Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Ma ktos dostep do zaworkow wtryskow common rail? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=114152)

david1985 06-11-2010 20:43

Ma ktos dostep do zaworkow wtryskow common rail?
 
Witam poszukuje zaworków do wtrysków common rail mondeo 2.0 tdci 130 km.Wie ktoś skąd można je dostać?

tlopuc 07-11-2010 08:24

Odp: Ma ktos dostep do zaworkow wtryskow common rail?
 
Właśnie przydałby się jakiś namiar na dobrej jakości zaworki, pewnie wielu by skorzystało.

Tomek2907 07-11-2010 08:50

Odp: Ma ktos dostep do zaworkow wtryskow common rail?
 
Są dostępne na allegro. Ale kupujcie tylko i wyłącznie oryginały, nie są niestety tanie, ale w porównaniu z tymi chińskimi podróbkami również dostępnymi na allegro i tak się opłaca.

steell 07-11-2010 10:38

Odp: Ma ktos dostep do zaworkow wtryskow common rail?
 
tak z ciekawości jak są dostępne daj link do oryginału i chińszczyzny żeby porównać

zbyszek620 07-11-2010 15:51

Odp: Ma ktos dostep do zaworkow wtryskow common rail?
 
Swojego czasu tj 35 000km temu zakupiłem swoje zaworki w firmie AZET-DIESEL Wolica tel 604-131-902, Zaworki były o ile pamiętam produkcji francuskiej i do tej pory jest ok. Nie wiem czy jeszcze handlują zaworkami. O ile pamiętam trzeba było podać symbol numer spisany z wtryskiwacza, ja podałem o ile pamiętam z jakiegoś programu. Przy zakupie warto od razu kupić uszczelkę pod wtryskiwacz taka podkładka koszt ok 1 zł. Wszystko przez internet szybko i sprawnie. Pozdrawiam

david1985 07-11-2010 19:27

Odp: Ma ktos dostep do zaworkow wtryskow common rail?
 
Azet diesel google i wszystko jasne maja zaworki jak i również inne części.A wiec panowie zamawiam i daje znać o efektach wymiany zaworku bo wyszło mi na próbie przelewowej ze jeden przelewa.Moje objawy to przy obciążeniu silnika czyli np bieg 2 i małe obroty przyspieszam to słychać stuki przez chwile jak silnik się nagrzeje jest OK.Mam nadzieje że zaworek pomoże.Tak jak wyżej dam znać, czy to pomogło.

jendrekmak 08-11-2010 12:41

Odp: Ma ktos dostep do zaworkow wtryskow common rail?
 
Cytat:

Napisał zbyszek620 (Post 1536256)
Przy zakupie warto od razu kupić uszczelkę pod wtryskiwacz taka podkładka koszt ok 1 zł.

podkładki oryginały delphi 30-40 zł za 5 sztuk ale w aso nie są dostępne (aso tylko w komplecie z wtryskiwaczami)

SrebnaStrzała 08-11-2010 13:58

Odp: Ma ktos dostep do zaworkow wtryskow common rail?
 
Jest polska firma która produkuje zaworki końcówki itd. Niestety nie pamiętam nazwy, za to wiem że robią to bardzo dobrze i mają dobre ceny.

jendrekmak 08-11-2010 15:16

Odp: Ma ktos dostep do zaworkow wtryskow common rail?
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1536741)
Niestety nie pamiętam nazwy, za to wiem że robią to bardzo dobrze i mają dobre ceny.

a nie przypadkiem Motomaximus?

Snajper_881 08-11-2010 15:19

Odp: Ma ktos dostep do zaworkow wtryskow common rail?
 
Panowie, a co myślicie o innych końcówkach ? Gdzieś czytałem, że z Transita pasują. Myślę, że wiecie dlaczego pytam o możliwość założenia innych :one:

jendrekmak 08-11-2010 15:21

Odp: Ma ktos dostep do zaworkow wtryskow common rail?
 
Cytat:

Napisał Snajper_881 (Post 1536768)
Panowie, a co myślicie o innych końcówkach ? Gdzieś czytałem, że z Transita pasują.

są takie same (oczywiście zależne od typu wtryskiwacza) bo Transit miał ten sam silnik wkładany co mk3 tylko chyba moc była 120 KM. cena identyczna z ceną do mondeo. to jest tak jak z zaworkami zaworek przelewów wtryskiwacza z mondeo tdci pasuje do focusa, transita, meganki, dacii i jeszcze kilku aut.

picio_18 08-11-2010 16:52

Odp: Ma ktos dostep do zaworkow wtryskow common rail?
 
Ja jestem po wymianie zaworka na orginał kupiłem w firmie AZET-DIESEL cena o ile pamiętam 245zł (plus wysyłka) ich strona allegro
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
podróbki chińskie w motomaximusie ale na forum wiele osób bardzo negatwynie wypowiadało się na ich temat...
u mnie wymiana zaworka praktycznie nie dała większych efektów spreżynka zapala się już raz na 2 miesiące a nie jak przed wymianą raz na miesiąc ... ;)

Snajper_881 08-11-2010 18:11

Odp: Ma ktos dostep do zaworkow wtryskow common rail?
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1536774)
są takie same (oczywiście zależne od typu wtryskiwacza) bo Transit miał ten sam silnik wkładany co mk3 tylko chyba moc była 120 KM. cena identyczna z ceną do mondeo. to jest tak jak z zaworkami zaworek przelewów wtryskiwacza z mondeo tdci pasuje do focusa, transita, meganki, dacii i jeszcze kilku aut.

jendrekmak, czyli raczej lipa... Mój pomysł miał na celu zwiększenie mocy, ale widzę, że to nic nie da :). Tzn wymiana rozpylaczy i oczywiście nowy CHIP :)

Dawid849 09-11-2010 19:54

Odp: Ma ktos dostep do zaworkow wtryskow common rail?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] oryginał delphi

SrebnaStrzała 09-11-2010 20:42

Odp: Ma ktos dostep do zaworkow wtryskow common rail?
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1536765)
Motomaximus

Nie, na pewno nie. Motomaximus to przecież chińszczyzna.

david1985 11-11-2010 18:56

Odp: Ma ktos dostep do zaworkow wtryskow common rail?
 
Witam panowie wymieniłem zaworek w wtrysku który mi przelewał.i wyczyściłem wszystkie wtryski.Próba przelewowa wyszła ok.Ale nadal przy obciążeniu silnika słychać stuki;/ ale tylko przez chwile jak auto się nagrzeje jeździ jak szalone i jakby nic nie było....

janosik 11-11-2010 19:17

Odp: Ma ktos dostep do zaworkow wtryskow common rail?
 
Cytat:

Napisał david1985 (Post 1538671)
Próba przelewowa wyszła ok.Ale nadal przy obciążeniu silnika słychać stuki;/ ale tylko przez chwile jak auto się nagrzeje jeździ jak szalone i jakby nic nie było....

No to się nie przejmuj.Nie musi być idealnie.

SrebnaStrzała 11-11-2010 20:13

Odp: Ma ktos dostep do zaworkow wtryskow common rail?
 
Cytat:

Napisał janosik (Post 1538686)
No to się nie przejmuj.Nie musi być idealnie.

U mnie takich cudów nie ma, a myślę że też nie jest idealnie.

janosik 11-11-2010 21:41

Odp: Ma ktos dostep do zaworkow wtryskow common rail?
 
Ja tam uważam, że jak trochę na zimnym poklepie, to nie ma strachu.

david1985 12-11-2010 17:07

Odp: Ma ktos dostep do zaworkow wtryskow common rail?
 
mam nadzieje ze nic złego się nie będzie działo...póki co mogę obalić mit regeneracji wtrysków pic na wodę za który ludzie płaca nie małe pieniądze....oczywiście nie wszystko można samemu zrobić.ale jak bym miał regenerować sam bym wymienił części i pojechał tylko na kodowanie....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.