Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jakie tarcze hamulcowe i klocki? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128254)

krootki 11-04-2011 14:37

Jakie tarcze hamulcowe i klocki?
 
Witam,

Chcę (muszę ;) ) wymienić w moim S-Maxie tarcze z przodu i klocki. Nie mam zamiaru korzystać z oferty ASO, szukam części w sieci. Jednak nie bardzo orientuję się, jakiej firmy szukać produktów, abym był zadowolony :)

Na razie znalazłem takie coś:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy będzie to dobra jakość? S-Max to wersja 2,5T z 2007.

foxtrot 11-04-2011 15:32

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
krootki;

Znany polecany na forum [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] lub fordczesci.pl (ten sam sklep) i ford.sklep.pl - ja kupowałem w obu w tamtym roku i mogę polecić.

Dinar 11-04-2011 18:37

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Cytat:

Napisał krootki (Post 1636149)
Czy będzie to dobra jakość? S-Max to wersja 2,5T z 2007.

Te za 478zł bez zdięcia są do 2,5,klocki też są,orginał FoMoCo Ford.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

plastuś 11-04-2011 20:37

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1636177)
Znany polecany na forum [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] lub fordczesci.pl (ten sam sklep) i ford.sklep.pl - ja kupowałem w obu w tamtym roku i mogę polecić.

Kupowałem klocki i tarcze na przód i na tył w tych właśnie sklepach.Wszystko Motorcraft, całość niecałe 1200 zł - taniej już się chyba nie znajdzie. W ewcar kupiłem też pióra wycieraczek Motorcraft za śmieszne 130 zł,olej Forda, filtry i emblemat na przód (bo miałem na nim odpryski od kamieni)...

krootki 11-04-2011 23:09

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Nie chodziło mi o to, żeby było tanio tylko dobrze. Czy oryginalne klocki i tarcze to "szczyt" technologiczny do S-Maxa?

Auto mam wzmocnione (chip), często jeżdżę >200 km/h więc wolałbym założyć coś naprawdę dobrego.

arczi_75 12-04-2011 18:18

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Ja 2 tygodnie temu zmuszony zostałem do wymiany tarcz z przodu wraz z klockami oraz samych klocków w tyle. W ASO razem z robocizną wyszło mnie ok. 1400 zeta. Tarcze nie były mocno zużyte, ale niestety minimalnie się pokrzywiły i kierownicą biło aż miło więc nie zostało nic innego tylko wymiana - a przejechałem na nich 131 tys. km - wynik chyba niezły. Też jeżdżę zawirusowanym Maksiem, często dość szybko i nie mam ochoty na eksperymenty za 2, 3 stówy taniej o ile wogóle taniej.

plastuś 12-04-2011 20:02

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Cytat:

Napisał krootki (Post 1636550)
Nie chodziło mi o to, żeby było tanio tylko dobrze. Czy oryginalne klocki i tarcze to "szczyt" technologiczny do S-Maxa?

Jeśli nie chodzi Ci,żeby było tanio tylko dobrze...to właśnie polecam Motorcraft lub ATE, Brembo. Ferodo to nie ta liga....

cristabel1 16-04-2011 21:29

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Witam
Kup marki ATE - Tylko !!! Jestem kompletnym laikiem, a odczuwam kolosalną różnicę. Siedziałem na forach 2 tygodnie zanim wybrałem swoje pierwsze tarcze/klocki. Są one często montowane fabrycznie. Dziś kupiłem klocki ATE na tył na Allegro za 152zł.

robmus 17-04-2011 06:39

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
plastus czym masz zawirusowane autko i jakie dalo to efekty

Toma 17-04-2011 17:52

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Ja też mam ATE. Wymieniłem (nie w ASO) komplet tarcze+klocki (przód) i jak na razie jestem zadowolony. Bardzo je polecali w warsztacie, jedyny minus - niestety "trochę" droższe od pozostałych, które mi dano do wyboru...

PiotrKa 16-06-2011 21:35

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Witam, w związku z tym, że mam pewien niedosyt w odpowiedziach na temat Waszych doświadczeń z różnymi producentami tarcz i klocków wznawiam pytanie. Muszę wymienić tarcze i klocki z tyłu, w najbliższym czasie również z przodu. Zastanawiam się nad marką. Chodzi oczywiście o to, aby były maksymalnie skuteczne i trwałe. Czy pozostać przy marce Motorcraft, czy może lepsze będą ATE czy Brembo lub jeszcze inne. Czytałem gdzieś, że klocki Motorcraft mają jakiś czujnik dzięki, któremu w przypadku zapieczenia się klocka czy kończących się klocków otrzymamy komunikat. W instrukcji nic na ten temat nie jest wspomniane.

arczi_75 16-06-2011 21:53

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Nic takiego nie ma. Ja wymieniałem 2 miechy temu tarcze i klocki z przodu (leciutko pokrzywiły się tarcze, choć nie były jeszcze takie cienkie no ale pewnie myjnia w zimie dała rady, a przejechałem na nich ponad 130 tys. km od nowości) oraz prawie skończone klocki z tyłu i żadnego komunikatu nie było. Nawet pytałem przy okazji o to w serwisie i nic takiego nie jest zamontowanego i żaden komunikat się nie pojawia. A nowe tarcze i klocki założyłem Fordowskie Motorcrafty i jest super tak jak wcześniej. Wobec tego nie mam ochoty testować nic innego na żywym organiźmie :-D

foxtrot 17-06-2011 11:55

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
PiotrKa;

ja w tamtym roku wymieniałem klocki i tarcze z tyłu, a tydzień temu klocki z przodu - podobnie jak przedmówca na oryginały i również jestem b. zadowolony;
acha - jeżeli chodzi o klocki z przodu to kup te, które są zakładane na pierwszy montaż są też droższe od fordowskich zamienników ;-)

PiotrKa 17-06-2011 21:07

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Czyli mam rozumieć, że Motorcraft proponuje różnej klasy klocki do S-Maxa. Może ktoś wie jaka firma produkuje tarcze i klocki dla Forda. Nie jest to przypadkiem ATE? Może ktoś zwrócił na to uwagę przy wymianie.

foxtrot 18-06-2011 10:46

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
PiotrKa;

dokładnie tak (przynajmniej w przypadku klocków na przód):
1566232 - to wersja ekonomiczna, a klocki stosowane na pierwszy montaż w fabryce mają indeks: 1458247
lookni np. tu - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jarecki46 18-06-2011 12:14

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Polecam EBC,super jak u mnie

PiotrKa 25-06-2011 11:36

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Dzięki za podpowiedź co do przednich klocków. Czy w przypadku klocków na tył jest podobnie z podziałem na wersję ekonomiczną, oprócz oczywiście podziału na hamulec elektryczny i mechaniczny?

foxtrot 26-06-2011 16:08

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
PiotrKa;

wg. mojej wiedzy - nie

plastuś 26-06-2011 21:10

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Cytat:

Napisał PiotrKa (Post 1673933)
Czy w przypadku klocków na tył jest podobnie z podziałem na wersję ekonomiczną

Witaj,
jak najbardziej jest podział.Ja właśnie kupiłem takie Motorcrafty na tył w firmie Ewcar.pl

foxtrot 27-06-2011 09:53

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
plastuś;
podaj nr kat.

plastuś 27-06-2011 20:27

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1674666)
plastuś;
podaj nr kat.

nr fabryczny: ME6G9J-2M008-GA

fumfel 22-10-2011 12:51

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Witam postanowiłem odświeżyć temat

Ponieważ niedługo zmieniam klocki mam pytanie do Was.

Mój S MAX ma 203KM mocy i podobno nie mogę założyć normalnych klocków na przód tylko te droższe pasujące do S MAX 2.5 litra.

Czy ktoś z podobnym silnikiem zakładał inne klocki ?
Jak byłem w ASO to wycenili usługę na 600zł i uważam że to lekka przesada.


indeks towaru: 1431178;
S-Max ST 2,5 V6 rocznik od 03/2006 -> indeks: 1431178 nr fabryczny: 6G9N-2K021-CC zastępują wcześniej stosowane: 1405511, 1423389
Producent: MOTORCRAFT

duss 23-10-2011 11:09

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Fumfel to ile ty masz zrobionych km ze juz zmianiasz klocki?????

PiotrKa 23-10-2011 14:18

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Kup klocki w sklepie internetowym [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], który mieści się pod Poznaniem (ten z Warszawy odradzam) i jedź do Inowrocławia na wymianę. Będziesz miał nieco taniej. Serwis w Bydgoszczy nic nie jest lepszy, a kasuje 2x drożej za usługę. Weź tylko fakturę i zabierz ją do serwisu, aby potwierdzić, że kupiłeś oryginały z pewnego źródła. Bez tego nie chcą wymieniać.

Kayu 23-10-2011 18:59

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
lekko OT: dlaczego odradzasz ten z Warszawy ? Robiłem tam zakupy nie raz (głownie z odbiorem osobistym), i pomimo specyficznego zachowania starszego gościa nie natrafiłem na żaden problem.

PiotrKa 23-10-2011 20:25

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
"pomimo specyficznego zachowania starszego gościa"
Właśnie dlatego, jest gburowaty i zawsze ma jakiś problem. Zamawianie części samochodowych jest specyficzne, najczęściej potrzebuje się daną część na wczoraj, zapomnij, że zadzwonisz o godz. 14 i zamówisz daną część z dostawą na następny dzień - zawsze Gość ma 1000 problemów. Pod Poznaniem jeszcze nie zdarzyło mi się, abym czekał na dostawę powyżej 24h.

fumfel 24-10-2011 10:00

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Cytat:

Napisał duss (Post 1725491)
Fumfel to ile ty masz zrobionych km ze juz zmianiasz klocki?????

28tyś i wizualnie się kończą.

Cytat:

Napisał PiotrKa (Post 1725581)
Serwis w Bydgoszczy nic nie jest lepszy, a kasuje 2x drożej za usługę.

ja nie mam nic do ASO bydgoskiego tylko do ceny. Usługa powinna kosztować 100zł za wymianę nie więcej, a do klocków mam pytanie czy mogę założyć zamienniki o podobnych parametrach czy tylko te za 400zł ze sklepu.
W ofertach jest pełno klocków za około 250zł ale czy one się nadają do mojego auta czy muszę mieć te do mocniejszego modelu.

Pozdro

pawpor 24-10-2011 10:39

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Zobacz na PW, poszła oferta na klocki ATE :)

(ATE robi klocki dla Forda na pierwszy montaż)

MAG 24-10-2011 12:29

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Gdybym wymieniał przód, to nie namyslając się wiele brałbym zestaw ATE PowerDisc (o ile jest ta tarcza do eSia dostępna) razem z klockami ATE, albo, wziąłbym tarcze Zimmermann plus klocki Ferrodo DS (o ile te klocki do Esia wystepują), bo wiem, że taki zestaw rewelacyjnie sie spisywał na Mondeo z zaciskami od Focusa ST g:D - różnica w stosunku do serii była ogromna.

Co do "eksperymentów", to z całym szacunkiem, ale Motorcraft jesli chodzi o klocki czy tarcze, to wcale nie jest jakas wysoka półka.

Oczywiście jest to przyzwoity towar w przyzwoitej cenie (jeśli jest kupowany poza ASO), ale na rynku jest mnóstwo zamienników dużo wyższej klasy - chociażby wzmiankowany ATE, czy też wyższe modele EBC albo Brembo/Ferodo ...

duss 24-10-2011 14:51

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Cytat:

Napisał fumfel (Post 1725970)
28tyś i wizualnie się kończą.

Pozdro

to dziewne.... bo ja mam juz 37k i wizualnnie sa ok.... a jezdze dynamicznie i po miescie....

fumfel 26-10-2011 11:58

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
hmm najwidoczniej ja jeżdżę jeszcze bardziej dynamicznie :)

ale dzięki za podpowiedzi Panowie

PiotrKa 30-10-2011 15:42

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Cytat:

Napisał duss (Post 1726126)
W ofertach jest pełno klocków za około 250zł ale czy one się nadają do mojego auta czy muszę mieć te do mocniejszego modelu.

Ja jeżdżę na oryginalnych tarczach i klockach z przodu i z tyłu - niestety nie jestem zadowolony co do skuteczności hamowania awaryjnego. Ostatnio chyba pierwszy raz S-Maxem musiałem awaryjnie hamować z 50 km/h do 0 i z 170 km/h do 50 km/h - jestem przerażony. Ta masa jedzie i jedzie i zatrzymać się nie chce. Nie wyobrażam sobie jeździć na oponach węższych od 225 mm, tak jak to niektórzy koledzy stosują. Ze względu na skuteczność hamowania zostałem też przy zimówkach 225 mm, zwłaszcza, że większość zimy jeżdżę po czystym asfalcie.
Teraz jak będę zmieniał tarcze i klocki to będą raczej ATE. Mam ATE w Volkswagenie i jestem bardzo zadowolony.

slavco 30-10-2011 21:16

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Ja mam na razie od nowości, i powiem tylko tyle, że na taką dużą budę to są piekielnie mocne :shock:
Chyba, mi nie powiecie, że tych innych firm są jeszcze lepsze ? bo wtedy to dla niektórych z rodzinki, woreczki "bezpieczeństwa" musiały by być :570:

wojtas2221 15-11-2011 10:04

Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?
 
Witam, przyszła pora na wymianę kompletu tarcza+klocki na przód i tył, czy możecie mi napisać oznaczenia tarcz przód +tył oraz klocków przód +tył używanych na pierwszy montaż? (tylko nie chcę żadnych wersji ekonomicznych)

z góry dzieki
pozdrawiam

drinks 15-11-2011 15:31

Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?
 
Cytat:

Napisał wojtas2221 (Post 1737372)
Witam, przyszła pora na wymianę kompletu tarcza+klocki na przód i tył, czy możecie mi napisać oznaczenia tarcz przód +tył oraz klocków przód +tył używanych na pierwszy montaż? (tylko nie chcę żadnych wersji ekonomicznych)

z góry dzieki
pozdrawiam

Klocki i n-ry znajdziesz tutaj, tarcz nie przeglądałem
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pbobek 15-11-2011 16:49

Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?
 
Zauważyłem że u mnie tez kończą się klocki przy 40t km i to tylne. Czy u Was też pierwsze kończyły się tylne?

RafałB 18-12-2011 09:21

Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?
 
Niedługo pewnie będe musiał zmienić komplet klocków,znalazłem coś takiego,co powiecie o nich,cena,jakość,warto?

1. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

2. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dinar 18-12-2011 10:05

Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?
 
Według mnie to warte są ceny i jakości,w S-maxie miałem na przodzie ale focusem przejechałem 300tyś cały czas [nie na jednym komplecie]przód i tył i dobrze się sprawowały.

RafałB 18-12-2011 10:11

Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?
 
Zastanawia mnie ta różnica cen,np przednie te Motorcrafta 175zł a "oryginały Forda na 1-szy montaż" aż 295zł...chyba nie warto aż tyle płacić więcej?

arczi_75 18-12-2011 10:41

Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?
 
Bo po prostu te z Motorcrafta to badziewie, o którym sam się właśnie przekonuję. A jak zasłyszałem Ford nie zaleca w okresie gwarancyjnym zakładać klocków z Motorcrafta, bo nie wytrzymują dużych obciążeń i robi się z nich coś na wzór gumy - na tarczach ewidentnie widac ziarnistość co jest niedopuszczalne. Efektem tej beznadziejnej pracy są mocne szarpania kierownicą przy ostrzejszym hamowaniu przy prędkościach powyżej 100 km/h. Jest to bardzo wkurzające i zarazem niebezpieczne. Info dla dociekliwych - tarcze są prawie idealnie proste, wymieniane 30 tys. km temu, żadnych luzów w zawieszeniu. A ja bujam się z Fordem w temacie tych klocków żądając ich wymiany na gwarancji, a jak słyszę że za dużo na nich przejechałem żeby je wymienić to mnie krew zalewa (zużyte są w ok. 50 %). RafałB odradzam oszczędnosć ok. 100 zeta - kup lepiej te oryginalne - do tej pory wytrzymywały mi po ok. 60 tys. km i żadnych problemów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.