Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2020- ] Stan akumlatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=319315)

DeTomaso 12-04-2021 20:27

Stan akumlatora
 
Witam serdecznie jako nowy użytkownik forda. Mam pytanie do osób użytkujących nowa kuge, która ma zdalny system zamykania odpalania etc. Ja półtorej miesiąca temu odebrałem swoją kuge i od tamtego czasu zrobiłem już w sumie 1800km i nie daje mi jedna rzecz spać, a mianowicie częste pojawianie się w aplikacji forda informacji " Twoja Kuga wyposażona w modem fordpass przeszła w tryb głębokiego uśpienia aby oszczędzić energię akumlatora". Zdaje sobie sprawę że samochód stał "jakaś chwilę" w salonie i mogli, ale nie musieli doładowywać akumlatora, jednakże problem polega na tym że trasa np. trasa autostrada 35km w jedną stronę poprawia ta sytuację czyt. doładowuje aku. na przysłowiowy dzień lub dwa i po tym pomimo jazdy po miejscu ok.5-10km niedoladowuie akumulatora. Zastanawiam się czy ten modem tyle pożera energii czy poprostu w salonie załatwili akumulator i teraz auto ma problem z jego doładowaniem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

qualin 12-04-2021 23:29

Odp: Stan akumlatora
 
Raczej aku do wymiany. Jedz do serwisu na sprawdzenie.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

drMEX 12-04-2021 23:36

Odp: Stan akumlatora
 
Mi dwa tygodnie temu wymieniali akumulator 12V w ramach akcji serwisowej. Wcześniej miałem takie przypadki - informacji o przejściu w stan uśpienia, nie mogłem odpalić auta, ani go otworzyć z pilota. Po tym nastąpiła aktualizacja oprogramowania i problem nie występował. W momencie kiedy wymieniono baterie trakcyjne poinformowano mnie że aku 12V jest również do wymiany. Być może w Twoim pojeździe również zachodzi albo konieczność aktualizacji oprogramowania albo i wymiany akumulatora - warto pojechać do serwisu. Modem nie jest tutaj przyczyną

Orzel75 13-04-2021 00:17

Odp: Stan akumlatora
 
Cytat:

Napisał DeTomaso (Post 3335018)
...Zdaje sobie sprawę że samochód stał "jakaś chwilę" w salonie ...

Rozkoduj sobie m-c produkcji. Ja od grudnia (czyli od nowości) nie miałem takiego komunikatu, fakt że mieszkam za miastem 30km trasy to u mnie minimum.

Kliknij w ikonę "Ford więcej" na stronie i sprawdź po VIN

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

DeTomaso 13-04-2021 07:06

Odp: Stan akumlatora
 
Cytat:

Napisał Orzel75 (Post 3335069)
Rozkoduj sobie m-c produkcji. Ja od grudnia (czyli od nowości) nie miałem takiego komunikatu, fakt że mieszkam za miastem 30km trasy to u mnie minimum.

Kliknij w ikonę "Ford więcej" na stronie i sprawdź po VIN

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Dzięki za pomoc. Sprawdziłem m-c produkcji. Samochód jest z września 2020 roku a kupiony został pod koniec lutego czyli stał ok 5-6 msc. Będę musiał w wolnej chwili podjechać do forda na diagnozę. Co do aktualizacji to przed wyjazdem z salonu miał jaka aktualizacje oprogramowania wgrywaną.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Orzel75 13-04-2021 07:47

Odp: Stan akumlatora
 
Cytat:

Napisał DeTomaso (Post 3335100)
Co do aktualizacji to przed wyjazdem z salonu miał jaka aktualizacje oprogramowania wgrywaną.

Zrób sobie sam aktualizację, przygotuj na pendrive.

Strona oficjalna [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

U mnie też robili aktualizację a zaraz po przyjeździe do domu okazało się że trzeba zrobić kolejną.
Jak już wrzucisz pendrive do samochodu to aktualizuj na odpalonym silniku, trochę to zajmie ;)




Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Marcin-Prezes 13-04-2021 09:26

Odp: Stan akumlatora
 
U mnie tylko raz pojawił się komunikat o oszczędzaniu energii, mam przejechane 17 tys. auto odpala normalnie nie ma żadnych kłopotów. Tak jak kolega radzi zrób aktualizacje tez sobie.Przygotuj się tylko na 1-2 h spędzania w samochodzie na włączonym silniku.

DeTomaso 13-04-2021 09:51

Odp: Stan akumlatora
 
Mam pytanie jak sformatowany ma być pendrive exFAT czy FAT32 i czy trzeba rozpakowywać plik ściągnięty z forda?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

qualin 13-04-2021 09:53

Odp: Stan akumlatora
 
Tu masz potrzebne info ;)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

DeTomaso 13-04-2021 10:02

Odp: Stan akumlatora
 
Cytat:

Napisał DeTomaso (Post 3335154)
Mam pytanie jak sformatowany ma być pendrive exFAT czy FAT32 i czy trzeba rozpakowywać plik ściągnięty z forda?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Okej znalazłem instrukcje temat nieaktualny. Dziś postaram się przeprowadzić aktualizację bo faktycznie taka występuje do mojego auta, a potem się zobaczy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

DeTomaso 13-04-2021 14:26

Odp: Stan akumlatora
 
Cytat:

Napisał DeTomaso (Post 3335157)
Okej znalazłem instrukcje temat nieaktualny. Dziś postaram się przeprowadzić aktualizację bo faktycznie taka występuje do mojego auta, a potem się zobaczy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Samochód jednak miał najnowsze oprogramowanie z 13 kwietnia. Także prawdopodobnie w przyszłym tygodniu odwiedzę serwis na diagnostykę aku.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

galasi 15-04-2021 20:26

Odp: Stan akumlatora
 
Potwierdzam to samo. Już pisałem. Ja po zakupie autka i przyjeździe do domu na drugi dzień nie odpaliłem już (mhev ST-lineX). Auto wróciło do serwisu - diagnostyka i aku wymienili. Teraz auto może stać 10 dni (sprawdziłem) i odpala bez zająknięcia.

woj_tek 25-04-2021 13:03

Odp: Stan akumlatora
 
Rownież miałem problemy z monitami o przejściu auta w stan głębokiego uśpienia i to co chwila. Trzy razy byłem w serwisie, raz nawet aku do zera padł w garażu przez noc. Przyczynę odkryłem przypadkowo - raz auto zostało na zewnątrz a nie w garażu - pomimo zamknięcia auta świecił się ekran zegarów (gasł bezpośrednio po zamknięciu auta, ale po jakimś czasie zaczynał świecić).

Probowałem aktualizować Sync, ale nic to nie pomagało.

Dopiero zgłaszając to serwis stwierdził, że problemem jest oprogramowanie jednego z modułów. Po jego aktualizacji problem nie powrócił.

Przed aktualizacją modułu start-stop w nigdy nie włączał się, auto dziennie pokonywało ok. 60km w dwóch kursach. Raz czy dwa prostownikiem ładowałem do pełna co pomagało na bardzo krótki czas...

Tu o tym pisałem:[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

BarKac 04-10-2022 19:32

Odp: Stan akumlatora
 
Hej.

Ja odebrałem auto w salonie 12.09.22 (rok produkcji 04.2022).
Po około 2 dniach miałem cały czas informacje w aplikacji "tryb głębokiego uśpienia", bagażnik nie chciał się otwierać ani zamykać (jedynie przy włączonym silniku działał).

Dzisiaj (04.10.22) byłem w serwisie i wymienili akumulator. Pan z serwisu jeszcze mi powiedział, że hybrydy dosyć często mają taki komunikat. Na ten moment (po kilku godzinach) nie ma komunikatu, więc jest dobrze :).

Mirkozi 17-04-2024 16:20

Odp: Stan akumlatora
 
Dzień dobry. Podłączam się pod temat "głębokiego uśpienia akumulatora" Zakupiłem używaną Kugę z silnikiem 1,5 ecobost rocznik 2021. Od miesiąca jestem jej właścicielem. Komunikat o uśpieniu akumulatora był już trzykrotnie. Poprzedni właściciel twierdzi, że miał takie komunikaty i że nic złego się nie dzieje, że jeżdżąc w koło komina dom/ praca / zakupy dom to auto przechodzi w tryb uśpienia i zaprasza na dalszą wycieczkę.
Ok, przegoniłem ją żeby wyjść z trybu uśpienia, pobrałem aktualizację i zrobiłem ją do najnowszej SYNC 4. coś tam .. pomogło na dwa tygodnie. Nadal przychodzi komunikat o przeniesieniu w tryb uśpienia. Wyczytałem e system przenosi w tryb uśpienia w trzech przypadkach 1 kiedy auto nie jest uruchamiane dłużej niż 14 dni .. 2 kiedy napięcie akumulatora spadnie poniżej 9,5 V .. 3 w przypadku ekstremalnych temperatur.
W moi przypadku wszystkie trzy czynniki nie zachodzą. Auto jest używane każdego dnia, mrozów nie mamy, a akumulator zawsze mierzę miernikiem przd odpaleniem i każdego dnia napięcie jest zawsze wzorowe 12,2 V
Dzwoniłem do ASO, żeby porozmawiać o tym ale nie otrzymałem żadnej sensownej odpowiedzi.
Zatem pytam. Czy nie przejmować się tymi komunikatami "uśpieniami" bo tak coś się czasami zadzieje, bo apki, systemy, oprogramowania czasami zawodzą ... czy jednak to o czym świadczy i należy szukać przyczyny ...
Zaznaczam że auto przy uśpieniach sprawuje się dobrze, nie ma problemu z odpaleniem. Proszę o konkretną odpowiedź. Pozdrawiam

tomaszjan31 17-04-2024 18:14

Odp: Stan akumlatora
 
Cytat:

Napisał Mirkozi (Post 3490814)
akumulator zawsze mierzę miernikiem przd odpaleniem i każdego dnia napięcie jest zawsze wzorowe 12,2 V

To nie są już najlepsze parametry akumulatora

smokeh 17-04-2024 19:50

Odp: Stan akumlatora
 
Cytat:

Napisał Mirkozi (Post 3490814)
Dzień dobry. Podłączam się pod temat "głębokiego uśpienia akumulatora" Zakupiłem używaną Kugę z silnikiem 1,5 ecobost rocznik 2021. Od miesiąca jestem jej właścicielem. Komunikat o uśpieniu akumulatora był już trzykrotnie. Poprzedni właściciel twierdzi, że miał takie komunikaty i że nic złego się nie dzieje, że jeżdżąc w koło komina dom/ praca / zakupy dom to auto przechodzi w tryb uśpienia i zaprasza na dalszą wycieczkę.
Ok, przegoniłem ją żeby wyjść z trybu uśpienia, pobrałem aktualizację i zrobiłem ją do najnowszej SYNC 4. coś tam .. pomogło na dwa tygodnie. Nadal przychodzi komunikat o przeniesieniu w tryb uśpienia. Wyczytałem e system przenosi w tryb uśpienia w trzech przypadkach 1 kiedy auto nie jest uruchamiane dłużej niż 14 dni .. 2 kiedy napięcie akumulatora spadnie poniżej 9,5 V .. 3 w przypadku ekstremalnych temperatur.
W moi przypadku wszystkie trzy czynniki nie zachodzą. Auto jest używane każdego dnia, mrozów nie mamy, a akumulator zawsze mierzę miernikiem przd odpaleniem i każdego dnia napięcie jest zawsze wzorowe 12,2 V
Dzwoniłem do ASO, żeby porozmawiać o tym ale nie otrzymałem żadnej sensownej odpowiedzi.
Zatem pytam. Czy nie przejmować się tymi komunikatami "uśpieniami" bo tak coś się czasami zadzieje, bo apki, systemy, oprogramowania czasami zawodzą ... czy jednak to o czym świadczy i należy szukać przyczyny ...
Zaznaczam że auto przy uśpieniach sprawuje się dobrze, nie ma problemu z odpaleniem. Proszę o konkretną odpowiedź. Pozdrawiam

Mam Kugę od nowości, jak po 2 latach jakoś przestało działać otwieranie/zamykanie dotykowe na wszystkich klamkach poza kierowcy i nie uruchamiał się ASS to zgłosiłem do ASO i wymienili na nowy w ramach gwarancji. Za następny za 2 lata pewnie będę musiał wyłożyć kasę :(
P.S. Mimo tego autko nie miało nigdy problemów z uruchamianiem, poprostu wycięło rozszerzone opcje prądożerne :lol:

wkris 17-04-2024 20:57

Odp: Stan akumlatora
 
Witam.
Miałem podobnie, dosyć częste komunikaty w aplikacji, żadnych problemów z odpaleniem, pomiar ładowania i stan akumulatora ok. Zgłosiłem to przy okazji przeglądu w ASO na początku marca.
Sprawdzili i okazało się że winny był moduł akumulatora zamontowany na minusowej klemie i to on wysyłał błędne dane. Wymienili moduł razem z klemą na gwarancji i jak na razie problemy się skończyły wszystko działa bez zarzutów.
Podobno znają problem i mieli na to jakąś akcje serwisową.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.