Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=164023)

Peterson2141 20-08-2012 21:11

Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Witam

Po załączeniu klimy pojawia się duży spadek mocy. Podczas jazdy odczuwam szarpnięcia kiedy klima się załącza. Pomijam fakt że klima ma jakieś błędy bo wyświetlacz mruga podczas odpalenia.
Sam fakt że spadek mocy jest duży raczej nie powinno mieć miejsca. Dodam że miałem ten sam silnik w Scorpio i po włączeniu klimy praktycznie nie odczuwałem tego momentu i tak samo było podczas jazdy.

Szukałem po forum i natrafiłem na ten problem w Mondeo gdzie piszą że to normalne. Po moich doświadczeniach w Scorpio uważam że nie jest to norma tylko jakaś usterka - czyżby sprężarka się kończyła czy jest jakiś inny problem.
Proszę o wskazówki

Sebek1002 20-08-2012 21:18

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Tez jestem ciekawy, mam podobny problem, motor 2.8 a jak włącze klimę czuje sie jakbym dieslem bez turbiny jechal. Spadek mocy jest bardzo odczuwalny jednak nie moge tego porownac z innym autem gdyz jeszcze nie mialem w zadnym sprawnej klimy:-)

Peterson2141 20-08-2012 21:21

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Tak jak pisałem mam porównanie do Scorpio z tym samy silnikiem gdzie nic nie odczuwałem po załączeniu klimy. Tutaj kompletny muł - mam problem aby ruszyć pod górkę przy włączonej klimie - na 100% nie jest to normalny objaw

Peterson2141 21-08-2012 15:01

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Może ktoś się podzieli informacją jak to wygląda u innych użytkowników z tym samym silnikiem!?

krzyspvfr 21-08-2012 15:55

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Wiem, że pytasz "benzyniaków" ale w zaczipowanym 1.9 TDI na 1 i 2 biegu praktycznie nie odczuwam jakiegokolwiek spadku mocy. W zasadzie na żadnym nie odczuwam :) tylko trochę większe spalanie. W żony benzynowym Fiacie Punto 1.2 (60 KM) spadek jest odczuwalny, ale nie ma żadnego problemu by jechać czy ruszyć pod górę.

taxidriver 21-08-2012 16:54

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Zacznij od najprostszej rzeczy zrzuć pasek i pokręć kompresorem powinien chodzić bez oporów ( za dużych ) . Jeśli nie kręci się lekko morze być taki objaw bo masz obciążony pasek pooglądaj jak wygląda pasek czy nie jest za mocno wytarty, posłuchaj łożyska czy nie wyje.

miketg 21-08-2012 19:06

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
W moim Galaxy MK1 2.0 na LPG jest ten sam problem, na benzynie trochę lepiej.

Bump: W moim Galaxy MK1 2.0 na LPG jest ten sam problem, na benzynie trochę lepiej. Nie wiem jak z kompresorem ale pasek i rolki oprócz napinacza są wymienione i nie ma róznicy.

Peterson2141 21-08-2012 20:01

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
No tak ale jak zdejmę pasek to będzie się kręcić same koło pasowe a nie sprężarka - tak mi się przynajmniej wydaje. Generalnie na postoju tego nie czuć po obrotach. Słychać tylko jak załącza się sprężarka a silnik ładnie pracuje na wolnych. Odczuwalne jest to dopiero podczas jazdy.

taxidriver 22-08-2012 10:30

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
To sprawdz kompresje moze silnik sie konczy?

Dopalacz 22-08-2012 20:47

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Cytat:

Napisał Peterson2141 (Post 1866536)
No tak ale jak zdejmę pasek to będzie się kręcić same koło pasowe a nie sprężarka - tak mi się przynajmniej wydaje. Generalnie na postoju tego nie czuć po obrotach. Słychać tylko jak załącza się sprężarka a silnik ładnie pracuje na wolnych. Odczuwalne jest to dopiero podczas jazdy.

Można na "krótko" załączyć cewkę i będziesz "kręcił" sprężarką .

BTW w moim tdi jest odczuwalny spadek mocy i to dość znaczący , ale wydaje mi się , że to naturalne.

taxidriver 22-08-2012 21:37

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Cytat:

Napisał Dopalacz (Post 1867056)
w moim tdi jest odczuwalny spadek mocy i to dość znaczący , ale wydaje mi się , że to naturalne

U mnie nic takiego nie występuje jest skok obrotów "spadek" na 1 -2 sek i tyle w żadnym poprzednim samochodzie nie miałem takiego problemu z klimą jedynie w styranej życiem omedze, nie szedł tak ładnie ale za to jak dostawał w dupe to klime wyłączało i jak schodził z obrotów załączało spowrotem.

salom 22-08-2012 21:39

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Cytat:

Napisał taxidriver (Post 1866785)
To sprawdz kompresje moze silnik sie konczy?

taxiddriver ma rację, ja to przerabiałem , taka była przyczyna.

le-mar 22-08-2012 22:22

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
jakiś spadek mocy powinien być.. wszak ok 4 kW zabieramy - u mnie - zaczipowany + tiptronic..
pod górkę na 5tce i przy niespokojnym wyprzedzaniu wolę wcisnąć econ...
nawet jak jadę płynnie - daję ulgę maszynie - inaczej (ciszej) warczy - czuć to
pozdrawiam

taxidriver 22-08-2012 22:36

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Cytat:

Napisał le-mar (Post 1867116)
akiś spadek mocy powinien być

Nieprawda czytaj to co napisałem wcześniej jak jest za duże obciążenie klima się odłącza.

le-mar 23-08-2012 13:19

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Fakt - teraz już kojarzę dlaczego klima raz działa fajnie , raz mniej fajnie.
ale to tak jak z szybą przednią grzaną - nawet spalanie chwilowe wzrasta

Dopalacz 23-08-2012 16:37

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Naturalne , że przy kickdown'e komp odcina napięcie na sprzęgło klimy i tym samym ją rozłącza , ale autorowi tematu chodziło raczej o taki spadek mocy typu : jadę na piątce , włączam auto i mam odczucie , że silnik ma ciężej , włączam econ i konikom lżej :one:

To moim zdaniem naturalny objaw, mniej odczuwałem go przy 184 koniach niż 110 , ale odczuwałem.

Pzdr.

Peterson2141 23-08-2012 19:16

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Podłączyłem dzisiaj klimę pod komputer i wyskoczyły mi 3 błędy :
00792
00631
01596
Wykasowałem błędy i ponownie uruchomiłem klimę. Po krótkiej pracy ponownie sczytałem błędy i wyskoczył już jeden 01596.
Po każdej próbie kasowania wyskakuje ponownie.
Co do jazdy na klimie to jakby się poprawiło i to dość znacznie. Nie wiem jaka była tego przyczyna ale jest lepiej. Może nie wyrabiała wtedy przy 40 stopniach na zewnątrz i stąd takie objawy.

taxidriver 23-08-2012 19:43

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Cytat:

Napisał Dopalacz (Post 1867411)
autorowi tematu chodziło raczej o taki spadek mocy typu : jadę na piątce , włączam auto i mam odczucie , że silnik ma ciężej , włączam econ i konikom lżej

Wiem i rozumiem jak chyba wszyscy w temacie piszący, ale to nie tak jest jak jest silnik kapeć to spadek mocy jest spory a jak jeszcze do jazdy to tego nie odczuwasz.
Cytat:

Napisał Dopalacz (Post 1867411)
moim zdaniem naturalny objaw, mniej odczuwałem go przy 184 koniach niż 110 , ale odczuwałem.

W omedze miałem 196 koników i też słyszałem jak się zapina i czułem jak lekko szarpnęło ale w galaxym nic po prostu wieje zimnem. Mam najechane 333 TKM. ale faktyczny przebieg autko kupione w serwisie z książką i wszystkimi papierami.
Cytat:

Napisał Peterson2141 (Post 1867494)
Może nie wyrabiała wtedy przy 40 stopniach na zewnątrz i stąd takie objawy.

Na pewno nie wyrabia jak leciałem na Krym jeszcze raz wszystkie szyby okleiłem folią czarną i tak było gorąco przy takim przeszkleniu to norma;) niestety.

Peterson2141 23-08-2012 20:23

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Możecie mi pomóc z tymi błędami. 792 może oznaczać niskie ciśnienie w układzie a 1596 słynny silnik recyrkulacji - czyli rwanie deski lub spróbuję rozruszać go za pomocą programu Vag-com. Nigdzie natomiast nie mogę znaleźć informacji o błędzie 631

le-mar 24-08-2012 11:17

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
warto moze jeszcze uwzględnić klimatronic / manual 2 strefowy /1no

Peterson2141 24-08-2012 14:12

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Klimatronik z tego co sie orientuje to jednostrefowy - brak nawiewow w podsufitce.

wojtekn 26-08-2012 23:31

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Cytat:

Napisał Peterson2141 (Post 1866401)
Może ktoś się podzieli informacją jak to wygląda u innych użytkowników z tym samym silnikiem!?

Ja mam dokładnie tak jak opisywałeś że miałeś w Scorpio zero straty pod pedałem choć wiem kiedy odpala i kiedy staje bo to "czuć" lub jak kto woli "słychać". Więc zdecydowanie masz coś nie hallo ;)

zaba_1974 27-08-2012 06:31

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
sprężarka się kończy, przycierają się tłoki w niej zadórzo gazu w klimie wysokie ciśnienie też taki objaw ma.napisz jak sie klima zachowuje


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.