Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Regeneracja turbosprężarki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=93916)

roxon1 08-03-2010 15:07

Regeneracja turbosprężarki
 
Witam.
Czy mógłby mi ktoś polecic firne która zajmuje sie regeneracją turbo. najlepiej woj. wielkopolskie i dolnośląskie.

jendrekmak 08-03-2010 16:32

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
zdaje się, że tej turbiny nie da się zregenerować bo brak jest części zamiennych na rynku. jeśli ktoś ogłasza się, że je regeneruje to trzeba uważać bo może naciągać.

Piotr K 08-03-2010 17:25

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Nie lepiej poszukać profesjonalnie zregenerowanej z wymianą na uszkodzoną ?
Będzie taniej....
Np. tu

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Snajper_881 08-03-2010 17:31

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Kolego, zapytaj tutaj http://www.turbo-tec.eu/pl/ Ponoć robią wszystkie rodzaje turbo.

weksla 08-03-2010 17:34

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Roxon mam do sprzedania turbine, w bardzo dobrym stanie, tylko od wersji 130ps, rok produkcji 2003

Snajper_881 08-03-2010 17:38

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Wydaj mi się, że nie będzie hulać, bo 115KM TDCi ma stałą geometrie łopatek, 130KM ma zmienną geometre.

jackoba1 08-03-2010 17:45

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
koledzy było już na forum ze tych Turbin sie nie da profesjonalnie zregenerować bo Garett nie sprzedaje zestawów naprawczych tak wiec pozostaje zakup nowej lub używki Tak wiec jak pisał kolega jedrekmak z tymi ogloszeniami trzeba uważac, ponoć próbują regenerować na jakis chinskich zamiennikach

roxon1 08-03-2010 18:09

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
zależy mi na sprawdzonej i polecanej firmie która sie tym zajmuje. w moim mundku jest wszystko ok ale mam drugie auto i w nim mam problem z turbo.

jackoba1 08-03-2010 18:34

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
kolego przecież piszemy ze tej turbiny sie nie regeneruje,ma zmienną geomertie łopatek i nie ma zestawów naprawczych, jedyna mozliwosc to kupno nowej( w autoryzowanych serwisach gareta wezmą twoją a dadzą Ci zregenerowaną fabrycznie -ale nie przez nich tylko przez producenta) lub kupno uzywki. Swoją drogą turbiny w mk3 psują sie stosunkowo rzadko( najczesciuej siada sterowanie elektroniczne ale sama mechanika siada rzadko). Tak wiec uwazaj na te ogloszenia bo nie wiem na jakich podzespołach moga regenerować skoro producent ich nie sprzedaje nawet swoim autoryzowanym serwisom

roxon1 08-03-2010 18:51

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Cytat:

Napisał jackoba1 (Post 1381592)
kolego przecież piszemy ze tej turbiny sie nie regeneruje,ma zmienną geomertie łopatek i nie ma zestawów naprawczych, jedyna mozliwosc to kupno nowej( w autoryzowanych serwisach gareta wezmą twoją a dadzą Ci zregenerowaną fabrycznie -ale nie przez nich tylko przez producenta) lub kupno uzywki. Swoją drogą turbiny w mk3 psują sie stosunkowo rzadko( najczesciuej siada sterowanie elektroniczne ale sama mechanika siada rzadko). Tak wiec uwazaj na te ogloszenia bo nie wiem na jakich podzespołach moga regenerować skoro producent ich nie sprzedaje nawet swoim autoryzowanym serwisom

kolego nie chodzi mi o mondeo. Czytaj uważnie. Mam inne auto i padła mi turbina, a ze dużo jest nas ma forum wiec pisze tutaj. Moze ktoś był w tej samej sytuacji co ja i mniał stycznośc z jakąś firmą.

wojtekjanus 08-03-2010 19:10

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
roxon1, czytaj ze zrozumieniem: kolega jackoba1 nie pisze o Mondeo, tylko o turbinie Garretta o zmiennej geometrii. Jeżeli chodzi ci o naprawę turbiny ze stałymi łopatkami, to napisz, że taką masz uszkodzoną, bo to zasadnicza różnica...:)

roxon1 08-03-2010 19:24

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Sorry nie zrozumiałem. Tak mam turbo za stełymi łopatkami. Jeszcze raz sorry. Jak by ktoś znał to czekam na adresy.

wojtekjanus 08-03-2010 19:44

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Problem jest taki, że wypiaskować korpus turbiny i odpicować każdy potrafi... Wygląda pięknie, ale jakie części wsadzono - nie wiesz. Ja bez względu na różnicę w cenie oddałbym turbinę TYLKO do autoryzowanego serwisu Garretta. Przynajmniej masz pewność, że mają oryginalne części. W Googlach znajdziesz bez problemu najbliższą ...
Na Forum już mnóstwo przypadków było wymian naprawianych turbin po 2-3 miesiącach...

roxon1 08-03-2010 19:53

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1381685)
Problem jest taki, że wypiaskować korpus turbiny i odpicować każdy potrafi... Wygląda pięknie, ale jakie części wsadzono - nie wiesz. Ja bez względu na różnicę w cenie oddałbym turbinę TYLKO do autoryzowanego serwisu Garretta. Przynajmniej masz pewność, że mają oryginalne części. W Googlach znajdziesz bez problemu najbliższą ...
Na Forum już mnóstwo przypadków było wymian naprawianych turbin po 2-3 miesiącach...

dzieki jutro będę do nich dzwonił. Ps. Jak dzisiaj szukałem stron to było pare firm które pisały że pracują na orginalnych zamiennikach.

bandik19 08-03-2010 20:01

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
sza dobrzy kożystałem z ich usług i nie moge nażekac [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

juras25 08-03-2010 20:34

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Wrocław ul Klimasa 4
Kolega brał do Passata b5 115KM, na wymianę zostwił swoją, koszt 900pln.

CZARNY66 15-02-2011 17:06

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Witam.
Odnośnie regeneracji turbiny mam takie pytanie.... ostatnio zauważyłem olej na rurze wychodzącej z intercoolera (nie jakiś osad, czy pocenie) - olej jeszcze ciepły. Zacisk na gumowej rurze jest mocno dokręcony i nie ma żadnej dziurki. Czy to początkowy objaw padającej turbiny?? Na razie oleju nie ubywa.... Mechanicy u których byłem (czterech) zdanie mają podzielone... niektórzy mówią, że ten typ tak ma, a nie którzy że turbina puszcza olej....PROSZĘ O RADĘ

Polarny 15-02-2011 17:43

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Poczytaj nieco o odmie. Ogólnie zawsze trochę oleju będzie.

SrebnaStrzała 15-02-2011 17:50

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Olej w IC zawsze będzie ciepły po to masz ten układ aby chłodzić...:)
Olej bierze sie głównie z odmy.
U mnie wszystkie rury są wilgotne a jak miałem nieszczelność to cała rura była mokra tymczasem turbo radzi sobie elegancko:) Przebieg 210.000

CZARNY66 15-02-2011 18:50

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Czyli nic poważnego się nie dzieje... tak ma to rozumieć... jeździć aż zapali się jakaś kontrolka lub silnik stanie....a powiedz jakie są objawy padającej turbiny... na kompie nic nie wyjdzie...

SrebnaStrzała 15-02-2011 19:05

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Będziesz wiedział kiedy padnie ;)
Objawy padania? Najpewniej będzie je słychać;)

CZARNY66 15-02-2011 19:11

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Czyli:
1) głośniejsza praca turbiny powyżej 2000 obr.
2) jakieś świsty, gwizdy i takie tam...
3) dym - kopcenie

wbbmzg 16-02-2011 02:37

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
akurat w Twoim silniku głośniejsza praca powyżej 2000 obr/min to standard. Wszystkie TDDi tak mają (po rozgrzaniu silnika powinno to przejście być prawie niewyczuwalne). Nie przejmuj się tym.
Najlepiej zdjąć wąż od turbo (ten pomiędzy filtrem a turbo) i sprawdzić czy są luzy na wale (poprzeczne/wzdłużne) i opory przy obracaniu.

CZARNY66 16-02-2011 13:49

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Witaj.
Luzów nie ma, było sprawdzane.... jest trochę podtarty wirnik, ale to od filtra powietrza (chyba muszę go częściej wymieniać). Myślałem, że raz na 10 000 km wystarczy jednak trzeba częściej. Jeżdżę głównie po mieście na krótkich odcinkach....

SrebnaStrzała 16-02-2011 15:53

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Ja jeżdżę po wioskach gdzie pełno piachu, filtr wymieniam raz na około 20.000km czasem dłużej czasem krócej i wszystko gra, nic nie po obcierane z tym że używam filtrów gąbkowych pipercross'a :)

marko37 16-02-2011 18:37

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Witam. Turbinę garetta da się zregenerować.osobuscie to przerabiałem i od września zeszłego roku nie narzekam chodzi jak ta lala.fakt ze było dosć drogo bo 1200 pln ale majac do wyboru kupno uzywki w ciemno wybrałem opcje regeneracji swojej.plus tego ze wiem co mam.po poł roku zero jakich kolwiek luzów wiec myslę z zrobili to profesjonalnie.mi jak walneła to łopatki od wirnika gdzie ciagnie powietrze były az w filtrze powietrza.ze wzgledu na to ze mam lekko wzmocnione za pomocą boxa to wstawili mi jakis mocniejszy walek i jakies lepsze łozyska

Snajper_881 16-02-2011 18:41

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Prawie jak hybryda :one:

krol44 18-02-2011 13:07

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Cytat:

Napisał marko37 (Post 1600474)
Witam. Turbinę garetta da się zregenerować.osobuscie to przerabiałem i od września zeszłego roku nie narzekam chodzi jak ta lala.fakt ze było dosć drogo bo 1200 pln ale majac do wyboru kupno uzywki w ciemno wybrałem opcje regeneracji swojej.plus tego ze wiem co mam.po poł roku zero jakich kolwiek luzów wiec myslę z zrobili to profesjonalnie.mi jak walneła to łopatki od wirnika gdzie ciagnie powietrze były az w filtrze powietrza.ze wzgledu na to ze mam lekko wzmocnione za pomocą boxa to wstawili mi jakis mocniejszy walek i jakies lepsze łozyska


A gdzie kolego regenerowałeś jeśli można wiedzieć? Moja ma lekkie luzy ale chodzi świetnie, myślę że w najbliższym czasie bedzie trzeba coś z nią zrobić.

wbbmzg 18-02-2011 15:33

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
na siłę się doszukujesz usterki czy co?

TomekM_1983 30-07-2011 14:12

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Jestem "szczęśliwym" posiadaczem Mondeo MK3 od 4 miesięcy. Zrobiłem 8 tys. km i padła mi turbina. Pytanie co dalej. ASO zaśpiewało za nową skromne 6300zł brutto. Mechanik doradza regeneracje. Na pierwszy rzut oka nie wygląda źle, śmigło jest całe, ale jest straszny luz na osi i ciągnie olej z silnika.

Czy ktoś regenerował turbinę od 2.0 TDCI 130 KM w Poznaniu? Jeśli tak to gdzie? Jaki koszt? Ewentualnie gdzie szukać nowej, ale tańszej?

Chyba ręka boska nade mną czuwała, bo w piątek miałem tym autem wyjeżdżać do Chorwacji...

HansB 14-11-2011 19:51

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
I jak skończyła sie regeneracja turbo?? pozdr

TomekM_1983 15-11-2011 08:38

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Po lekturze internetu i rozmowie z moim mechanikiem jednak nie zdecydowałem się na regenerację. Naprawę mojej turbiny wyceniono na 1200zł netto. Fabrycznie nowa Garetta od dystrybutora w Poznaniu to 2300zł netto.

Z tego co udało mi się dowiedzieć, 8 na 10 osób które regeneruje turbiny ma potem z nimi jakieś problemy. Gwarancja jest właściwie nie do wyegzegfowania. Firma która regenerowała zwala winę na mechanika, mechanik na tego co regenerował i tak w kółko. Praktycznie nie istnieją firmy które wymontują turbinę, zregenerują, założą i wezmą za to odpowiedzialność kompleksowo.

Dodatkowo po zaniesieniu turbo do wyceny regeneracji Pan stwierdził, że moje turbo najzwyczajniej się zatarło przez brak smarowania. Zalecił wnikliwą analizę układu smarowania, bo nowa może się znów zatrzeć po założeniu. Nie nastroiło mnie to pozytywnie.

Koniec końców zdecydowałem się zakupić turbinę używaną. Kupiłem kompletną z przebiegiem 130 000 km za 500zł. Moja wyzionęła ducha przy 188 000 km. Dodatkowy koszt to niemal 200zł za 12cm kawałek gumy - miałem pęknięty króciec który łączy turbinę z tą rurą która idzie w dół pod silnik.

Po wymianie wszystko hula super. Zrobiłem od tego czasu 8 tys. km.

I taka jedna uwaga przy okazji. Po zakupie Mondeo strasznie narzekałem na zamulenie auta przy odpalonej klimie. Auto zachowywało się jakby mu odjęto z 50 koni. Okazało się że winna była właśnie turbina. Po wymianie i uszczelnieniu układu, auto ciągnie jak szalone z klimą. Różnica jest naprawdę minimalna po włączeniu klimatyzacji, zarówno na trasie jak w mieście. Widziałem że taki temat się przewinął, więc polecam wszystkim, którzy mają taki objaw dobrze sprawdzić szczelność układu turbosprężarki. O spadku spalania nie wspomnę. Średnia z trasy 1000 km z czego 200 km to autostrada z prędkością 140, pozostała trasa 120, wyszło mi równe 6 litrów. Jeżdżąc 50/50% trasa miasto nie przekraczam 7L, a nogę mam ciężką.

leszek_sokol 10-03-2013 19:05

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Z tego co udało mi się dowiedzieć, 8 na 10 osób które regeneruje turbiny ma potem z nimi jakieś problemy. Gwarancja jest właściwie nie do wyegzegfowania. Firma która regenerowała zwala winę na mechanika, mechanik na tego co regenerował i tak w kółko. Praktycznie nie istnieją firmy które wymontują turbinę, zregenerują, założą i wezmą za to odpowiedzialność kompleksowo.

Te 8 osób na 10 oddaje turbiny do regeneracji najwidoczniej do serwisów, które nie do końca potrafią to profesjonalnie wykonać. Są firmy w Polsce gdzie turbina po naprawie niczym nie różni się od nowej fabrycznie i gdzie masz dodatkowo usługę kompleksową - demontaż / regeneracja / montaż..... i odbierasz samochód !!! Ja w Wawie swoją naprawiałem właśnie w takim miejscu. Bez ryzyka - pełna gwarancja - profesjonalnie !!!

Nawet jak się decydujesz na używkę (olbrzymie ryzyko) lub nową to warto zajrzeć do Twojej uszkodzonej turbiny bo tam po oględzinach elementów znajdziesz odpowiedź na wiele pytań - dlaczego padła? co mam poprawić w samochodzie? etc.......

p747 31-03-2016 08:26

Regeneracja turbiny - czy polecacie ten sposób?
 
Cześć, od kilku dni waham nad kwestią regeneracji turbiny. Pomysłów jest sporo: kupno nowej, kupno używki, regeneracja obecnej, kupno zregenerowanej. Jednak dwa pierwsze rozwiązania z powodu funduszy i niepewności co do używki nie wchodzą w grę.

Zastanawiam się nad regeneracją i potrzebuję Waszej porady co do jednej z ofert regeneracji.

Czy ktoś z Was korzystał z ich usług?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jarek_Lodz 31-03-2016 13:00

Odp: Regeneracja turbiny - czy polecacie ten sposób?
 
takie tam przykładowe :

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

aprox99 31-03-2016 16:19

Odp: Regeneracja turbiny - czy polecacie ten sposób?
 
Tanie i dobre tworzy rzadko zgraną parę

nabuchodonozor 31-03-2016 19:44

Odp: Regeneracja turbiny - czy polecacie ten sposób?
 
Cytat:

Napisał p747 (Post 2567500)
Cześć, od kilku dni waham nad kwestią regeneracji turbiny. Pomysłów jest sporo: kupno nowej, kupno używki, regeneracja obecnej, kupno zregenerowanej. Jednak dwa pierwsze rozwiązania z powodu funduszy i niepewności co do używki nie wchodzą w grę.

Zastanawiam się nad regeneracją i potrzebuję Waszej porady co do jednej z ofert regeneracji.

Czy ktoś z Was korzystał z ich usług?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

cena nie jest ani niska , ani wysoka... normalna jak za turbo do diesla,
kwestia tylko jak podchodzą do tematu, zapytaj czy dają nowe części, uszczelki, czy wyważają, itp
jak chcesz porównać info to zadzwoń tu...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
pełna profeska...
powodzenia

Abback 02-04-2016 12:17

Odp: Regeneracja turbiny - czy polecacie ten sposób?
 
Cytat:

Napisał nabuchodonozor (Post 2567884)
zapytaj czy dają nowe części, uszczelki, czy wyważają, itp.

Tydzień temu przyjechał do warsztatu klient, któremu nawaliła pompa wtryskowa niby po regeneracji ....Już na pierwszy rzut oka widać było, że nie było tam nic zrobione i świadczyło chociażby to, że brakowało jakichkolwiek oznaczeń co do regeneracji oraz po prostu była brudna tak jakby w ogóle nie była wyciągana z silnika ....

Więc pytanie się sprzedającego, tym bardziej z alleg ó wno jest pomyłką, bo to jakby zapytać w cukierni czy ten placek już 3 dniowy jest świeży .... rzadko trafimy na odpowiedź "nie", a najczęściej słyszymy "tak świeży" :D

Ja mam sprawdzonego już przez wiele osób sprzedawcę części używanych i tak używaną turbinę można kupić za ok 600 zł w bardzo dobrym stanie pochodzącą z auta o niskim przebiegu (potwierdzone nie kręcone liczniki).
Od tej osoby zakupiłem półtorej roku temu używaną kompletną półoś lewą wraz z przegubem wewnętrznym i zewnętrznym (150 zł komplet wyciągnięty prosto z autka) - do tej pory dosłownie zero oznak jakichkolwiek wad tej półosi :) No i za bagatela 100 zł również wymieniłem zwykłą klimatyzację na pokrętła na climatronika :D

No ale bynajmniej na pewno nigdy nie skorzystam z usług jakiejkolwiek firmy czy też nie zakupię czegokolwiek z alleg ó wno, bo po prostu to wywalenie kasy w błoto jak się może później okazać, choć nie mówię, że są wyjątki lecz ich jest mało i lepiej się wcześniej dokładnie popytać i mieć co najmniej kilka rekomendacji pozytywnych dla danego sprzedawcy :)

piter2010 02-04-2016 15:03

Odp: Regeneracja turbiny - czy polecacie ten sposób?
 
[QUOTE=p747;2567500]Cześć, od kilku dni waham nad kwestią regeneracji turbiny. Pomysłów jest sporo: kupno nowej, kupno używki, regeneracja obecnej, kupno zregenerowanej. Jednak dwa pierwsze rozwiązania z powodu funduszy i niepewności co do używki nie wchodzą w grę.

Zastanawiam się nad regeneracją i potrzebuję Waszej porady co do jednej z ofert regeneracji.

Czy ktoś z Was korzystał z ich usług?

Kolego zapoznaj się z tą strona, co chcesz to znajdziesz,dosłownie na każdy temat Cię nurtujący i w każdej okolicy.Od profesjonalistów,po firmy beznadziejne,przegląd od A-Z,opinie osób korzystających z różnych usług na różnym poziomie.Pozdrawiam

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

nabuchodonozor 02-04-2016 17:06

Odp: Regeneracja turbiny - czy polecacie ten sposób?
 
Cytat:

Napisał Abback (Post 2569015)
Więc pytanie się sprzedającego, tym bardziej z alleg ó wno jest pomyłką, bo to jakby zapytać w cukierni czy ten placek już 3 dniowy jest świeży .... rzadko trafimy na odpowiedź "nie", a najczęściej słyszymy "tak świeży"

kolego..., najpierw poczytaj ze zrozumieniem, a następnie coś napisz..., koniecznie w tej kolejności...

rozmawiamy o konkretnej firmie naprawiającej turbiny , nie zaś o zakupach na alledrogo..., więc wyluzuj


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.