Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Gdzie jest fabryczny intercooler (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109265)

weksla 07-09-2010 20:17

Gdzie jest fabryczny intercooler
 
Hej
Mam pytanie gdzie we fieście 1.4 TDCI 2004 r czyli przed liftem znajduje się fabryczny intercooler?
Nie mogę go zlokalizować a chciałbym założyć większy.
Pomoże ktoś?

wicia.w 07-09-2010 20:32

Odp: Gdzie jest fabryczny intercooler
 
fiesta nie posiada interkulera

weksla 07-09-2010 20:44

Odp: Gdzie jest fabryczny intercooler
 
poważnie nie posiada IC??
To w jaki sposob powietrz zewnętrzne jest schładzane zanim pójdzie do turbiny?
A czy nawet jak nie ma to można dołożyć?

DELIKFENT 08-09-2010 18:35

Odp: Gdzie jest fabryczny intercooler
 
Po prostu powietrze po drodze z turbiny do silnika nie jest schładzane. Oczywiście że można założyć. W którymś temacie ktoś nawet pisał że chce założyć IC i wgrać nowy program. Nie wiem ile to da ale na pewno coś tam da i raczej nie zaszkodzi.

lucash 08-09-2010 20:07

Odp: Gdzie jest fabryczny intercooler
 
Oczywiście taka fiesta nie posiada fabrycznie montowanego IC.
Śmiało możesz zakładać, tylko żeby nie był zbyt duży, bo będziesz miał lag'a.
Montaż najlepiej w zderzaku, ażeby pęd powietrza jakoś to powietrze schładzał ;)
No i najważniejsze i zarazem chyba najbardziej kosztowne - ustawienie parametrów na kompie ;)
Po tych wszystkich zabiegach, śmiem twierdzić, dynamika poprawi się.
Pozdr

weksla 08-09-2010 20:45

Odp: Gdzie jest fabryczny intercooler
 
A powiedzcie mi czy dałoby radę dołożyć fabryczny intercooler od mondeo mk3 22.0 tdci.
Mam taki na zbyciu bo w swoim mondku zmieniałem na większy.

franczesko 08-09-2010 21:36

Odp: Gdzie jest fabryczny intercooler
 
mi sie wydaje ze w 1.6 tdci chyba jest fabryczny czy sie myle?

DELIKFENT 08-09-2010 21:50

Odp: Gdzie jest fabryczny intercooler
 
Nie mylisz się 1.6 miały już intercooler.

weksla 08-09-2010 22:13

Odp: Gdzie jest fabryczny intercooler
 
A wiecie może gdzie był ulokowany?

lucash 09-09-2010 18:42

Odp: Gdzie jest fabryczny intercooler
 
W 1.6 TDCi, fabrycznie był chyba właśnie w zderzaku.
Co do IC z mondeo to powinien spasować, jeżeli mówimy o takim chudym i długim ;)

conney 09-09-2010 18:51

Odp: Gdzie jest fabryczny intercooler
 
2 załącznik(i)
Poniżej dwie fotki IC założonego kiedyś przez Jammapic (moderatora forum Turbo Diesel Owners Club UK) w jego starej fieście, w fabrycznie przewidzianym miejscu. Nawet Twój rocznik Fiestkiw tym wypadku (04), jak widać na załączonym obrazku... Twierdzi, że wszystkie mocowania pasują. Jedyny problem to orurowanie, większość na forum TDOCUK zaczyna od rurek łączonych silikonowymi kolankami a kończy na odpowiednio spreparowanych rurach metalowych. Sam chcę zastosować IC w swojej fuzji, ale brak czasu póki co ;/


Generalnie polecam forum TDOCUK, więcej w poście:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

DELIKFENT 09-09-2010 18:53

Odp: Gdzie jest fabryczny intercooler
 
W 1.6 był tradycyjnie czyli przed chłodnicą od klimy. Jeśli chcesz zakładać to właśnie szukaj takiego żeby miał spora powierzchnie ale nie miał zbyt dużej pojemności bo będziesz miał ogromną turbodziurę :D


widzę że conney mnie uprzedził z tym że na zdjęciu jest fiesta 1.6 tdci czyli miała IC od nowości i raczej nikt go nie dokładał.

conney 09-09-2010 19:06

Odp: Gdzie jest fabryczny intercooler
 
Cytat:

Napisał DELIKFENT (Post 1504872)
widzę że conney mnie uprzedził z tym że na zdjęciu jest fiesta 1.6 tdci czyli miała IC od nowości i raczej nikt go nie dokładał.


To źle widzisz, jest to IC założony do 1.4 TDCi, więcej w linku.

DELIKFENT 09-09-2010 19:25

Odp: Gdzie jest fabryczny intercooler
 
Ważne że autor wie gdzie w 1.6 jest IC a to jaki silnik widać na zdjęciu to każdy kto ma fiestę wie. I nie unoś się kolego.

conney 09-09-2010 20:43

Odp: Gdzie jest fabryczny intercooler
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał DELIKFENT (Post 1504897)
Ważne że autor wie gdzie w 1.6 jest IC a to jaki silnik widać na zdjęciu to każdy kto ma fiestę wie. I nie unoś się kolego.

Nie unoszę się, w pośpiechu zjadł mi sie smiley :) po .."źle widzisz".
Pośpiech nie jest dobrym doradcą jednak, wkleiłem nie to zdjęcie :) a zdjęcie fury dawcy do przymiarki ;/...więc zamieszczam inną fotkę tego autka, po której może znikną wątpliwości do jakiego silnika pasuje :). Tak nawiasem IC jest z Focus'a ST225...

lucash 09-09-2010 20:45

Odp: Gdzie jest fabryczny intercooler
 
Oryginalny IC od 1.6 TDCi powinien spasować do 1.4TDCi bez przeróbek, pozostaje tylko kwestia orurowania i programu. Taki ICek można zakupić już za ~300PLN :)

DELIKFENT 09-09-2010 21:22

Odp: Gdzie jest fabryczny intercooler
 
O teraz to jest 1.4 z przymierzonym IC :D Sam bym włożył do swojej coolera bo i tak planuje wirusa ale przeraża mnie kombinowanie z połączeniem go z turbo i z kolektorem.

weksla 09-09-2010 22:40

Odp: Gdzie jest fabryczny intercooler
 
dzięki koledzy, własne o to mi chodziło, myślę że mój stary z mondeo to jakoś wejdzie, w takim układzie w niedługim czasie będziemy mieć fiestę 1.4 tdci z Ickiem:)

lucash 10-09-2010 08:08

Odp: Gdzie jest fabryczny intercooler
 
weksla, może zrobisz jakąś fotorelację ze swoich modów ;)?
Myślę, że mogło by to poruszyć wielu do działania, a co za tym idzie, do wymiany doświadczeń. Oprócz relacji Jammapic'sa z TDOCUK.com niewiele udało mi się w tym temacie znaleźć.

weksla 12-09-2010 01:37

Odp: Gdzie jest fabryczny intercooler
 
tak fotorelacje zrobimy napewno, ja ze swojego mondka wyjmę swój i będziemy próbować upchać go we fieście brata:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.