznika podświetlenie licznika, nawiewu, radia oraz tablica rejestracyjna

onaro 04-12-2014 06:32

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Oj chyba się kolega pomylił.
Wyjąłem bezpiecznik (7,5 A), wyświetlacz w licznikach i w radio świecił się nadal, tyle że wyzerowały się kilometry dzienne. Więc ten bezpiecznik nie odpowiada za podswietlanie wyświetlaczy .....

rrubens 04-12-2014 07:35

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
W tym jest cały problem, ponieważ są tam dwa bezpieczniki, które odpowiadają za jakieś podobne funkcje.

Jeżeli część podświetlenia działa, np. połowa licznika świeci czy masz częściowe podświetlenie nawiewu to nie będzie to bezpiecznik. W moim przypadku miałem tylko podświetlone przełącznika od świateł, nic więcej.

Nie wiadomo co się stało ponieważ po rozmontowaniu schowka i przebadaniu bezpieczników (były dobre) wszystko wróciło do normy. Jeden z nich był dość podejrzany ponieważ był czarny (zaśniedziały) - wilgoć robi swoje.

onaro 04-12-2014 11:49

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Czy kolega szanowny mógłby konkretniej mówić (zamiast uzywać sformułowania "jakieś inne bezpieczniki")? :)

Przeglądnąlem instrukcje dostępną tu zresztą w formacie pdf i tam był opis, który odpowiadał opisowi zmieiszczonemu na schowku przy skrzynce bezpieczników. No i nie znalazłem tam żadnego innego, który mógłby odpowiadać za podświetlanie.
W zasadzie chciałem się już brać za rozbieranie i wymianę żarówek, ale zastanawia mnie to, że mimo wymiany żarówek w podświetlaniu tylnje tablicy rejestracyjnej, ta tablica nadal nie jest podświetlona. A za to odpowiada między innymi ten jeden bezpiecznik.
Może ma ktoś jakies ciekawe wyłumaczenie ?
Bo nie wiem czy juz się brać za rozbieranie (podejrzewam że to roboty niemało, bo jest licznik, przyciski, nawiew i coś z tym tylnym poświetlaniem rejestracji.

rrubens 04-12-2014 13:35

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Z tego co mnie nie myli to są dwa bezpieczniki, które odpowiadają za jakieś funkcje związane z podświetleniem.

http://obrazki.elektroda.pl/7616040200_1299778639.jpg

Nie wiem czy nie jest to F20 i F33.

Ktoś jeszcze pisał na temat przełącznika, że właśnie jak coś się z nim dzieje to są właśnie takie jazdy. Nie wiem u mnie samo się zepsuło i po jakimś czasie samo się naprawiło (po grzebaniu właśnie w bezpiecznikach).

onaro 04-12-2014 13:53

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
WOW
a widzisz kolego ...
nie zauwazyłem tego 33 ...
idę popróbować ....

No i po próbie. Nie wiem jak wyrazić moje szczęście. Nie zauważyłem bezpiecznik nr 33. To on załatwił sprawę. Wszystko wróciło do normy. Dzięki za podpowiedź.

rrubens 04-12-2014 17:01

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Ale czy on był spalony, czy zaśniedziały? To jest pytanie?

dosia87 04-12-2014 21:08

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
Panie Onaro może pomyliłem sie może nie, ale jak wyjme bezpiecznik 7,5 A to co wyżej wymieniłem nie świeci sie. Daje mój przykład na moim samochodzie Ford Fusion Gold X 2008. Bo w swoim samochodzie zrobilem sobie tzw" pstryczek elektryczek" właśnie na tym bezpieczniku że jak włącze św mijania z przelącznika zespolonego to świecą mi sie swiatła pozycyjne p/t i św mijania podświetelnie przełącznika zepoloneg, szyb kierowcy i paseżera i nic wiecej

onaro 05-12-2014 06:26

Odp: Brak podświetlenia zegarów oraz nawiewu.
 
No własnie Dosia87. Ja miałem identycznie (świecił włacznik zespolony, i przełączniki szyb na drzwiach, a i do tego poświetlanie wyświetlacza na wskaźnikach głównych i wyświetlacz radia, ale bez przyciskó). I powiedz jesszcze że nie świeci ci poświetlanie tylnej szyby - bo u mnie tak własnie było.
Jak słusznie zauważył rrubens w skrzynce sa 2 bezpieczniki które moga odpowiadać za podświetlanie. Spojrzałem na tabliczkę bezpieczników i u mnie tylko jeden miał ikoną liczników F20 - i to na nim cały czas bazowałem. Bezpiecznik F33 był przedstawiony jako zwykła żarówka a nie przedstwaiał licznika i dlatego na niego nie patrzyłem. Ale skorzystałem z doświadczenia rrubens'a i wyjąłem bezpiecznik F33 7,5 A i był PRZEPALONY. Wymieniłem go i rewelacja. Wszystko podświetlone.

DZIĘKI rrubens

Teraz jeszcze muszę znaleźć wejście AUX w moim radyjku 6000CD i to już będzie ful :)
Ale to tak tylko nawiasem

Naveen 26-04-2018 19:35

Podświetlenie zegarów.
 
Witam Was Drodzy Forumowicze.
Dziś potrzebuję Waszej pomocy ponieważ w mojej fuzyjce coś się popsuło :(.
Otóż kiedy odpalam silnik i włączam światła to wszystkie lampy świecą tak jak powinny ale niestety podświetlenie zegarów i całej deski nie świeci. A kiedy wcisnę hamulec to podświetlenie się pojawia a zarazem jak puszczę hamulec to podświetlenie razem z nim znika.

Usterka pojawiła się z dnia na dzień wcześniej żadnych objawów nie było.

Zdążyłem posprawdzać wszystkie kostki w lampach czy są dobrze podpięte, żarówki sprawdzone, bezpiecznik od podświetlenia zegarów wymieniony.

Z góry dziękuję za pomoc.

kaku25 27-04-2018 07:21

Odp: Podświetlenie zegarów.
 
Od jakiego czasu posiadasz auto?

Naveen 27-04-2018 12:27

Odp: Podświetlenie zegarów.
 
Autko posiadam 3 lata do przedwczoraj wieczora wszystko bylo ok. Wczoraj rano odpalilem i zaczely sie dziac takie cuda :/ Czy jest możliwosć uruchomienia swiatel na krótko tak żeby sprawdzić czy to włącznik a zarazem zeby komputer nie zwariował ?

LEŚNICZY 28-04-2018 07:03

Odp: Podświetlenie zegarów.
 
Cytat:

Napisał Naveen (Post 2971527)
Autko posiadam 3 lata do przedwczoraj wieczora wszystko bylo ok. Wczoraj rano odpalilem i zaczely sie dziac takie cuda :/ Czy jest możliwosć uruchomienia swiatel na krótko tak żeby sprawdzić czy to włącznik a zarazem zeby komputer nie zwariował ?

Mój jest tak samo stary i od roku przepala bezpiecznik z podświetlenia zegarów , elektronik nie potrafi ustalić zwarcia , chyba fuzja zaczyna się powoli sypać

100noga 06-11-2019 05:39

Migają kontrolki na tablicy zegarów
 
Witam wszystkich i pozdrawiam.
Wszedlem w posiadanie Forda Fusion , rocznik 2007 . Mam jeden problem .Nie działa wskażnik poziomu paliwa , ( pokazuje max ) , nie działa szybkościomierz , wskazówka stoi przy 30 km/h . Po włączeniu światel , swiatła świecą normalnie a podświetlenie tablicy miga . Co jakiś czas świeci sie kontrolka otwartych drzwi , a drzwi i klapa są zamknięte. Mechanik powiedzial że to go przerasta , prawdopodobnie jest coś z tablicą zegarów . Obrotomierz działa prawidłowo.
Czy jest ktoś z Warszawy kto by mi mógł pomóc .
pozdrawiam

darmodziej 06-11-2019 09:12

Odp: Migają kontrolki na tablicy zegarów
 
Cytat:

Napisał 100noga (Post 3190270)
prawdopodobnie jest coś z tablicą zegarów

prawdopodobnie ma rację. Coś w tablicy nie łączy

100noga 06-11-2019 13:58

Odp: Migają kontrolki na tablicy zegarów
 
A może ktoś ma namiar na jakiś warsztat ?

Antej 06-11-2019 14:15

Odp: Migają kontrolki na tablicy zegarów
 
Prawdopodobnie masz złącze z tyłu zegarów do przelutowania.
Jeśli auto nie ma komputera to może warto pomyśleć o wymianie zegarów na lepsze.

RomanKKK 06-11-2019 14:31

Odp: Migają kontrolki na tablicy zegarów
 
Podobne cuda dzieją się z powodu hodowli ;) myszy pod maską

100noga 07-11-2019 03:51

Odp: Migają kontrolki na tablicy zegarów
 
Myszy raczej nie ma ;) , szukam kogoś kto by to ogarnął

Mekeke91 17-02-2021 11:20

Wymiana podświetlenia zegarów
 
2 załącznik(i)
Witam serdecznie, potrzebuję Waszej pomocy :) mianowicie nie mam podświetlenia zegarów, bezpieczniki sprawdzone, tal więc wziąłem się za rozkręcanie, no i doszedłem do momentu jak już zegary mam na wierzchu tylko nie wiem co dalej? Jak się dostać do tych żarówek? Dodaję dwa poglądowe zdjęcia, jedno tyłu zegarów, i właśnie tutaj nie wiem jak to otworzyć, i zdjęcie boku gdzie widać spalone żarówki, pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Bump: Dodam, że tą zieloną płytkę to tak jakby trzymały tylko wskazówki zegarów bo reszta luźno chodzi, czyżby trzeba było jakoś wypiąć wskazówki zegarów?

pitstop77 17-02-2021 12:44

Odp: Ford Fusion (2002-2012) POMOCY!! Wymiana podświetlenia zegarów
 
Musisz odkręcić wskazówki

Mekeke91 17-02-2021 13:17

Odp: Ford Fusion (2002-2012) POMOCY!! Wymiana podświetlenia zegarów
 
Cytat:

Napisał pitstop77 (Post 3320242)
Musisz odkręcić wskazówki

A jak to zrobić żeby nie popsuć? :mrgreen: położenie wskazówek jakoś sobie zaznaczyć?

pitstop77 17-02-2021 13:47

Odp: Ford Fusion (2002-2012) POMOCY!! Wymiana podświetlenia zegarów
 
Robiłem to u siebie w fiescie mk6 w fusionie jest raczej to samo. Kręć wskazówka w lewo i lekko z wyczuciem do góry powinna wyjść. Potem po założeniu będziesz musiał wyregulować położenie wskazówek po odpaleniu silnika

Mekeke91 17-02-2021 14:04

Odp: Ford Fusion (2002-2012) POMOCY!! Wymiana podświetlenia zegarów
 
Dobra jutro będę próbował bo już to wszystko poskręcałem, a jak regulowałeś położenie wskazówek? Nie lepiej zaznaczyć sobie taśmą?

darmodziej 17-02-2021 18:06

Odp: Wymiana podświetlenia zegarów
 
Włącz zapłon, żeby wskazówki ustawiły się w położeniu zerowym. Zaznacz położenie wskazówek, np. naklejając kawałki taśmy klejącej. Po całej operacji włącz zapłon i wtedy zakładaj wskazówki w położeniu zerowym.

A tak na marginesie, dziwię się, że do wymiany żarówek trzeba zdejmować wskazówki.

Mekeke91 17-02-2021 20:11

Odp: Wymiana podświetlenia zegarów
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 3320334)
Włącz zapłon, żeby wskazówki ustawiły się w położeniu zerowym. Zaznacz położenie wskazówek, np. naklejając kawałki taśmy klejącej. Po całej operacji włącz zapłon i wtedy zakładaj wskazówki w położeniu zerowym.

A tak na marginesie, dziwię się, że do wymiany żarówek trzeba zdejmować wskazówki.

Dlaczego dziwisz się? Masz jakiś inny pomysł jak dostać się do tych żarówek? Jakoś trzeba oddzielić tą zieloną płytkę od reszty, a jedyne co trzyma razem te dwie części to moim zdaniem właśnie wskazówki, może się mylę to mnie popraw bo jutro mam zamiar grzebać przy tych zegarach a nie chcę czegoś zepsuć... :mrgreen:

pitstop77 18-02-2021 07:21

Odp: Wymiana podświetlenia zegarów
 
Delikatnie rób a niczego nie zepsujesz. A żarówki jeśli masz tak samo jak u mnie to będą do wylutowania. Dodam że u siebie wstawiłem ledy i różnica jest kolosalna

Mekeke91 18-02-2021 07:49

Odp: Ford Fusion (2002-2012) POMOCY!! Wymiana podświetlenia zegarów
 
Cytat:

Napisał pitstop77 (Post 3320268)
Robiłem to u siebie w fiescie mk6 w fusionie jest raczej to samo. Kręć wskazówka w lewo i lekko z wyczuciem do góry powinna wyjść. Potem po założeniu będziesz musiał wyregulować położenie wskazówek po odpaleniu silnika

Otworzyłem, okazuję się że to są diody :o wiesz może jak one się nazywają?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.