Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Światła do jazdy dziennej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=238866)

Becia 31-03-2010 21:47

Światła dzienne
 
Witam.
Kilka dni temu żonka odebrała swoje nowe autko. W wyposażeniu był też pakiet 20 jak również pakiet 12. A w nim światła do jazdy dziennej. Niestety z przykrościa stwierdzam iż nie mogę takowych namierzyć. Jestem wielkim przeciwnikiem jazdy na światłach mijania w dzień. Tak więć światła dzienne są świetnym rozwiązaniem. Coraz więcej można spotkać samochodów z takimi światłami (montowane fabrycznie). A nasza Kuga nie ma a powinna mieć!
Inteligentny pan z salonu Bemo ze Szczecina próbował mi wcisnąć kit, że światła mijania (ksenony) sa światłami dziennymi. Żenada.
P.S.
Nie polecam Bemo Motors, żona ma na ich alergię serwis, obsługa, ceny, porażka. Samochód kupiłem w Słupsku był tańszy o prawie 9 000 zł niż w Bemo.

b@rth 31-03-2010 22:17

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Kolego ja mam normalnie w standarcie, ale na zwyklych, nie ksenonach swiatla do jazdy dziennej, ale tak jak mowisz nie roznia sie one zwyklych swiatel, roznica jedyna to taka ze swiatla "pala" od samego poczatku, czyli uruchomienia auta...

... przy okazji nie ma opcji wylaczenia swiatel w przypadku gdy auto jest na chodzie...

... co do Bemo, mam rowniez nieciekawe doswiadczenia, ja serwisuje auta w poznaniu, z Bemo skorzystalem raz... moze akurat powod blachy, ale jak oddalem auto do przegladu, czekalem 6 godzin, skasowali okolo 2,5 tys i oddali auto nie umyte, podziekowalem, co do jakosci wykonanych prac nie mialem zastrzezen... wiekszych...

Zielnik 31-03-2010 22:34

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Też mam ksenony i dziennych niestety nie ma, podczas gdy podobnie jak u Ciebie sprzedawca zapewniał że będą :(
W wersji z normalnymi światłami w pozycji 0 światła świecą podobno słabiej, podczas gdy z ksenonami nie ma różnicy w natężeniu światła.

b@rth 31-03-2010 22:43

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Cytat:

Napisał Zielnik (Post 1402364)
...
W wersji z normalnymi światłami w pozycji 0 światła świecą podobno słabiej...

szczerze to ja tej roznicy nie widze... no ale ...

Becia 01-04-2010 06:24

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
1 załącznik(i)
Dodatkowo dodam, że od początku tego roku w samochodach wyposażonych w światła dzienne inne swiatła pozycyjne nie moga się swiecić. Ja osobiście jeszcze nie odpusciłem. Walcze z dealerem. Napisane było, że jest to ma być. ("Wioska śię spaliła, ale pożądek w straży musi być").
Ponoć pod reflektorem przeznaczone jest miejsce na takie światła. Unia od przyszłego roku chce wyposażyć samochody nowe w obowiązkowe światła dzienne.

TOMAS 03-04-2010 21:05

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Moze w fordzie swiatła skandynawskie uznają za światła do jazdy dzienne. W mk4 w przypadku ksnonów jest roznica coś ok 30% i dodatkowo nie pali sie oświetlenie zegarów.

Rapalek 07-04-2010 09:11

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Ja swoją Kugę odebrałem w czwartek. Czytałem co wypisujecie no i rozporządzenia se poczytałem.
Macie całkowitą racje, w Kudze nie ma żadnych świateł do jazdy dziennej. swiatła zapalające się na pozycji 0 nawet nie stały przy tych do jazdy dziennej. Chłopaki z salonu na moją wątpliwość odpowiedzieli że są światła do jazdy dziennej bo tak fabryka mówi. Żenada i tyle, nawet prawa nie znają.
Ale powiem wam że mi to wogóle nie przeszkadza tylko szkoda że ksenonów nie idzie wyłączyć

b@rth 07-04-2010 15:51

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Cytat:

Napisał Rapalek (Post 1407482)
Ja swoją Kugę odebrałem w czwartek. Czytałem co wypisujecie no i rozporządzenia se poczytałem.
Macie całkowitą racje, w Kudze nie ma żadnych świateł do jazdy dziennej. swiatła zapalające się na pozycji 0 nawet nie stały przy tych do jazdy dziennej. Chłopaki z salonu na moją wątpliwość odpowiedzieli że są światła do jazdy dziennej bo tak fabryka mówi. Żenada i tyle, nawet prawa nie znają.
Ale powiem wam że mi to wogóle nie przeszkadza tylko szkoda że ksenonów nie idzie wyłączyć

zwyklych tez nie idzie ...

slivka 08-04-2010 08:17

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
z tego co ja się orientuje w przypadku ksenonów mozna je zgasić ino przekrecajac pokretło na pozycyjne ale tak jak mowicie nie da sie calkowicie wylaczyc oswietlenia :) chore

Leonzaw 09-04-2010 13:39

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 1404972)
Moze w fordzie swiatła skandynawskie uznają za światła do jazdy dzienne. W mk4 w przypadku ksnonów jest roznica coś ok 30% i dodatkowo nie pali sie oświetlenie zegarów.

TOM jak jeździsz na "skandynawach" świecą one słabiej?? ... nic nie słyszałem żeby takie coś było?!?!?


Cytat:

Napisał slivka (Post 1408346)
z tego co ja się orientuje w przypadku ksenonów mozna je zgasić ino przekrecajac pokretło na pozycyjne ale tak jak mowicie nie da sie calkowicie wylaczyc oswietlenia :) chore

jak powalczycie w salonie to wam wyłączą skandynawy i będzie wszystko chodziło ręcznie ... (wtedy też zaczyna działać automat)

Lilu13 09-04-2010 22:15

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Ja już przy zamawianiu wozu (pazdziernik 2008r) zostałem uświadomiony, że pojazd posiada światła do jazdy dziennej czyli pala sie pozycyjne i mijania z mniejsza intensywnoscia co widac golym okiem np. w garazu. Może kiedyś z nudow wybiore sie z miernikiem i zmierze plynacy prad w pozycji 0 i pozycji mijania.

Ps. W Polsce do czerwca 2009 r musiały palic sie swiatla pozycyjne i do jazdy dziennej ktore wylaczaly sie po wlaczeniu swiatel mijania, obecnie swiatla do jazdy dziennej moga sie palic same tylko z przodu i powinny sie wylaczyc po wlaczeniu swiatel mijania.

Leonzaw 10-04-2010 01:07

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
no właśnie ja też w garażu parkuję i jakoś nie zwróciłem uwagi że słabiej świecą ... no ale może moje oko jest kiepskie ;)

takitam 10-04-2010 05:43

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
czytam ten temat i nie wiem w czym problem ? wsiadam do auta włącznik świateł mam na auto i czy dzień czy noc wszystko świeci , nie trzeba nic kręcić przy światłach , tak powinno być

TOMAS 10-04-2010 07:16

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Cytat:

Napisał Leonzaw (Post 1409482)
TOM jak jeździsz na "skandynawach" świecą one słabiej?? ... nic nie słyszałem żeby takie coś było?!?!?

Convers swieci słabiej, zegary są niepodświetlone , nie działa doświetlenie zakrętów i są słabsze światła

Leonzaw 12-04-2010 15:58

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Convers swieci słabiej - to własne spostrzeżenia? ... bo wg mnie nie widać różnicy
zegary są niepodświetlone - tak
nie działa doświetlenie zakrętów - tak
i są słabsze światła - własne spostrzeżenia?

ceicam 12-04-2010 18:37

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Hm... dziwię się temu o czym piszecie. U mnie czy w pozycji 0 czy "mijania" to ksenony świecą tak samo, podświetlenie zegarów, przycisków itp. zawsze świeci, jedyna różnica jaką zauważyłem to to, że w pozycji 0 nie można załączyć na stałe świateł drogowych.
Mylę się, czy dzienne występują tylko ze standardowymi reflektorami?

b@rth 12-04-2010 20:20

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Cytat:

Napisał ceicam (Post 1412118)
Hm... dziwię się temu o czym piszecie. U mnie czy w pozycji 0 czy "mijania" to ksenony świecą tak samo, podświetlenie zegarów, przycisków itp. zawsze świeci, jedyna różnica jaką zauważyłem to to, że w pozycji 0 nie można załączyć na stałe świateł drogowych.
Mylę się, czy dzienne występują tylko ze standardowymi reflektorami?

czytaj temat dokladnie ... napisalem dwukrotnie ... identyczna sytuacja (brak mozliwosci wylaczenia swiatel, wlaczenia dziennych - typowo dziennych) wystepuje rowniez przy swiatlach standartowych - czytaj nie ksenonach

jednak ktos napisal ze jest roznica w ... natezeniu swiatla ... sprawdzilem ... fakt u mnie przy zwyklych swiatlach jest to jedyna roznica ... pomiedzy ustawieniem 0 a wlaczeniem swiatel ... slup swiatla jest mocniejszy, nie wiem czy jest to 30%, ale jest... poza tym nie ma zadnej roznicy, cala deska, wszystkie zegary swieca identycznie

ceicam 12-04-2010 20:46

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
no cóż krótko mówiąc moim zdaniem Ford takimi "trickami" zapełnił sobie 2 strony ;) opcji do wyboru :P
dzięki za wyjaśnienie, dla mnie akurat najważniejsze jest, że nie trzeba pamiętać o włączaniu/wyłączaniu świateł mijania, a więc jestem jak najbardziej za jazdą 24h na światełkach :)

b@rth 12-04-2010 20:57

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Cytat:

Napisał ceicam (Post 1412302)
no cóż krótko mówiąc moim zdaniem Ford takimi "trickami" zapełnił sobie 2 strony ;) opcji do wyboru :P
dzięki za wyjaśnienie, dla mnie akurat najważniejsze jest, że nie trzeba pamiętać o włączaniu/wyłączaniu świateł mijania, a więc jestem jak najbardziej za jazdą 24h na światełkach :)

rozmawiamy teraz faktycznie o szczegole ...

ale jestem pewien ze i tak nie jest to w stanie zniechecic Cie do tego auta ...
fura jest zajeb... i nic tego nie zmieni ... ani to ze ktos napisze ze kiepsko jemu akurat hamuje, ani to ze swiatla dzialaja caly czas (ja i tak jezdze zawsze na swiatlach, nawet na parkingu) ani to ze mu dywaniki inne pasuja bardziej ...
my wlasciciele/uzytkownicy ... kochamy to auto ... i nic tego nie zmieni ...

ceicam 12-04-2010 21:11

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
lejesz miód na moje serce... 8)

b@rth 12-04-2010 21:25

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Cytat:

Napisał ceicam (Post 1412338)
lejesz miód na moje serce... 8)

heh ... ja bym mogl maly elaborat tu napisac ... jaka fure sobie wybralem i jaka miala byc ... i co do tego jaka miala byc i co miala miec na wyposazeniu ... KUGA sie lekko chowa ... naprawde, ale teraz jako posiadacz, uzytkownik ... nie zamienil bym tego auta na nic innego ...
... usmiech z mej twarzy nie znika siadajac za kierownica ... a te male niedopracowania ... heeheheeheheh mialem kiedys fiata punto ... jak tos wogole wie co znaczy miec fiata ... znaczenie niedopracowanie zmienia swoje znaczenie ...

... pozdrawiam zadowolonych wlascicieli/uzytkownikow tego zacnego auta jakim jest ford (auto dla mas) pasKUdA :D

wacek1 12-04-2010 21:56

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
ja jezdze na swiatlach w dzien i w nocy w poz. 0..nie chce mie sie przekrecac, no chyba ze pojade w dalsza droge ale po miescie nie ma sensu. nie sadze zeby byla roznica poz 0 czy wlaczenie normalnych..byc moze nie testowalem, ale lampki w lusterkach sa gites :)

a co do auta to to nie ma co porownywac do fusionow, puntów sruntow itp bo to nie ta klasa. diesel jest cichutki i chodzi jakmaselko, na przyspieszenie nie ma co narzekac, wykonczenie tez fajne i tyla.

podjechalem pod prace a koles mowi, ale z...bista bryka. :) i nie ma co doszukiwac sie niedorobek tylko jezdzic

Rapalek 13-04-2010 06:23

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1412351)
heh ... nie zamienil bym tego auta na nic innego ...
... usmiech z mej twarzy nie znika siadajac za kierownica ...

b@rth... ujałes to chyba najlepiej jak można..... uśmiech z ust nie znika jak mam tę kierownicę w rękach.....ta bryczka to fenomen nie tylko dla mnie ale i żonki....za foczką nieprzepadała natomiast za KUgą szleje......czeka tylko do 2 tys kilometrów by jej w palnik dać i przekonać sie co autko naprawde potrafi:!!:
Kiedyś napisalem że dywaniki mi sie nie podobają gumowe........zmieniłem na welurowe i po problemie (aczkolwiek gumy też nie są takie złe jak sie przypatrzyłem)
A najbardziej za samochodem to mój maluch przepada, szczególnie za dachem ze szkła. non stop ma nos do góry zadarty i siedzi uśmiechnięty.
W życiu bymnie pomyśla że bryczka może byćtaka fantastyczna:!!:

kubek792 08-02-2011 19:39

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Światła do jazdy dziennej led ori jako opcja dodatkowa tylko że cena kosmos [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Pozdro

f_i_r_e_k 10-02-2011 14:44

Odp: Światła dzienne
 
Cytat:

Napisał Becia (Post 1402296)
Witam.
Kilka dni temu żonka odebrała swoje nowe autko. W wyposażeniu był też pakiet 20 jak również pakiet 12. A w nim światła do jazdy dziennej. Niestety z przykrościa stwierdzam iż nie mogę takowych namierzyć. Jestem wielkim przeciwnikiem jazdy na światłach mijania w dzień. Tak więć światła dzienne są świetnym rozwiązaniem. Coraz więcej można spotkać samochodów z takimi światłami (montowane fabrycznie). A nasza Kuga nie ma a powinna mieć!
Inteligentny pan z salonu Bemo ze Szczecina próbował mi wcisnąć kit, że światła mijania (ksenony) sa światłami dziennymi. Żenada.
P.S.
Nie polecam Bemo Motors, żona ma na ich alergię serwis, obsługa, ceny, porażka. Samochód kupiłem w Słupsku był tańszy o prawie 9 000 zł niż w Bemo.

Wyjaśnij mi kolego dlaczego jesteś przeciwnikiem świateł mijania a zwolennikiem świateł dziennych. Przecież i tak i tak jedziesz na światłach. Kodeks drogowy póki co nakazuje jazdę na światłach mijania w ciągu dnia.

Ja jestem zwolennikiem natomiast odwrotnej koncepcji.
Światła do jazdy dziennej odpalane są tylko z przodu samochodu, bez świateł tylnych. Już nieraz widziałem idiotów którzy jeździli na światłach dziennych wieczorem i nocą bez oświetlonego tyłu. Światła mijania natomiast masz zarówno i z przodu i tyłu samochodu i jesteś widoczny. Według mnie jest to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie.

Remus1 10-02-2011 14:58

Odp: Światła dzienne
 
firek

troszkę jesteś w błędzie,

........................ Kodeks drogowy póki co nakazuje jazdę na światłach mijania w ciągu dnia..............

Przepisy ruchu drogowego umozliwiają w czasie od świtu do zmierzchu korzystanie ze świateł do jazdy dziennej.
W czasie od zmierzchu do świtu, i w okresie zmniejszonej przejrzystości powietrza - światła mijania.
Pojazdy które nie posiadają w/w świateł, mają obowiązek korzystać przez cały okres doby ze świateł mijania. Pozostałe pojazdy nie wyposażone w światła mijania i do jazdy dziennej muszą korzystać ze świateł, w które są wyposażone, np. rower.

mistrzp87 28-11-2015 15:00

Odp: Światła dzienne
 
Witam,
zakupiłem ostatnio Kuge z 2011r z Niemiec. Na pozycji 0 nie świeciły żadne światła, a na pozycji Auto światła mijania zapalają się dopiero po zmierzchu. Jako, że jestem przyzwyczajony z poprzednich samochodów do tego, że światła same się zapalają, teraz co chwilę jeździłem bez świateł. Dzisiaj dobrałem się do bezpieczników i zgodnie z Waszymi instrukcjami powkładałem bezpieczniki nr 110, 113 i 135 ( z polskiej instrukcji obsługi ściągniętej z neta wynika, że te trzy bezpieczniki są odpowiedzialne za światła dzienne). I teraz na pozycji 0 po odpaleniu auta świecą mi się tylko postojówki, a jak przełączę na AUTO to palą się postojówki i mijania (cały czas, już nie tylko po zmierzchu). Problem polega na tym, że nie mogę zgasić samochodu gdy mam przełącznik w pozycji AUTO. Dopiero jak przekręce na 0 samochód gaśnie. CO powinienem zrobić, żeby samochód gasł na pozycji Auto? Albo co zrobić, żeby na pozycji 0 świeciły się też światła mijania?

tedi_k 29-11-2015 12:10

Odp: Światła dzienne
 
Wyjąć bezpieczniki 110 i 113. Nie zakłada ich się przy przełączniku z AUTO. Reszta będzie działać jak należy w pozycji AUTO.

mistrzp87 02-12-2015 12:32

Odp: Światła dzienne
 
Niestety nie pomogło. Na pozycji AUTO dalej światła włączają się tylko po zmroku. Ale teraz gaśnie na pozycji Auto. A w pozycji świateł mijania gaśnie silnik i gasną też światła, ale włączone zostają postojówki - można coś z tym zrobić?

tedi_k 02-12-2015 15:57

Odp: Światła dzienne
 
Oprócz bezpiecznika F135 musi też być przekaźnik R15. Musi też być zworka 1-26 w zielonym złączu GEM. Na pozycji świateł mijania po wyłączeniu silnika zawsze zostają postojówki.

holek01 16-02-2016 08:35

Światła do jazdy dziennej
 
Witam

Czy światła dzienne led od modelu 2012 będą pasować do modelu 2011?
Czy już się zmieniło coś?
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam

kirhoff 16-02-2016 18:14

Odp: Światła dzienne Kuga 2011
 
To ten sam model czyli 2008-2012 czyli będzie pasować.

holek01 18-02-2016 08:22

Odp: Światła dzienne Kuga 2011
 
Dziękuję krihoff za odpowiedź. Tak przeczuwałem, że będą pasować 😊

tatarata70 22-02-2016 06:57

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Panowie czy mozna w kudze wyłączyć w kompie załączanie świateł przy uruchomieniu silnika,,mam xenony i trochę mi ich szkoda,,przełącznik mam bez pozycji auto

radek70 22-02-2016 09:23

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , komputer niepotrzebny, robi się analogowo. Temat do poczytania tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tatarata70 22-02-2016 12:16

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
to jest o focusie,w kudze jest tak samo?,,nie chcę sprawdzać bez potwierdzenia

radek70 22-02-2016 12:58

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Jest tak samo. Kuga, C-Max zrobione są na platformie Focusa, mają wiele wspólnego.

tatarata70 22-02-2016 14:54

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
no i klops,,faktycznie w instrukcji jest że bezp,135 jest od świateł dziennych tyle że w skrzynce jest puste miejsce--brak bezp.--hmmm..i co teraz?

radek70 22-02-2016 17:20

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
A wyciągnąłeś F110 i F113 ? Koledzy męczyli dzienne w Kudze jeszcze tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .

tatarata70 22-02-2016 20:02

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
będę próbował jutro,,pozdrawiam ,dzięki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.