Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=81389)

jarozza 21-10-2009 05:48

Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?
 
Witam, mam pytanie hałasuje mi napinacz paska klinowego czy muszę wymienić cały napinacz czy tylko te kółko ( jest one przykręcone śrubą ) ????

marctwain 21-10-2009 06:01

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Ja wymieniałem cały napinacz (około400 zł w Intercars). hałas jest z drgającego paska, widac to gołym okiem. Po wymianie miałem spokój na 5kkm teraz znowu słyszę, chyba, że wyrzucę na N na postoju:wink:

Luk@s 21-10-2009 07:14

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Jeśli napinacz jest w dobrym stanie to można wymienić tylko rolkę:)

Krzys. 21-10-2009 07:20

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
A ja wczoraj wymieniłem napinacz, pasek, kółko ( tzw. mała dwunasa ) i kupa. Poprawiło sie ale czasami pasek nadal wpada w drgania. Szczególnie dzisiaj rano na zimnym silniku. Jak się rozgrzał było lepiej. Przypuszczam że to wina nie napinacza ale małej dwumasy - chciałam zaoszczędzić 70 zł i kupiłem odpowiednik MC. Muszę pogadać z dostawcą o wymianę za dopłatą na oryginał.

marctwain 21-10-2009 08:26

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Ze dwa miesiące temu był wątek napinacza i drgającego paska wymieniali na rolkę citroena hdi i drgania ustawały.

steell 21-10-2009 09:26

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
daj kolego link do tego tematu

marctwain 21-10-2009 12:29

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Tutaj pw od grzegorz55, którą otrzymałem (nie pamiętam tytułu wątku) ale dotyczy tego właśnie:

witam ponownie,sorki ,że tak późno ale jest sezon urlopowy...generalnie wracamy do tematu drgania paska PK, pisałem ,że wstawiliśmy koło od VW a to jest fałsz!!Sorki!!Koło pasowe alternatora, które pasuje do MK3 pochodzi od Citroena(ma też zastosowanie u fiata,lanci,peugota)nr fabryczny wg. FEBI 27836, wg. INA 535-0039-10. Na 100% pasuje rozmiarowo i jest także na 6 PK-u mnie pasek przestał drgać !!! Jak jeszcz ejakieś info. będzie potrzebne to proszę pisać!pozdrawiam

jarozza 21-10-2009 17:02

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
400 zł drogo sam napinacz w sklepie forda internetowym kosztuje 260 zł ale tam jest też drogo poszukam jeszcze ...

marctwain 21-10-2009 17:27

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
+ rolka i pasek

jarozza 21-10-2009 19:16

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Czyli zmienić wszystko napinacz + pasek ?

SrebnaStrzała 21-10-2009 19:23

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Cytat:

Napisał jarozza (Post 1269904)
400 zł drogo sam napinacz w sklepie forda internetowym kosztuje 260 zł ale tam jest też drogo poszukam jeszcze ...

...bo masz napinacz do benzyny do diesla kosztuje 360zł

jarozza 21-10-2009 19:48

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
OK rozumiem.

dartro 21-10-2009 20:06

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Wstawiłem kółko pasowe ze sprzęgłem od alternatora MK3 2.0 benzyna , pasuje idealnie .
Drgania ustąpiły jak ręką odjął . Polecam to rozwiązanie .

dartro 21-10-2009 20:08

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
można to kupić np. tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

SrebnaStrzała 21-10-2009 20:22

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Cytat:

Napisał dartro (Post 1270050)
Wstawiłem kółko pasowe ze sprzęgłem od alternatora MK3 2.0 benzyna , pasuje idealnie .
Drgania ustąpiły jak ręką odjął . Polecam to rozwiązanie .

Wiesz myśle że gdyby to było takie banalne to by Ford nie robił różnych kół dla benzyny i diesla :)

dartro 21-10-2009 21:08

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Może i coś w tym jest , ale miałem dość wymiany co roku koła pasowego {dwumasa} -480zł , napinacz 350 zł, rolki , pasek i po ok 20ttkm wszystko szmelc .
Inni producenci z powodzeniem stosują rozwiązanie z kołem sprzęgłowym alternatora w silnikach diesla bo się sprawdza .

Maniok 23-10-2009 08:27

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Darto, to koło od alternatora wymieniłeś razem z całym osprzętem czy dopiero po jakimś przebiegu? Mam ten sam problem, wydałem kupe kasy na wymianę koła, napinacza, rolek i pasek po niewielkim przebiegu znowu zaczął wibować. Po zdjęciu osłony nadkola widać jak pasek drży na wolnych obrotach (u mnie ok. 700 obr/min.) między kołem pasowym a sprężarką klimy oraz na górze, między kółkiem napinacza a alternatorem.

dartro 24-10-2009 19:20

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Wszystko zostało stare , wymieniłem tylko kółko alternatora . Jakby występował za duży luz na tulejkach sprężyny napinacza , można je dorobić u tokarza z teflonu , tak robiłem wcześniej , sprawdzone .

keczup 24-10-2009 21:29

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Witam cały komplet wymieniłem rok temu, przez jakiś czas była cisza a teraz znowu zaczęło hałasować , wywaliłem 1300 zł z robocizną i co dalej z tym robić ???????

Pajlot 24-10-2009 21:49

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
U mnie po roku to samo!!!! Przejechałem raptem 13 kkm i znowu wibruje i hałasuje:((

marctwain 25-10-2009 05:22

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
U mnie spokój był przez jakieś 4-5kkm. teraz słychać jak stoję na D, pow wrzuceniu na N na postoju przestaje. obroty ciut wyższe. Myślę, że to wada konstrukcyjna.. Może to koło alternatora na takie od "cytryny" zamienić? :wink:

keczup 25-10-2009 09:31

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Zgadzam się myślę że występują za duże obciążenia i dlatego tak szybko się sypie

jarozza 25-10-2009 19:14

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Widzę z opisów że problem jest najczęstszy w dizlach ....

Krzys. 25-10-2009 20:10

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Jak pisałem wcześniej wymieniłem koło, pasek i napinacz. Nadal pasek wpadał w wibracje. Wymieniłem też obie rolki. Nadal na zimnym silniku pasek wpada w wibracje. Na ciepłym jest lepiej. Mechanik który mi to wymieniał, zwrócił uwagę, że napinacz działa na granicy swojego zasięgu. Ma około 5 mm do końca zasięgu. Teraz myślę, że to jest problemem. Pasek mam założony oryginalny - 1640 mm. Spróbuje jeszcze jak znajdę założyć ze 2 cm krótszy a jak nie to pod alternator dołożę podkładki dystansujące. Może to pomoże.

keczup 25-10-2009 21:11

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Daj Krzys znać czy pomogło

Krzys. 27-10-2009 07:26

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Któtsze paski to rozmiary 1635 a następny 1625 - czyli 1,5 cm krótszy max. Jeszcze nie wiem który wybrać. Muszę porównać o ile to naciągnie napinacz. Autko za godzinkę odstawiam do warsztatu i po pracy odbieram. Na miejscu zdecyduję który mają założyć. Jutro dam znać jakie efekty.

No to autko stoi na serwisie. Zakładają pasek 1625.

keczup 27-10-2009 20:35

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Czekamy na odpowiedz oby pomogło

kuba75 27-10-2009 21:38

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
też czekam na odp.Mam podobny problem. pozdrawiam

Krzys. 28-10-2009 07:09

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Niestety nie pomogło. :( Na zimnym nadal stuka. Szukamy dalej....

Maniok 29-10-2009 13:21

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
A czy przy wymianie sprzęgła alternatora na citroenowskie bądź MK3 w benzynie trzeba coś dorabiać/przerabiać, czy wystarczy tylko koła podmienić?

SrebnaStrzała 29-10-2009 13:27

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Ja wkońcu po półrocznej walce wyszedłem cało z tego:) Wcześniej wpierw wymieniłem pasówke potem napinacz i pasek i tak z tym wałczyłem wymieniając poklei. Wczoraj wymieniłem wszystko i póki co słychać tylko stukanie silnika:)

Krzys. 31-10-2009 16:50

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
No nareszcie problem został rozwiązany. :D Jak wspominałem wcześniej najpierw kupiłem koło pasowe ale nie oryginał - producent MC. Zapłaciłem za nie 315 zł. Oryginał kosztował 389 zł. I mogłem od razu kupić oryginał co jak się okazało kosztowałoby mnie mniej niż zamiennik ( musiałem jeszcze kupić napinacz, rolki, pasek i oczywiście zapłacić za ich wyminanę ).
Więc tak:
Zaryzykowałem i kupiłem oryginał.
Ściągnąłem nowe kółko produkcji MC.
Porównałem wymiary obu i.... szlag mnie trafił.
Wielkościowo oba koła są takie same ale zamiennik jest przesunięty na głębokości osadzenia na wale o 0,5 mm !!! Efekt - pasek na zimnym silniku wali jak szalony. Na ciepłym przestaje.
Na szczęście mogę reklamować zamiennik i mam nadzieję, że odzyskam kasę. Oryginał kupiłem w tym samym sklepie internetowym co zamiennik.
Nauczyło mnie to tego aby nie kupować zamienników bo oszczędność jest tylko pozorna.
Teraz nareszcie cicho na wolnych obrotach i przy porannym zapalaniu :)
Szczęście moje jest niepojęte :)

chasm 12-11-2009 10:06

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Witaj.
Możesz wytłumaczyć, bo nie za bardzo zrozumiałem to przesunięcie na głębokości osadzenia na wale... 0,5mm czy 0,5cm ?

Krzys. 12-11-2009 14:00

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Cytat:

Napisał chasm (Post 1286583)
Witaj.
Możesz wytłumaczyć, bo nie za bardzo zrozumiałem to przesunięcie na głębokości osadzenia na wale... 0,5mm czy 0,5cm ?

Jasne.
http://img23.imageshack.us/img23/8936/koov.jpg

Jest dokładnie tak, że odległość w przekroju pomiędzy miejscem zaznaczonym na zdjęciu pojedynczą strzałką ( miejsce osadzenia na wale ) a którymkolwiek z rantów prowadzenia paska ( zaznaczone pięcioma równoległymi strzałkami ) jest różna w porównaniu z nowym oryginałem o dokładnie 0,7 mm (milimetra). W poprzednim poście napisałem 0,5 - machnąłem się - sorki.
Ta różnica powodowała, że pasek miał straszne bicie na zimnym silniku w tym miejscu - zaznaczone strzałkami.
Pewnie gdyby było zeskrawane o te 0,7 mm głębiej to wszystko byłoby ok.

http://img156.imageshack.us/img156/9161/pasekzt.jpg

chasm 12-11-2009 17:20

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Super, dzięki za szczegółowe i poglądowe wyjaśnienie :)

Polarny 12-11-2009 21:14

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Krzys. - wszystko dobrze, ale piszą Twoi poprzednicy da Ci to spokój tylko chwilowy. Z wcześniejszych postów rozumuję, że 15k km maksymalnie.
Ogólnie u siebie też słyszę to wibrowanie i też mnie to denerwuje. Tyle tylko, że ostatnio jak rozmawiałem z mechanikami, to mówili, że ford już X razy zmieniał konstrukcję tego koła pasowego. Zresztą świadczą o tym poprzednie numery:
- FORD 4C1Q 6B319 DC
- FORD 4C1Q 6B319 DB
- FORD 4C1Q 6B319 C1B
- FORD 4C1Q 6B319 C1A
- FORD 1S7Q 6B319 BB
- FORD 1S7Q 6B319 BA
- FORD 1S7Q 6B319 AC
- FORD 1S7Q 6B319 AB
Najnowszy to ten na górze.

Ogólnie widać, że Ford nie potrafi sobie z tym poradzić, co dla mnie jest czymś śmiesznym. Ja rozwiązanie widzę jedno - skoro pada koło z powodu durnej konstrukcji, to jak zacznie wibrować to powinno się to reklamować i powinni dawać nowe.

Krzys. 13-11-2009 07:07

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Polarny - tu się oczywiście z Tobą zgadzam. Jeśli wystarczy na 15k to i tak nieźle bo akurat tyle km robię w ciągu roku a gwarancje na koło mam na 2 latka :) Mam to na piśmie ze sklepu "ford.sklep.pl" - nie chodzi tu o reklamę :)

Luk@s 13-11-2009 07:13

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Czy u was te wibracje czuć na kierownicy i ogólnie na całej budzie:?:

Krzys. 13-11-2009 08:48

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Nie, u mnie słychać było tylko dudnienie na wolnych obrotach.
Na całej budzie i kierownicy to może duża dwumasa ? Ale wtedy chyba też znacznie na pedale sprzęgła.

Luk@s 13-11-2009 09:06

Odp: Napinacz paska klinowego .
 
Dwumase mam wymienioną. Na pedale sprzęgła zawsze będziesz czuł minimalne drżenie. Oczywiście nie mówię o sytuacji gdzie dwumas jest padięty, wtedy to masaż czuć na stopie:lol:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.