Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] instalacja tempomat (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=240434)

azyl14 10-03-2016 09:35

instalacja tempomat
 
Witam. Mam focusa mk2 1.6 tdci 2008 po lifcie . Ma komputer, ma nowe zegary ale nie ma tempomatu . Pytanie czy jest możliwość instalacji tempomatu ? Ja wiem ze niektóre focusy nie mają wiązek, ale słyszałem ze po 2008, nie ma z tym problemu .Czy mogłby ktoś potwierdzić. Pozdrawiam

krystianen 10-03-2016 09:57

Odp: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
W poliftach nie powinno być problemu. Sprawdz na pewności czy masz czujniki na pedałach. Temat tempomatu w BDG ogarnie ci kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tomch77 10-03-2016 10:13

Odp: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
Oj nie chce się używać ,, szukajki''

Android

krzys1968 10-03-2016 10:33

Odp: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
Tu masz wszystko na ten temat [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

azyl14 10-03-2016 17:24

Re: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
okej czujniki są. Jednak jedno pytanko apropo tego wątku ktory został wklejony. Tam ktos powiedział ze do kierownicy bez przyciskow te przyciski srednio pasuja .Cos trzeba ciąć. Dodam ze są zdjecia ale hosting juz je wywalil. Jak to z tym wyglada ? Czy warto doplacic te 50zl wiecej zeby miec juz cala kierownice zespolona, czy starczy kupic tylko przyciski ? No i pytanie odnosnie zdjęcia kierownicy. Coś nie moge tych chaczyków podważyć w sensie plastik jest bardzo sztywny i boje sie ze robie cos zle.

krzys1968 10-03-2016 17:59

Odp: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
2 załącznik(i)
Chodzi oto ze jak masz kierownice bez przyciskow to niema wyprofilowania w niej na przyciski i dlatego niektorzy wycinali ale jepiej kupic kierownice z przyciskami foto 1 twoja 2 foto pod przyciski

azyl14 10-03-2016 18:54

Re: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
ehh kur faktoza nie da rady... a kierownica c-max bedzie pasowac ?

radek70 10-03-2016 19:03

Odp: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
W kierownicy z C-Maxa nie zamontujesz swojej poduszki. Tam są cztery zaczepy.

krzys1968 10-03-2016 19:10

Odp: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
1 załącznik(i)
Tam jest drut metalowy jak sie nie myle

azyl14 10-03-2016 19:17

Re: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
grrr czyli tylko z focusa ale lipa a tak identyczne... Czyli musze kupic tylko kierownice z focusa. Tylko ze typowo do focusa na allegro to nie ma zadnej. Zawsze jest focus c-max, jakby oni nie rozrozniali .Idzie po zdjeciu rozopzonac ktora jest c-max a ktora focus ?

tedi_k 10-03-2016 19:18

Odp: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
Cytat:

Napisał krzys1968 (Post 2554715)
Tam jest drut metalowy ...

Tyle, że w C-maxie jest inny "drut" (na 4 zaczepy) a w Focusie inny (na 3 zaczepy). Tak, że że drut to akurat ma najmniejsze znaczenie... Ważna ilość zaczepów...

radek70 10-03-2016 19:22

Odp: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , temat rzeka :) Tu jest lepszy o Focusie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ale też 103 strony do przerycia :)

krzys1968 10-03-2016 19:25

Odp: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2554722)
Ważna ilość zaczepów...

To wrzucilem fotki jaka kolega ma a jaka potrzebuje i widac tam ile jest zaczepow :wink:

Bump:
Cytat:

Napisał azyl14 (Post 2554719)
Tylko ze typowo do focusa na allegro to nie ma zadnej.

Tu prosze [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

radek70 10-03-2016 20:38

Odp: Re: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
Cytat:

Napisał azyl14 (Post 2554719)
Tylko ze typowo do focusa na allegro to nie ma zadnej.

Następna [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . Trzeba też patrzeć na stan skóry. Ja za swoją, czteroramienną z tempomatem dałem o ile pamiętam 200zł z wysyłką. Jest z minimalnymi przetarciami. Moją starą trzyramienną cieszy się kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , który miał obłażącą poliuretanową.

krzys1968 10-03-2016 20:55

Odp: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
Ja kupilem swoja w Nowej Soli za 250 ale mialem ten konfort ze moglem wybrac z 6 sztuk i wstyt bo jeszcze lezy w domu

radek70 10-03-2016 21:12

Odp: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
Cytat:

Napisał krzys1968 (Post 2554822)
jeszcze lezy w domu

Krzyś do roboty :) Nie przejmuj się, moja też prawie rok przeleżała.

azyl14 11-03-2016 08:08

Re: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
faktycznie rozpoznaje :) sa i za 140 ale kierownica musi byc w dobrym stanie... A jescze pytanie jak z tym wycieciem w bezprzyciskowej ? Wyglada to slabo ? Wlasnie apropo wątkow to wiele razy ludzie mowia watek tu.. a tam kuzwa 100 stron...

krzys1968 11-03-2016 08:52

Odp: Re: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
Cytat:

Napisał azyl14 (Post 2555021)
faktycznie rozpoznaje :) Wlasnie apropo wątkow to wiele razy ludzie mowia watek tu.. a tam kuzwa 100 stron...

Osobiscie tez je czytam cale :razz: i jak do konica nie jestem pewien to pytam . Co do stanu kierownicy to ruletka czasem kupisz tanio w dobrym stanie , mozesz tez kupic najtaniej jak sie da i dac do obszycia . Co do wycinki to niewyglada to za ladnie i widaci obudowe klawiszy . Jezeli jest kolo Ciebie szrot z czesciami tylko do forda to mozesz miec szanse wybrac w dobrym stanie

azyl14 11-03-2016 20:38

Re: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
Dzieki za odpowiedz. Nie no trzeba normalnie wydac troche sianka. I tak musze kluczyk dorobic wiec za komputer to pewnie jednym rzutem załatwie. Pytanko tempomacik dziala na wzsystkich biegach ? Mozna np na 3 4 badz 5 ustawic 50 km/h ? Czy sa jakies ograniczenia ?

Stanleyp 10-12-2016 18:57

aktywacja tempomatu mk2 lift 1,6pb
 
Dzień Dobry,
Bardzo proszę o pomoc /sugestie w celu aktywacji tempomatu w focusie mk2 lift,2011, 1,6benzyna 100PS
Auto w podstawowej wersji,bez komputera. Zmieniłem kierownicę na skoòrzaną z przyciskami do tempomatu.
Po aktywacji trybu testującego (przycisk ogrzewania szyby +stacyjka położenie II) wcisnięcie każdego z przyciskòw tempomatu skutkuje sygnałem dzwiękowym.Z tego co wyczytałem na forum forda to podobno oznacza że focus posiada niezbędną wiązkę .Przy pedałach mam trzy podłączone przewodami czujniki.
Elektryk- aktywował tempomat w kilku miejscach lecz niestety bez pozytywnych rezultatòw.Tzn. polecenia aktywacji zostaly zapisane lecz tempomat nie działa.

Z gòry dziękuję za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam

krzys1968 11-12-2016 18:06

Odp: aktywacja tempomatu mk2 lift 1,6pb
 
Cytat:

Napisał Stanleyp (Post 2708980)
Dzień Dobry,
Bardzo proszę o pomoc /sugestie w celu aktywacji tempomatu w focusie mk2 lift,2011, 1,6benzyna 100PS
Tzn. polecenia aktywacji zostaly zapisane lecz tempomat nie działa.

Z gòry dziękuję za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam

Zeby tempomat zadzialal podczas jazdy to trzeba przycisnac dwa klawisze ON i potem +czy tak zrobiles ?

radek70 11-12-2016 18:51

Odp: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , jeżeli przyciski pikają w teście, elektryk aktywował poprawnie w GEM, HEC, PCM, włączasz jak napisał Krzysiek powyżej 40km/h, to nie ma opcji, musi działać...

tokamil100 03-07-2018 09:20

Instalacja Tempomatu
 
Witam,

Moje autko to Ford Focus MK2 2010, 1,6 TDCI - wersja bez tempomatu. Czy mogę do niego domontować tempomat? Jeśli tak to jaka jest procedura i szacowane koszty u mechanika?

Gdzieś czytałem że w przypadku wersji modelu nowszego niż wersja 2008 rok instalacja tempomatu polega na podłączeniu do kierownicy odpowiedniego sterownika i gotowe. Czy to prawda?

hindus 03-07-2018 09:41

Odp: Instalacja Tempomatu
 
Zapraszam do lektury :) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Co do procedury - nie, trzeba jeszcze całość zaprogramować. Podłączamy albo dorabiany pilot (trzeba wlutować się w odpowiednie kable po upewnieniu się, że jest wiązka) lub w przypadku zmiany całej kierownicy, trzeba jeszcze przełożyć airbaga. U mnie wszystko było, zmiana kierownicy zajęła 2 godziny, programowanie pół godziny, robiłem wszystko samodzielnie.

tokamil100 20-07-2018 20:52

Re: Instalacja Tempomatu
 
Moja kierownica nie ma przycisków tempomatu. Czy mogę kupić takie i domontować do niej? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A może lepiej żebym wymienił całą kierownicą na taką od razu z tempomatem?

Antej 20-07-2018 21:07

Odp: Instalacja Tempomatu
 
Da się, ale....
-za drogie
- jak trojramienna kierownica to duzo rzeźby
-jak 4ramienna kierownica to i tak wycinanie miejsca i szukanie w zaklejonych otworach gwintu pod śruby
-ladne skorzane kierownice z tempomatem to koszt od 120 w górę (z wysyłką)

tokamil100 20-07-2018 21:10

Re: Instalacja Tempomatu
 
Właśnie moja obecna kierownica (4 ramienna) nie jest skórzana. Na allegro same skórzane widzę. Czy skórzane w Fordzie są*fajniejsze od takich "zwykłych"?

Antej 20-07-2018 21:14

Odp: Instalacja Tempomatu
 
Przejdź sie jakimkolwiek autem ze skórzaną kierownica i sam oceń.
Masz gumowa ze wstawkami alu czy sama szara guma?

tokamil100 20-07-2018 21:25

Re: Instalacja Tempomatu
 
4 ramienna gumowa ze wstawkami alu :)

Antej 20-07-2018 21:41

Odp: Instalacja Tempomatu
 
Guma to guma, wstawki sa dla oka.

hindus 20-07-2018 23:38

Odp: Re: Instalacja Tempomatu
 
Skórzaną z przyciskami w świetnym stanie kupiłem za 200, swoją gumową ze wstawkami w niezłym stanie sprzedałem za 100 więc jak za 100 zł różnicy upgrade do skóry i przyciskow moim zdaniem zdecydowanie opłacalny.

tokamil100 21-07-2018 07:27

Re: Instalacja Tempomatu
 
Czy ta kierownica powinna pasować do mojego modelu? Oraz jak oceniacie jej stan? Cena chyba trochę wysoka, ale wolę nieco dopłacić i być zadowolonym przez kolejne lata niż oszczędzić, a potem narzekać.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Antej 21-07-2018 08:11

Odp: Instalacja Tempomatu
 
Jak lubisz kupowac jedna w cenie 2 to ok.
Wyglada dobrze, rownie dobrze ktos mógł ja odświeżyć.
Co akurat jest proste i tanie.

jareeq 02-09-2018 21:36

Odp: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
Mam 2 pytania w temacie pierwsze upewniające :

Z tego co widzę to kierownica 3 ramiona była najpierw a potem 4 (mk2 fl) - mam rację ?

Druga sprawa:
Czteroramienna kierownica multfunkcja - czy takowa kierownica powiela też płetwę ze sterowaniem radiem, czy to jest tylko tempomat ?

Ogólnie rozlatuje mi się nie-skórzana 4 ramienna i muszę szybko wymienić , diabelsko się kruszy :-)

weuek 02-09-2018 22:28

Odp: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
Płetwy nie powiela żadna.

Żadna kierownica nie była najpierw, tylko trzyramienna nie ma żadnej innej funkcji oprócz kierowania, a czteroramienna ma przyciski tempomatu. Tylko te.

jareeq 03-09-2018 20:25

Odp: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
Dzięki,
Osobiście wolę tą czteroramienną a obawiałem się że będę musiał baczniej się przyglądać bo mogą być 'starsze'.
Mój focus jest z końca 2008 więc najpierw rozkręcę wszystko i sprawdzę możliwość podłączenia tempomatu bo nie chciałbym atrapy :-)

hindus 03-09-2018 21:31

Odp: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
Zacznij od czujników przy pedalach. Da się zweryfikować obecność bez rozkrecania czegokolwiek.

weuek 03-09-2018 22:02

Odp: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
@jareeq, A z opcji powielania płetwy jednak zrezygnowałeś?

tedi_k 03-09-2018 23:07

Odp: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
Cytat:

Napisał hindus (Post 3025927)
Zacznij od czujników przy pedalach. ....

Ale po co? Czy ktoś widział FF2 bez czujników przy pedałach?
Brakować może jedynie wiązki tempomatu od kolumny kierownicy do GEM (2 przewody). W 2008 zdarzało się to czasem.

jareeq 03-09-2018 23:53

Odp: 1.6 tdci z komputerem - instalacja tempomat
 
Kolego @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] możne mieć rację, to jest poliftowy trend z zamówienia flotowego. Na forach widziałem przy kilku okazjach że właśnie w trendach może być niespodzianka (coś jest / czegoś nie ma)
Sprawdzę wszystko, dla pewności czujniki (choć raz już wymieniałem filtr klimy i odkręcałem pedał ale nie pamiętam co tam było), potem odczepię osłonę z kierownicy i sprawdzę w skrzynce ilość przewodów.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Powielanie płetwy to raczej był o wyjaśnienie nieścisłości. Moja płetwa ma tylko sterowanie radia. Z racji dziwnych nazw na portalach z kierownicami 'multifunkcja' wydawała mi się być czymś więcej niż tempomatem. Nie wiem czy takie coś istnieje w wersji fabrycznej, w każdym razie u mnie nie jest potrzebne.
Widziałem oczywiście przeróbki, (słynny wątek 150 stron na forum na którym jest oferta płetwy).

Przy okazji dywagacji na temat kierownicy skórzanej - za 120 zł kierownica w stanie na 4+ to w obecnych czasach niezwykła okazja. Obejrzałem już kilka i realna cena przy 4 ramionach z kompletem przycisków bez poduszki to raczej 200. Za 120 to są do obszycia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.