Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Czas grzania świec żarowych? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=112265)

plastuś 15-10-2010 10:50

Czas grzania świec żarowych?
 
Witam,
mam pytanie do wszystkich użytkowników S-Max-ów.Mój samochód pomimo faktu, że stoi w garażu, to przy porannym rozruchu, kiedy temperatura na wyświetlaczu pokazuje 12-14.stopni, kontrolka świec żarowych gaśnie dopiero po około 5-8 sek???
czy tak samo jest w waszych autach, czy też oznacza to, że świeczki są do wymiany???
Dodam, że do stacji kolejki jeżdżę 11 letnim peugeotem 406 HDI, który stoi outside i w nim kontrolka świec w takiej samej temperaturze gaśnie po góra 2 sekundach.Peugeot ma przejechane 545 k!!!!!!

piotrekmax 15-10-2010 10:57

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Witam u mnie jest tak samo po nocy spędzonej w garażu auto i tak grzeje świece około 8-10 sekund

Slartibartfast 15-10-2010 11:27

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
U mnie w ogóle nie świeci kontrolka świec żarowych, odpala od razu. Ktoś na forum wskazywał, że po wizycie w aso i wgraniu nowego softu skrócił się czas nagrzewania - dokładniej bardziej zależał od temp zewnętrznej - im wyższa tym krócej.
EDIT:
A w służbowym mondku mk3 świeci stale nawet w lecie ok 3-5 sekund.

Bouli_Ossów 15-10-2010 11:31

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Mi rano kontrolka świeci się max 2 sec albo wcale się nie świeci. Garaż nieogrzewany
Po robocie to samo mimo że parkuje pod chmurką

pbobek 15-10-2010 11:43

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Mi przy ostatnich temperaturach 2 - 4 st Celsjusza wcale się nie zapala. Może to jakiś błąd?

tygrysex 15-10-2010 13:25

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Odgrzebcie sobie, byl juz podobny temat i mase rozniastych wnioskow... w moim 2008r nie bardzo wiem gdzie ta lapka z grzaleczka wogole sie znajduje - nie zaswiecila sie ani razu :D

duss 15-10-2010 14:12

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
słuchajcie.... a jak u was wyglada sprawa z odpalanie auta z key free???\\
bo moim zdaniem denerwuje mnie troche trzymanie guzika START i wydaje mi sie ze auto kreci z 1s za dlugo niz jest to wymagane....chyba ze diesle forda tak maja....

Slartibartfast 15-10-2010 14:26

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Cytat:

Napisał duss (Post 1523472)
słuchajcie.... a jak u was wyglada sprawa z odpalanie auta z key free???

jak dla mnie bomba :) w porównaniu do mondeo mk3 tdci o niebo lepiej

slavco 15-10-2010 17:20

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Cytat:

Napisał duss (Post 1523472)
słuchajcie.... a jak u was wyglada sprawa z odpalanie auta z key free???\\
bo moim zdaniem denerwuje mnie troche trzymanie guzika START i wydaje mi sie ze auto kreci z 1s za dlugo niz jest to wymagane....chyba ze diesle forda tak maja....

Ja robię zwykłe wciśnięcie, bez trzymania i odpala sam. Mogę też chwilę przytrzymać ( przydatne w zimie jak trzeba troszkę dłużej rozrusznik kręcić).
Ja mam benzynę więc możliwe, że diesel ma tak, że trzeba trzymać ze względu właśnie na grzanie świec.
Tak w ogóle to próbowałeś odpalić wciskając tylko ??
Bo na początku też ojciec lub ja trzymałem by odpalić, aż pewnego dnia z ciekawości wcisnąłem bez trzymania i też odpaliło. Więc radzę sprawdzić.

duss 16-10-2010 12:55

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
noooo wlasnie u mnie tak nie ma..... !!!

przyklad:
- wchodze do auta, na zegarach ford itd,
- wciskam ford power , zapalaja sie menu,
- wciskam sprzeglo + ford power na 3-4 sec i fura odpala ,
- bo gdybym wcisnal spzreglo + ford power np na 1 sec to raz zakreci ale fura nie odpali....

a wy jak odpalacie auto????
bo czytalem intrukcje i pisza, ze nalezy trzymac guzik lub 3xw ciagu 3 sec wciskac guzik....

wieczorem nagram filmik jak to u mnie wyglada........

fumfel 16-10-2010 15:46

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
HEHEH ja wciskam "FORD POWER" i jadę :)

greegi 16-10-2010 19:16

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Przed chwila wiezdzalem do garazu. Auto bylo zimne a na dworze bylo 5'C.
Kontrolka nie palila sie nawet przez 1sek

duss 16-10-2010 19:40

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
u mnie czasem sie swiece zapalaja, a czasem nie....

czytalem watek ogolny o Key Free.... i ciekawe.... bo czesc userow odpala auto trzymajac guzik 1s, a czesc trzymajac do odpalenia.

wit007 16-10-2010 20:45

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Co do świec, też paliła mi się kontrolka, bywa że i ponad 5 sek. Po zmianie softu nie zapaliła się ani razu.

kingsage 17-10-2010 13:57

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Mi sie nie swieci spiralka.Wiem gdzie ona sie znajduje, bo robilem test kontrolek.Podczas ubieglorocznych mrozow (-25 st. gdyby ktos nie pamietal) tez sie nie zapalala. Chyba zalezy to od softu, albo od stanu swiec, albo jeszcze cholera wie czego. Pewnie zauwazyliscie nieraz, ze dwie rzeczy tego samego producenta potrafia zachowywac sie nieco odmiennie. Poprzednio jezdzilem autem z silnikiem tdi i tam spiralka zawsze swiecila przez 2-3 sec. nniezaleznie od temeratury na zewnatrz.

Dinar 20-12-2010 20:21

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Cytat:

Napisał kingsage (Post 1524535)
Mi sie nie swieci spiralka.Wiem gdzie ona sie znajduje,

Mi się też nie zapala i w dodatku nie wiem gdzie ona jest,mam Conwersa+

Slartibartfast 20-12-2010 22:35

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
2 załącznik(i)
Odpal test wskaźników OK+zapłon (bez odpalania silnika)
Gdzieś to już wrzucałem - ale nie mogę znaleźć - więc wrzucam ponownie. Przydała by się szukajka "Znajdź wystawione przeze mnie obrazki"

Endrjuuu 27-02-2011 11:28

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Cytat:

Napisał Slartibartfast (Post 1562842)
Odpal test wskaźników OK+zapłon (bez odpalania silnika)
Gdzieś to już wrzucałem - ale nie mogę znaleźć - więc wrzucam ponownie. Przydała by się szukajka "Znajdź wystawione przeze mnie obrazki"

Odświeżę temat. Mianowicie na pierwszej fotce interesuje mnie 2 i 3 kontrolka od lewej . Co oznaczają?

Dinar 27-02-2011 16:49

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Cytat:

Napisał Endrjuuu (Post 1607677)
3 kontrolka

To chyba Adaptacyjny układ kontroli prędkości- ACC - służy do zachowania odstępu auta jadącego przed nami,ustawia się np. na 50m i jak się zbliżymy to ta kontrolka się zapala auto przychamuje w 30% a dalej trzeba samemu.Druga to czujniki parkowania włączone,zbyt bliska odległość do przeszkody to zapala się.


Co do świec żarowych - czekam z 5-7 sek. aż pyknie przekażnik pod maską i wtedy zapalam,zapala o wiele lepiej,od razu chodzi równo,radzę tak zastosować.

Endrjuuu 27-02-2011 17:30

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Dzięki Dinar. Taki wyświetlacz przed oczami a faktycznie jakoś marnie wykorzystywany jest w takim autku. No ale nie ma co narzekać.

Slartibartfast 02-03-2011 00:33

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Druga z lewej to raczej wygląda na kontrolkę BLIS - kontrola martwego pola w lusterku
Ani jednej ani drugiej nie widziałem w działaniu - a BLIS i czujki mam fabryczne

Przy FordPower nie zapali, dopóki świece się nie zagrzeją, po prostu trzymasz guzior aż do skutku (ostatnio miałem około 4 sekund)

Endrjuuu 02-03-2011 02:13

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
No i widzę, że są niejasności odnośnie kontrolek w convers+ a wystarczyło by opisać ten wyświetlacz w instrukcji.

m-cin 02-03-2011 09:55

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
A ja się ostatnio zdziwiłem. Byłem górach, samochód stał całą noc na dworze (zwykle w garażu stoi, farciarz) przy jakichś -15stC. Rano przekręciłem kluczyk, poczekałem na zgaśnięcie tych lampek co zwykle, rozruch i... nie odpalił.

Za drugim razem zajarzyłem, że widzę lampkę od świec żarowych. Świeciła jakieś pięć sekund dłużej niż zwykle...

Pozdrawiam
m-cin

tubus 22-05-2014 17:10

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Zrobiło się ciepło (po nocy ok. 15 st.) a u mnie kontrolka świec żarowych przy pierwszym uruchamianiu silnika ciągle pali się kilka sekund podobnie jak w zimie. Przejrzałem tematy z tym związane ale wszystkie wypowiedzi użytkowników 2.0 więc może ktoś podpowie jak macie w 1.8 Sytuacja o tyle dziwna, że gdy zakręcę bez podgrzania to mam problem z szybkim uruchomieniem (trzeba dłużej piłować na rozruszniku). Od razu prostuję, że w zimie przy największych mrozach nie było problemu, nie dymi, zbiera się żwawo, ogólnie wszystko w normie.

kael82 22-05-2014 22:42

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
U mnie jest dokładnie tak samo - po nocy sprężynka pali się kilka sekund (nawet przy obecnych temperaturach), a potem silnik odpala od strzału. Rzekłbym, że to normalne i nie szukałbym tutaj jakiejś usterki. Nigdy nie uruchamiałem zimnego silnika po dłuższym postoju zanim zgaśnie sprężynka i tak się zastanawiam po co to w ogóle robić? Nienagrzane świeczki = dłuższe kręcenie rozrusznikiem.

M@x 23-05-2014 02:12

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
U mnie Ford Power. Wsiadam naciskam hamulec (automat) klikam Power i odpala bez problemu. Ciekawostką jest trzymanie tego guzika. Wydaje mi się, że system i tak czuwa na wszystkim i nie pozwoli odpalić silnika, do puki wszystkie czujniki i świece nie zasygnalizują gotowości. Tak mi się wydaje.

r0ck 23-05-2014 13:42

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Ja to kurczę nawet nie zauważam tej sprężyny :), no może jak się przyjrzę i uchwycę moment ale to trwa baaaardzo króciutko, wręcz niezauważalnie.

RafałB 24-05-2014 08:47

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Wychodzi na to że w 1.8 pokazuje się ta kontrolka, a w 2.0 NIE, ja przez prawie 3 lata jazdy NIGDY jej nie widziałem, nawet przy -30 stopniach a odpalił mi zawsze...

Speedo 24-05-2014 14:12

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
jakiąś animację startową na konwersie trzeba wyłączyć żeby w ogole zobaczyć sprezyne ;)

RafałB 16-05-2016 07:48

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Odgrzeje bo mam po raz pierwszy odpalanie na guzik. Jak robicie u siebie: Od razy po wejściu sprzęgło i guzik i palicie czy najpierw 1 klik do zapłonu potem sprzęgło i 2 klik?

P.S. Mam odpalanie na guzior a otwieranie pilotem...myślałem że jest albo wszystko free albo nic a tutaj taki mix bezsensu, nie wiadomo po co!?

slawek-kali 16-05-2016 08:36

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
najpierw zaplon, pozniej sprzeglo i ponownie "start".
Ja rowniez mam tylko keyless go, bez keyless entry.

RafałB 16-05-2016 09:24

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
A jak od razu sprzęgło i start to mogę coś popsuć? :)

slawek-kali 16-05-2016 09:48

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Nie, ja to robie z przyzwyczajenia.. zima i tak odpala dopiero po nagrzaniu swiec.

slavobos 16-05-2016 19:50

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Jak jest bardzo zimno , to i tak zaczyna kręcić z pewną zwłoką. Nie mniej jednak podobnie jak Kolega wyżej mam nawyk wstępnego grzania świec.

Arci.K 17-05-2016 20:34

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Tez na poczatku myslalem ze trzeba wcisnac przycisk i wlaczyc zaplon bo to moze grzeje swiece. Ale ktoregos razu z rozpedu wcisnalem przycisk i nie kreci. Patrze na zegary a tam sprezynka swieci. Sprezynka zgasla i auto zapalilo. Takze wnioskuje, ze komputer nie pozwoli odpalic dopoki swiece sie nie nagrzeja.

Wysłane z mojego SM-T285 przy użyciu Tapatalka

RafałB 18-05-2016 05:50

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
No i tak powinno być. Bez sensu wciskać przycisk potem sprzęgło i znów...

MaXyM 18-05-2016 10:17

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
jest jak pisza koledzy. jesli komputer stwierdzinze trzeba grzac to wlaczy swiece i poczeka na temperature. Btw ktos mierzyl i podobno swiece sie wlaczaja tak czy tak ale nie ma zwloki przy starcie.

co wiecej w zaleznosci od wer modulu i ustawienia w konfuguracji moze byc wymagane trzymanie przycisku Ford Power az do uruchomienia silnika badz nie - w tym przypadku wystarczy wcisnac na chwilke a on sam zdecyduje o kolejnosci czynnosci i uruchomi silnik

odnosnie zamkow to rozroznia sie keyless start (Ford Power) i keyless entry (bezkluczykowe otwieranie) Razem sie chyba nazywa keyless go ew Keyless. Choc handlarze czesto pisza keyless i przy drzwiach otwieranych pilotem. no w sumie otwierane bez uzycia kluczyka ;)

Arci.K 18-05-2016 20:35

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Niemniej jednak rozwiazanie super. Kluczyk gdzies gleboko w kieszeni, wsiadam do auta, sprzeglo, przycisk (u mnie nie trzeba trzymac) auto sobie odpala a ja juz w tym czasie zapinam pasy czy moge robic inne rzeczy. Do wygodnego czlowiek sie szybko przyzwyczaja. Przekrecanie kluczyka i trzymanie az zapali zdaje sie byc teraz strata czasu:)
Oczywiscie rozwiacanie super poki sie cos nie zepsuje. Mial ktos z tym jakies problemy? Jak wtedy odpalic auto? Sciagnelem ostatnio ta zaslepke na kolumnie kierownicy bo przyznam szczerze, ze myslalem, ze jest tam normalna stacyjka, ze mozna wyjac ten pseudokluczyk z pilota i w sutuacji awaryjnej odpalic.

Wysłane z mojego SM-T285 przy użyciu Tapatalka

MaXyM 18-05-2016 22:23

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Zacznij od instrukcji obslugi auta.

Arci.K 19-05-2016 10:25

Odp: Czas grzania świec żarowych?
 
Dzieki kolego. Rejestrujac sie na forum mocno liczyłem na pomoc w stylu: "zacznij od instrukcji", "znajdz se w google" :)

Wysłane z mojego SM-T285 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.