Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Klimatyzacja przestała działać (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=283557)

Pamulasty2 14-07-2018 20:55

Klimatyzacja przestała działać
 
Witam serdecznie dużo wątków bylinka temat klimatyzacji ale nie znalazłem takiego problemu jaki mam.
2 tygodnie temu byłem w ASO na sprawdzenie i doładowanie klimy, sprawdzili szczelność i dobili i było ok. Za każdym razem jak włączałem klimatyzację słyszałem taki głośny dźwięk ( tik ) za każdym razem kiedy włączałem AC. Dzisiaj klima przestała działać tz po włączeniu AC silnik chodzi na troszkę wyższych obrotach i wentylator zaczyna chodzić to jest akurat ok ale niema już tegon dzwieku tick I grzeje mi ciplym powietrzem. Sprawdziłem skrzynkę bezpieczników i nr 12 i 13 są oki w komorze silnika . Jakieś pomysły ?? Forscan bez błędów

lsulima 14-07-2018 20:57

Odp: Klimatyzacja przestała działać
 
Ja bym sprawdził, czy pojawia się napięcie na sprzęgle kompresora.

BrunoJ 14-07-2018 21:58

Odp: Klimatyzacja przestała działać
 
A jechałeś sprawdzić z powodu? czy profilaktycznie? Bo dziwny zbieg okoliczności że przestalo działać po sprawdzeniu krótko, może kiepsko sprawdzili, albo coś przekombinowali (chociaż to niby rutynowa robota jest).

Pamulasty2 14-07-2018 22:48

Odp: Klimatyzacja przestała działać
 
Byłem w ASO bo nie miałem klimy wogule ( brań czynnika). Po rozmowie w ASO powiedzieli że oni dużo nierobów tylko mają specjalistycze urządzenia tz podpinają i czekają kilka godzin ( sprawdzanie szczelności ) później to samo urządzenie dobija czynnik i olej. 6 godzin czekania i zrobione. Po wyjechaniu martwiłem się tym dźwiękiem tik za każdym razem gdy włączyłem ac. Teraz macie tak jak włączycie AC to taki głośny tik ?? Teraz jego brak i klima nie działa ale wentylator się włącza i silnik chodzi ciut wyżej

Bump: Jak sprawdzić napięcie kompresora ?? Moze w forscanie ??? I czy to ono wydaje dźwięk jak się AC włączyć ??

eclipse 15-07-2018 10:13

Odp: Klimatyzacja przestała działać
 
U mnie nic nie wydaje żadnego dźwięku - żadne tik tak :one:
Jedynie kierunkowskaz po przełączeniu .
Sprawdzić czy sprzęgło załącza jest dość prosto ...
tylko potrzeba dwie osoby , jedna za kierownicą wciska klimatyzację a druga przy otwartej komorze patrzy na koło sprężarki klimatyzacji .
Jeśli nie widać różnicy po włączeniu i wyłączeniu klimy to tak jak pokierował lsulima cewka sprężarki nie daje napięcia i nie łączy/ rozłącza sprzęgła .
Swoją drogą te dyrektywy ASO czasami się mijają z prawdą osobiście mam bardzo złe przykłady serwisu z ASO (niedouczeni i ograniczeni jak konie z klapkami na oczy) , ciekawe czy ci nie przeładowali za bardzo i dlatego się wyłącza sprężarka ktoś już o tym pisał kiedyś .

BrunoJ 15-07-2018 11:39

Odp: Klimatyzacja przestała działać
 
Nie zdziwię się ze jednak po prostu znowu nie ma czynnika, a ASO niezbyt się przyłożyło do sprawdzenia szczelności. Tym bardziej ze nie uciekło ci od razu tylko po kilkunastu dniach. W takich przypadkach gdy klima jest pusta dodaje się specjalny kontrast który swieci z lampą ultrafioletową. I widać którędy ucieka. Ale jeśli tylko robili przez maszynę to raczej nie dodali.

Pamulasty2 15-07-2018 12:05

Odp: Klimatyzacja przestała działać
 
Bruno wczesniej jak nie miaem czynnika to mi sie wentylator nie zalacza po wlaczeniu ac a teraz sie wlacza, jesli chodzi o szczelnosc to oni robili tak jak mówisz pod ultrafioletem robili i czekali chyba 3 lub 4 godziny i cisnienie byo identyczne tz nic nie spadlo. sprawdze dzisiaj co elipse pisal

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
hmm i mnie tez troche zmartwi ze on nie ma zanego tick przy wlaczeniu ac a ja mialem nawet gosny wydobylajacy sie wlasnie z sprezarki :) chyba. czy w forscanie powinien wyskoczyc jakis blad brak napiecia ???
czy brak napiecia to jest to co duzo sie o tym pisalo fioletowy kabelek od pusszki chlodnicy do puszki w lewym nadkolu ???

AJU 15-07-2018 20:13

Odp: Klimatyzacja przestała działać
 
Fioletowy kabel raczej nie bo jednak załącza ci wentylatory a tak by nie załącza ł, sprawdź to sprzęgiełka, ci ci sprężareke załącza

lysyG 15-07-2018 20:55

Odp: Klimatyzacja przestała działać
 
Od kiedy masz auto? Wcześniej miałeś klimę? Ja też obstawiam że ten dźwięk wydaje sprzęgiełko na sprężarce.

Pamulasty2 15-07-2018 22:03

Odp: Klimatyzacja przestała działać
 
Dzięki wszystkim za rade. Auto mam 6 miesięcy i nie miałem wcześniej klimy. Sprawdziłem dzisiaj i koło sprężarki nie włącza sie. Do mechanika znajomego zadzwoniłem i powiedział że na 90 % to mam nieszczelna klimę bo jak by nie było napięcia na to by forscan pokazał blad . Pytanie dlaczego jak wcześniej nie miałem czynnika to wiatrak się nie włączał a teraz się włącza hmmm jadę do tych z aso we wtorek i niech biorą to na klatę

emaciek 15-07-2018 22:54

Odp: Klimatyzacja przestała działać
 
Z doświadczenia kolegi po fachu w naszych modelach, radziłbym zwrócić uwagę na:
1) wycieki w skraplaczu - chłodnicy klimatyzacji (próby azotem nie są miarodajne, chyba że wyciek jest duży)
2) usterce przewodu wentylatora - ponoć prędzej czy później dopada każdego s-maxa - prowadzącego do awarii modułu. Objawia się puchnącym przewodem.

oraz cała reszta :)

jendrekmak 15-07-2018 23:47

Odp: Klimatyzacja przestała działać
 
Cytat:

Napisał Pamulasty2 (Post 3006133)
Do mechanika znajomego zadzwoniłem i powiedział że na 90 % to mam nieszczelna klimę bo jak by nie było napięcia na to by forscan pokazał blad

To, że sprzęgło się nie załącza to nie znaczy, że nie ma napięcia bo może być też uszkodzona cewka sprzęgła i sprzęgło po prostu nie działa pomimo sprawnego zasilania. Trzeba zacząć od pomiaru napięcia przy kompresorze na zasilaniu cewki

Pamulasty2 18-07-2018 20:55

Odp: Klimatyzacja przestała działać
 
A może za dużo czynnika ??

jurgen8888 26-07-2018 21:01

Odp: Klimatyzacja przestała działać
 
Witam. Dwa miesiace temu nabijalem klime 650 gram. I od tygodnia wieje mi cieplym powietrzem. Nie sprawdzalem czy jest czynnik. A co moze byc przyczyna? Zapewne nieszczelnosc badz skraplacz? Wyjdzie mi na fordscanie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.