Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100256)

szpaku1 13-05-2010 19:01

Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Witam.

Po ostatnich obfitych deszczasz zaobserwowałem, że silnik podczas jazdy lekko szarpie i zapala się lampka ostrzegawcza silnika. Pojechałem więc do warsztatu i okazało się, że woda jest w świecach dlatego takie objawy - mechanik osuszył i było super do czasu ponownej ulewy. I znowu to samo - tym razem były przypuszczenia, że odpływy w podszybiu są niedrożne i woda spływa nie w dół lecz na pojemnik ze świecami a tam przez uszczelki do świec, dodam że kilka miesięcy temu zmieniałem przednią szybę. Mechanicy sprawdzili - wszystko drożne, uszczelki ok!! Rozkładają ręce - sugerując, że to norma w nowych focusach. Proszę uprzejmie o pomoc w tej sprawie - co teraz mam robić?

Pozdrawiam

skylla1 13-05-2010 19:09

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Zobacz kilka wątków niżej. Cieknie przez spryskiwacze szyby w pokrywie silnika - nawet jak są na uszczelce - trzeba je uszczelić i tyle. Pytanie, czym najlepiej...

szpaku1 13-05-2010 19:21

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Cytat:

Napisał skylla1 (Post 1435477)
Zobacz kilka wątków niżej. Cieknie przez spryskiwacze szyby w pokrywie silnika - nawet jak są na uszczelce - trzeba je uszczelić i tyle. Pytanie, czym najlepiej...


Wydaje mi się, że przed wymianą szyby było wszystko git, zresztą padało tamtej wiosny i nie było takich cyrków. Pzdwm

skylla1 13-05-2010 20:01

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Ja to sprawdziłem :-). Po ulewie też znalazłem wodę na silniku i sprawdziłem co pod pokrywą jest mokre. Były spryskiwacze (po naciśnięciu od środka łatwo odchodzą od maski). Zresztą nie ma innych otworów przez które woda mogłaby się wlać na górę silnika. U mnie też cieknie tylko przy dużej ulewie i też nie zauwazyłem tego wczesniej, bo gdy silnik ciepły woda szybko odparowuje.

gervee 13-05-2010 21:26

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Cytat:

Napisał szpaku1 (Post 1435490)
Wydaje mi się, że przed wymianą szyby było wszystko git, zresztą padało tamtej wiosny i nie było takich cyrków. Pzdwm

Wydawało Ci się :) niestety. Przerabiałem to też na sobie ... na początek osuszanie dołków i wymianą świec. Pomogło na krótko - potem wymiana cewki i przewodów zapłonowych - jeżdżę tak już od około 30 lipca 2009 więc chyba pomogło (to jeśli chodzi o leczenie skutków). Przyczyny tak jak zauważyłem i wyczytałem na forach faktycznie chyba trzeba doszukiwać się w otworach maski, w których zamocowane sa dysze spryskiwaczy - przez nie woda przedostaje się do komory silnika i pech chce, że pada na pokrywę świec a tam włazi pod korek i dostaje się pomiędzy 1 i 2 świecę. Leczenie sprowadziło się do wymontowania spryskiwaczy, potem na ich spód nałożyłem niewielką ilość silikonu (zwykły przeźroczysty) i zamocowałem ponownie w masce. Chyba nie cieknie ;) ale nie sprawdzałem.

Woda w tym miejscu ma jeszcze o tyle złe działanie, że doprowadza do korozji broków silnika a co za tym idzie możliwości wydostawania się płynu chłodzącego w pobliże świec i kółko się zamyka.
Pisałem już o tym na tym forum ... poszukaj sobie wątku.

skylla1 14-05-2010 15:33

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
No i uszczelniłem spryskiwacze na masce u auto-blacharza jakimś poleconym tam preparatem. Test węża gumowego zdany. Zobaczymy jak ulewy. Koszt 10zł.

szpaku1 14-05-2010 15:56

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Cytat:

Napisał skylla1 (Post 1435994)
No i uszczelniłem spryskiwacze na masce u auto-blacharza jakimś poleconym tam preparatem. Test węża gumowego zdany. Zobaczymy jak ulewy. Koszt 10zł.


Ja niestety wybrałem się do serwisu Forda. Facet powiedział, że takim szarpaniem można popsuć cewkę itd. Wymienili mi więc wszystkie świece bo były zaśniedziałe, dysze spryskiwaczy, przewody zapłonowe. Teraz czekam na deszcze i próbę czy wytrzyma.

Tak czy owak dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

skylla1 14-05-2010 19:54

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Cytat:

Napisał szpaku1 (Post 1436005)
takim szarpaniem można popsuć cewkę itd

OK, ale u mnie nic nie szarpało itp - silnik zapala i chodzi idealnie. Po prostu po ulewie zerknąłem i znalazłem wodę - nie wiem, czy zbierała się tez w zeszłym roku, natomiast przeciekk był na tyle mały, że tylko po ulewach.
Na wszelki wypadek zrób test szczelności - choćby w myjni.

focusmk2uk 11-09-2010 21:04

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
witam zwracam sie z prozba o pomoc w sprawie dostawania sie plynu chlodniczego do komory swiec!? auto to FF MK2 2005 rok 1.6 benzyna...auto przerywa szarpie zapalila sie lampka silnika i nie gasnie... jakis czas temu zauwazylem ze ubylo delikatnie plynu chlodniczego ale postanowilem sie tym nie przejmowac dolalem i jezdzilem dalej az do teraz.
auto ma w miare symboliczny przebiek bo ok 80 tys km 48 tys mil.. spotkal sie juz ktos z takim czyms? pomozcie z gory dzieki
p.s znajomy mechanik ze mogla peknac glowica?! czy to mozliwe w aucie z takim przebiegiem?

gervee 12-09-2010 21:56

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Pisałem już kiedyś (i nie tylko ja) o tym problemie. Woda przedostająca się przez otwory w masce (te, w których zamontowane są spryskiwacze) spływa na pokrywę silnika i na niej zalega. W pokrywie jest zamontowany korek, przez który podcieka woda do komory świec i tam doprowadza do korozji zaślepek układu chłodzenia (są dwie zaślepki pomiędzy świecami 1-2 i 3-4). Zaślepki korodują i przepuszczają płyn chłodniczy co w rezultacie uszkadza świece i może doprowadzić do uszkodzenia przewodów zapłonowych i cewki.

mayak 17-09-2010 08:32

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Cytat:

Napisał focusmk2uk (Post 1505904)
witam zwracam sie z prozba o pomoc w sprawie dostawania sie plynu chlodniczego do komory swiec!? auto to FF MK2 2005 rok 1.6 benzyna...auto przerywa szarpie zapalila sie lampka silnika i nie gasnie... jakis czas temu zauwazylem ze ubylo delikatnie plynu chlodniczego ale postanowilem sie tym nie przejmowac dolalem i jezdzilem dalej az do teraz.
auto ma w miare symboliczny przebiek bo ok 80 tys km 48 tys mil.. spotkal sie juz ktos z takim czyms? pomozcie z gory dzieki
p.s znajomy mechanik ze mogla peknac glowica?! czy to mozliwe w aucie z takim przebiegiem?

wygląda na problem z brokami, poczytaj tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

marford 18-09-2010 10:03

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
wkleić na silikon sprawdzać od czasu do czasu czy silikon nie puścił. Wiekszość ma ten problem z silnikiem 1.4 i 1.6 benzyna. Reszta focusów ma wygłuszenie na masce i nie ma problemu z przeciekaniem przez otwory spryskiwaczy w masce.

P.S. najgorzej jak samochód jest nie garażowany i stoi na deszczu, wtedy na świecach stoi duży wody i zaczyna korodować,a po uruchomieniu silnika rosnąca temperatura przyspiesza korodowanie.

conris 18-09-2010 16:01

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Po lekturze forum zajrzałem na dekiel klawiatury w Duratec'u TiVCT.
Nie mogło być inaczej.Stała woda,a rurki idące do dysz miały ślady kropli.
mniej niż 10 min załatwia sprawę. Od strony wnętrza pod maską wypychamy spryskiwacze,nakładamy pod nie czarny silikon,po 2-3 min(jak zaczyna tężeć powierzchniowo) wciskamy z wierzchu dysze w blachę maski.Ogarniamy szmatką w około dysz to co nadmiernie się wydostało i jest spoko.

maureliusz 18-09-2010 21:40

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Silikon to kiepski pomysł!!!!! Może odparzyć lakier!!!!

Natomiast za ten problem z przeciekającymi spryskiwaczami...FORDA POWINNI SPALIĆ NA STOSIE. To jest totalna porażka... i jeszcze nie przynają się do problemu.

easyxv 26-09-2010 11:34

Re: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Witam, puki co mam ten sam problem.
Ale od razu przychodzę z rozwiązaniem, tak się składa, że w domu mamy dwa modele FF, jedno to kombi z 2005 benzyna a drugi to FF HB z 2009 Diesel.

Oprócz tego że w Dieslu zastosowana jest osłona klawiatury to jeszcze na masce ładnie wkomponowana jest mata wygłuszająca czego w benzyniakach nie ma, choć w starym poczciwym Mondeo 2.0 była.

Ale do sedna, jedyne rozwiązanie na przeciekające spryskiwacze to ich wymiana na nowszy typ, wyposażonych już w uszczelkę. Wymontowałem takowy z FF 2009 i sprawdziłem czy pasuje do mojego 2005, pasuje idealnie.
Otwory w maskach są takie same, jedyna różnica jest w wysokości spryskiwaczy z powodu zastosowania w nowym modelu uszczelki.

A jako, że jeden obraz to 1000 słów proszę się zapoznać z dokumentacją poniżej.

http://lh3.ggpht.com/_FMhyKc_L42I/TJ...1009261075.jpg

http://lh5.ggpht.com/_FMhyKc_L42I/TJ...1009261077.jpg

http://lh4.ggpht.com/_FMhyKc_L42I/TJ...1009261078.jpg

http://lh5.ggpht.com/_FMhyKc_L42I/TJ...1009261081.jpg
http://lh4.ggpht.com/_FMhyKc_L42I/TJ...1009261082.jpg

Dodam tylko, że przez tę akcje z wodą stojącą na świecach, jestem już oczywiście po wymianie broków i uszczelki pod głowicą.
Ponieważ broki przegniły, wydostał się płyn i o mały włos nie dojechałem całkiem głowicy, na "szczęście", zbyt szybko świece (i jak się okazało po naprawie głowicy) jeden z przewodów zapłonowych miał przebicie. Więc ni jak nie dało się jechać autkiem.

cezaryh 27-09-2010 17:20

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Witam ja mam ten sam problem. Jakiś czas temu wymieniłem świece i przewody z oryginalnych motokraftów na świece NGK i przewody BOSH-a. po paru mieśiącach. silnik zaczął mi szarpać w czasie przyspieszania. Zajżałem w przewody i wszystko było zaśniedziałe od komory po świece i przewody. Wyczyściłem to wszystko i po przejechaniu 1 km. sprawdziłem przewody i woda znajdowała się na fajce gdzie styka się z komorą, i nie wiem co mam dalej z tym począć. proszę o jakąś rade.

easyxv 27-09-2010 19:24

Re: Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Cytat:

Napisał cezaryh (Post 1513730)
Witam ja mam ten sam problem. Jakiś czas temu wymieniłem świece i przewody z oryginalnych motokraftów na świece NGK i przewody BOSH-a. po paru mieśiącach. silnik zaczął mi szarpać w czasie przyspieszania. Zajżałem w przewody i wszystko było zaśniedziałe od komory po świece i przewody. Wyczyściłem to wszystko i po przejechaniu 1 km. sprawdziłem przewody i woda znajdowała się na fajce gdzie styka się z komorą, i nie wiem co mam dalej z tym począć. proszę o jakąś rade.

Jesli masz spryskiwacze bez uszczelki jak na niebieskim FF to masz rozwiązanie swojego problemu, na twoim miejscu dokładnie obejrzał bym wnętrze głowicy.
A mianowicie po zdjęciu wszystkich przewodów przyjrzałbym się czy nie masz tam rdzy, zwłaszcza na brokach pomiędzy 1-2 i 3-4 cylindrem (świecą). Temat opisywany na forum, wątki znajdziesz bez problemu.
Tematu nie należy bagatelizować bo może już masz na tyle skorodowane zaślepki (broki), że zaczyna się sączyć płyn chłodniczy, co w niedługim czasie objawi się okazale w różowo rdzawych barwach. Ale wcale tak być nie musi :)

suchoj 27-09-2010 21:14

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Ponad rok temu też foczka zaczeła mi szarpać przy przyśpieszaniu,wymieniłen swiece pomogło niewiele,wymieniłem cewkę zapłonową i szarpanie znikneło.
Co do wody przy świecach nie zauważyłem żeby była jak wymieniałem ale rdza w okolicy świec była.Pamiętam jak przy przegladzie po 30tyś w ASO w Wawie na Popularnej powiedzieli że broki trzeba wymienić bo rdzewieją i zawolali 1400zł za wymianę.Pytałem się o co chodzi z tymi brokami i dlaczego rdzewieją ale nie dostałem konkretnej odpowiedzi.Więc zrezygnowałem z wymiany.Było to w czerwcu 2008 roku.Teraz mam ponad 57tyś przebiegu i narazie wszystko jest ok.Woda prawdopodobnie dostaje się tam przez te nieszczelne spryskiwacze ale ponieważ foczka jest garażowana nie gości tam zbyt często.Ale po lekturze na forum chyba wymienie spryskiwacze na te z uszczelką.Odnośnie kosztow za wymianę broków ciekaw jestem czy nadal ASO wołaja taka abstrakcyjna cenę?

iPit 27-07-2011 20:13

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
ale

adamzak32 03-04-2013 14:41

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Witam!

Mam ten sam problem.
Mam pytanko , ponieważ jestem młodym użytkownikiem Ford'a C-Max i zabardzo nie mam pojęcia jak zdjąć tą "Mate wygłuszającą" na maskach w dieselku. Czy może ktos pomóc? :)

magoo83 16-09-2013 12:59

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Witam!
Jestem posiadaczem FF 1.6 2007 od trzech miesięcy.
Problem z przerywaniem, oraz wodą na komorze silnika również u mnie wystąpił.

Co zrobiłem, aby owy problem rozwiązać:
- w pierwszej kolejności zafundowałem dokładne mycie oraz szorowanie silnika
(wszelki brud, syf powoduje przebicia na silniku i kablach więc warto utrzymywać tam porządek)
- wymiana kabli zapłonowych - ponieważ moje były już nadgryzione zębem czasu
(tutaj nabyłem bardzo ciekawe doświadczenie - miałem styczność z kablami firmy JANMOR <- osobiście tylko je pomacałem ponieważ, akurat nie było odpowiednich do mojego modelu. Sama jakość wydawała się ok. Solidne, grube, niewiem jak się sprawują. Natomiast kable firmy SENTECH - to jest chyba jakaś porażka / jakość 100% tandeta, myślałem że rozpadną mi się w ręce / wyglądają jakby były wykonane z dętki rowerowej, co lepsze testowo założyłem je do auta i okazało się, że fajki które przychodzą na świece nie zakrywają otworów przez co cały syf, brud, kurz i woda wpada do środka prosto na świece!)
- zakończyło się zakupem kabli NGK <- intercars

- dodatkowo zamówiłem jeszcze osłonę plastikową (pasuje od VOLVO)
- przychodzi w czwartek więc dam znać jak poszło - mam w planach jeszcze sprawdzenie dysz spryskiwaczy.

P.S. Może komuś przyda się powyższe info...

Pzdr.

iras76 17-09-2013 21:29

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
ile kosztuje osłona?

Grinch 18-09-2013 08:38

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
W salonie volvo takie podają informacje: pokrywa kosztuje 54,12 brutto , a śruby (4 sztuki) 49.2 brutto.

jarecki74a 05-11-2013 10:45

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Grinch Czy możesz podać od jakiej wersji Volvo szukać tej osłony ?


do ff 2005 silnik 1.6 benzyna (zalewa mi świece przez spryskiwacze - czym to uszczelnić ? )

mayak 05-11-2013 10:48

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
od volvo c30 (lub może także s40) z silnikiem 1.6 100

jarecki74a 05-11-2013 11:13

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
mozesz mi podac jakis link do zdjecia ? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

w ff pokrywa glowicy ma 3 otwory na sruby - nie wiem ktora podpasuje

jarecki74a 05-11-2013 12:14

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Cytat:

Napisał jarecki74a (Post 2102104)
mozesz mi podac jakis link do zdjecia ? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

w ff pokrywa glowicy ma 3 otwory na sruby - nie wiem ktora podpasuje

Czy to podejdzie ?


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mayak 05-11-2013 12:16

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
tak -> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

http://www.majhost.com/gallery/poskar/ff2/silnik.jpg

jarecki74a 05-11-2013 13:52

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
k.. jak na złość nigdzie tej osłony nie ma :(

mayak 05-11-2013 13:53

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Aso albo/i allegro

iras76 05-11-2013 17:58

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Sam szukam takiej, no i niestety niema tzn. jest ale z całym silnikiem :D

joe70 05-11-2013 19:40

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Cytat:

Napisał iras76 (Post 2102318)
Sam szukam takiej, no i niestety niema tzn. jest ale z całym silnikiem :D

Nr osłony Volvo 30650468 tylko do silników 1.6 benzyna 100KM (nie pasuje do Ti-VCT) sprowadzi Ci każde ASO Volvo , cena ok. 50PLN , śruby z castoramy ... nie mogą być długie (max M8x16mm z podkładką ) , bo uszkodzą pokrywę zaworów !!!

Tutaj podałem szczegóły: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

http://www.joe-photo.net/foto/focus_3.jpg

jarecki74a 06-11-2013 14:31

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
zamowilem oslone od volvo we wrocku w aso - 54zl brutto + wysylka

moim daniem warto to zalozyc od nieszczelnych dysz spryskiwaczy mam kilka wydatkow

1 cewka
2 nowe dysze spryskiwaczy z uszczelka
3 przewody
4 swiece

ni i chyba 5 bo czujnik alarm otwartej maski warjuje przy zamknietej masce - nie wiem co z tym zrobic - czy wina czujnika - czy maska sie wygiela czy co

generalnie auto od nowosci (1 wieksza naprawa pekniety przewod wspomagania kierownicy)

piters619 06-11-2013 18:11

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Cytat:

Napisał joe70 (Post 2102386)
1.6 benzyna 100KM (nie pasuje do Ti-VCT)

A wie ktoś może czy właśnie do tego silnika można coś takiego dopasować?

Bump:

ml0dy 05-01-2015 09:04

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Cytat:

Napisał joe70 (Post 2102386)
Nr osłony Volvo 30650468 tylko do silników 1.6 benzyna 100KM (nie pasuje do Ti-VCT) sprowadzi Ci każde ASO Volvo , cena ok. 50PLN , śruby z castoramy ... nie mogą być długie (max M8x16mm z podkładką ) , bo uszkodzą pokrywę zaworów !!!

Tutaj podałem szczegóły: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

http://www.joe-photo.net/foto/focus_3.jpg

sory za odkopanie, ale sam borykam się z problemem płynu obok pierwszej świecy od lewej...

Czy Ty czasem nie masz silnika 1.6 se ?
mam fokę 1.6 16V z '99, i mam wątpliwości, czy śruby spasują (cztery na krawędziach owszem, ale widzę na Twoim zdjęciu, że masz jeszcze jedną u góry wkręconą...

na allegro osłona wygląda tak:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

natomiast mój silnik wygląda tak jak na tym zdjęciu:
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...c-R_engine.jpg

miedzianek 06-01-2015 01:39

Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!
 
Cytat:

Napisał ml0dy (Post 2326879)
sory za odkopanie, ale sam borykam się z problemem płynu obok pierwszej świecy od lewej...

Czy Ty czasem nie masz silnika 1.6 se ?
mam fokę 1.6 16V z '99, i mam wątpliwości, czy śruby spasują (cztery na krawędziach owszem, ale widzę na Twoim zdjęciu, że masz jeszcze jedną u góry wkręconą...

na allegro osłona wygląda tak:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

natomiast mój silnik wygląda tak jak na tym zdjęciu:
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...c-R_engine.jpg


2 lewe i prawa mocowanie,gorne to to cos co podtrzymuje przewod aluminiowy,ta lapka,widzisz?
BTW-przeca Ty masz oslone:P


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.