Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=295662)

ronin19 05-05-2019 10:46

Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci
 
Witam Panowie padła mi skrzynia 3 bieg zgrzyta zamówiłem skrzynie mechanik wymienił ale.... Nie działa start stop , tempomat tylko na 6 biegu ,Wogole auto wydaje mi się zamulone .popiołem pod kompa p0825 błąd. Sprawdziłem skrzynie oszukał mnie gość wcisnal mi skrzynie biegów od 1.5 tdci ja mam 1.6tdci . Co tu zrobić teraz ??? Dramat narazie

kpn4 02-12-2019 23:18

Odp: Nie działa start stop , tempomat tylko na 6 biegu 1.6tdci
 
Mam podobną sytuacje, tempomat tylko na 6, i jadąc na tym biegu to pokazuje mi 6 w górę. Co najlepsze to podpowiadanie nie działa, w forscan ten sam błąd.. rozkładam z tym ręce do tego wyskakuje dalej 6 :D chyba kupie rower :D

Bump:

FiestaCiechanow 03-12-2019 05:49

Odp: Nie działa start stop , tempomat tylko na 6 biegu 1.6tdci
 
Sytuacja patowa czyli mówiąc wprost nie do pozazdroszczenia... :/
Już trochę czasu minęło od 1go posta autora - ciekawe jak to rozwiązał, ostatni raz logował się w czerwcu więc nie zagląda tutaj.
A u Ciebie @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] trzeba ustalić kilka faktów:
• jaką drogą nabyleś tę skrzynie co teraz masz w aucie: Alego / OLX, etc.
• czy minęło już 14 dni od czasu kiedy została Ci dostarczona?
• kontaktowałeś się ze sprzedającym i mówiłeś o problemie?

kpn4 03-12-2019 10:30

Odp: Nie działa start stop , tempomat tylko na 6 biegu 1.6tdci
 
Witam, mam auto od kwietnia i od początku takie coś się dzieje.
Auto kupiłem w Holandii, tu mieszkam. Facet mówił, że tak jest, ,e to normalne.

Zielony360 03-12-2019 14:33

Odp: Nie działa start stop , tempomat tylko na 6 biegu 1.6tdci
 
To nie jest normalne. Tempomat działa spokojnie od 3 biegu w górę, wyznacznikiem jest szybkość.

boncio 06-12-2019 15:01

Odp: Nie działa start stop , tempomat tylko na 6 biegu 1.6tdci
 
Tempomat działa od 30km/h i to jest jedyny warunek.

setaszi 07-12-2019 22:01

Odp: Nie działa start stop , tempomat tylko na 6 biegu 1.6tdci
 
skrzynia do wymiany , nic z tym nie zrobisz

edmun 08-12-2019 18:31

Odp: Nie działa start stop , tempomat tylko na 6 biegu 1.6tdci
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 3200714)
Tempomat działa od 30km/h i to jest jedyny warunek.

Potwierdzam

kpn4 17-12-2019 17:05

Odp: Nie działa start stop , tempomat tylko na 6 biegu 1.6tdci
 
Witam opisuje moją sytuację.

Przy pomocy Pana MIREKTERAZPOLSKA i jego super podejściu do klienta jak i użytkownika forum fordclubpolska, mój Focus został zdiagnozowany.
Niestety ale sprzedawca albo i nawet Dealer Forda w Holandii wsadził skrzynie o innych numerach, która powinna być do auta o wyższej mocy. Teraz już wiem dlaczego nie działa podpowiedż biegów ( pokazuje 6 w górę przy jeździe ma tym biegu ), tempomat tylko na 6tce. Ogólnie cyrk na kółkach, dosłowny.

Wielkie podziękowania dla Pana Mirka raz jeszcze ;)

Pozdrawiam.

maciej_b 17-12-2019 17:47

Odp: Nie działa start stop , tempomat tylko na 6 biegu 1.6tdci
 
Pavel, przy okazji podaj jakie masz obroty na silniku przy 100 km/h na 6 biegu.

silo1992 09-12-2023 01:17

Tempomat nie działa na 3 i 6, Skrzynia po wymianie
 
Witam serdecznie!

Trafił w moje ręce niedawno Focus mk3 z 2013r 1.6 TDCI 115KM z 6 biegową manualną skrzynią biegów (wg. partslinka skrzynia B6) - numery na korpusie AV6R-7F096-GG Getrag N5LUA-GB ale jak się doczytałem to muszę znaleźć naklejkę na skrzyni i z niej wydobyć numery.
Sprawdzony z Francji i tam ponoć była wymieniana skrzynia biegów na drugą używaną (jest jakaś na to faktura) nie wiem jakie oznaczenia były wcześniej (może ktoś wie co dokładnie siedziało w oryginale?)
i wypatrzyłem kilka dziwnych rzeczy z którymi nie potrafię sobie poradzić, a mianowicie:

1. Nie działa tempomat na 3 i 6 biegu, da się go włączyć lecz nie reaguje, pozostałe biegi śmigają z tempomatem.
2. Brak czujnika biegu neutralnego, została tylko śruba i milimetr plastiku po nim = błędy w PCM
3. Podczas przyśpieszania na 3 i 6 biegu czuć brak mocy, na wszystkich pozostałych biegach silnik jest w miarę dynamiczny i z dołu wkręca się dosyć żwawo, na 3 biegu przyśpieszając z 1200rpm nie czuć tego wstawania turbiny tylko przyśpieszenie jest takie liniowe w przeciwieństwie do innych biegów. Na 6 biegu jadąc 100 czy 120 czy 150 klepiąc pedał w podłogę nie czuć przyśpieszania, samochód nabiera prędkości ale bardzo ociężale..
4. Nie działa start/stop (ale to dobrze) jak się domyślam z racji braku czujnika neutralnego
5. Wskazania zmiany biegów na IPC - jadąc na 2 pokazuje zmianę na 3, jadąc na 3 nie pokazuje zmiany na 4, jadąc na 4 pokazuje zmianę na 6, jadąc na 5 nic nie pokazuje - mam nadzieję że nie pokręciłem wskazań

Teraz moje pytanie czy nie działanie tempomatu, słabsza moc na w/w biegach i wyświetlanie zmiany biegów jest kwestią programową czy sprzętową? Wystarczy wgranie odpowiedniego softu do PCM'a/konfiguracja PCMa lub innych modułów żeby dokładnie wiedziały z jaką skrzynią mają do czynienia czy problem leży w złym doborze skrzyni do tego silnika? Proszę o podpowiedzi jak to ogarnąć :)

WF0KXXGCBK DC59791

Dzięki i pozdrawiam!

cezarg1410 09-12-2023 06:15

Odp: Tempomat nie działa na 3 i 6, Skrzynia po wymianie
 
Przewinęło się przez to forum kilka tematów z podobnymi objawami. Mam tu na myśli przede wszystkim nie działający tempomat na niektórych biegach.
Wszystkie te auta zawsze łączył fakt wymiany skrzyni biegów.
Najprawdopodobniej jest wsadzona zła skrzynia. Tu masz przykład: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

silo1992 09-12-2023 11:21

Odp: Tempomat nie działa na 3 i 6, Skrzynia po wymianie
 
Wiem wiem, przeczytałem wszystko co podobne z moim problemem tutaj na forum i przejrzałem podobne tematy, ale nie ma nigdzie rozwiązania tego problemu przynajmniej nie zauważyłem ;)
Jedyne co jest wspomniane że "ktoś" "gdzieś" potrafi przekodować PCM/wgrać soft na którym działa zmieniona skrzynia bez problemu ale nie wiem co i jak nadal

konieczko5 09-12-2023 12:57

Odp: Tempomat nie działa na 3 i 6, Skrzynia po wymianie
 
Pewnie na 3 i 6 biegu masz inne przełożenie. Raczej w polsce nie znajdziesz magika, który potrafi zaadaptować...

tomao 09-12-2023 14:58

Odp: Tempomat nie działa na 3 i 6, Skrzynia po wymianie
 
Cytat:

Napisał silo1992 (Post 3478176)
WF0KXXGCBKDC59791

Fabrycznie powinna być AV6R-7002-KJ. Ostatnia litera jest nieistotna, a przedostatnia tak i najpewniej jest inna w obecnej skrzyni.

silo1992 10-12-2023 13:06

Odp: Tempomat nie działa na 3 i 6, Skrzynia po wymianie
 
W takim razie muszę dostać się do naklejki na skrzyni i będzie więcej wiadomo... Jeśli teoretycznie jest skrzynia z innym numerem to da się jakoś wyratować sytuację innym softem do sterownika silnika czy marne szanse żeby to ze sobą zgrać?

tomao 10-12-2023 13:39

Odp: Tempomat nie działa na 3 i 6, Skrzynia po wymianie
 
Trudny temat. Musiałaby być jakaś fabryczna konfiguracja takiej skrzyni z tym silnikiem, albo ktoś musi takie specjalne oprogramowanie stworzyć.

prestoperformance 11-12-2023 00:43

Odp: Tempomat nie działa na 3 i 6, Skrzynia po wymianie
 
Dzień dobry, możliwe jest wykonanie modyfikacji sterownika aby wszystko zaczęło ponownie działać. Najlepiej na miejscu(Dolny Śląsk, Bolków/Udanin/Świdnica), możliwa też naprawa wysyłkowo na sterowniku/wykonanie pliku jeżeli jest możliwość odczytu. Ze względu na możliwość nie zadziałania po pierwszej modyfikacji preferuję pierwszą opcję. Jeżeli wysyłkowo to potrzebuję film z logiem obrotów silnika i prędkości przy 2000 obrotów na każdym biegu, jeżeli nie ma możliwości to ujdzie zwykłe nagranie licznika.

silo1992 12-12-2023 23:55

Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci
 
Dokopałem się dzisiaj do naklejki skrzyni która teraz siedzi u mnie w Focusie, skrzynia o oznaczeniach F1FR-7002-NDA. Jest to w jakikolwiek sposób podobna skrzynia do tej która powinna siedzieć czy to jest totalnie co innego?

tomao 13-12-2023 05:52

Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci
 
Na aukcjach podają, że to skrzynia od 1.5 TDCi. W budowie może się prawie nie różnić, ale przełożenia jak widać na pewno są inne.

SRS 13-12-2023 15:59

Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci
 
Cytat:

Napisał silo1992 (Post 3478581)
Jest to w jakikolwiek sposób podobna skrzynia do tej która powinna siedzieć czy to jest totalnie co innego?

w twoim aucie była założona skrzynia B6 z nr AV6R-7002-KJ -SKRZYNIA BIEGÓW Z MECH. RÓŻNICOWYM,(1.6L DURATORQ DI TC (95PS),ROZRUSZNIK -UKLAD STOP/START LUB 1.6L DURATORQ CR TC (115PS) -DV6), z przełożeniem 3,611 stosowana z tym silnikiem od 01/2011 do 02/2020

oczywiście ostatnia litera jest nie istotna przy szukaniu używki.

F1FR-7002-NDA - SKRZYNIA BIEGÓW Z MECH. RÓŻNICOWYM,1.5L DURATORQ (77KW/105PS) z przełożeniem 3.095

Podstawową różnicą jest wybierak zmiany biegów (oprócz przełożenia głównego) , który jest inny niż 1.6TDCI z start/stopem i nie kalkuje się wymiana samego mechanizmu

pozostaje szukanie używanej skrzyni

davvvi 02-04-2024 11:30

Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci
 
Witajcie. Mam bardzo podobny problem do opisywanego na grupie. Czyli tempomat działa tylko na 6 biegu , oraz jadąc na 6 biegu potrafi zapalić się info z 6 i zielona strzałeczką do góry. Na innych biegach to się nie pojawia. SS włączony , Odczytane błedy z PCM:
P0820: obwód czujnika położenia X-Y dźwigni zmiany biegów
p082B:niska wartość sygnału w obwodzie czujnika położenia dźwigni zmiany biegów na osi X
P082E:niska wartość sygnału w obwodzie czujnika położenia dźwigni zmiany biegów na osi Y
p0825:obwód czujnika ruchu dźwigni zmiany biegów do przodu/tyłu (przewidywanie zmiany biegów)

Ktoś podpowie jak to ogarnąć???
Auto to focus mk3 przedlift. 1.6 tdci econetic 105 koni. skrzynia manual 6 biegow.

davvvi 21-04-2024 11:35

Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci
 
Nikt nic nie pomorze? To tak ciężki przypadek?

tedi_k 21-04-2024 14:34

Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci
 
Cytat:

Napisał davvvi (Post 3491137)
... To tak ciężki przypadek?

Zdecydowanie TAK.
Przy czym to Kolega jest owym "ciężkim przypadkiem"...

ZERO informacji w poście z pytaniem!
Ani słowa typu "auto jeździło, nic nie było robione i nagle tempomat przestał działać"...

Z tego co napisane, można wnioskować, że wymieniona jest "od czapy" skrzynia biegów na zasadzie "Panie też manual, od Forda i śruby (prawie) pasują""...

Tyle, że na forum już nikomu nie chce się uczestniczyć w takich zgaduj-zgadulach urządzanych przez ludzi, którzy cytują błąd mówiący "problem z czujnikiem położenia neutralnego (zwanym też czujnikiem pozycji wybieraka) skrzyni biegów" i na końcu piszą "a z czym jest problem"...

davvvi 21-04-2024 18:01

Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3491164)
Zdecydowanie TAK.
Przy czym to Kolega jest owym "ciężkim przypadkiem"...

ZERO informacji w poście z pytaniem!
Ani słowa typu "auto jeździło, nic nie było robione i nagle tempomat przestał działać"...

Z tego co napisane, można wnioskować, że wymieniona jest "od czapy" skrzynia biegów na zasadzie "Panie też manual, od Forda i śruby (prawie) pasują""...

Tyle, że na forum już nikomu nie chce się uczestniczyć w takich zgaduj-zgadulach urządzanych przez ludzi, którzy cytują błąd mówiący "problem z czujnikiem położenia neutralnego (zwanym też czujnikiem pozycji wybieraka) skrzyni biegów" i na końcu piszą "a z czym jest problem"...

Wybacz ale nie sadziłem ,że to takie ważne. Pierwszy raz mam doczynienia z tym. Otóż auto mam raptem 3 miesiące ale nie było okazji sprawdzić czy tempomat działa i nie sprawdziłem przy zakupie. Start stop tez nie sprawdziłem, bo w sumie pomyślałem że jest wyłączony. A podpowiedzi wrzucenia biegu nawet nie wiedziałem ze auto ma taka funkcje. Wiec za pewne te błędy były w momencie zakupu auta. ja nawet nie wiem, czy ja mam silnik taki jak powinien być. Powinien być 1.6 tdci 105koni. Forscan pokazuje mape 1.6 115ps ,skrzynia w forscanie widnieje jako b6. jeszcze co sprawdziłem to wskazania tego czujnika na wybieraku. Na neutralu jest okolo 48% na 1,3,5 biegu jest około 78%,a na 2,4,6 około 17%. Więc czujnik coś pokazuje. Tylko czy dobrze?

tedi_k 21-04-2024 18:18

Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci
 
Cytat:

Napisał davvvi (Post 3491188)
Wybacz ale nie sadziłem ,że to takie ważne. ...

Czujnik położenia neutralnego decyduje o działaniu start-stop i nie ma nic wspólnego z tempomatem.
Coraz bardziej skłaniam się do twierdzenia, że założona jest jakaś skrzynia "wg podobieństwa" a nie taka jak powinna być.

Trzeba podać VIN, to powinno się dać powiedzieć jaka była skrzynia oryginalnie - wtedy będzie można coś dalej dywagować...

Generalnie auto nadaje się do weryfikacji do jakiegoś warsztatu, co na prawdę zna się na Fordach a nie tylko tak mówi...

davvvi 21-04-2024 18:36

Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3491190)
Generalnie auto nadaje się do weryfikacji do jakiegoś warsztatu, co na prawdę zna się na Fordach a nie tylko tak mówi...

Tylko w moim mieście nie ma takiego warsztatu. bylem u 3 mechaników i żaden nie chce się podjąć,dlatego mam nadzieje że tu uda mi się to ogarnąć. Start stop może nie działać bo mi nie jest potrzebny. Podpowiadanie biegu też przeżyje. Najwyżej wyłączę forscanem.Ale tempomat to chciałbym aby ożył. A co do skrzyni to według vin powinna być b6 właśnie.
VIN : WF0KXXGCBKCY64319 Info z forscana skrzynia: B6, Manual ,6speed, FWD
Silnik info z forscana: 1.6L DV6C Sub-90 115PS

tedi_k 21-04-2024 18:49

Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci
 
Cytat:

Napisał davvvi (Post 3491192)
T...skrzynia: B6, Manual ,6speed, FWD
...

Jest trochę takich B6 różnych...
W tym aucie Microcat pokazuje skrzynię CV6R-7002-NC (albo -starszą -NB).
Trzeba sprawdzić co jest na naklejce.

Istnieje też oczywiście ryzyko, że ktoś włożył mechanizm z innej skrzyni do tej obudowy...

Generalnie podstawową przyczyną nie działania tempomatu jest, że w PCM nie zgadza się prędkość z wyliczeniem z obrotów silnika i przełożeń skrzyni na poszczególnych biegach.

Poza skrzynią oczywiście ten sam efekt da wgranie softu PCM "od czapy"...
W tym aucie oryginalnie był w PCM soft CV6Q-14C204-AH.

davvvi 21-04-2024 19:03

Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3491194)
Poza skrzynią oczywiście ten sam efekt da wgranie softu PCM "od czapy"...
W tym aucie oryginalnie był w PCM soft CV6Q-14C204-AH.

A czy forscanem można zmienić soft? szukałem naklejki na skrzyni ale jest w takim miejscu że od góry zbytnio nie da się podejrzeć. Jedyne co podejrzałem to numer wybieraka: AV6R-7201-JC , D2M2A

davvvi 02-05-2024 06:46

Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3491194)
W tym aucie Microcat pokazuje skrzynię CV6R-7002-NC (albo -starszą -NB

Witaj.Dziś dopiero udało mi się dobrać do naklejki na obudowie skrzyni. Ma taki numer. AV6R 7002 KG 41. Czyli wychodzi na to że była wymieniana. czyli pozostaje ewentualnie przekładka skrzyni lub modyfikacja softu u kolegi który ogłasza się na forum? na samym silniku jest naklejka z początkowym kodem CV6Q 6007 bodajże ,bo kod jest juz wyblakły. To jeśli silnik się zgadza to czemu forscan pokazuje 115ps?

edit. Forscanem udało mi sie znaleźć info na temat sterownika silnika .to info z niego:

PCM - Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).
Nr części: CV6Q-12A650-AF
Calibration level: CV6Q-12A650-AH (latest known: CV6Q-12A650-AJ)
Strategia: CV6Q-14C204-AH
Hardware type: MLP-XXX


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.