Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2015- ] Wilgoć w reflektorach LED (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291252)

micrus_rybnik 22-01-2019 09:09

Wilgoć w reflektorach LED
 
2 załącznik(i)
Witam,
W nowym Galaxy (mam go niecałe 2 tygodnie) w przednich reflektorach w technologii Ford Dynamic Led po kilku dniach używania pojawiła się wilgoć, a w zasadzie sporo wody. Dokładnie widać to na załączonych zdjęciach. Auto jest garażowane, więc nie sądzę by aktualnie niskie temperatury mogły być powodem. Ale pewności nie mam. Wilgoć utrzymuje się cały czas, nawet po dłuższej jeździe. Jak sądzicie - jest to jakaś wada fabryczna, która powinna być usunięta w ramach gwarancji?

mariotd 22-01-2019 09:41

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Oczywiście - zgłaszaj na serwis, niech wymieniają lampę. Na forum Fiata Tipo już było wiele takich przypadków (ale chyba z tylnymi lampami), były wymieniane na gwarancji.

Oby po wymianie nie było takich problemów...

gibaj 22-01-2019 10:59

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
:shock::shock: nowe auto :570:

weuek 22-01-2019 11:10

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
No i to jest przyczyna. W nowych tak jest, a w LEDowych to szczególnie (co tam ogrzeje wnętrze reflektora?). Trzeba się przyzwyczajać do wody w lampach i tyle.

Zbyniu123 22-01-2019 17:06

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 3084032)
No i to jest przyczyna. W nowych tak jest, a w LEDowych to szczególnie (co tam ogrzeje wnętrze reflektora?). Trzeba się przyzwyczajać do wody w lampach i tyle.

To czemu w autach z grupy vag nie ma takich problemow? Dla mnie to jest kpina zeby takie cos wychodzilo w nowym aucie ja juz napewno forda w zyciu nie kupie, a do sprzedania swojego odliczam kazdy dzien

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

micrus_rybnik 22-01-2019 21:45

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Jutro rano mam zamiar odwiedzić dealera Forda to tam znać co usłyszałem.

weuek 22-01-2019 21:55

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Cytat:

Napisał Zbyniu123 (Post 3084229)
ja juz napewno forda w zyciu nie kupie, a do sprzedania swojego odliczam kazdy dzien

Ze swoim fordem męczyłem się 4 lata. Teraz się pukam w czoło na myśl dlaczego tak długo.

Poczytaj ten temat:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Daje to dobry obraz tego jak w tej firmie projektuje się pojazdy. A takich "zonków" jest mnóstwo. :-)

MarcG 23-01-2019 10:48

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Mówicie, że w Galaxym jest sporo takich "pierdół" ?
Rozważam galaxy albo sharan ale z tego co tu czytam to chyba jednak wybiorę sharana.
Chyba jest większa szansa na "świety spokój", a szkoda bo ford mi się bardziej podoba.

leon 72 23-01-2019 18:34

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Cytat:

Napisał micrus_rybnik (Post 3083981)
Witam,
W nowym Galaxy (mam go niecałe 2 tygodnie) w przednich reflektorach w technologii Ford Dynamic Led po kilku dniach używania pojawiła się wilgoć, a w zasadzie sporo wody. Dokładnie widać to na załączonych zdjęciach. Auto jest garażowane, więc nie sądzę by aktualnie niskie temperatury mogły być powodem. Ale pewności nie mam. Wilgoć utrzymuje się cały czas, nawet po dłuższej jeździe. Jak sądzicie - jest to jakaś wada fabryczna, która powinna być usunięta w ramach gwarancji?

Jest to oczywiscie wada producenta i nalezy to jak najszybciej zglosic w serwisie.
Pracuje w servisie Forda ale nie w Polsce i zdarza sie sie to bardzo rzadko, byc moze dzieje sie tak z autami ktore dedykowane sa na polski rynek. Nie ze nasz kraj jakis gorszy ale duzo sie slyszy o produktach zagranicznych ktore kupowane w Polsce maja gorszy badz nieco inny sklad.

Bump:
Cytat:

Napisał weuek (Post 3084402)
Ze swoim fordem męczyłem się 4 lata. Teraz się pukam w czoło na myśl dlaczego tak długo.

Poczytaj ten temat:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Daje to dobry obraz tego jak w tej firmie projektuje się pojazdy. A takich "zonków" jest mnóstwo. :-)

W VW, Audi, Peugeot i innych tez sa afery, "zonki".
Rozumiem ze zawiodles sie na Fordzie ale uwierz mi ze na innej marce tez mozesz sie zawiesc. Wczesniej pisalem ze pracuje w Servisie i osobiscie takich usterek jak autor tematu jeszcze nie widzialem.

Zbyniu123 24-01-2019 01:33

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Cytat:

Napisał MarcG (Post 3084595)
Mówicie, że w Galaxym jest sporo takich "pierdół" ?
Rozważam galaxy albo sharan ale z tego co tu czytam to chyba jednak wybiorę sharana.
Chyba jest większa szansa na "świety spokój", a szkoda bo ford mi się bardziej podoba.

Galaxy jest fajny pod wzgledem miejsca w srodku, ale jakos wykonania po stronie vw

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

weuek 24-01-2019 04:13

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Cytat:

Napisał leon 72 (Post 3084872)
Pracuje w servisie Forda ale nie w Polsce

Cytat:

Napisał leon 72 (Post 3084872)
Wczesniej pisalem ze pracuje w Servisie

To w sevisie czy w Servisie? I czym się to rożni od serwisu?

Cytat:

Napisał leon 72 (Post 3084872)
W VW, Audi, Peugeot i innych tez sa afery, "zonki".

Nie wierzę.

micrus_rybnik 24-01-2019 10:31

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Po wizycie w serwisie Forda na razie wiem niewiele. Jestem umówiony za tydzień na większą wizytę w czasie której wyciągną reflektory, bo "może w fabryce jakichś zaślepek nie włożyli". To cytat :lol:
Co do jakości Galaxy. Jest to mój kolejny, choć i do pierwszego miałem sporo uwag. Nie da się jednak ukryć, że ten samochód wygrywa z konkurencją pojemnością. Od kiedy zniknął poprzedni Renault Espace (którym także jeździłem) na rynku nowych samochodów jest już chyba tylko Ford Galaxy. Jasne jest i VW Sharan, ale on przez te przesuwane drzwi stracił trochę przestrzeni w środku, a i cena sporo wyższa przy podobnym wyposażeniu (sprawdzałem, bo miałem możliwość wyboru).

leon 72 24-01-2019 12:36

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 3085031)
To w sevisie czy w Servisie? I czym się to rożni od serwisu?


Nie wierzę.

Niech bedzie ze serwis, czepiasz sie.

Nie wierzysz, nie musisz, jednak - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Pierwszy lepszy przyklad z internetu.

weuek 24-01-2019 13:54

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Toż to teoria spiskowa, jak przeciw lądowaniu na księżycu albo atakowi terrorystycznemu na WTC.

Zbyniu123 24-01-2019 16:45

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Cytat:

Napisał micrus_rybnik (Post 3085151)
Po wizycie w serwisie Forda na razie wiem niewiele. Jestem umówiony za tydzień na większą wizytę w czasie której wyciągną reflektory, bo "może w fabryce jakichś zaślepek nie włożyli". To cytat [emoji38]
Co do jakości Galaxy. Jest to mój kolejny, choć i do pierwszego miałem sporo uwag. Nie da się jednak ukryć, że ten samochód wygrywa z konkurencją pojemnością. Od kiedy zniknął poprzedni Renault Espace (którym także jeździłem) na rynku nowych samochodów jest już chyba tylko Ford Galaxy. Jasne jest i VW Sharan, ale on przez te przesuwane drzwi stracił trochę przestrzeni w środku, a i cena sporo wyższa przy podobnym wyposażeniu (sprawdzałem, bo miałem możliwość wyboru).

Dla tego tez wybralem forda, Ja bardziej chcialem kupic Alhambre, ale niestety tak jak piszesz zabraklo funduszy i teraz zaluje ze nie wzialem jakiegos kredytu zeby jednak kupic seata bo to co juz wsadzilem w auto mniej wiecej pokrylo by roznice w cenie, a najgorsze jest to ze wciaz pojawiaja sie nowe usterki.
Wczesniej mialem pasata b7 w kombi z przebiegiem bliskim 300 tys km i tylko wymiany oleju nic wiecej, nawet tarcze byly z tylu od nowosci...

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

MarcG 24-01-2019 19:32

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Kupowałeś nowy czy używany ?

Zbyniu123 25-01-2019 00:12

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Uzywane kupowalem

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

jaceks 28-01-2019 08:28

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Cytat:

Napisał Zbyniu123 (Post 3085353)
pasata b7 w kombi z przebiegiem bliskim 300 tys km i tylko wymiany oleju nic wiecej, nawet tarcze byly z tylu od nowosci...

bull shit :)
no chyba że jest cieńka jak papier toaletowy
mogły być oryginalne, znaczy firmowane vw, co znaczyłoby że był serwisowany w aso. ale to nie prawda, że da się bezpiecznie przejechać 300 tys km na jednych tarczach w osobówce

adamwro25 28-01-2019 10:19

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
W Skodzie Octavia też ledy parują, co ciekawe serwis / obsługa klienta ma użytkownika w d....

Ciekawe co na to Ford

weuek 28-01-2019 10:23

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Cytat:

Napisał adamwro25 (Post 3086967)
W Skodzie Octavia też ledy parują,

I to jak!

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Obawiam się, że w każdym nowym aucie takie nowoczesne lampy parują.

adamwro25 28-01-2019 10:56

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
ponoć jakieś audi Q7/Q8 ma w lampach z tego powodu dołożone wentylatory.
Pewnie w kolejnych faceliftach to rozwiążą

BrunoJ 28-01-2019 13:14

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
A mi ostatnio jakby zaparkowały tylne lampy. Ale to wprost po śnieżnej przeprawie, gdzie auto cały tył miało zawalony śniegiem. Ale jak nie odparuje to tez wycieczka do ASO, niech się końcówka gwarancji przyda na coś.

Zbyniu123 28-01-2019 17:16

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Cytat:

Napisał jaceks (Post 3086933)
bull shit :)
no chyba że jest cieńka jak papier toaletowy
mogły być oryginalne, znaczy firmowane vw, co znaczyłoby że był serwisowany w aso. ale to nie prawda, że da się bezpiecznie przejechać 300 tys km na jednych tarczach w osobówce

Co ty gadasz, kazdym moim autem przednie tarcze wymienialem przy okolo 200 tysiacach km bo juz byly slabe, a w pasku tyl byl jeszcze w miare przy prawie 300 tys.
Jak sie jezdzi z glowa to takie wyniki to nic.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

weuek 28-01-2019 21:20

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
To już chyba całe koloru rdzy były. Dla mnie kosmos - nigdy się nie spotkałem z okresem używania tych samych tarcz 200/300 kkm. g:galy

Jeszcze tylko brakuje zwierzenia, że jazda była dynamiczna, a spalanie 4,7l/100 km.

jaceks 29-01-2019 07:11

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
pracuje w autoryzowanym serwisie i codziennie widzę wymianę klocków i tarcz, zaczynając od 120-150 tyś km.
Klocki zaczynają wykazywać zużycie po 40-60 kkm, w zależności od stylu jazdy, tarcze starczają na 2-3 zestawy klocków.
Co myślisz pisząc że tarcze były słabe? bierzesz suwmiarkę i porównujesz grubość z katalogiem, czy czekasz aż powierzchnia tarczy zacznie przypominać papier ścierny 80-tke albo dostrzeżesz rude Pierścienie Saturna?

mariotd 29-01-2019 08:07

Odp: Wilgoć w reflektorach LED
 
Cytat:

Napisał Zbyniu123 (Post 3087170)
Co ty gadasz, kazdym moim autem przednie tarcze wymienialem przy okolo 200 tysiacach km bo juz byly slabe, a w pasku tyl byl jeszcze w miare przy prawie 300 tys.
Jak sie jezdzi z glowa to takie wyniki to nic.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Mój ojciec miał Mondeo mk4 1.8 tdci jako przedstawiciel handlowy, zrobił nim ponad 180kkm i nadal jeździł na ori tarczach. Klocki miał w tym czasie zmieniane przód 3x, tył 2x. Po zdawaniu auta tarcze nadal były w stanie b.dobrym. A jako przedstawiciel nie głaskał zbytnio tego samochodu.... ;)

Choć z drugiej strony po zakupie mojego MK4 w benzynie musiałem zmieniać komplet tarcze + klocki, a na blacie 100 tyś km... Więc nie wiem od czego to jest zbytnio zależne.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.